Kas merisea puur võib olla põrandal?

Milliseid vahendeid läheb notsu eest hoolitsemiseks vaja. Puurid, puuri sisustus, mänguasjad, jalutamisrihmad jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: mis te arvate?

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 14. märts 2004, 15:48

Meriseal peaks puuri all mõni pink või kast vms olema, kuna kui sa kõnnid tema juurde, siis paistad sa talle täieliku hiiglasena. Kui aga puur on kõrgemal(umbes inimese puusadest allpool, kui inimene seisab) siis meriseale sa ei paista nii hirmuäratav. Mina aga head eeskuju anda ei saa, kuna toas lihtsalt pole nii suurt pinki või kasti, mille alla mu meriseapuur mahuks ning lauda ka pole, kuna siis poleks mul enam varsti toas liikumiseks ruumi. Sellepärast lähenen ma puurile(kui tahan süüa anda või sülle võtta vms) kükitades-põvili.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mis te arvate?

PostitusPostitas SigneL » 15. märts 2004, 10:15

Põrand ei ole kõige parem koht puuri jaoks: põranda lähedal on temperatuur madalam ja seal võib olla tõmbetuul; teiseks - pidev möödakäimine häirib loomakest. Kolmandaks - eks sul endalgi on loomakest parem jälgida ja temaga suhelda, kui puur on veidi kõrgemal.
Seega - võimalusel hangi puurile midagi alla, kas taburet(id), kapp, vmt.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PorgandL » 19. märts 2004, 19:42

Minul on puur küll koguaeg maas olnud ja ei ole märgata,et ta eriti ehmataks kui ma tema juurde tulen. :roll: Tavaliselt olen ise tasakesi juurde läinud,kuna ei ole tahtnud tema tegutsemisi segada :wink:
PorgandL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas jessikas » 19. märts 2004, 20:56

Mul kah puurid põrandal, teleka ees veel pealegi. Sead ei lase ennast häirida ei pommiplahvatustest telekas, sellest, kui koer üritab konti puuri toppida (talle meeldib oma asju teistega jagada), ega ka sellest, kui kass istub puuri peal ja püüab neid läbi võre käpata. Hetkel on tugitoolis istuval külalised jalad puuri peal puhkamas, sead ei liiguta kõrvagi. :D
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas SigneL » 24. märts 2004, 15:08

Mina ei saa enda loomade puure maas hoida - olen pannud käe toa põrandale ja seal on ikka päris jahe ja sageli ka tõmbetuul. Seepärast on meie seapuurid kapikeste peal. Ja mugavam ka - ei pea küürutama ega kükitama iga kord, kui loomaga suhelda tahad.
Viimati muutis Endised kasutajad 25. märts 2004, 13:11, kokku muudetud 2 korda.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Kissu » 24. märts 2004, 16:15

meie omad vist kyll harjunud juba et puur ikka kõrgemal maast ... sealt parem vaadegi juba ju ? rääkimata sellest et inimeste möödakäimine ei häiri niipalju :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 29. august 2004, 17:35

Mul oli ka puur vahepeal maas. Väike vaip oli all ja notsud tundusid küll rahul. Neil üle 4-kandilise akvaariumi käterätt (poolest saati) niiet neil on oma varjualune. Sellepärast neid vist ümbritsev eui häirinud :)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 08. märts 2005, 21:35

Merisa puur peaks olema vähemalt 50 cm kõrgusel maapinnast.Kui võimalik ei ole panna siis võib olla ka põrandal. Mul oli kunagi ning ruigamil polnud midagi viga.
Viimati muutis Endised kasutajad 25. september 2005, 21:01, kokku muudetud 1 kord.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas -Merka- » 09. märts 2005, 16:26

Mina hoian küll puuri elutoas maas... Meil üldiselt toas soe ja meile pandi uued aknad niiet tuuletõmbust ka enam ei ole. Siga ei karda kaa... Kui keegi mööda käib, siis ruigab, et ,,Anna süüa! Anna süüa!´´ :lol: Ja vaip on ka all... Mulle tundub, et tal seal hea olla. Ja seda olen ka kuskilt lugenud, et neid just peakski elutoas või kuskil hoidma, et nad ikka näeks, kes mida teeb. Meie oma ju üksik kaa :( Aga ma muidugi ei tea, kas see tõele vastab :lol:
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 09. märts 2005, 16:50

Minu sigade puurid on ka üksteise peal ja põrandast u 30 cm kõrgusel kapikese peal.
Toapõrandal saab olla tuuletõmbus vaid juhul, kui puur jääb ukse ja mitte eriti õhutiheda rõduukse vahelisele joonele - muud tuuled ju toas ei puhu.
Jahedus seevastu neile hoopis meeldib.
See ehmatamise asi - eks noor ja uus loom pelgab nii või naa, vanad olijad ei tee ilmselt teist nägugi, kui mõni raskejalgsem isegi mööda tatsub :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Sonnu » 16. mai 2010, 14:08

Minu notsu puur on maas, kuna ikka pole mingit vabat lauda kuhu võiks seda panna janii.
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas nirgike » 16. mai 2010, 22:49

Ma ütleks, et kõik oleneb tingimustest. Eriti talvel võib erinevates elukohtades olla väga erinev seisukord.
Näiteks see koht, kus ma praegu istun, on aastaringselt selline: korrusmaja neljandal korrusel, keskküttega, soe, tuul ei puhu läbi, ning välisuks jääb puuride asukohast nurga taha. Minu meelest ei ole küll mingit probleemi sellest, et puur on põrandal.
Aga üks teine koht on hoopis selline: ahiküttega hõreda puumaja esimene korrus, talvel õhkab seina ja põranda vahelt kohati külma ning ilma villase soki või sussita ei taha varbaid üldse maha panna. Sellises kohas loomulikult ei saa merisiga vähemalt talvel küll päris põrandale panna. Sel talvel katsime seal koguni merisea puuri tagumise külje kaltsuvaibaga, et seina poolt ei saaks külm ligi.

Nii et tuleb toas ise puuri asukohas maha laskuda ja vaadata, mis seal toimub - kas on meeldiv olla või on külmem/tuulisem kui sinu kõrgusel.

Aga mugavam on möödaminnes kõrva tagant kõhvitseda küll, kui puur on maast kõrgemal :)
Mina ainult muretsen sellepärast, et maast kõrgemal asuva puuri uks kinni saaks, kui kodust ära lähen. Kardan, et äkki notsik üritab alla hüpata.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Kissu » 17. juuni 2010, 22:26

Minu notsude puur on küüliku puuri peal. Minu meelest on see selline paras kõrgus (u. 50 cm põrandapinnast). Koer ei pääse ligi sinna, tuul ei tõmba läbi ning hea on neid nätsutada. Nimelt on mul tänapäeval 120 cm pikkune Ferplasti küülikupuur, millel terve esikülg üles käib. Eemaldasin need eesmised uksed hoopisgi ja panin puuri esiserva 10 cm kõrguse pleksiklaasi riba, et notsud välja hüpata ei jaksaks. Nüüd on väga mõnus käia neid paitamas mööda minnes ilma, et peaks uksi avama vms. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

mis te arvate?

PostitusPostitas Merinotsu » 09. juuli 2010, 21:12

Minu notsikute puur on pisikiese kapi peal. :roll:
Merinotsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Elllii » 26. märts 2011, 21:04

Mul ka, kuigi mul on ainult üks notsu! Sealt on hea tal välja vaadata :)

To Kissu: Mul on ka samasuguse süsteemiga puur, et terve esikülg on lahti, aga kuna meie majas pole rohkem loomi (peale koera, kes elab õues), siis ma arvan, et võiksin ka niimoodi teha, et võtan võre ära ja panen sinna servad. See on täitsa hea mõte!
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Kissu » 26. märts 2011, 21:19

Kui su notsu(d) ei ole väga suured hüppajad-keksijad-ronijad, siis on see kindlasti endale üks kõige mugavamaid variante. Mina ei kujutanud enne selle puuri hankimist päris hästi ette, millised need uksed välja näevad aga kohe kui ma puuri kätte sain, olen kindel, et nendega tuleb midagi ette võtta. Minu jaoks olid need väga ebamugavad kasutada, koledad, vaiutasid puuri katuse sisse jms. Seega nende eemaldamine oli suhteliselt ainus võimalus seda puurivõret tegelikult kasutada.

Hoiatan küll ette, et tänu uste puudumisele on riiulite kasutamine suhteliselt võimatu, kuna notsu võiks riiuli kaudu puurist välja hüpata. Samuti on see pealmine osa natukene ebamugav ära tõsta puhastamise ajal, sest pleksiklaas on pehme ja seega ei paku ta sellele küljele väga palju tuge. Ise plaanin suvel osta paksema pleksiklaasi ja sellest uue riba meisterdada, sest praegune on liiga vetruv ja painduv. Lisaks sellele tuleks selle ribaga olla ettevaatlik, et ta saaks piisavalt pikk ning ulatuks otsapidi neisse plastik nurkadesse, mis puurivõret koos hoiavad. Minul sai ta vaatamata kõigile mõõtmistele liiga lühike ja seega ei ole nii kindlalt paigas, kui ma sooviksin.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas elen500 » 26. märts 2011, 21:21

Minu notsude puur asub ka elutoas põrandal vaiba peal ja teleka läheduses. Ei lase nad end millestki häirida, kui väsivad siis magavad, kui tahavad seltsi, siis küünitavad üle puuriääre ja suhtlevad lapsega. Meil toas 25-26 kraadi, seega arvan, et põrand on just õige koht. Küllap on nad lapse jooksmise ja lärmiga harjunud ja ei ehmata küll selle peale kui keegi tuleb, pigem uudistavad, kas see keegi ka midagi söödavat tõi :)
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas margotx » 29. mai 2011, 16:37

Mul on põrandal ,sest mul ei ole kuskil kapil ega laual ruumi.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas PikuKiisu123 » 04. august 2011, 09:31

Ma saan endale merisea varsti :-) .Mõte panna puur kapi peale,see on 1 m maast kõrgemal,kas sinna sobiks puur panna?
PikuKiisu123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 04. august 2011, 10:41

Ma arvan et ikka . Aga kui sul kogematta jääb puuri uks lahti ja notsu tahab välja minna , siis ta võib sealt alla kukkuda , ja väga halvasti . Minul on ka tavaliselt lauapeal aga see on mingi 50 cm kõrgusel maast . Notsud pole mul plehku ka pannud , kui vahel on puuri uks lahti jäänud (ptui , ptui , ptui ) . Hetkel on ühel notsul pojad ja siis igaksjuhuks tõin puuri maha . All korrusel , et notsu pojad harjuksid rohkema rahvaga . Aga mul sead on ära õppinud tagasi puuri mineku . Panen notsud teise toa otsa ja need vudivad tagasi puuri poole ja siis lipsavad sisse . Enne seda lauda (ülalkorrusel) oli puur maas . Sellega nad olidgi ära õppinud . Nüüd kui ma panen notsud maha siis nad jooksevad sinna puuri poole aga nad ei ulatu . Laual on ka alumine korrus kus on igasugust pahna , ja siis upitavad sinna ennast . :happy:
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Che » 05. juuni 2012, 11:58

Enne olid minul kõik puurid maas, aga pärast seda, kui koera võtsin, ei saa neid enam maas hoida. Nüüd on kõrgemale tõstetud. Isasel meriseal käib puur pealt lahti, selle uks on kogu aeg lahti, sest talle ei meeldi, kui võre kinni on :-D. Ainult siis, kui kodunt ära lähen, panen puuri kinni. Nii igaks juhuks, kuigi välja pole ta sealt kunagi tulnud, isegi siis mitte, kui puur maas oli.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas Tintsu » 13. juuli 2012, 13:43

Minu notsu puur pole veel kunagi põrandal olnud. Ma arvan, et ta kardaks kaa seal. Minu notsu puur on praegu pisikese tumba peal minu toas. Seal ta väga rahul, sest seal seltsi rohkem. :-) Talvel on puur mu venna toas ahju ja kamina vahel, sest seal tal soojem kui minu toas. Ainult siis kui on soojem siis toome ta minu tuppa.
Tinnu, minu viimane notsik. <3
Kasutaja avatar
Tintsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas närilised2 » 14. juuli 2012, 07:47

Minu notsu oli alguses maas (üks öö), aga järgmisel päeval oli ema ostnud notsule mingist vanade asjade poest alusriiuli. Ja tundub, et minu notsule selle peal meeldib! :happy:
Tahaks osata loomade keelt!
Armastan sind Miku kogu südamest!
Kasutaja avatar
närilised2
Õigekiri longab
 
Postitused: 123
Teemad: 2
Pildid: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas pipi1 » 29. aprill 2014, 20:24

mul ka puur põrandal aga olen mõelnud kõrgemale tõstmist, endal parem jälgida :D
pipi1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisea puur võib olla põrandal?

PostitusPostitas merisigutik » 08. oktoober 2015, 21:37

heh mingit vahet pole ju kus hojad kui sul on kodu soe ja põranda kütte ka siis pole ju vahet kas maas või üleval pool.Mul endal on 1 pisike laud ja sinna peale mahub perfektselt igsasugune puur peale isegi suht suured puurid mahuvad peale :D :D :D ;D :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist