Deegul on igav

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Deegul on igav

PostitusPostitas aneelika (Teema autor) » 08. juuni 2010, 10:47

Me võtsime alles eile deegu ja siis ma suht algaja ka, aga neljapäeval mõtlesime osta suurema puuri ja veel ühe deegu talle kaaslaseks, kuid praegu istub deegu oma puust maja katusepeal ning ei ole nii tegus kui esimesel päeval niiiet arvan, et tal on igav.Kuidas teha nii, et deegul oleks mõnda aega tegevust?Kas tuleks mingeid mänguasju puuri panna vms?
Loomad igavesti When you can live forever. What do you live for?
Kasutaja avatar
aneelika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 8
Asukoht: Kohtla-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas RotiSabake » 08. juuni 2010, 11:10

Minu õe deegudel on jooksuratas ja sellised vetruvad torud kus nad hästi läbi mahuvad ja neid on meil 4isast ja 3 emast et neil on mitmekesi lõbus küll.Ja ma arvan et sa peaksid neile panema mingi rippuva redeli kus nad saavad üles ronida ja heina ka et naad saaksid ise pesa ehitada ja seda süüa.
Viimati muutis RotiSabake 09. juuni 2010, 11:25, kokku muudetud 1 kord.
RotiSabake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 13
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas aneelika (Teema autor) » 08. juuni 2010, 12:10

Okei, aitäh.
Loomad igavesti When you can live forever. What do you live for?
Kasutaja avatar
aneelika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 8
Asukoht: Kohtla-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Pinto » 08. juuni 2010, 12:32

OT: vaata, et sa ostad talle samast soost kaaslase! Kontrollige poes ise üle, kuna müüjad tihtipeale seda ei oska.

Mänguasjadeks sobib näiteks wc paberi rull, kuhu on hein sisse topitud; wc paber, millest pesa teha; puuoksad, mida närida jne. SIIN on terve teema degude mänguasjadest ja mängudest.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Riion » 02. juuli 2010, 15:10

Mul on selline suur ratas, kus minu deegu vurab tundide viisi meeleldi.
Kuna mul on plaan see ratas, puur ja deegu ära anda (tasuta), siis äkki saame kokku rääkida.

(Küsimus on pigem, mis linnas me mõlemad asume.)
Riion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Annukaz » 19. juuli 2010, 18:19

Minu deegu küll kurtma ei peaks meil on aluspuuriks kodujänese suur puur seal peal on veel kaks hamstripuuri (mul on olund vägagi palju hamsterid) puure on veel ülegi aga rohkem ei mahu tal on igasuguseid lõbustusi ratas , pappmaja,redel,mineraalkivi hein kokku on olnud tal kõige rohkem 7 korrust !
Kasutaja avatar
Annukaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas aneelika (Teema autor) » 26. oktoober 2010, 09:45

Jooksuratas oleks väga võimalus ja samas võiksid nad liiva sees ka käia.Ma panen oma deegule vahepeal ka natuke WC paberit kuna nad mängivad sellega.
Loomad igavesti When you can live forever. What do you live for?
Kasutaja avatar
aneelika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 8
Asukoht: Kohtla-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas kiizumuzi » 26. oktoober 2010, 15:36

Üksinda on neil suht igav, kahekesi oleks kohe aktiivsem. Endal on siis neli deegut hetkel, neil on jooksratas, mis on lemmik asi üldse, puud närimiseks, ronimiseks, kookospähki koored, toru, redel. Põhiline, et nad saaksid ikka joosta ja ronida. Ja muidugi annan neile wc paberit, rulle, igasuguseid pappkarpe.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegudel igav

PostitusPostitas a4paber » 02. veebruar 2011, 03:30

Tere,

olen üsna vastne deegude omanik. Sain umbes kuu tagasi endale kaks deegutüdrukut(kolme ja nelja aastane). Alguses olid nad muidugi veidi hirmul ja vaiksed, aga umbes nädalaga läks see üle. Siis olid tublid ja aktiivsed deegud, jooksid mööda puuri ringi ja olid omavahel muidu ka sõbralikud.
Siis olin nädalakese ära, korterikaaslane, kes nendega ka algul tegeles vaatas niikaua nende järgi ja toitis neid.
Nüüd tulin tagasi ja esiteks alguses deegud kaklesid omavahel päris palju (päris kallale ei läinud aga karjusid küll üksteise peale ja noorem ei lubanud vanemat enda ligi), aga sellest nad on nüüd natuke üle saanud. Teiseks on nad kuidagi õnnetud. Jooksevad natuke rattas ja siis kükitavad kusagil korruste peal niisama. Ainult siis kui söögi karbiga klõbistada jooksevad juurde. Ma lasin nad enne ära minekut tuppa lahti ka korraks ja siis nad olid üsna õnnelikud, aga nüüd ma ei saa neid enam lahti lasta, kuna mu toal pole ust ja kui nad välja pääsevad siis nad on terve korteri peal laiali. Rõõmsad ja energilised on nad siis kui neid liiva vanni lasen, ma ehitasin ühest suuremast pappkastist neile nn. puuri osa mille vahetevahel sinna külge panen et nad pesemas saaksid ennast käia.
Ehk siis minu küsimus on et kas teil on ka nii juhtunud et nad kuidagi vabadust igatsedes sellised kurvad on, või peaksin ma muret tundma?
a4paber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tartu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Pinto » 02. veebruar 2011, 11:10

Eks neile muidugi meeldib väljaspool puuri joosta, aga seni kuni see võimalik pole, võid vaadata, mis huvitavat SIIN teemas on soovitatud nende elu huvitavamaks tegemiseks teha.

Äkki õnnestub sul ukse augu ette mõni suurem papitükk panna vms ja saad deegusi taas jooksutada. Või siis valvad ise ukse augus kuni nemad jooksevad :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas a4paber » 02. veebruar 2011, 19:13

Aitähh info eest.

Ega muidu see ukse puudumine kõige suurem probleem olegi. Elan üürikorteris ja mu tuba on täis kõiksuguseid asju mille alla taha ja sisse ronida ja ma ei suuda neid vist piisavalt deegukindlaks teha. Ei tahaks lihtsalt enne välja kolimist tapeeti vahetama hakata. Aga iseenesest ma olen mõelnud küll igasuguste asjade peale kuidas neile mingigi ruum teha kus nad joosta saavad.

Nad on mul üsna vähe aega olnud ja kuna nad ei ole ka enam esimeses nooruses siis see sõbraks saamine võtab ka kauem aega ja ma kardan, et kui ma nad tuppa täitsa lahti lasen siis ma pean neid pärast taga ajama mööda tuba:)
a4paber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tartu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas IloveMyRodent » 04. veebruar 2011, 17:13

Mul olid ka vanasti deegud 2 tükki.Mõlemad olid tüdrukud ,aga nüüd kahjuks nad on surnud.Ma ei julgenud ka neid alguses lahti lasta :),aga lõpuks ma lasin nad lahti ja esimene kelle sain kõige ennem ,,vot tema tuli ilusasti puuri ,aga teine kelle sain 2 nädalat hiljem esimest deegust,,siis teda oli raske puuri saada.Muide soovitan käia loomapoodides ,sest sealt ostsin ma oma deegudele tehtud jäätise jäätisepallid olid koostatud(puuviljadest ja juurviljadest).
Kasutaja avatar
IloveMyRodent
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Pinto » 04. veebruar 2011, 18:41

:ot1: Deegud jäävad puuviljas sisalduva suhkru tõttu suhkruhaigeks ja seega puuvilju neile ei tohi anda (va pisikesed tükid väga arva).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas IloveMyRodent » 05. veebruar 2011, 15:37

Seda ma tean jhh,aga huvitav miks neid puuvilju müüdi,,ma õnneks ei andnud neile seda jäätsist veel ja teistele ka ärge andke deegudele puuvilju :ot1: nii nagu pinto ütles
Kasutaja avatar
IloveMyRodent
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegul on väga igav

PostitusPostitas Annukaz » 01. august 2011, 14:47

Deegud koguaeg magavad või tukuvad nii öösel kui ka päeval. Nad ei tee peaaegu midagi muud, vahepeal saavad tuppa jooksma, siis teevad ka ainult paar tiiru ümber puuri ja lähevad tagasi, kui päike peistab lähevad päiksese alla ,,päevitama,,.
On küll noored 2 aastased. Kuidas neid lõbustada. Olen lugenud, et papptorru panna heina või soki siise jpms aga neid üldse ei huvita sellised asjad :sad:


Edit Pinto: Liitsin teema olemasoleva samalaadse teemaga.
Kasutaja avatar
Annukaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on väga igav

PostitusPostitas kellyrott » 01. august 2011, 20:45

Kas neil jooksuratas on ?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegul on igav

PostitusPostitas Annukaz » 02. august 2011, 14:02

Jah, kaks tükki.
Kasutaja avatar
Annukaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist