Vöötorav ja teised loomad

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas vöödikprintsess (Teema autor) » 07. juuni 2010, 12:51

Tere!
Kas keegi oskab rääkida, kas vöödik ja kass mahuksid ühte korterisse ära. Mul on selline probleem, et vöödik peab ettevõtma elukoha vahetuse ja uueskohas on kass. Kui kogemused puuduvad siis sukeldun võõrkeelsesse kirjandusse aga esimene lootus oli, et saan sellest foorumist abi.
NB: ma kujutan ette, et esimesed paar nädalat kindlasti peaks vöödik kõigepealt ühe oma uue toaga ise harjuma- see juba tema jaok suur muutus(uued lõhnad jne). Ja v-b siis vaikselt talle kassi näitama.
Ette tänades!
Kasutaja avatar
vöödikprintsess
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas v66dik » 07. juuni 2010, 15:09

Enda kogemustest võin öelda, et minu tädi kass ei talunud vöödikuid. Kuna olen suviti maal, siis võtsin eelmisel suvel ka vöödikud kaasa. Kuid suveks oli ka tädi kass maale saadetud. Vanaisa võttis kassi sülle ja näitas puuri juures vöödikutele ning kass läks marru: ta kraapis vanaisa käed katki ning kui oleks lahti pääsenud, siis oleks vist vöödikud koos puuriga nahka pannud. Peale seda me enam kassi tuppa ei lasknud, vaid komandeerisime ta garaaži elama ning vöödikute toast lahkudes panime alati ukse kinni. Kui kass siiski kogemata tuppa lipsaski (ja see käis tal kähku), siis oli kohe selle ukse taga kus vöödikud asusid. Terve nädal oli meil maal kõrgendatud valve, et kass ei pääseks tuppa vöödikuid traumeerima.
Seega, ole ettevaatlik!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas GunnyBunny » 07. juuni 2010, 16:42

Oma kogemustest ei oska selle koha pealt öelda, aga siit saab lugeda (kui on inglise keele oskust): Link. :)
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas vöödikprintsess (Teema autor) » 07. juuni 2010, 19:09

Ok, suured tänud Teile!
Kasutaja avatar
vöödikprintsess
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas nuff » 07. juuni 2010, 22:05

Youtubes on palju koledaid videosid selle kohta, kuidas kass vöötorava raginal ära sööb.
Ei soovita neid omavahel tutvustadagi. Orav on kassi jaoks saak (toit).

Võibolla on mingid erandid olemas, nagu foorumlase Julno liugurkuskus (rahvakeeli suhruorav) ja tema kass.
Aga see kuskus ei ole vist üldse näriline, ta on mingi kukkurloom. Seetõttu kass teda maha ei murragi.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas vöödikprintsess (Teema autor) » 08. juuni 2010, 19:12

Ma kujutasin just ette, kui selline kole olukord peaks olema, et orav ja kass omavahel raksu läheksid, siis oraval on suht teravad küüned ja hambad (tean oma näpu kogemusest, kui vöts talveunine ning pahur oli) ning pigem kakuks kassil silmad peast. Aga kindlasti on parem mitte sellisel olukorral üldse lasta tekkida.
Kasutaja avatar
vöödikprintsess
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas nuff » 08. juuni 2010, 20:19

Netivideost nägin, et vöötorav tõepoolest üritas küünte ja hammaste abil oma elu päästa. Ründas ja hüppas nagu väike ninja, aga lõpp oli talle ikkagi traagiline.
Ma arvan, et vöötorav ja kass ei lähe omavahel raksu - nad pole kunagi sõbrad olnudki. Loodus pole võimaldanud. Ühe looma näol on tegemist teise looma kõhutäiega.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja teised loomad

PostitusPostitas Pinto » 08. juuni 2010, 20:42

Rottidel on ka väga võimsad hambad, kuid ometi saavad kassid neist jagu. Kass võtab endast pisemaid loomi siiski saakloomadena. Mõnel üksikul kassil vaid on jahiinstinkt nõrgem ja neid ei huvita väikesed loomad/linnud. Mõni kass teeb ka peremehe silme all nägu, nagu ei huvitaks, kuid kui ise ära minna, siis on kohe pisema looma kallal.

Mina ei riskiks väiksema looma eluga, kuna kassid on siiski kiskjad ja nende käitumist ei tea sa kunagi ette.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline