Royal Canini tuhkrutoidud?

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas shorq (Teema autor) » 08. juuni 2008, 01:59

kas selline firma nagu royal canin tegeleb tuhkrutoitudega???
Viimati muutis Kissu 08. juuni 2008, 09:04, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Palun ära postita päris suvalise teema alla, vajadusel võib uue teema ka teha!
väike mässumeelne Toivo
shorq
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Diana » 08. juuni 2008, 17:46

Spetsiaalselt tuhkrutele Royal Canin kuivtoite ei tooda. RC valikust sobib tuhkrutele BabyCat.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas cuiza » 08. juuni 2008, 18:29

Mul söövad pragu nii Sonya kui Laima Royali toitu: Sonya sööb ainult vetkliinikus müüdavat Renal toitu ,neerufunktsiooni vastu ja Laimal ostsin just üleeile pisikese paki Royali Hair/Skin toidu.
Ma nt ei ei taha seda babycat vms oli osta,esiteks hakkavad junnid Laimal haisema ja teiseks ei ole Laima mul eriti aktiivne et toidust saadud energia päeva jooksul ära kulutab.
Ja arvan et 3 aastasele on see toit liiga energiarikas.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Diana » 08. juuni 2008, 22:35

Toidu sobivus sõltub eelkõige toitainete sisaldusest ja balansist ning koostisest. Kui loomale ei sobi nt RC BC, siis tuleb proovida samas või kõrgemas klassis teiste firmade toite, mis vastavad tuhkrute vajadustele. Ei hakka neid arvu praegu ümber kirjutama, need on foorumist ja ETL lehelt leitavad.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Heleri » 09. juuni 2008, 10:39

Nii palju kui mina Royali toitudest tean, siis Hair/Skin toit tuhkrule ei sobi. Seal on liiga suur Toorkiu sisaldus, mis takistab tuhkrul seda sööki omastamast. Kui Royali toidud tekitavad hasiuga junne, siis tuleks Laima puhul vahetada üldse firmat. Kvaliteetseid kassipojasööke müüvad ka teised firmad, samuti o n erinevaid tuhkrusööke saadaval. Eks tuleb katsetada. Kindlasti tuleks vaadata et toorkiu protsent ei ületaks 3%. Skin/Hair söögil on see 5,3, mis on tuhkrule liiga kõrge. Samuti ei sobi ühedki nn Hairball söögid, kuna neis on ka toorkiu sisaldus väga suur. Kui tuhkur on terve ja normaalne, ei ole mingeid tervisehädasid milel pärast peaks eritoitu saama, siis tuleks jälgida neid numbreid, et Rasva oleks 20-30%, proteiini 30-40%, ja kiudu alla 3%. Kui tegemist rasvumisele kalduva loomaga või loomaga kellel mingid muud hädad kimbutavad, siis tuleks konsulteerida vet arstiga. Royali söökidest sobivad vähesed tuhkrutele. Kiudainete jälgimine on veidi segane, kuna seal tuuakse välja nii seeduvkiudaine kui ka toorkiud. Eks proovida võib erinevaid, aga pikemas perspektiivis võiks valida söögi mis kõige rohkem vastab tuhkru vajadustele.

Royal ei tee tuhkrutele spetstoite.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Diana » 09. juuni 2008, 19:26

Neist kuivtoitudest, mis on saadaval Eestis, sobivad Hills (kanaga), Eukanuba (kanaga), Nutro Choise. Hiljuti hakati importima Eestisse Orijeni, mis on koostise poolest tuhkrutele vägagi sobiv, eriti kõrge proteini sisalduse poolest. NB! Valikust sobivad vaid kassipoegade kuivtoidud.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Heleri » 09. juuni 2008, 19:58

Royali söökidest veel nii palju, et kelle emasel poegi imetaval tuhkrul on probleeme piima vähesusega või o n jube suur pesakond, siis Royali Babycat mõjub. Hakkasin seda Lattele mõned päevad tagasi söötma ja nüüdseks on piima nii palju et kutsikad ei jõua ära süüa. Täielik piimapais on. Nii et kellel on probleeme, siis see söök aitab väga hästi. Kuna Lattel seda probleemi polnud, siis peame uuesti sööki vahetama ja Hillsi peale tagasi minema.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Jaanus » 27. august 2008, 14:22

Diana kirjutas:Spetsiaalselt tuhkrutele Royal Canin kuivtoite ei tooda. RC valikust sobib tuhkrutele BabyCat.


Ei tea, kas päris teemasse sobib see küsimus, aga peale kolme pakki Vitakrafti krõbuskeid hakkasin ka Suhkrule andma RC babycati (sest kingiti tuhkru sünnipäeva puhul). Nüüd küsimus ise on selline, et võrreldes Vitakraftiga on Suhkru junnid ikka ülimalt pisikeseks jäänud, kas see on normaalne? Junnid ei ole iseenesest mingi niidi jämedused aga ikkagi päris kleenukesed. Poiss ise on muidu täpselt sama nagu enne, energiline, mänguhimuline, tormab ringi, sööb-joob normaalselt.
Kas põhjus võiks olla selles et Vitakrafti graanulid on suuremad (babycati omad on nii pisitillukesed)? Või peaksin juba osalist ummistust kartma (sel puhul öeldakse, et junnid on ka hästi peenikesed)?
Kasutaja avatar
Jaanus
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 139
Teemad: 8
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas sindrinahk » 27. august 2008, 17:05

Minu teada võib see sellest olla, et tuhkur omastab kassitoidus olevaid aineid sel juhul paremini kui tuhkrutoidu omasid. Seega jäävad ka junnid väiksemaks, sest toit nö tarbitakse paremini ära. Koertel on küll nii.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas triinabelle » 27. august 2008, 20:06

Pigem näitab see jah, seda, et ta omastab uuest toidust materjali täielikumalt. Muretseda küll pole vaja. Vaata ainult, et ta sellega väga rasvaseks ei muutu :-) Mäletamist mööda on ta isegi selline suuremat sorti. Samas - talveks kogub tõhk endale niikuinii kolmandiku võrra varusid juurde nii et esimesel aastal on seda raske otsustada, kas ta on lihtsalt priske poiss või kaldub juba rasvumisele.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Kassu- » 23. märts 2010, 23:16

Mina enda pätile annan RC toiduvalikust kas RC babycat 34 või RC kitten 36.
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas postituvi » 25. juuli 2010, 12:26

Mul Deeli My sööb RCit - junnide suurust ja lõhna teiste kuivtoidu saadustega ma võrrelda ei oska, kuid Deeli junnid haisevad küll ikka nii kohutavalt(isegi kilekotti panduna tuleb kaanega prügikastist sellist lehka). Junnne tuleb ju ka nii tihti, et iga junni järelt ei jõua koristada( veel vähem igat junni kohe õueprügisse viia; 2x päevas korjan- hommikul ja õhtul). Kuna hetkel on soojad ilmad ja aknad saab ööpäeva ringselt lahti hoida, siis osa haisu lendub välja- aga mis sügisest saab!? Ei tea kas peaksin vahetama toitu? Hetkel käsil teine pakk( 400g) RC babycati.
On kellelgi veel kogemusi- et RC teeb junnid haisvamaks? Mille vastu RC ära vahetasite?
Mingist tuhkru spetslõhnast ei saa rääkidagi- aint sitahais on kodus( tuhkrulõhn kahvatub selle kõrval; kohati tunnen sitahaisu isegi kasukal- ta magab ju tihti potis, eks vahel võib junni vastu ka magades minna)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas väike kuradike » 25. juuli 2010, 14:16

Mina olen proovinud enda omade peal paar erinevat toitu ära, aga olen jäänud RC babycati peale. Miks, sest sellega on junnid väikesed, ja haisu vähem.

Prooviks võtsin paar kuud tagasi Selective tuhkrutoidu - junnid kasvasid poole suuremaks ja toit haises soojas toas päris vängelt. Seega, nüüd jälle RC peal tagasi.

Sa võid ju ka proovida teisi toite, tavaliselt on igal tootjal olemas mingi väiksem kott ja siis suured 2 kilosed. Võta see väiksem prooviks ära, ja vaata, mis talle kõige paremini sobib.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas anery » 25. juuli 2010, 17:28

Mina annan Hill'si Kitten Chicken..ja junnid ei ole suured ja ei haise päris kohutavalt. 2 kg maksab 254 eek, väiksed 400g umbes 55 eek.
Kasutaja avatar
anery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 2
Pildid: 15
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas väike kuradike » 26. juuli 2010, 09:38

Irena, sinu omade kringlid on ikka poole suuremad kui minu omadel :lol: Aga nad on muidugi ise ka suuremad ja söövad rohkem.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas anery » 28. juuli 2010, 07:48

Poole suuremad? :D eks nad jah söövad mul päris palju..aga ma ei ole saanud teiste junne võrrelda, pole näinud :D Aga Hill´siga olen täitsa rahul, siiani pole küll probleemi olnud, hais pole küll tappev :)
Aga junnid on vahest väiksemad ja vahest päääris suured, siis ise inemstan kuidas ta selle välja pressis :D
Kasutaja avatar
anery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 2
Pildid: 15
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas maris2 » 28. juuli 2010, 10:09

Nüüd kui Bull enam eriti toorest ei saa ja toitub krõbinatest siis on tema junnid ikka ka väga suured. Bull toitub hetkel RC ja Totally Ferretist, hais ei ole just tappev aga tuntav. Muidugi Totally krõbinad ise lõhnavad ka päris tugevalt. Bindi sööb toorest ja krõninaid, tema kaka pehmem ja junnid ei ole väga suured.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas postituvi » 28. juuli 2010, 12:47

Aga Maris- kui sa võrdled RC ja TF, siis kumb neist tundub, et paneb junnid rohkem haisema? Või oled aint kokku segatuna neid andnud?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas maris2 » 28. juuli 2010, 12:55

Hetkel veel on segatud. Kui Bull sõi ainult RC siis nagu ei olnud erilist lõhna. Aga ehk 2 toitu koos mõjuvad teisiti. Nüüd kui uue söögi panen siis ainult TF, vatame kuidas siis lõhnaga. Muidu pidavat TF olema selline mis ei tohiks eriti junne haisema panna. Aga noh loomad ju ka erinevad.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas triinabelle » 28. juuli 2010, 15:29

Meil saavad kaks vanemat looma söönuks põhiliselt toorest - kaeltest ja südametest. Kolmas - titt - sööb minu arust kohutaval hulgal veel juurde krõbinaid - RC Kitten Growth - see on nn kliiniku variant Babycatist. Eks ta ise on ka suuremaks kasvamas aga tema junnid on ikka hiigelsuured. Lõhnab kogu temast tulev niikuinii rohkem kui teistel seepärast ei oska objektiivselt hinnata.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Heleri » 30. juuli 2010, 15:11

No issand :-D 1 tuhkru junnide haisu ma ei oska küll kommenteerida, ei mäleta seda enam lihtsalt. Praegu on mul segane, ma ei tea mitu mul neid täpselt on, aga arvan et vist 18. Ja ma küll ütleks et arvestades tuhkrute arvu on royaliga küll hais väga talutav.
Ma arvan et see on väga individuaalne, kellele milline söök sobib paremini ja mis efekti annab. Ainevahetus on loomadel erinev.
Ma annan Babycati, kuna hinna ja kvaliteedisuhe on minu jaoks kõige soodsam ja see on üks väheseid sööke mida on võimalik osta ka suures pakendis (10 kg) ja see ka tuhkrule sobib. Kuna meil 10 kg kulub 2 nädala jooksul, siis väiksemate pakkidega ja muude söökidega lihtsalt ei viitsi tegeleda. Mul süüakse praegu umbes 400g päevas, või isegi rohkem. Junnide kogus on ka muidugi vastav :-D 3 liivakasti koristan raudpolt 2 korda päevas, aga mul on tuhkrute ruum oma eluruumidest isoleeritud, seega hais eluruumidesse ei levi ja mind ei sega:-)
3 tuhkruga kooselu meenutades häiris mind see hais nii palju, et panin tuhkrud toore peale. Kadus hais ja junnide kogus jäi vist küll poole võrra väiksemaks.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Gerda » 24. september 2010, 16:19

Minu tuhkrul läks kaka peale TF pealt RC peale üleminekut imelikuks - kohati on nagu kõht lahti. Haisu või suuruse muutust pole täheldanud.
Tuhkrupreili Daisy
Kasutaja avatar
Gerda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Heleri » 24. september 2010, 16:57

Toidu vahetamisel võibki kõht ajutiselt korrast ära minna, kuna organism tahab harjuda. Seepärast soovitatakse toitu vahetada nii, et esialgu segad uut ja vana sööki omavahel mingi aeg. Öeldakse et kõige ohutum ja mugavad on ühelt toidult teisele üle minna umbes nädala jooksul, st et nädal aega segad ja siis hakkad puhtalt andma. Mingi aja pärast peaks väljaheide normaalseks minema.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas mesimummu » 19. detsember 2010, 20:43

(vabandust kui vale teema alla aga jutt käibgi juba siia poole)

Kui suur on teie tuhkru toidunõu,ja palju te sinna panete talle umbes 7 h-iks?
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Kellykaazz » 19. detsember 2010, 21:18

Tuhkrul peab koguaeg toit ees olema. Meil on plastikust sööginõud,mis tulid FuretTower puuriga kaasa ja need on koguaeg täis.Sinna mahub umbes kaks-kolm peotäit krõbuskeid. Pigem olgu rohkem, kui vähem.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas väike kuradike » 20. detsember 2010, 15:24

Meil on kolme peale üks vana jäätisetopsik, nii 8cm diameetrine ja umbes sama kõrge. Sinna mahub ilmselt 100-150gr krõbuskat, millest hetkel jätkub neile umbes 2ks päevaks.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas väike kuradike » 20. detsember 2010, 21:51

Eks see oleneb ju paki suurusest ja toidu tüübist. Enamasti ostetakse tuhkrutele Babycati. 400gr pakk maksab 60-65 eek, ja 2kg kott vist 260 krooni kanti kui ma õigesti mäletan.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Royal Canini tuhkrutoidud?

PostitusPostitas Heleri » 22. detsember 2010, 18:12

Kausi suurus polegi oluline, aga sinna võiks mahtuda sisse siiski 1-2 päeva toit vähemalt. Toit võiks kogu aeg ees olla. Tuhkrul ei ole vaja söömis koguseid väga karmilt reguleerida. Erinevaid sööke söövad erineva kiirusega.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline