Agressiivne ja kriiskav hamster

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Hamsterdam (Teema autor) » 30. august 2010, 19:37

Võtsin täna hamstri, ostsin puuri varustused ja muu ning kolisin ta sisse. Kuna mul on selline pesakast, mis ripub laes, siis pidin meisterdama silla millega ta sinna sisse saaks. Isa valmistas silda ja mina kolisin hamstri sisse. Kuid enne kui sild valmis, oli hamster endale juba leidnud jooksuratta taga magamiskoha. Tal ei ole ju aimugi, et pesakast ja -materjal on laes ning ise ta silda uudistama ei lähe. Niisiis mõtlesin, et tõstaks ta pesakasti ja annaks talle nõnda aimu laes olevast majast. Kuid kui ma teda hakkasin kätte võtma, ta algul põgenes ja kui ma teda puudutasin, lasi ta puuripõrandale selili, ajas käpad laiali ja kriiskas valjult. Ehmatasin väga ära ja jätsin ta rahule. Nüüd ta magab seal jooksuratta taga, palja saepuru peal. Abitu tunne on. Oskab keegi midagi soovitada/seletada?
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas ellei » 30. august 2010, 19:49

Sa oled ju tema jaoks võõras. Üldiselt pole mõtet hamstrit kuhugi toppida, ta avastab oma pesa ise varem või hiljem, või siis leiab sobivama koha, piisab, kui sa talle pesa jaoks materjali annad, ehitamisega saab ta ise hakkama, täiesti mõttetu on hamstrit kuhugi vägisi toppida.
Kriiskamine ja selili viskamine on ilmselt mingi kaitsereaktsioon, meil siin väiksed ka üritavad lausa surnut mängida vahel, viskavadki selili ja piiluvad ühe silmaga, kas "kotkas" on juba läinud :)
Kannatust!
ellei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Hamsterdam (Teema autor) » 30. august 2010, 20:36

Ma ei usu, et ta ise selle pesakasti avastab, see ripub ju laes! Tema "sobivam koht" on jooksuratta taga nurk, kuhu ma ei poolda, et ta pesa ehitaks. Materjali andes arvaks ta, et võibki oma pesa teha sinna ja sellisel juhul jääks ilus pesakast kasutamata. Tõstsin praegu selle pesakasti laest alla, et äkki hakkab talle meeldima ja harjub ära ning siis saan pesa jälle lakke tõsta. Aga igal juhul aitäh, et seletasid kriiskamist, jätsin ta nüüd rahule ja proovin homme võibolla tutvustamisega uuesti. :)
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Merily » 30. august 2010, 20:40

Küll ta leiab! Anna talle natuke aega. Esiteks on ta praegu hirmunud (uus kodu pluss veel see, et hamstri lihtsalt kätte krabasid) ja teiseks ei ole ta oma puuriga tutvunud. Tal on seda aega teha küll ja küll.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas ellei » 30. august 2010, 20:55

Kui tal on võimalik sinna pesakasti saada ja sa ei eelda, et hamster lendaks, siis usu mind, et ta on piisavalt uudishimulik, et oma nina sinna pesakasti pista. Muidugi arvesta, et ta ei pruugi seda ikkagi omaks võtta, ükskõik, mis värvi sa seda ka ei värviks.
Äkki ta tahab just seal jooksuratta taga olla, sest seal on turvaline ja sa pole teda sinna vägisi toppida üritanud (nimelt võisid sa teda hoopis hirmutada pesakasti mitte minema). Noh, aga küllap läheb see üle, kui sa lased tal rahus olla ja uudishimu saab hamstrist võittu;)
Ja seda ka muidugi et, ära unusta, et see on ikkagi hamstri puur ja sa ei saa teda dresseerida nagu karu, pideva kiusamisega saad omale õnnetu looma.
ellei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Hamsterdam (Teema autor) » 30. august 2010, 21:36

Aitäh kõigile abi eest ! Loodan, et olukord laheneb ja saan temaga peagi sõbraks ning tema saab ka oma pesakastiga tuttavaks ! ;) Kirjutan peagi, kui olukord on muutunud !
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Saara » 01. september 2010, 22:32

Ka minu hamstrid olid väga kiivad oma isepäiselt jooksuratta taha tehtud pesa hoidma ja iga kord uuesti ehitama, kui ma selle sealt ära koristasin.
Pesakast lae all ei ole just parim mõte: hamstri pesa, tema kodu, koht, kus ta saaks end turvaliselt tunda, see peaks siiski olema mõnes eraldatumas nurgakeses. Sellepärast valib ka hamster tihti ise endale pesa tegemiseks koha, mis Sulle meeldida ei pruugi-- jooksuratta aluse, mis igast küjest kaetud ja kaitstud või näiteks puurinurga, mis samuti külgedelt kaitstud.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Agressiivne ja kriiskav hamster

PostitusPostitas Hamsterdam (Teema autor) » 02. september 2010, 18:27

Tõstsin ta pesakasti puurinurka, ta ehitas selle taga olevasse puurinurka kena pesa. Küll mitte pesakasti, aga olen rahul. Ta vähemalt käib oma pesakastis ja tal on kena soe pesa nurgas. Tänan veelkord abi eest ! :)
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline