Kaklevad linnud.

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Kaklevad linnud.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 15. september 2009, 06:57

Kuidas lepitada isaseid? Nad võitlevad ühe emase pärast ja päris korralikult. Eraldasin praegu, kuid ma ei taha, et terve tuba puure täis on. Üks nümfipaar on eraldi juba, sest nad kaklevad teiste lindudega. Usun, et tulevikus hakkab ka teine nümfipaarike sõda pidama. Järgi jääb ainult üks abipuur, kuhu võiksin majutada viirud, kuid isased kaklevad. Emast juurde võtta ei taha, sest siis hakkaksid nad territooriumi pärast jagelema. Isast ära müüa ka ei raatsi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas Annie » 15. september 2009, 09:18

Kuidas nad puuris on praegu? Kas kaks isast ja üks emane? Kas kaks paari ei oleks sel juhul lahendus? Miks nad peaksid hakkama territooriumi pärast jagelema, ei usu et hakkavad...
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas pepe7 » 15. september 2009, 10:57

Ma arvan ka,et lahenduseks oleks siiski uue emase toomine või loobumine ühest isasest.Mina võtaksin esimese variandi.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 15. september 2009, 11:19

Viirusi juurde ma küll ei taha, see on kindel. Eile olid nad veel koos kaks isast ja üks emane. Üksik isane üritas paarikese vahele kiilu lüüa. Paaril on aga tõsine plaan perekond luua. Paarituvad pidevalt ja otsivad igasuguseid pragusi. Panin puuri pesakasti. Kolm päeva hiljem, sõda alguse saigi. Võtsin pesa ära, kuid kokku neid enam panna ei julge.
Hetkel on armunud paarike, koos pesakastiga eraldi puuris. Hästi vilgas toimetamine käib. Musitavad ja kudrutavad ning sebivad pesas.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas AIE » 27. september 2009, 18:34

Minul kaklesid ka kaks isast viirut emase pärast-olin sunnitud ühe ära andma, kuna juurde linde enam võtta ei tahtnud. Mäletan, et mul on isased viirud ka siis ühe emase pärast kakelnud, kui emaseid on kaks olnud-neile mõlemile lihtsalt meeldis üks emane.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 27. september 2009, 20:56

Ma olen juba üsna kindel, et need laused viirpapagoide kohta on müüdid: "Ainult emased kaklevad isase pärast." ja "Emased omavahel läbi ei saa."
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas Annie » 28. september 2009, 07:44

Erandid kinnitavad reeglit. Minul kaklevad isased vahel ilma, et neil emast olekski (kaklevad ja lepivad ka jälle), kuid suurem tõenäosus on ikkagi, et kaks emast ei saa omavahel läbi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas K2thlin » 24. august 2010, 00:36

Minul jälle selline mure oma viirudega, et nad peavad veriseid kakluseid maha :S vahepeal tuleb täitsa hirm peale, kui kaklus lõppeb siis kummalgi ikka nina verine :S mul on emane ja isane ainult, kedagi kolmandat ei ole. Ja vahepeal panin isegi puuri seina vahele, et nad üksteise juurde kaklema ei saaks, aga siis ikka kumbki kuidagi puges kuskil läbi ja jälle nad olid koos :D Ja mis veel imelik on, pesakasti mul küljes ei ole, aga ikkagi on alatihti puuri põhjas munad :O tavaliselt 2-3 muna, emane muudkui haub neid seal, aga midagi välja pole haudunud. Ma ei tea mis ma tegema peaksin, kas nad ei sobi siis omavahel kohe üldse paari, et nad nii kaklevad koguaeg :S Vahest hoian terve päeva tekki puuril peal, sest niikui selle pealt ära võtan hakkavad kohe kaklema ka.
K2thlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas Annie » 24. august 2010, 09:50

Kas nad on kogu aeg kakelnud? Äkki mõjub see pidev munemine emasele kurnavalt. Selle kohta saad juba lugeda pesitsemise foorumist.
Mõnikord ei sobi ka emane ja isane ja siis tuleks paare vahetada. Kui Sa kummastki loobuda ei raatsi, äkki võtad nii emasele kui isasele uue kaaslase ja paned kummagi paari eraldi puuri.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas cuiza » 25. august 2010, 11:07

Ma dooviksin ka midagi oma viirudega, ette võtta ul emane ja isane ja mõlemad peksavad üksteist et lausa kohutav. Mis ette võtta?
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas pepe7 » 25. august 2010, 22:53

K2thlin kui vanad on sinu viirud ehk oleks lahenduseks sinu viirude puhul panna neile pesakast, kui oled kindel,et on paar?

cuiza sulle soovitaks, mõelda lindude vahetusele nii, et vahetad samasoolise vastu või jätad üksiku linnu omale. Mõni lind on loodud ükskikult pidamiseks ehk? Saad omale vahva käelinnu, julge ja ehk ka taipliku, kes õpib mõne trikigi ära :-D Muidugi tuleks temaga siis ka palju tegeleda.

Lihtsalt soovitused.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas cuiza » 26. august 2010, 07:44

ma ostsin nad kokku paarina, eri pesakondadest kuid samalt inimeselt. ei taha küll oma lindu ära vahetada ega ühte üksikuks jätta. ma ei teagi mis siis nendega peale hakata :umm:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas Annie » 26. august 2010, 07:48

Aga kui võtad kaks eri soost lindu juurde ja moodustad uued paarid? Sel juhul on muidugi ka teist puuri vaja ja võib-olla leida pood või kasvataja, kes sobimatuse korral linnu tagasi võtaks. Võib-olla piisab ka ühele uue kaaslase võtmisest ja teine jätta esialgu üksikuks. Sel juhul tuleks muidugi kindlaks teha, kumb see suurem riiukukk on. Kui üksik väga kurvastama jääb ja seejärel uue kaasalse saab, võib asi paraneda.
Eks lahendusi on tegelikult veel ja veel, tuleb endale sobivam leida.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas pepe7 » 26. august 2010, 10:36

CUIZA Ma loodan, et sa mõtled ka lindude heaolule, sest kui linnud jäävadki sul kaklema võib juhtuda et ühel hommikul sul ühte neist pole. Pead proovima lahendusi leida, mis sobib nii sulle kui su hoolealustele :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas K2thlin » 27. august 2010, 22:30

Emane saab kahe aastaseks lähiajal ja isane aastaseks. Tegelikult olid neil teised paarilised, aga üks suri mingil põhjusel:( ja teine läks elama mu onu poole, kuid nemad lasid linnukese lendama, kui aknad korteris lahti olid, viiru lendas välja ja enam tagasi ei tulnud, kohutavalt kahju on :( Ma korra proovisin pesakasti neile panna, kuid isane ei lasnud emasel süüa üldse ja nii kui õhtu kätte tuli ja toas pime oli, läks isane puuri ja lõhkus munad ära :S Üks poeg isegi koorus, aga suri, kuna ema ei toitnud :( oeh, ei teagi mida nendega ette võtta, enamuse päevast hoian tekki puuril peal, et nad kakelda ei saaks.
K2thlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas pepe7 » 28. august 2010, 12:39

Mina sellest järeldan, et linnud lihtsalt ei sobi kokku :sad: Iga päev katet peal hoida ei ole ju ka õige. Kas sul ei oleks võimalik eraldada üks lind teise puuri? Nii oleks rahu majas ja linnud saaksid valgust. Hiljem muretseda kummalegi paarilised või lihtsalt vahetada üks lind välja ja proovida ehk õnnestub uus paar kokku saada, kes ka sobivad omavahel.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklevad linnud.

PostitusPostitas K2thlin » 29. august 2010, 20:11

Tuleb vist hakata mõtlema ühe papagoi välja vahetamisele, täna jälle kaklesid, seekord ei olnud õnneks kuskilt veri väljas. Emane oli jälle ühe muna ka munenud, mõned tunnid hiljem kui uuesti vaatasin ei olnud aga munast enam jälgegi :S
K2thlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline