tardumine ja hingeldamine.

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 01. veebruar 2010, 17:53

Meil siis suur mure ja mul on praegu väga raske seda kirjutada siia...
Nimelt, mis võib olla probleemiks kui hiireke tardub hetkeks ja hakkab õudsalt hingeldama? Lex mul suri niimoodi ära..
Lähemalt siis:
Hiired jooksid mul toas, kõik oli OK. Siis järsku vaatan, et Lex teeb hulle tiire ja kurve võtab. Nagu puhta hull... Siis jäi aga seisma, täiesti! Ja hingas niimoodi et rigid juba oli paista.. Ei liigutanud ka kui sülle võtsin... Siis aga läks asi hullemaks... Vähe sellest et ta hingas vaevaliselt siis ta hakkas jälle hullult tiire tegema. Mõne aja pärast tal hakkas verd ninast jooksma ja ta ei saanud hingata... Suuga ahmis õhku... Ta piinles :hanky:
Siis tal tulid krambid... Panin ruttu ta transport kasti, aga loomake tahtis välja. Nii siis hoidsin süles need viimased minutid... Vahepeal helistasin arstile, suures nutus, hirmus ja rääkisin arstile kes algul ei saanud midagi aru... Tema aga vastas: "Pane a karpi magama, las ta tukastab veidi..." Mina aga nähes looma transportpuuris surnuna kiskusin niimoodi nutma, et arst ei saanud midagi aru... (sõbrannad olid ka minuga) ja siis ta küsis kedagi teist, et kas mul on kodus jne... Ja siis sõbranna rääkis mis oli juhtunud ja mina olin täiesti hirmul...
Ja nüüd olengi oma Lexist ilma!! :hanky: :hanky: Ma praegu täiesti nutan, kirjutades seda ja vaadates oma teist hiirekest et kuidas temaga on...

siis küsimus:
Et kas võis olla mingi haigus, pärilik? Kuna tõesti ei taha oma teist hiirt piineldes näha. Arst küll ütles et äkki midagi ajuga? Mina aga rohkem arsti juttu ei kuulnud, kuna šokk oli suur ja nähes oma hiire piinlemas, oma parimat sõpra tuleb tahtmine ka ise ära surra :hanky: Lihtsalt mõte, kuidas ma saan hakkama?
Kas on võimalik et mu teisel liivakal ei ole nii?

Muidu ta loid ei ole, aga kui ta täna enda voodi panin siis oli täitsa OK ja käis minu peal ja jooksis ringi. Aga kui ma ta aga diivanile panin siis läks ka lolliks... Jooksis rinig nagu ikka, aga siis tardus ja hingeldas. (mitte nii hullusti kui Lex tegi) Ja siis ma rahustasin teda, mingi hetk ta aga jooksis ära ja siis oli täitsa hull ka. Tiirutamised, äkilised liigutused, peitmised, kui tahtsin võtta kätte siis tõrkus ära ja hakkas paanitsema...
Mina rohkem ei suuda, ja loodan et äkki keegi teab miskit sellest? Loodan kohe esimesel võimalusel arstile minna.. Aga ma ei suuda rääkida enam arstile mis juhtus... Juba see siin kirjutamine võtab hingetuks.
Praegu aga Chrys mul kõrval ja oma terras, magab.
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas starlight753 » 01. veebruar 2010, 18:41

:lein:
Kaastunne sõbra lahkumise pärast
Tillu, Pikne, Matu,
Kasutaja avatar
starlight753
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas Pinto » 01. veebruar 2010, 20:18

Väga julm. Kaastunne!

Kas nad varem pole võõrasse kohta pannes imelikult käitunud? Kõrvu peadligi tõmmanud, tardunud vms? Osadel hiirtel on närvisüsteem nõrgem (enamasti pärilik) ja nad tarduvad võõrasse kohta pannes. Kui nad tagasi oma puuri panna, siis läheb mõni minut ja nad taastuvad. Samas kui neid tagasi ei pane, siis tardumise faasist välja tulles hakkavad nad ka hullumeelselt kihutama ja põgenema ja ei pane ümbrust tähele. Samas ei ole ma veel näinud ega kuulnud, ega nad siis tiirutama hakkaks, kuid võimalik, et ta oli nii paanikas ja selle tagajärjel lõhkes peas veresoon ja seepärast ka ninast verd hakkas jooksma. Muud loogilist seletust ei oska pakkuda.

Teine variant on mingi infektsioon. See seletaks miks nad seda üheaegselt järsku tegema hakkasid (kui varem pole mingit märki olnud). Samas ei saa ka pärilikku õrna närvisüsteemi päris välistada.

Igatahes hoiaksin ma teist hiirt terraariumis hetkel ja kui välja võtad ja natukenegi kahtlane tundub, siis kohe tagasi. Las ta rahuneb terraariumis. Seal ju ei ole nn hoogu olnud?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 01. veebruar 2010, 20:40

Terraariumis on olnud siiamaani kõik korras. Lasin ta ka "mängumaale" kus nad on olnud üldiselt rahulikult, ka seal hakkas tiirutama.. Ja täna hakkas Chrysist kahu ja lasin ta välja jooksma kuid katsin kapiaugud kinni(enne nad võisid seal käiia, kuna tulid ise välja). Katsin sellepärast et nad võisid sealt miskit kahjulikku leida ka äkki?
Samas praegu tuli ka väike hullus... Äkki siis tõesti kartmine ja veresoone lõhkemine :hanky:

Praegu on Chrys nii üksindlane ja sõbrustab isegi kassiga :umm:

edit: Minul mõistus otsas, sama piin on vaadata Chrys´i... Ta ikka nii üksindlane. Oleks isegi hea kui saaksin juba tutvustamiseks tuua uue hiirekese aga ema räägib et ei või, kuna siis sureb see jne... Ma tõesti loodan, et ma saan uue hiire seltsi kuna Chrys on liiga kurb ja ma kardan tema pärast! :hanky: Loomapoest enam ei julge võtta, kuna arvan et isa nad sealt ka tõi. Tegelt oleks targem kui juba võtta siis 2 poissi seltsiks. Kuna kui tõesti on miskit Chrysiga ka lahti, siis jääks järgmine hiir üksi. Aga ma tõesti loodan, et Chrys on korras kuna seljuhul ei julge ma enam ühtki hiirt võtta :hanky: Esimesed hiired ja selline šokk...

Panin hästi palju asju terrasse et oleks poisul huvitav, aga ei tunta nii suurt huvi. Heina, pesad, paberit, rulle. Nosib tihti heina ja ka vett joob palju. Ja teeb katseid põgeneda kuna ta vajab lähedust. Enda aja praegu pühendan talle, aga homme? :umm:
Saab mul muidu voodi peal joosta, kus ei ole tulnud tiirutamist. õnneks, kuna see on ainuke kohake kuhu teda praegu lasen.
Kas ei ole kellegil anda tervet ja korralikku poissi, kuna isegi kui ema ei luba siis ma EI SAA jätta Chrys´i üksi. Pean miskit mõtlema.
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas Liismari » 01. veebruar 2010, 21:21

Siiras kaastunne! :lein: :sad:

Kas plaanis Chrys`ile uus seltsiline võtta? Muidu tal võib üksi igav olla...

Paranemist sulle ja Chrys`ile!
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas Pinto » 01. veebruar 2010, 21:27

Kas nad varem pole võõrasse kohta pannes imelikult käitunud? Kõrvu peadligi tõmmanud, tardunud vms? Alles täna esimest korda selline käitumine?

Üldiselt ei soovita teda väga võõrasse kohta panna. Kui siis tõesti vaid voodi peale kui ta seal täiesti rahulik on. Epilepsiast kasvavad hiired umbes 6 kuuseks saamisel välja (epilepsi puhul läheb hiir sellisesse asendisse), kuid kardan et su hiirel pole epilepsia vaid nõrk närvisüsteem või siis tõesti infektsioon kui nii järsku tekkis selline asi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 01. veebruar 2010, 22:10

Tegelt on olnud ka enne, et jääb paigale. Ja ei liiguta. Aga ei pidanud seda kahtlaseks... Sellisesse asendisse ei lähe, pigem lihtsalt paigal ja kas kõrvad püsti või siis peadligi... Täna kui lasin Chrys`i diivanile, siis algul oli OK aga siis ka tardus korraks ja kõrvad olid tõesti peadligi... Ainuke koht jah kus ta nüüd on, on siis kas terraarium või voodi pealne kuna seal ei ole miskit juhtunud. Piin ka vaadata kuidas ta üksi seal terras on ja siis proovib hüpata välja :(
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas Pinto » 01. veebruar 2010, 22:23

Njah, siis tegu nõrga närvisüsteemiga ja kuna mõlemal on, siis ka pärilik. Kuna Lexil oli see nii tõsine, siis peab Chrys oma edasise elu veetma vaid tuttavates kohtades. Võimalik, et vanemaks saades ta harjub ka mujal käima, kuid hetkel kindlasti võõrasse kohta ära teda pane. Ja kohe kui näed, et tardub, siis ruttu puuri tagasi ja lase rahus toibuda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 01. veebruar 2010, 22:27

okei... Veel lisan mis meelde tuli:
Kui Lex tardus, siis hakkas ta tegema vilisemist ja klõpsumis sarnast häält... Selelga seoses mõtlesin kohe et allergia ja kohe pisisse otsingusse. Küll aga siis läks hullemaks... :hanky:
Oleks see vaid olnud allergia, oleks ta veel mul siin ja oleks saanud megazorbi ju sellel kuul juba... Aga ju siis, polnud tema koht siin :hanky:
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas sussu112 » 27. veebruar 2010, 20:49

Nii kurb :lein:!Mul ka praegu pisarad jooksevad seda lugedes!Sügav kaastunne :hanky: !
Kasutaja avatar
sussu112
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 19
Pildid: 3
Asukoht: Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 27. veebruar 2010, 23:10

Tänan... Praegu suudan veel nii, et üritan eemale hoiduda sellest mõttest. Kuna lihtsal põhjusel, ma puhken nutma :( Õnneks on nüüd üks Tiiger kodus, kes teab kuidas tuju heaks teha oma lolluste ja trikkidega. Aga jah, loodan et tal on nüüd parem ja ilma piinadeta :lein:

Kõige kurvem ja valusam ongi kui loomake piinleb...
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: TuhkruPoiss sai hiired :) Chrysler ja Tim

PostitusPostitas TuhkruPoiss (Teema autor) » 14. märts 2010, 13:21

Ma ei taha kohe mõelda kui raskeks läheb kolimine. Chrys ei saa siis tükk aega joosta :( Üritan mingi teki ärandada neile, et selle peal jookseks üldiselt ja kui kolinud siis panen selle teki neile voodipeale ja siis ei ole nii hull uus lõhn janii, et neil oleks tuttav lõhn ja Chrys ei satuks paanika.. Kas see on muidu kasulik ja teeb kergemaks?
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas Pinto » 14. märts 2010, 18:57

Tuttavad lõhnad on abiks ikka aga alguses pead kindlasti eriti hoolega teda jälgima ja hästi vähehaaval harjutama voodil jooksmist. Hea variant on ka neid jooksma lasta otse puurist. Teed puuri lahti ja lased minna kondama. Ka kandepuuriga saab samamoodi teha (paned nad kandepuuri ja siis lased neil ise sealt välja ronida).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tardumine ja hingeldamine.

PostitusPostitas LotsjaTinnu » 31. detsember 2013, 16:03

Mul samuti suur mure; mu liivahiir Joosu on viimasel ajal hakanud tarduma ja hingeldama; kardan ta pärast väga :sad:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline