Põrandal jooksutamine

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 15. jaanuar 2004, 10:59

Kindlasti on notsusid vaja aeg-ajalt lasta põrandale jooksma. Mida väiksem puur, seda sagedamini sa seda tegema pead. Parim muidugi, kui lased neil iga päev natuke põrandal ringi sibada. See on notsule suureks vahelduseks puuris konutamisele ning mõjub ka tema tervisele hästi.
Viimati muutis Endised kasutajad 17. märts 2004, 13:40, kokku muudetud 1 kord.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 15. jaanuar 2004, 15:35

See vaibale või põrandale jooksma laskmine on jah vajalik. Mina lasen ka mingi 4 korda nädalas. Aga kuna mul on suur tugitool, kuhu alla nad saavad peitu minna(ja mina neid siis kuigi hästi enam kätte ei saa), siis panen ümber selle tugitooli mingid karbid vms. Esimesed paar korda ma läksin oma voodis teki alla(et merisead äkki siis mind ei märka vms) ja siis oli jumala lahe vaadata neid :D Muidu selles väikeses puuris nad niisama "kõnnivad" Vaibal aga kimasid üksteise taga, oleks mul kaamera olnud :wink: Et see tuppa lahtilaskmine on jah tähtis ja vajalik, aga kindlasti hoia ikkagi oma notsudel silm peal :wink:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tykike » 21. jaanuar 2004, 21:24

Mina katsun ka ikka oma notsusid hommikuti või päeva peale põrandale sibama lasta.Noorem on arake ja otsib kohe peidukoha välja,vanem on toa juba selgeks saanud ja kipub esikusse juba hiilima.Neid jooksmas vaadates tundub lausa uskumatu kui kiiresti selline pisike mytakas joosta suudab :) Muidugi pärast notsude puuri tagasi panemist peab kerge järelnoppimise tegema :)
tykike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mängimine

PostitusPostitas Liz13 » 16. veebruar 2004, 20:24

see välja jooksma laskmise aeg oleneb kui suur puur on. Minul on suur puur ning välja jooksma lasen paar korda nädalas(laupäev-pühapäev, kui on rohkem aega vaadata nende järgi). Mina oma merisigadega ei mängi, õigemini ma nagu ei oskagi kuidas nendega mängida saaks ja ega nad vist ei taha ka, parem kudrutavad kahekesi puuri nurgas, kui hakkavad mu kätt taga ajama või midagi sellist(kassi moodi mängimine) :lol: On müügil igasuguseid pallikesi, neid võid panna puuri, mul vahel lükkavad ninaga seda palli, aga nagu midagi mängimise moodi küll ei ole.
Kuidas kätte saada? No esmalt vaata ikka see koht üle, kuhu sa ta jooksma lased, et siga kuskile kapi või diivani alla ei saaks joosta, kui saab, siis pane nende kohtade ette näiteks raamatud või midagi sellist. Mina muidu vaatan ise nagu koguaeg kui nad lahti lasen, et mul on voodi samas toas kui seadki ja siis ise hommikul olen veel unine ja panen merisead põrandale jooksma ning kobin voodisse ja nii tore on vaadata neid siis kõrgemalt voodi pealt :lol:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mängimine

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 17. veebruar 2004, 14:30

Lizi jutt õige. Täienduseks veel, et mida väiksem puur, seda sagedamini oma looma välja jooksma laskma pead. Kui puur on näiteks 60 cm pikk, siis peaksid tal toas joosta laskma iga päev, vähemalt pool tundi.
Merisead niimoodi mängida nagu kassid või koerad ei armasta. Neile meeldivad kõige rohkem igasugused torud, kust nad läbi ronida saavad ja mida ninaga nügida võib. Huvitav ja odav mänguasi on näiteks wc-paberi papist toru, mille võid heina täis toppida. Siis on põrsal sellega tükk aega tegemist.
Võid proovida puuri panna ka mõne lindudele mõeldud peegliga või kellukesega mänguasja, mõned ruigamid mängivad ka nendega.
Kõige paremini lõbustab merisiga end aga siis, kui tal on kaaslaseks teine merisiga - omavaheline suhtlemine meeldib neile kõige enam.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mäng.

PostitusPostitas Merku » 07. märts 2004, 16:44

Juhtmetega peab jah ettevaatlik olema ,sest juhtmed on merisigade nõrkus nagu jänestelgi.Teiseks tuleb katta kõik augud ja sellised kohad kinni ,et ta kuskile tuppa peitu ei saaks minna n kapi taha või voodi alla,mul juhtus nii,et mu merisiga hanna oli toas lahti ja siis läks voodi alla peitu aga lõpuks meelitasin ma ta sealt voodi alt hea ja paremaga välja :lol: Juhtmete kallale pole ta mul veel saanud ,õnneks muidugi. :)
Merku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PorgandL » 18. märts 2004, 20:17

Mina lasen iga õhut tal ikka mingi 30 mintsa vaibal ringi vudida.Vähemalt selline on plaan.Selleks,et ta põrandal ringi vudiks pean ise põrandal pikutama. :wink: Kuna ma seda tegelikult eriti ei viitsi teha, 8) peab ta endale muu tegevuse otsima.Viimasel aljal on olnud selleks see,et kuna meie puur asub nurgas põrandal ja natuke seinast eemal,siis üritab ta maksku mis maksab ennast sinna puuri ja seina vahele suruda ja siis piilub mind puuri võrede vahelt. :lol: Vahepeal surub ennast jälle seinavahelt välja,kuid kepsleb kohe jälle sinna tagsi. :) Siis kui ta juba väga tasaseks hakkab jääma olen tavaliselt otsustanud,et puuri! :wink:
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 19. märts 2004, 09:55

Meie omad on suht laisad sellid - kui lasen neil vaid paar korda nädalas põrandal ringi joosta, siis on nad hasarti täis ja kimavad pool tundi reipalt ringi. Kui aga iga päev neid välja jooksma lasen, siis nad 10-15 minutit nuusivad ringi ning seejärel jäävad kuskile nurka konutama.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas shelby » 24. märts 2004, 21:15

Minu merisiga miskipärast ei taha põrandal joosta :?
voodis meeldib talle aga küll lesida ning urge mööda ringi käia... tore on ka see, et kui ma hommikul ärkan ja üles tõusen, jookseb ta majast välja ning ootab kuna ma ta välja võtan ning siis voodisse panen :D
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Celion » 24. märts 2004, 22:14

Meie merisead armastavad ka põrandal ringi tormata... eriti noorem ning talle lippab ka vanem järele, kuigi varem paaniliselt paigal seisis. Ja voodi õnneks selline, kuhu alla/taha ei saa pugeda. Aga meie kutsikas tõstetakse selleks ajaks küll ukse taha ;)
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Merisea jooksutamine põrandal.

PostitusPostitas shelby » 11. aprill 2004, 13:37

Mu merisiga on 4-aastane...aga ta siiamaani ei taha miskipärast põrandal vabaduses joosta... ta lihtsalt istub ühe koha peal ja kui ma teda silitama lähen, siis kohe ronib mu käe peale..
kuidas panna teda end vabalt maas tundma? :?
ja kas keegi on juba notsikut õue ka viinud??
mul väljas 26 kraadi :D
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 11. aprill 2004, 13:50

Pane talle midagi maitsvat maha, või siis mingi toru, kust ta tasapisi välja tuleb.
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas shelby » 11. aprill 2004, 13:52

ma muudkui proovin igast hõrgutistega, aga ta ikkagi ei julge end eriti liigutada... :o
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 11. aprill 2004, 13:57

Hmm, mingi võõras lõhn äkki?
Teil koer on??
AGA kas sa nagu ise istud koguaeg tema juures?
Jäta ta üksi, küll ta uudistama hakkab.
On ta nagu üldse ainuke merisiga sul?
Ta on võib-olla kurb, et tal pole endasugust sõpra.
Äärmisel juhul võid endale karvase kostüümi selga tõmmata ja kiunuda, süüa tema toitu ja magada tema külje all. ;)
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas shelby » 11. aprill 2004, 14:15

koera pole.
jätan ta ikka omapäi ka..
ta on mul üksik jahh... mõtlen küll teise ostmise peale, aga siis peaks suurema puuri ostma/meisterdama..
ja suuremale puurile on raske kohta ka leida...
aga ma proovin seda kostüümi asja siis :D :D :D :D
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas PorgandL » 12. aprill 2004, 17:21

shelby kirjutas:Mu merisiga on 4-aastane...aga ta siiamaani ei taha miskipärast põrandal vabaduses joosta... ta lihtsalt istub ühe koha peal ja kui ma teda silitama lähen, siis kohe ronib mu käe peale..
kuidas panna teda end vabalt maas tundma? :?

Minul aitas see,kui ise temaga koos maas lamasin.Muidu ennem oli sama mure :P
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas PorgandL » 12. aprill 2004, 17:32

shelby kirjutas:kas nüüd jookseb vabalt ringi või?

Eks tal mingid oma "lemmik kohad" ole välja kujunenud,aga sibab ringi küll. :wink: Küllap siis,kui "oma inimene" põrandal toeks ,siis lõbusam olla.Enam ma muidugi ei pea temaga koguaeg olema.Saab isegi hakkama. :wink:
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas PorgandL » 12. aprill 2004, 18:09

shelby kirjutas:eks ta mul ka juba hakkab tiba liikuma, aga vähe siiski.. :)

Vaata,minul oli alguses(~3 aastat,praegu 5 aastane)nii,et ma ei hoolitsenud tema eest.Nõme ma ikka olen! :x Sellepärast ta seda põrandat kartiski.Polnud ennem varem näinudki sellist asja.Kas sul ta on ikka varem kah põrandal olnud?
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas shelby » 12. aprill 2004, 18:17

algul ma proovisin teda küll maas hoida, kuid vaatasin, et ta ei taha joosta ja puuris oli siis ka rohkem ruumi.... ja voodis jookseb ta ka..
nii, et arvasin, et kui ta ei taha, siis ärgu jooksu maas..
aga nüüd võtab see liivanurk puurist suure osa ära ja seepärast arvan, et ta võiks ikka väljas ka joosta..
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas PorgandL » 12. aprill 2004, 18:24

shelby kirjutas:algul ma proovisin teda küll maas hoida, kuid vaatasin, et ta ei taha joosta ja puuris oli siis ka rohkem ruumi.... ja voodis jookseb ta ka..
nii, et arvasin, et kui ta ei taha, siis ärgu jooksu maas..
aga nüüd võtab see liivanurk puurist suure osa ära ja seepärast arvan, et ta võiks ikka väljas ka joosta..

:eek: Mul jookseb ka ainult põrandal.Või siis voodis teki all.Põrand talle juba teiseks puuriks saanud,kuna panen teda igal õhtul sinna jooksma.Ei taha,et teine ära rasvub ,kuna panen talle iga õhtu natukene päevalille seemneid.Nendes palju rasva -on mulle räägitudAga kahju ka talle mitte anda.Nii maitseb juu! :wink: Vaata,mida rohkem ta seal maas on,seda rohkem harjub.Iga päevaga peaks ikka natuke rohkem kohanema.. :)
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrandal jooksmine

PostitusPostitas minufluffi » 23. aprill 2004, 17:34

:D Minu elutoas on üks laud vaiba peal,ja minu nodzi seal sibab,aga vaibalt - Ta maha ei tule :D See on tal imelik harjumus aga võibolla sellepärast,et maas on libe parkett :eek: :? :) Kui mu jänku parketil sibab,siis libiseb seal kõhuli :lol: :D
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea jooksutamine põrandal.

PostitusPostitas shelby » 28. juuni 2004, 20:06

Minu merisiga on juba edusamme teinud... jookseb põrandal juba julgelt... üldjuhul kurkide järele :P
Aga äkki sa, carol, peaksid proovima teda millegi värskega meelitama?
Kasutaja avatar
shelby
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 29. juuni 2004, 07:30

carol kirjutas:Kuidas ma saaksin teda harjutada nii,et ta mu sülle ka tuleks,kui ta põrandal on?

Kui meriseaga kuigi palju tegeletud pole, siis see on suht raske, kuna nots kardab sind ja teisi perekonnaliikmeid.
No kõige parem on muidugi nii, kui algul võtad ühe merisea endale kätte ja siis teise põrandale, siis aga hakkab üks neid kiunuma(tahab teise juurde), siis see, kes põrandal on, tuleb loomulikult selle juurde, kes süles on, sina aga seda, kes süles on maha ei lase. Hoopis proovid meelitada teda enda sülle(teise merisea juurde) ja siis samal ajal ütled SÜLLE vms. Kui koguaeg nii teha, siis ta saab aru, mis sõna see on. Ja varsti seda teist merisiga enam süles pole, on vaid näiteks kurk, merisiga tahab kurki ning tuleb sulle sülle. Ja koguaeg, kui merisiga sülle tuleb, peab seal süles olema midagi meeldivat- söök. Lihtsalt paitus meriseale väga suur preemia polegi, temale meeldiks mõni maius rohkem.
Aga sinul carol, nagu ma aru olen saanud, teist notsut pole :roll: . Nii, et sina pead alustama raskemini- kurgiga.
Eks see aega nõudev töö ole(merisea õpetamine), aga visadus viib sihile! :P
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea jooksutamine põrandal.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2004, 10:14

Mul oli sama jama notsuga,on veel siiani. aga minu arvamus on see,et tee talle maas olemine lõbusaks.
Näiteks pane talle kõige isuäratavam puuvili temast natuke kaugemale,kui merisiga kardab siis ta tavaliselt tahab midagi närida (või vähemalt minuoma kyll) mina arvan,et ta läheb ja hakkab seda sööma. ma paneksin talle mingi toru veel sinna,kust ta saab läbi joosta :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea jooksutamine põrandal.

PostitusPostitas paraboa » 16. juuli 2004, 22:20

:D Seda probleemi meil küll ei ole ,et notsud joosta kardaksid-pigem on nad hirmus iseseisvad ja tagasi puuri nõustuvad minema alles siis ,kui on ennast päris väsinuks jooksnud ja kõht ka juba tühi.Ja lihtsalt väsimuse puhul poetakse hea meelega hoopis voodi alla magama.Kui näiteks Oskar üksi põrandale lasta, silkab ta kõigepealt mitu ringi ümber toa ja kui ära väsib kaob riiuli või voodi alla.Puuri oskab ta ise hüpata ,sest tema pere oma on meie "tornelamus " kõige alumine.Tüdrukud ei ole nii head hüppajad ja kui kõht tühi ,siis istuvad puuri kõrvale.Ülemiste korruste kuldid ronivad niikuinii Oskari ja tüdrukute puuri kõrvale uudistama ja sealt on neid siis mõne aja pärast võimalik kätte saada.Aga seda seakeste karglemist ja jooksurõõmu on kõigil lust vaadata :lol: :lol: Sellised naljakd prisked tuterdised.Kui kuldid kolmekesi koos välja lasta ,siis on muidugi vahepeal vaja üksteise kallal õiendamiseks peatuda ,aga päris kakluseks põrandal tavaliselt ei lähe-ruumi on siiski nii palju ,et kõigile jätkub.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 25. august 2004, 13:28

Minu mõlema notsu lemmiktegevuseks on elektrijuhtmete jms närimine. :P
Üks nots näris näiteks telefoni laadija juhtme läbi. :D
Õnneks midagi ei juhtunud peale selle, et tuli uus laadija osta.
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Merisea jooksmine...

PostitusPostitas kelraat » 04. jaanuar 2005, 12:14

Minu merisiga ei taha üldse joosta.Teen tal puuri ukse lahti ja ta ei tee väljagi.Kui ise välja tõstsin,siis natuke vaatas ja siis läks puuri tagasi.Ega ma ju vägisi teda hoidma ei hakka...aga merisiga ju peab jooksma!!Ma sain ta 2,5 a. üleeile,aga teiste asjadega on ta ära harjunud.Kas on võimalik,et ta lihtsalt eelmises kohas ei saanud jooksmas käija.Ei lubatud vms. ja nüüd ta ei oskagi? :eek: Sest see nüüd küll põhjuseks pole,et ta kardab,sest mul süles laseb juba silma looja ja... :D Kuidas a peaks talle näitama kui lõbus see on...? :?
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 04. jaanuar 2005, 13:01

Ma arvan et ta tahab veel kohaneda. Proovi hiljem, kui tal kindlam tunne on. :wink:
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea jooksmine...

PostitusPostitas Liz13 » 04. jaanuar 2005, 13:12

Absoluutselt iga merisiga oskab joosta. Olenemata sellest, kas teda lasti eelmises kodus põrandal vabalt joosta või mitte, puuris sai ta seda ju ikkagi teha.
Ja ära väga talle peale suru igasuguseid asju, merisiga peab kohanema. Tal läheb keskmiselt 2 kuud, enne kui ta täiesti normaalseks, energiliseks notsuks muutub. Praegu ta kardab lihtsalt, noored merisead kohanevad kiiremini, 2,5 aastane aga aeglasemalt.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 04. jaanuar 2005, 15:47

nu vanemad loomad nii ei tormagi nagu noored mõnekuused mürgeldised. aga eks liigutada meeldib neilegi. kui ta on keskkonnaga ära harjunud ja selle turvalisuses veendunud, siis küll ta ka ringi liikuma rohkem hakkab.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist