Deegud vabapidamisel

Puhastamisest jalutamiseni ja küüntelõikusest pesuni.

Moderaator: postituvi

Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 15. oktoober 2004, 16:30

Ma saan endale homme deegupaari, ja mul on selline küsimus.... Kas deegusi võib toas lahtiselt pidada?
Ise olen mõelnud eelkõige selle peale, et ta juhtmeid ei näriks, see probleem on põhimõtteliselt lahendatud; me lihtsalt ei lase teda elutuppa (seal on juhtmed lahtiselt). Siis selle peale kuhu ta oma junnid teeb... Ok, küll saab koristatud, ;).

Mis muid probleeme võib veel tekkida?
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud Unleashed

PostitusPostitas Mariliis » 15. oktoober 2004, 17:02

Esialgu soovitaks ma sul deegusid puuris hoida. Siis nad harjuvad puuriga ära ja peavad seda oma territooriumiks. Hiljem, kui sa otsustad, et tahad neid vabalt pidada, siis võid ju lihtsalt puuri ust lahti hoida. Sel juhul deegud teavad, kus nende kodu on ja lähevad puuri magama vms.
Endal mul deegude vabapidamise koha pealt kogemused puuduvad. Oma deegusid lasen vahetevahel puurist välja, aga alati siis, kui ise ka toas viibin.
Võibolla oskab keegi teine deegupidaja soovitada, kuidas toimida.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud Unleashed

PostitusPostitas Alar » 15. oktoober 2004, 18:48

vabapidamisega on ka omad mured olen sellega kokku puutunud. eelkõige hakkab poegadega jama, sest nad ei karda midagi ja ronivad kõikjale. olen pidanud mõned pisikesed selle pärast maha matma kuna nad lihtsalt ronisid igale poole vahele ning lämbusid või said muljuda. samuti näritakse ka peale juhtmeid väga edukalt mööblit diivanit ja muud toas leiduvat kuhu hammas taha mahub ning selle tulemusena tekib palju prahti mis koos junnidega moodustab ikka päris hea hulga prügi. ma pidin iga päev minimaalselt 2 korda tolmuimejaga toa üle käima.
soovitan esialgu hoida puuris ja nädala jooksul harjuvad nad ümbsuskonnaga ning muutuvad julgeks ja seltskondlikuks. minul on nad tihti toas lahti ning sel juhul ikka jäelevalve all ning tulevad kutsumise peale ise kohale. esialgu sai ika dropsikotikesega krõbistatud nüüd vaid piiksutan huulte vahelt ja ongi seltskond kohal.
Viimati muutis Endised kasutajad 16. oktoober 2004, 07:11, kokku muudetud 1 kord.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabalt jooksus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. oktoober 2004, 11:58

deegut täitsa vabalt ma ei soovitaks pidada, aga jooksma lasta samalajal kui sina ka seal oled on küll ok........ma ei tea kas teiste deegudega on kaa nii, aga mul on teda väga lihtne kätte saada, lihtsalt koputan vastu põrandat ja siis ta juba joostes tuleb......tema abil saan merisea kah alati kätte... :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 17:57

Selge ;) . Kas sul saavad siis merisiga ja deegu hästi läbi? Ja muidu on ka üks küsimus; kas deegu ja merisiga on kuidagi sugulased? (va. see et nad on mõlemad närilised :) )
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 18. november 2004, 14:58

Niisiis... Deegud elavad ilusasti puuris ja jäävadki sinna. Kui olen neid lahti lasknud, või kui nad on lahti pääsenud, siis on kohe aru saada, et neid ei saa eriti hästi lahtiselt pidada. Näiteks raamaturiiuli esimene korrus maitses väga hästi. Nad närivad veel hea isuga toolijalgu ja muid puitu mida aga kätte saab.
Aitäh ;) !
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabalt jooksus

PostitusPostitas paraboa » 28. november 2004, 14:24

Mul on poisid mitu korda vabalt põrandal jooksus käinud.Nad nimelt avastasid ,et kui kõvasti vastu väljapoole avanevat ust hüpata võib selle lahti saada.(Nüüd panin nende kurvastuseks sinna ühe lisatraadi).Närimise poolest on seni vedanud ,ainult oma liivavanni kallasid nad öösel põrandale ümber.Iseasi ,et kui nad kord juba välja pääsevad ,ei taha nad kuidagi puuri tagasi minna ja püüa siis põrandat mööda deegutseid :P Vaatab üle õla vidistab korra naljakalt ja pistab punuma.Iga kord tükiks ajaks tegemist :lol: :lol:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabalt jooksus

PostitusPostitas evelinrootsi » 10. august 2005, 13:26

mul on deegudega nii, et ma lasen nad toas lahti, aga ma panen kõik kapi- ja seinavahed kinni, et nad sinna vahele ei läheks ja voodi alla nad mul ka enam minna ei saa, kuna ma panin voodialuse igasugu asju täis! Ja neid kohti, kus mu deegud närivad, aga nad närida ei tohiks panen ma Vaporabi peale see on üks kurgu rohi mentoolilõhnaga ja see ei tee mu deegu nahale ka halba. Lõhn ei ole ka nii tugev, et nad enam seal toas edasi ei saaks olla. Seal kus see Vaporab peal on seda nad ei näri ja puidule ei tee see ka halba.
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas marjukas » 20. aprill 2008, 22:01

Meie deegud on lahti siis kui nende puuri puhastame ja nad ise lähevad pärast puuri tagasi :happy:
Ühel korral hüppas deegu mulle isegi sülle kui arvuti taga istusin.see oli nii armas :biglove:
Kasutaja avatar
marjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas FriendDegus » 05. november 2008, 15:45

Ei hoia deegut ise vabalt . Teeb ainult pätti ;)
Minu deegu sai täna soolakivi :D
Kasutaja avatar
FriendDegus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas carmen21 » 23. november 2008, 13:20

Kui mina omale deegud soetasin,siis olin rauselt kindel,et mina neid lahti ei lase...aga loomade iseloomud on erinevad,ja vat isane ei lepi puuriga,panin sinna maiustusi ja k6ike head neile,aga ei.Tema tahab vabaduses olla.Ja ongi terve korteri peal vaba jooksma.Jah,juhtmed on esimesed mis pihku jäävad ja näritavad on,ma paikan kuskil kord n2dalas oma lambi ja teleka juhtmeid,teiseks neile meeldivad lilled jubedasti.Kun ama ise olen aednik,siis sellest l2htuvalt on mul m6nikymend erinevat taimeliiki kodus.Aga ohh õnnetust,k6ige kallimad ja k6ige haruldasemad on ikka k6ige maitsvamad.Samuti ei ytle minu deegud ra tapeedist,linoleumist,puitustest,sokkidest ja nahkdiivanitest. aga samas mul ei ole sydant neid kinni ka panna,isane jookseb koguaeg ringi,enamusajast istub ta akna peal,radika vahel v6i kellegi kylalise kingade sees.Emane oli natuke m6istlikum,tema tudus puuris ja s6i söödavat kraami enamjaolt.Samas on see tõesti armas,kui deegu toob sulle hommikuks padja peale porgandijunni ise piikusudes...:) mina soovitaks kyll deeguid lahtiselt hoida,kui neile meeldib,aga jah,jube ettevaatlik peab olema nt sellega et ta j22b kuskile vahele v6i kinni,k66gi ei ole m6tet lasta teda,kindlasti peaks neil olema liiv k2ttesaadav(kuskil toanurgas) ja soe ka kindlasti,sellep2rast ei p6randal on tavaliselt kylmem,ja minu deegu on ennast ära kylmetanud juba yhe korra... :(
Kolm pisi-deegut:)!
Kasutaja avatar
carmen21
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas deeguke » 18. detsember 2008, 20:47

Minu deegu jooksevad vetsus ringi vabalt , aga uks on kinni :D .
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas tiku » 01. september 2009, 14:31

Mul on nad igapäev peale kooli lahti.
Ma õpin siis nad istuvad mulle õla või õpikupeale ja jäävad magama.
Elu ilma minu nunnudeta oleks liiga mõttetu.
Kasutaja avatar
tiku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: tallinn-kolde pst
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas samton » 01. september 2009, 17:05

See, et deegu mingi osa päevast puurist väljas lahtiselt on, ei ole vabapidamine. Vabapidamine on see, kui loomakesed enam-vähem 24/7 toas vabalt elavad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas karoly96 » 03. detsember 2009, 12:49

ma ei julgegi neid lahti lasta ,
mul nad nii energilised ja kui ma lasen ta ühte kindalsse kohta veidikeseks jooksma , tahab koguaeg plehku panna :D .
ükskord näris puuri lahti ja pärast ajasin 1 deegut tund aega voodialt taga , teine tuli ilust kätte . See kes ei tulnud , on kuidagi arg , :S .
Prooviks sellest ka kuidagi üle sada ,
aga kõige tähtsam on ennekõike minujaoks , kuidas ikka ma saaks teda toas vabalt jooksma panna :D ?
karoly96
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas karoly96 » 03. detsember 2009, 15:10

Nii palju siis sellest :
Kindlustasin köögi ära ,panin raamatud igale poole ette kuhu võimalik;) .
aga algul näitasin neile tasapisi ja kõik oli korars , ei ühtegi lollust.
Hiljem , istusin maha tasakesi ja vaatasin kuidas nad jooksevad,
järsku keegi hüppab üle ühe suure raamatu.See oli imelik , ta turnis sellest üle , :S .
no , ja läks külmiku taha . õnneks ta kuhugi kaugele ei läinud , sain ta kuidagi sealt välja:D aga algul jooksid küll väga ettevaatlikult , hiljem panid sellist rallit ,et kohe lahe vaadata:D .
aga ma ei tea , mida teha ,et saada sellest turnimisest üle , noh , siis saaks ju normaalselt nendega köögis joosta.
Neile tõesti meeldis , aga tänu Täpsikule ,ei jätkunud seda lõbu kaua .
Kuidagi väga julge on see Turnija .
karoly96
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas Liismari » 03. detsember 2009, 20:17

Mul olid ka kõik kohad alguses palkide ja raamatutega kinni, kuid eelmisel nädalal sain aru, et pole neid vajagi. Nii kui nii deegu ronib hea meelega kappide taha ja tuleb sealt ise välja.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas karoly96 » 04. detsember 2009, 18:15

Ühesõnaga , ta tuleb ise välja ,ja kui tuleb ,s iis plehku ei pane? :)
Seda tore kuulda , ma nüüd olen veidikene teissugusemas toas jooksutamas käinud ja väiksem ala ,aga üks Hulljulge hüppas mul õlalt ja pani tuppa jooksu :D .
kohe sain kätte ka teise :) .:D
Noh , uksed panen toas ikka kinni , aga . . . am ei tea , kuidas ma ta lasen :D . uidagi imelik , võrreldses ellega kui Energiline ta on ,.
Teie deegud pole sellised , nii energilised ?
karoly96
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas Pinto » 04. detsember 2009, 22:31

Kohe tuppa lahti lasta polegi nii hea mõte. Parem on näiteks voodi või diivani peal alguses harjutada. Kui nad on harjunud väljas käimise ja pärast puuri panemisega, siis võib hakata neid ka suuremale pinnale laskma.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas maleva » 06. detsember 2009, 15:22

Kuna hetkel viibime ise palju kodus, on meie deegud pm vabapidamises, kinni lähevad ainult siis kui poodi minek. Öösel ronivad ise puuri magama. Samas on nüüd probleemiks teises kodus nende puuris hoidmine, kuna seal väiksem puur ja tahavad ainult välja saada, aga pole võimalik väga vabalt neid jooksma lasta. Samuti on nad Tartus meil palju pätti viimastel nädalatel teinud: kapiuste nurgad näritud, nurga liistud näritud, juhtmed katki ja patjade nurkadest samuti üle käinud. Nüüdsest hakkavad taas puuris istuma ja järelvalve all välja saama.

Ei soovita vabapidamist, kuna pahandused, mis tehakse on päris suured. Samuti on hiljem raskuse vajadusel neid puuris hoida.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas aneelika » 29. juuli 2010, 13:00

Ma teen niimoodi, et lasen siis lahti kui ise toas olen muidu läheksid ei tea kuhu ja ma teen seda tavaliselt enda järelvalve all, kuna kui mind toas ei ole siis keegi neid ei vaata ka.
Ma ei poolda vabapidamist, sest nad ju närivad.
Loomad igavesti When you can live forever. What do you live for?
Kasutaja avatar
aneelika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 8
Asukoht: Kohtla-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas kellyrott » 29. juuli 2010, 13:27

Mina ka vabapidamise poolt ei ole,kes teab mis nad kuskilt kätte saavad või jäävad kinni kuhugi
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist