Suguluspaaritusest

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 06. aprill 2009, 21:58

Aga siis võid ju ühe isase kuskilt mujalt veel juurde osta, siis on kindel et pole õde ja vend.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas latsu » 07. aprill 2009, 13:18

Ei kindlasti mitte. Kolme lindu ma pidama ei hakka aga elukaaslase mäletamist mööda oli müüja jutu järgi neil isegi kuu ajane vahe nii et suure tõenäosusega nad siiski õde vend ei ole. Ma ei taha eriti uskuda ka et poest nii müüakse, et kui inimene läheb ostma kahte erinevast soost lindu jäetakse mainimata et nad samast peskonnast on. Suht loogiline peaks ju olema et nad teineteisele siiski kaasadeks ostetakse. Loodan vähemalt siiralt et see nii ei ole.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Mercar » 07. aprill 2009, 13:29

Poes müüakse pidevalt emaseid isaseid sama pesakonna loomi koos. On ka olukordi kus lähed nt 2 emast ostma just eesmärgiga mitte lapsukesi neile saada ja müüja proovib ümber veenda et näe võta ikka isane. Mis siis et tegu sama pesakonna loomadega.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas latsu » 07. aprill 2009, 13:32

Täiesti ebavahva. :-( Ma muidugi ei plaaninud neid veel peakasti meelitama hakata aga nüüd tundub et seda plaani ei saagi tekkida. :-(
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Annie » 07. aprill 2009, 13:41

Ära meelt heida. Oota ja vaata, kuidas nad käituvad. Võib-olla neil ei tekigi pesapunumise soovi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas littlebibi » 28. aprill 2010, 20:41

Tere! Et mina siin lugesin ja siis mõtlesin, et mina ju ostsin ka oma linnud loomapoest ja, et vist ei ole mingit asja mille järgi õde, venda ära tunneks? Nii ja siis on veel üks küsimus, et kui ma tahaks osta veel ühte isast ( puur on mul suur ja hetkel on seal 2 lindu emane Miia ja isane Amadeus) kas siis oleks suur tüli majas?
Bibi # Miia ja Amadeus
Kasutaja avatar
littlebibi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 4
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Annie » 29. aprill 2010, 08:19

Õde-venda küll millegi järgi ära ei tunne. Oletada võid küll: nt kas ostsid nad eri poodidest, milline oli nende vahanahk ostmise ajal (kaudselt ehk aitab vanust märata) jpm. Kui nad eri kohtadest ostsid, siis võid üsna kindel olla, et nad õde-vend ei ole. Ma ei usu, et ühe ja sama pesakonna tibud eri poodidesse viiakse (kui just mõni tahtlikult nii teeb, et vältida õe-venna paari moodustamist tulevaste omanike juures... aga vähe tõenäoline). Samas on Eesti nii väike, et inimesedki alati ei tea, kes on kelle sugulased :-D .

Ühe isese juurdevõtmisel reeglina tüli ei tohiks tekkida, küll aga võib üks isane üksikuks jääda, kui teised paari moodustavad.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas littlebibi » 29. aprill 2010, 13:30

Ok. Aitäh. Nii et kui ma uue isase ostan siis mingit eriti suurt tüli ei peaks tulema? Ja veel kas ma võiksin juba esimesel päeval väikse tibukese teistega kokku panna, mul on ainult üks puur :ups:, aga see eest suur :-) .
Bibi # Miia ja Amadeus
Kasutaja avatar
littlebibi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 4
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 29. aprill 2010, 13:34

Kui on rohkem kui üks lind, peaks ostma ka abipuuri juhuks, kui keegi peaks haigestuma nakkuslikult.

Vabandan, et jutt teemast välja läks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas taanka » 29. aprill 2010, 14:40

mul endal pole kogemusi,aga olen näinud ,kus isased kaklevad emase pärast...muidugi see oli pesitsus ajal..
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 29. aprill 2010, 17:56

Minul läksid kaks isast emase pärast kaklema...ei olnud pesitsus aeg tookord. Aga isane, kes tüli põhjustas oli elanud terve suve koos varblasteparvega õues vabaduses. Lendas uksest välja ning tagasi sain alles enne öökülmi sügisel.
Võibolla õppis ta võõraste lindude käest selle kombe, nagu ka säutsumise. Samas võitlus oli vihane ja elu peale.

Kirjanduses kirjutatakse, et viirpapagoide seas on emased agressiivsemaks pooleks. Et just emased võitlevad kaaslase pärast. Kaks suguküpset emast ei pidavat kõige paremini klappima. Ise aga olen jõudnud tõekspidamisele, et elus pole olemas kindlat reeglit. Alati leidub erandeid.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas margitikas » 14. mai 2010, 11:21

Aastaid tagasi, kui esimestele viirukatele oli kaaslasi vaja, helistasin palju inimesi läbi ja uurisin saada olevate tibude tausta põhjalikult. Olen algusest peale olnud seda meelt, et linnud on sugulaspaarituse teel muutunud väiksemaks, nõrgemaks, elujõuetumaks ja lühema elueaga. Rääkimata sellest, et kuulsin, et vot laps sai naabrilt 2 tibu, nüüd neil pojad. seekord on kõik korras, aga eelmine kord oli üks ühe jalaga ja teisel polnud üht silma. Selliseid ühe jalaga linde on olnud ka tasuta ära anda ja ikka on olnud põhjuseks suguluspaaritus. Helistasin ja küsisin, kuidas nii juhtuda sai. Sellist hoolimatust , kas on linnud suguluses, või saab tütar isaga tibud- nad ju suures puuris, mis neil siin viga - kohtab kahjuks tihti. Ja kui hakkad selgitama, siis - mina võin ju nii teha , kuidas mina tahan, nemad teevad oma lindudega, mis ise tahavad- need linnud on ju nende OMAND.
Seega otsin oma lindudele hoolikalt kaaslasi- eesti, e. omalinnule välismaalt kaaslase, sest, kui neile kusagilt mujalt kaaslane leitakse, on võimalikult võõram veri.
Põhilised probleemid veresuguluses olevatel lindudel on kasvu kinnijäämine- tibud on järjest pisemad, väärarengud- sisemised ja välimised- puuduv jalg, silm, probleemid jalgadega. Ja eluea lühenemine tunduvalt.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas taanka » 25. juuli 2010, 20:47

margitikas: sain täna sinu eelnevale tekstile kinnituse,et inimesed tõesti ei taha kuulata , vaid ütlevadki ,et " mina võin ju nii teha , kuidas mina tahan, nemad teevad oma lindudega, mis ise tahavad- need linnud on ju nende OMAND " ja et " lähisugulased omavhahel pesakonda ei tohi saada ,et see on siiski müüt, millel ei ole tegelikku alust peale hirmu "
See teeb küll meele kurvaks :(
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist