Kui noorelt/vanalt võib paaritada?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 07. detsember 2003, 21:28

soovitatav on alates 1 aastaselt :roll: minuteada....kuigi suguküpseks saavad nad 5-6 kuuselt...
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. detsember 2003, 21:48

Emase peaks paaritama igal juhul enne aastaseks saamist, optimaalne kusagil 7-8 kuuselt. Kui see jääb hiljemaks, on üsna tõsine oht, et hakkavad tekkima igasugused ebameeldivad terviseprobleemid (ka vähk, muuseas).
Isastel pole minu teada suurt vahet.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 10. detsember 2003, 01:33

Minule öeldi loomapoes,et lontudel on poegimisega raskusi ja kui teha seda liiga varakult, võivad nii jänes kui pojad ära surra,sest ema ei saa sünnitamisega hakkama, pojad lihtsalt ei mahu välja tulema.
Kõikjal kirjutatakse,et isast tuleb kastreerida 4-kuuselt,kuid kas hiljem enam pole tervisele hea või? Kas lontud muutuvad ka pärast seda loiuks ja uimaseks ning võtavad kaalus juurde nagu kassid? Olen selliseid kasse näinud ja nad on täiesti teised pärast seda,nii kahju on.Tahan ausat vastust,sest soovin,et mul on kodus ikka rõõmus ja lustlik Tupsu.
Meie Tupsu tegi vanasti pidevalt haake,aga nüüd juhtub seda harva,kas haagitamine väheneb vanemaks saades või on Tupsul (1a.3k.) mingi muu põhjus?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. detsember 2003, 01:45

Liiga varakult ei maksa muidugi, kuigi ma tean lontut, kes poegis 5 kuuselt ja pesakonnas oli 6 tervet ja mõnusat beebit. Samas kui emane on üle aasta vana ja ei ole veel poeginud, siis on küll oht, et ta ei saa hakkama. Sünnitusteed hakkavad pikapeale kokku tõmbuma ja sel juhul võib poegimisega küll probleeme olla.
Mis kastreerimisse puutub, siis seda ei tehta enne neljakuuseks saamist. Mis ei tähenda, et seda tingimata tuleb just nii vanalt teha. Enamus loomaarste soovitab oodata vähemalt 6-8 kuuni.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. detsember 2003, 02:52

Riin kirjutas:Tänan, aga osadele minu küsimustele Sa ei vastanud!
Hehee, ju ma siis ei osanud! Kuna ise tegeleme kasvatusega, siis mõistetavatel põhjustel on meie jänkud kastreerimata :mrgreen: Nii et lihtsalt kogemused puuduvad... Las vastavad need, kes on selle läbi teinud ja teavad. Selleks need foorumid siin ju ongi ;)
Niipalju, kui ma lugenud olen, ei juhtu jänkuga midagi hullu ja paksuks ka ei pidavat minema. See, et ta enam niipalju ei hüppa ja ringi ei traagelda, tuleb vanusest. Ütle nüüd ausalt, kui paljusid täiskasvanud inimesi sa ikka tänaval karglemas näed?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 11. detsember 2003, 21:54

Minu arvamus selle paaritamise koha pealt on nüüd selline, et mitte enne 8-t, soovitavalt 10-t kuud ja võib küll aastaselt esimest korda paaritada. Mina näiteks olen oodanud mõnel juhul, et saaks aastaseks enne, kui paaritan. Samas on mul kontakt ühe kasvatajaga, kellel on ka küülikud paaritamisele läinud alates esimesest eluaastast. Kõik sõltub küülikust endast, kui valmis ta on.
Vastuseks Riinule Tupsu kohta niipalju, et peale kastreerimist muutuvad küülikud rahulikumaks ning laisemaks, iga looma puhul individuaalselt. Haakide tegemine väheneb samuti ajapikku, sest suuremad küülikud ei taha enam nii palju mängida. PS! Tupsu õde Baileys saadab vennale kalli!
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 13. detsember 2003, 07:34

Minu isane paaritus 4,5 kuuselt loomulikult meie teadmata. :o Lihtsalt avastasime, et emasel on pojad. Nüüd on isane 7 kuune ja 2 pesakonna issi juba.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 12. jaanuar 2004, 22:30

Isased saavad suguküpseks 2 kuuselt ja emased 4 kuuselt.
Meie esimesed planeerimata pojad sündisid kui Gruella oli 6 kuune ....ta ise läks ja avas isase puuri....nüüd on need lukus neil.eks natuke vara sai aga mis teha kui armastus nii suur.
ma siiralt ei soovitaks jänkut kastreerida.....samuti nagu koerad kassid häirub hormonaalne süsteem, väikenärilised sageli ei ärka narkoosist (juhtub), neile mõjub see halvemini kui kassile näiteks ja milleks teda traumeerida.
ma olen ise ainult kassi kastreerinud( isast), et ma teda peale pulma kuus kuud lappima ei peaks aga küülikuid ei kavatse ma kunagi lõikuma hakata...isegi kui vastu tapeeti siristavad vahel....mul ju üks isane ja teine isane ja kolm pidevalt kiimas emast elavad kõrvuti.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jänkuplix » 15. märts 2004, 17:30

Aga miks ei või emast küülikut peale 7-8 kuud paaritada? Näiteks kas siis ka ei või, kui jänku on ühe ja poole aastane? Ja on see kindel, et jänku jääb niimoodi haigeks? :roll:
jänkuplix
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt võib jänku tiineks jääda..?

PostitusPostitas nännukas » 08. juuni 2004, 19:34

emased saavad suguküpseks vist kuskil 4-5 kuuselt, st siis võivad tiineks jääda. aga nii vara ikka poegi saada ei tohiks... öeldakse et enne 10 kuud- aastat ei ole soovitatav. nii et las ta kasvab sul ikka...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt võib jänku tiineks jääda..?

PostitusPostitas Kairi » 09. juuni 2004, 13:33

:eek: Miks sa üldse oma jänksi paaritada tahad? Kas sa selle oled läbi mõelnud, mis sa poegadega pärast peale hakkad? Kuidas neile head kodud leiad?
Mõtle ikka kõik enne korralikult läbi, kui paaritama hakkad, eks.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 22:17

Mul un juba juba ostjad olemas..!!=)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt võib jänku tiineks jääda..?

PostitusPostitas sateliit » 12. juuni 2004, 00:30

loodetavasti pole nendeks uuteks omanikeks su sõbrannad/klassiõed, kes korra nunnut jänkut näinud ning nüüd otsustavad, et tahavad endale ka. ning muidugi oled sa oma paaritamissoove vanematega konsulteerinud ja arvestanud ka rahalise poolega. ning kindlasti on jänkuema ja -isa väga heade iseloomudega ning omadustega, et nende sugu tuleb kohe kindlasti jätkata. and last but not the least - sa saad puhta südametunnistusega lubada, et jänkupojad saavad head kodud, kus neid armastatakse ning nende eest igati hoolitsetakse.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Paaritada või mitte?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2004, 14:14

mul on emane jänkuke, 2.4 aastane,emane(pilt on kah)
vend ostis kah oma pruudile jännu(isase),sest talle meeldis minu oma väga
Ja nüüd käib peale,et paneme paari,aga mina ei tea,mida teha
olen lugenud,et emased jännud,kes on paaritunud,elavad vähem
kardan kah,et äkki läheb pärast kurjaks :eek:
Ja mis poegadest saab,kus ma nemad panen?(üks sõbranna juba küsis,et kas ma olen juba otsustanud,mida teha,tahab kah omale jänkut)
Mida teha?
Palun andke nõu!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. august 2004, 17:35

See vanus näib natuke palju esimeseks paaritamiseks?
Kas paaritada, kui ka vanus sobiv on, tuleks otsustada selle järgi:
* on teil samasugused jänesed? Lontkõrv lontkõrvaga, kikk-kõrv kikk-kõrvaga, lõvilakk lõvilakaga, kääbus kääbusega - et ei tekiks krantse.
* mida tead oma jäneste vanematest? Ega nad lähisugulased ole? On neil hea tervis ja iseloom?
* kas sinu jänestel mõlematel on hea tervis ja iseloom?
* kas jänesed on paaritamiseks sobivas vanuses?
* mis saab siis, kui pojad tulevad? On sul piisavalt suur puur? Oled sa valmis lisakulutusteks, mis jänesepoegadega tekivad? (Nad söövad üksjagu palju ja pissivad ja kakavad.) Oled sa valmis selleks, et võibolla keegi ei taha su jänesepoegi osta ning pead nad ära andma? Oled sa valmis selleks, kui pesakond mingil põhjusel surma saab? (On juhtunud!)
Jänese iseloomu paaritamine ei mõjuta. Tiinuse ja noorte poegadega võib emane olla tõrjuv, kuna tal on kummaline olla ning kuna kaitseb poegi.
Aga minu arvates on peamine asi, mille üle mõelda, see, kas neid poegi tahad sa enda või jänese pärast? Kas sa loodad nendega raha teha - suht lootusetu ettevõtmine. Kas tahad niisama nunnusid jänkupoegi - aga sa võid omadega miinusesse jääda seejuures. Kas peab alati paaritama, kui võimalus on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paaritada või mitte?

PostitusPostitas Kissu » 11. august 2004, 15:44

Kairi ütles minu jänku kohta ka, et enam paaritada ei tohiks, kuigi minu jänku on 1 aasta ja natuke. Seega ma arvan, et ei tohiks nii vanalt mitte mingil juhtul paaritada enam.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paaritada või mitte?

PostitusPostitas Ivika » 11. august 2004, 16:11

Sinu jänkut tohib kindlasti paaritada veel. Mina enda omasid paaritan alates 10 kuud või alates aasta, üks oli esimese paarituse ajal näiteks 1a 3 kuud.
Paaritamisega küülik kindlasti kurjemaks ei lähe, pigem rahuneb mõneks ajaks maha hoopis.
2,4 aastast paaritada? Ma ei tea, kui siiani olete edukalt hakkama saanud, kas on vaja? Aga samas ma arvan, et paaritamisest midagi ei juhtu. Ma saan aru, kui küülik oleks 5 aastane.
Peamine on, et pojad leiaksid endale uue kodu ja et sina oleksid valmis nendega tegelema, sest võin omast käest öelda, et jänkupojad ikka võtavad suht palju raha ja aega.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paaritada või mitte?

PostitusPostitas Kissu » 11. august 2004, 16:13

Tjaah! Ei mina enda jänkut niiehknaa paaritama ei hakka. Ta liialt kurja iseloomuga selleks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paaritada või mitte?

PostitusPostitas scorpio77 » 30. august 2004, 21:05

Kissu kirjutas:Kairi ütles minu jänku kohta ka, et enam paaritada ei tohiks, kuigi minu jänku on 1 aasta ja natuke. Seega ma arvan, et ei tohiks nii vanalt mitte mingil juhtul paaritada enam.

Aastane küülik pole kohe kindlasti vana paaritamiseks. Ka mitte esimeseks paarituseks. Mida suurem tõug , seda hiljem paaritatakse, näiteks kääbuseid võib paaritada juba 5 kuu vanuselt, keskmise raskusega küülikud 3-5 kg aga alates 6 elukuust ja raskemad kui 5 kg aga 7-8 kuuselt. Kuna küülik pole veel välja arenenud.
Paarituse kohta võiks palju rääkida, näiteks on minul ka 3 aastased emad farmis ja said kah alles paaritatud. Ja see on vale jutt, et kui küülikut paaritada, siis ta eluiga väheneb.
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Paaritada või mitte?

PostitusPostitas scorpio77 » 09. september 2004, 10:10

Kissu kirjutas: Paaritamisega küülik kindlasti kurjemaks ei lähe, pigem rahuneb mõneks ajaks maha hoopis.

Kui nüüd päris aus olla, siis loomad(nagu ka inimesed) on erinevad ja ei saa väita, et kurjemaks ei lähe või vastupidi. Küülikud kes muidu loomu poolest rahulikud, võivad poksima hakata ja samas need, kellele oma "iseloomu meeldib näidata" võvad sootuks vagurateks lambukesteks tiinusega/poegimisega muutuda :wink:
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

5-kuune ISAKS?

PostitusPostitas r » 14. november 2004, 12:01

Kas 5-kuune isane angoora -poiss võiks juba isaks olla?
Või on liiga noor?Ei saa veel hakkama?
r
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 5-kuune ISAKS?

PostitusPostitas katrin537 » 14. november 2004, 18:28

Saab hakkama küll ja veel kuidas :lol:
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 15. november 2004, 11:10

Isasel jah seda probleemi pole. Emased ju peavad kandma ja sünnitama ja toitma ja katma. Meheteoga saab aga juba päris väike hakkama.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. november 2004, 17:51

Iseasi, et 5-kuusel on puberteet alles läbimata ning küülikute kui lemmikute aretamise suhtes oleks hea oodata ära, milline on tema iseloom ja tervis täiskasvanud loomana - kas ta on selline, kelle sarnaseid peaks veel olema, või parem jätaks tema paaritamata?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

kui vanalt võivad miniküülikud paarituma hakata

PostitusPostitas Tipi » 20. november 2004, 17:55

Tere ma tahaksin teada millal võib mu jänx pogima hakata (see tähendab kui vanalt) ja kaua nad peavad isasega koos olema et juurdekasvu oleks
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 20. november 2004, 20:00

Paaritada võid alates 4-6 kuust. Siis on küülik täiskasvanu. Aga enne aastaseks saamist peab esimene kord kindlasti olema. Poegade saamiseks võib piisata 10 minutist, aga ei pruugi jätkuda ka 1 nädalast. Tavaliselt siiski 1 ööpäev on piisav aeg.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2004, 21:21

miks peab enne aastaseks saamist esimene paaritus olema? kas peale seda enam ei või?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 20. november 2004, 21:28

Kuna vaaganaluud kasvavad kokku ja sünnituse asemel võib vajada keisrit. Nagu merisigadelgi.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 20. november 2004, 21:38

Tahad oma jänksi paaritada.Mis poegadega teed?Kas oled kindel,et ta on sul mini,mitte kääbus?Küsin seepärast,et kohtusin just inimesega,kellel on mini isane ja ta väitis,et ei ole leidnud puhast mini emast.Kui sul on lihtsalt kääbus-kikk-kõrv,siis uuri enne,kas poegadele ikka kodu leiad.Kui palju su jänku kaalub?
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui vanalt võivad miniküülikud paarituma hakata

PostitusPostitas Riin » 20. november 2004, 23:08

Väga varakult pole mõtet ka paaritada, nii üheksas kuu oleks see keskmine iga vast. Tegelikult ollakse selles suhtes päris erinevatel arvamustel, kuid lontud on näiteks küllaltki õrnad ja liiga väiksena ei pruugi hakkama saada ja liiga vanalt enam ei saa jälle hakkama, kui varem pole sünnitanud :lol: . Ennem mõtle aga tõesti sellele, et miks üldse paaritad?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist