Tuvid

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

PostitusPostitas cougar (Teema autor) » 30. mai 2005, 14:10

Kodutuvi on see tuvi, kes meil õues ja linna vahel ringi jalutab. Kirjatuvi on kohe eriline sort, keda ongi aretatud selleks otstarbeks. Nad on hästi sihvakad ja kiired, neile korraldatakse võistlusi ja otsitakse just kiiremaid linde aretuseks, kellel oleks ka hea iseloom. Tänapäeval muidugi tuvipost eriti ei funka, kuigi pole välistatud võimalus, et on olemas tuvipostifanaatikuid. Asi töötab põhimõttel, et tuvi, kes lastakse suvalises paigas maailmas lahti, lendaks tagasi oma tuvilasse, st paika, kus ta on välja hautud ja üles kasvanud. See pole nii, et saadad tuvi näiteks täna Tokyosse ja homme New Yorki. Vanasti olid lossides, kloostrites ja ka taludes lindlad tuvidega, ning kui reisile mindi, siis ikka võeti kaasa mõned tuvid (vaata näiteks "Viimse reliikvia" filmist - vend Albertil oli seljas tuvipuur, kui ta jões ukerdas - tuvi lendas kloostrisse tagasi).
Tuvisorte või -tõuge on sadu, kellest näiteks Tuhkatriinu kasvatas turtel-, pugu- ja sabatuvisid - esimesed on suht tagasihoidlikud kaelavöötidega roosakad linnud, pugutuvidel on uhke kaardus pugu ja sabatuvidel lehvikjad suled sabas nagu paabulinnul ning ka jalad sageli sulised. On olemas ka lihatuvid - tuviliha on üks maitsvamaid, kuid see on juba teine teema.
Viimasel ajal on ka Eestis levima hakanud valged tuvid, Kanaaridelt, kui ma õigesti mäletan, vähemalt nii nende kasvataja ütles. Need on äärmiselt taltsad ja inimsõbralikud linnud, sarnaselt rottidega tahavad kogu aeg inimese juures olla. Neid on kasutatud tsirkuses jm. Jama on asja juures see, et tuvid munevad alati vaid kaks muna, niiet väga hõlpsalt nad ei sigi.
Kindlasti on võimalik ka kodus üles kasvatada hariliku kodutuvi poega, aga kuna tuvi on seltsinguline lind, siis ta kas kiindub väga inimesse või tunneb üksindust ja nukrutseb. Kaks tuvi on toredad - see nende pulmaaegne kudrutamine on üks rahustavamaid ja kodusemaid hääli üldse. Ja kui paar on teineteisesse kiindunud, siis on see ju tore vaatepilt. Leidub muidugi ka selliseid, nagu iga liigi hulgas, kes paarilisekandidaadi ära põlgavad - sellisel juhul tuleb tõrjutu ära võtta, sest muidu tapab teine ta pikal ja piinarikkal moel (kuigi nokk ja jalad on pisikesed, see ei loe).
Kui tahad lugeda ilusat juttu kirjatuvidest, võta raamatukogust Ernest Seton-Thompsoni "Lugusid loomadest" - seal on juttu kirjatuvist nimega Arnaux.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar (Teema autor) » 30. mai 2005, 14:15

Veel tuvidest - kuna nad on head lendajad, siis väikeses puuris istumine on nende jaoks piin. Olemas on veel üks väga ilus tuvi, keda aga kodudes ei peeta - kroontuvi, Aafrika lind - pärlhall ja suhteliselt suur - vist isegi varesesuurune lind. Loomaaias peaks ta minu teada olemas olema.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodutuvid

PostitusPostitas margitikas » 15. august 2007, 22:02

Nüüdseks on meil poodides näha olnud ka naerutuvi. Need on pea õuetuvide suurused väga sõbralikud linnud, kes teevad tõesti naermise moodi häält. Nad on hästi taltsad tavaliselt ja toredad seltsilised. Küll on meie genofond nii väike, et minu teada on pakutavad tibud kõik omavahel kuidagi sugulased. Seega 2 linnu muretsemisel tasuks küsida päritolu ja võimalusel hankida kaaslaseks lind piiri tagant. Eestis sündinud linnud on rõngastuseta, imporditud linnud aga rõngaga.
Veel kasvatatakse meil kirjatuvisid. Männiku kandis on isalt pojale pärandatud tuvila, kus on erinevaid tuviliike- tutiga tuvisid ja nö. karvajalgu. 6 erinevat liiki. Mul oli õnn pakkuda turvakodu ilusale lumivalgele kirjatuvi noorukile, kes oli esimesel lennul ära eksinud. Leidsin tema omaniku üles ja sain teada, et neid sai kaduma koguni 10. Ilusad kirjud tuvid segunevad metsikutega ja olen isegi märganud õuetuvide seas ilusaid eksemplare . Noort lihtsa rõngaga lindu leides, võib mullegi privada- aitan tuvi koju.
Minul on aga kodus diamond tuvid. Need on viirpapagoi suurused erinevat värvi täpilised kenad linnud. Isane püüab emase tähelepanu saba lehvikuks ajamise ja omapärase ebamaise kruugamisega. Väga vaiksed ja lihtsaltpeetavad linnud, kes jäävad silma oma põneva sabamängu ja hauataguse häälega.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kodutuvid

PostitusPostitas piret1212 » 06. detsember 2007, 16:46

Mina Tartus pole veel näinud tuvisid müügil aga kui Tallinnas käisin siis küll nägin seal ühes poes 2 valget tuvi. Minu arust väga ilusad linnud ja hääl on neil ka kena. Aga nad on vist üsna rasked, võrreldes viirpapagoidega muidugi. :happy:
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodutuvid

PostitusPostitas Pippi » 09. märts 2008, 00:57

Ma olen näinud Kristiine loomapoes koguaeg mingit valget tuvi puuris. Vist oligi naerutuvi nime all müügil. Igatahes päris huvitav oli. :-)
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodutuvid

PostitusPostitas margitikas » 15. märts 2008, 17:11

Mul on nüüd ka need naerutuvid. Emane on lumivalge ja isane pruunitäpiline valge. Neil oli eelmises peres mitu pesakonda, keda ongi poodides näha olnud. Mul istuvad nad hetkel mu vuttide esimese muna peal ja hauduvad usinasti. Aga hääl on neil kihvt ja nad on tõesti ülisõbralikud käelinnud.
Peale nende on mul ka 2 väikest Diamond tuvi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

(Naeru)tuvi

PostitusPostitas Ronja » 06. oktoober 2008, 14:17

Naerutuvid on tükk aega mu lemmikud olnud ning nüüd on need plaanis ka endale soetada . :-)
Kahjuks ei ole siin Pisis eriti nendest räägitud.
Äkki keegi või kellegi tuttav omab naerutuvisid ja oskab nendest lähemalt rääkida ? :)
Et siis kõik jutt (naeru)tuvidest siia :happy:
Võib ka diamond tuvidest siin rääkida :)
Viimati muutis samton 06. oktoober 2008, 14:36, kokku muudetud 1 kord.
Loomad on võrratud
Kasutaja avatar
Ronja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 12. detsember 2009, 13:59

Räägiks natuke tuvidest. Mul on nüüdseks neid 7 liiki. Enim on naerutuvisid- neid on valgeid, punaseid, siniseid, sini-punaseid, pruuni-valge täpilisi ja on sündinud ka valgeid punasetäpilisi. Enamikus on pojad aga pruunikas-lillakad. Poegi on kõikidel tuvidel jah alati 2 ja vastupidiselt esimesele kirjutisele võin väita, et sigivad nad küll kergesti. Küll on vaja teada , mis tingimusi linnud selleks vajavad. Naerutuvid on oma loomult hästi sõbralikud ja seega sobivad ka esimeseks linnuks lapsele. Teda saab alati kartuseta käele võtta, nad ei noki. ei riku toas lennates toasisustust- ei näri midagi. Väljaheide on kuiv kuulike . Elama sobivad nad väga hästi nümfiga. Kasvult Sama suured linnud puhastavad üksteisel sulgi ja hoiavad kokku. Päris mitmesse perre on võetudki tuvi nümfile seltsiks.
Pisikesed diamondtuvid on väga kihvtid linnud. See isase linnu saba lehvikuks tegemine on uhke vaatepilt ja hääl ainulaadne . Värvuselt on neid ka erinevaid- pruune, siniseid, punaseid, valgekirjuid. Alla kuu vanustel tibudel on sulgedes kollakaspunast, mis hiljem kaob. Kaitsevärvus. Kaks isast tuvi samas puuris tähendab võimuvõitlust ja võib kurvalt lõppeda iga tuviliigi puhul. Muidu on diamondtuvid aremad ja ei istu nii meelsasti käel. kui naerutuvi, kuid jälgida on nad graatsilisemad ja põnevamad.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Kallikera » 24. jaanuar 2010, 23:59

Naerutuvidega olen isegi kokku puutunud. Nende mõnus mahe naer teeb kohe südame soojaks ja väga ilusad ja rahulikud linnud on tõesti.

Selline küsimus aga minu poolt et ühes miniloomaaias kohtasin sellist isendit nagu Paabusabatuvi. Selline lumivalge sulestikuga ilus isend oli, kelle saba käis lahti ja kokku nagu paabulinnul. Kas selline liik on eraldi tõesti olemas või nimetatakse neid mitmete erinevate nimedega?


Ps. Tavalist tuvi saab isegi täiskasvanud linnuna inimesega lähedaseks, kui koju võtta ka tema eest hoolitseda. Ravisin ühe katkise tiivaga tuvi kunagi ja tema hakkas küll meid väga usaldama ja hoidma.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas alina467 » 25. jaanuar 2010, 10:46

Naerutuvide naer on tõesti väga lahe. KUi neid esimest korda nägin, siis poleks uskunudki, et nad sellist häält teevad. Aga kui nad lõpuks naerma hakkasid, siis ei suutnud meiegi enam naeru pidada. Tartus Ruudi loomapoes istub praegu paarike. Tõeliselt vahvad suhtlusaldid linnukesed.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 01. veebruar 2010, 17:23

Ka mul on mitu paari paabusaba tuvisid. Tõulisel linnul on saba paabulinnu moodi lehvikuna üleval pidevalt ja otstest säbrulised suled. Nad on samuti sõbralikud ja imeilusad vaadata. Vaid mune kaitstes võib nokaga saada, selle võib andeks anda.Link mu postituses allpool

Tuviaretuses nagu teisteski, on väga oluline tõupuhtus. Valge paabusaba peaks saama valge, must musta kaaslase. Mul on üks isane poolest kerest must. Tema annab musta-valge kirjude sabadega poegi. Iga poeg on ainulaadse välimusega. Tuvi paljuneb ka teiste liikidega, siin saabki inimene käe vahele panna ja jälgida et erinevad liigid ei ristuks.
Veel on mul 8 aastane must papudega isane, nagu ma teda kutsun Papuks. Süsimust, valgete kroonsulgedega peas, pikad suled jalgadel, rind helkleb lillakas-rohekalt. Neid kutsutakse Statnõi-deks. Nüüd on lootust talle kaaslane saada- mitu aastat otsisin seda võimalust. Tuli välja, et Leedu ja Läti- Poola turgu varustab nendega üks eestimaalane ja nüüd saan sealt Papule kaaslase.
Viimati muutis margitikas 01. veebruar 2010, 19:23, kokku muudetud 2 korda.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas maris2 » 01. veebruar 2010, 17:28

Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 01. veebruar 2010, 17:47

Need ei ole minu linnud, sellel pildil on näha, et alumised suled ei ole säbrus, minu pilt on allpool, tuvi on mustakirju sabaga.
http://www.okidoki.ee/item/126381/
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Loomahull » 01. veebruar 2010, 18:56

Tõeliselt kaunid linnud, kirjud on eriti huvitavad.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 12. veebruar 2010, 17:31

alina467 kirjutas:Naerutuvide naer on tõesti väga lahe. KUi neid esimest korda nägin, siis poleks uskunudki, et nad sellist häält teevad. Aga kui nad lõpuks naerma hakkasid, siis ei suutnud meiegi enam naeru pidada. Tartus Ruudi loomapoes istub praegu paarike. Tõeliselt vahvad suhtlusaldid linnukesed.

Minu linnukeste lapselapsed. Päris kahju on, et on võimalus näha- osta neid vahvaid rahulikke tegelasi nii vähestest kohtadest. see nende naer teeb tõesti tuju heaks ja annab energiat ka lihtsalt poesviibijale.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 20. aprill 2010, 17:33

Tuvid on vaikselt ka meile jõudmas. Linnunäitusel 17.04.10, oli kõige suurem huvi just erinevate tuvipuuride juures. Näha võis jakobiine, valget, musta, punast, kollast ,mustasabalist paabusaba, statnõisid-väikesi karvajalgu. Sain ka ise valge mustatäpilise statnõi emase. Näis kas minu üle 8 aastase süsimusta isasega ka tibusid tuleb. Huvilisi on juba järjekorras. Veel on vene statnõisid -pikkade sulgedega jalgadel- mul kollased ja violetsed. Tuvidesse on väga kerge kiinduda- nad on julged , uudishimulikud ja ilusad tegelased. Must Papu käib sulgede sahinal mul alati toas kannul, kui linde söödan ja korjab viisakalt mahakukkunud terad. Siis vantsib oma puuri sööma. Lasen neid suuremaid tuvisid tihti kõik kööki kokku madistama ja vanni võtma. Joon kohvi ja naudin, on tõesti ilusaid tuvisid ikka olemas.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas nuki8 » 20. aprill 2010, 19:45

Margitikas, tekitad mul varsti juba väga suure huvi tuvide vastu :-D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 23. aprill 2010, 12:18

Tuvidesse ei saagi ükskõikselt suhtuda- nad kas meeldivad väga , või üldsegi mitte. Viimase variandi puhul on tegu rõdusid mustavate õuetuvidega. Vaatasin ka, et loomaarst, kes oli näitusel, vaatas eriti teraselt tuvisid- nende lindude haigused on kuulsad. Kodutuvidega on aga vastupidi- ilmselt on nad toa-kodulindudest kõige enam ravitud linnud. eriti, kui nad väljas ka käivad-lennuaedades. Ka minu tuvid on saanud profülaktiliselt ravi erinevate linnuhaiguste vastu.
Tänu tuvitutvustele olen saanud erinevaid rohtusid ja ravinud ka teisi linde. Võta sa kinni- nagu on küll mõne linnu puhul näha, et on aktiivsem ja parem visuaalselt. Kuna kõiki linde testida ei saaks, olen nüüd kõik 2- korral ravinud üle ja uued linnud teevad samuti garantiini läbi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Annie » 23. aprill 2010, 16:25

Eks samasugune suhtumine on ka rottidesse - kellele meeldivad, kes kardavad. Minule meeldivad nii rotid kui tuvid, kuigi endale võtaksin pigem roti. Tuvid on ilusad, ka linnatuvid, kui neid pikemalt jälgida, mõtlemata haigustele mida nad kanda võivad (kuid ei pruugi), kuid mina eelistan siiski kõverama nokaga linde :-D
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 27. aprill 2010, 12:21

Jah, Annie, ma vist täitsa kiiksuga, kuid mul on nii tuvid, kui rotid. Tahtsin kellegiga oma rõõmu jagada. Sain pika otsimise ja ootamise tulemusena nüüd oma tuvipoistele kaaslannad. Tahtsin ammu oma ilusale mustasabalisele paabusabale saada mustasabalist kaaslannat. Nüüd ta tuligi, koos kollase ja täiesti imeilusa helesinise keha ja beezika tagaosaga( papujalg) statnõi tuvipreilidega. Nüüd rohud peale ja siis tutvustan oma noormeestele neid. Kutsun neid papujalgadeks- jalgade peal on ka ilusad pikad suled. Ka punased säbarsulgedega tuvid on nädala -kahe jooksul saabumas, siis on pikaks ajaks limiit täis vist.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 31. oktoober 2010, 16:01

Kus on, sinna tuleb, lisan lingi, kus on näha veel mõned mu tuvidest ja ka kanad- kääbuspaduaanid. Tundub näitustel kogetu järgi, et huvi on tuvide vastu järjest kasvamas. Neil piltidel olevaid linde pole ma veel üldsusele näidanud
http://www.facebook.com/#!/album.php?ai ... 6489326433.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Merily » 09. jaanuar 2011, 20:15

Naerutuvide kohta on väga vähe kirjutatud. Ehk oskab keegi mõnda lehekülge (võib ka ingliskeelne olla) soovitada, kust ma nende kohta natuke rohkem informatsiooni saaksin? Mul on juba ammu nende vastu huvi ning nüüd sattusin jälle kogemata YouTubest naeruvideot nägema. Tunduvad lahedad linnud.
Mõned küsimused, millele tahaksin vastust.
Kas naeruhäält teevad mõlemad: nii emased kui ka isased? Kui tihti nad häälitsevad?
Kui pikk on naerutuvide eluiga?
Kas on mõni eriline tunnus, mis neist ülejäänud lindudest eristab?
Kui palju naerutuvid maksavad?
Kas soovitatav on pidada pigem üksi või kaksi? Kui kahekesi, kas siis emane-emane, isane-isane või emane-isane? Lugesin, et nad pidavat kiirelt siginema...
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 09. jaanuar 2011, 21:39

Vaata kasutaja Pepe7 kodulehte! Tal on naerutuvid ja tal on ilus kokkuvõttev tekst ka seal!
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas SJpdr » 11. juuni 2011, 14:30

Tere kõigile!
Kui teil on huvi tuvides siis vaadake seda koduleht.
Ma tegelen tuvidega Tallinnas ja mõnikord üle kogu Eestis.
Kui tulevad küsimused- küsige :-)
Kasutaja avatar
SJpdr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Pootsman » 20. juuni 2011, 11:00

SJpdr, tere,
tsiteerin: "Iga rõngas on unikaalne identifitseerimisnumber, et juhul kahju, et kindlaks omaniku ja tagastamise lind sünnimaale tuvi"
"tuvid on rõngastatud, vaktsineeritud ja välja õpetatud, sellega tagame, et lind ei kao ega ei teki kaebusi loomakaitsjate poolt."
Küsimus, juhul, kui lind satub hätta, on vigastatud vms, kuhu teatada identifitseerimisnumber? Milline rahvusvaheline andmebaas haldab rõnga numbreid? Lihtsalt huvi pärast küsin :)
Kas püüate linnud nurga taga kinni? Kas linde enne vabastamist harjutatakse ümbrusega, et nad suudavad kodumaale lennata. Linnu temale võõras ümbruses lahti laskmine on vastutustundetu. Lindude rentijad peaksid olema teadlikud turvalisusest ja sääraseid küsimusi esitama, ma kujutan ette.
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas SJpdr » 20. juuni 2011, 12:13

Kohe vabandan minu eesti keele eest :huh:

K. Küsimus, juhul, kui lind satub hätta, on vigastatud vms, kuhu teatada identifitseerimisnumber?
V. Meil on identifitseerimisnumbrid ja omaniku telefononumber, teistel ma seda ei näinud. Inimesed helistavad ja räägivad et nendel on meie tuvi.

K. Milline rahvusvaheline programm haldab rõnga numbreid?
V. Rahvusvaheline programmid eesis ma ei tean, aga me oleme Eesti Linnuhuviliste Ühingus ja nendel meie kontaktid on olemas.

K. Kas püüate linnud nurga taga kinni?
V. Ostame kogu mailmast. Keskmine hind 100€ paari eest.

K. Kas linde enne vabastamist harjutatakse ümbrusega, et nad suudavad kodumaale lennata.
V. Loomulikult! Ja ärge unustage et see on spetsiaalsed posti tuvid, mitte tavalised.

K. Linnu temale võõras ümbruses lahti laskmine on vastutustundetu.
V. Ma tean inimaesed Tallinnas kes annavad dekoratiivseid tuvid ja ma kohe tean et nad ei tulevad kodusse mitte kunagi.

Lindude rentijad peaksid olema teadlikud turvalisusest ja sääraseid küsimusi esitama, ma kujutan ette.
V. Eelmisel aastal ma tegin koolidele ettepanek tuvide kohtadest. Ühes koolis oli huvi aga mõni aega pärast nad leidsid teine naine kes tegib seda natukene odavam. Mulle oli huvitav kes ja kuidas seda teeb. 1 septembril ma olin kooli hoovis.
Kui ma nägin selliseid tuvid ma olin šokkis. Seal oli erinevad tuvid, valged, hallid, koos kollase plekkidega... see oli vaate! Siis ma ütlesin endale et me niimoodi ei töötame. Ja ei imesta pärast miks teie tuvid mustad ja ei lendavad teavasse kui te saite neid väga odavalt.
Igal on südametunnistus, kuidas sa tegutseb loomaga niimoodi elu tegutseb sinuga. Ma ei räägin kõikides, see on ainult minu mõtted.
Kasutaja avatar
SJpdr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Pootsman » 20. juuni 2011, 12:41

Tänan teid vastuste eest! Vastuste mõte on arusaadav, teksti annaks paremaks korrigeerida aga põhimõtteliselt sain aru, mida öelda tahtsite. Usun, et teised ka.
Edu teile!
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas nuki8 » 20. juuni 2011, 16:19

Postituvidel on suurepärane suunataju ja hästi arenenud koduinstinkt. Nad lendavad alati koju tagasi. Vähemalt nii tean mina.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas Pootsman » 20. juuni 2011, 17:47

Postituvidega seoses tuleb mul alati meelde film "Kummituskoer:Samurai tee".
Vabandan, teemast välja... :)
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuvid

PostitusPostitas margitikas » 20. juuni 2011, 18:54

Mulle isiklikult on toodud ja koostöös ELS-iga olen aidanud nii paljudel sellistel valgetel nn. pulmatuvidel uut kodu leida ja veristena kasside, koerte ja vareste käest päästa, et eelnev postitus tekitas minus.....alles nädal tagasi sain läbi ELÜ kirja inimeselt Tartust, kes üritas sellist valget rõngastatud tuvi püüda ja aidata, söötagi. Päev hiljem sain kirja, et varesed jõudsid ette. Tuvi eksles majade vahel, olles piisavalt julge, ei lennanud inimesest eriti kaugemale, küll aga ootas söötmist ja ise looduses hakkama ei saanud, selliseid juhtumeid on kahjuks nii palju, et...ELS-ga teevad mõned entusjastid koostööd, kes on oma südameasjaks võtnud selliste tuvide päästmise ja ravimise ja turvakodu pakkumise. Ei vaja ju abi vaid eksinud kassid-koerad. Kuidas siis satuvad meie loodusesse naerutuvid, kes on aretatud liik ja paraku suunataju puudumisega, ja valged paabusabad ja lennutuvid, osa rõngastatud, osa mitte. Kuigi rõngaga, pole registrita selle numbriga ka ju midagi peale hakata.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist