Vöödik on agressiivne

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas plixa11 (Teema autor) » 11. jaanuar 2008, 10:33

:mad: Mul selline mure.. et kui vöödiku tuppa lased siis hüppab tihtipeale kätte kinni ja siis maha.. ja mõnikord hammustab .. samuti ei saa maast midagi üles võtta.. siiss on kindle ammustus :dry: :mellow: ei teagi mis teha :o
Viimati muutis samton 12. september 2008, 20:33, kokku muudetud 2 korda.
Põhjus: Eraldasin vöötoravate üldisest teemast. Palun ära liialda smailidega.
plixa11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 12. september 2008, 19:59

ossam_tossam kirjutas:Mu poiss on ka viimasel ajal natuke kurjaks muutunud, ise arvan, et selles, et talv on käes ja ta on unine ja seega ka pahur. Igatahes pole teist juba mitu päeva näinud ja torkima ka ei lähe. Tegelt vöötoravad magavadki looduses talveund ja ka puuris pidid nad siukseks unisemaks jääma ja rohkem aega pesas veetma.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Katariina » 09. oktoober 2008, 09:09

Nagu ma Tiku ja Taku teema all kirjutasin siis sain mina hammustada kahel korral ja mõlema vöödiku käest. Ma ei ole nii valusasti ammu hammustada saanud (lapsepõlves hammustas koer).
Üleile õhtul olid Tiku ja Taku nagu ikka toas jooksmas ja pakkusin neile peopealt pähkleid. Üks vöödikustest hüppas minu käepealt kapipeale kus vöödikute toit. Võtsin ta sealt õrnalt ära. Hiljem kui uuesti hüppas minu pealt sellele kapile siis peopeale võttes lõi hammbad näppu ja lahti oli vaja raputada. Eks ma tegin selle vea, et võtsin ta toidulähedalt ära ja seda veel sellisel varumise ajal. Pigem oleksin pidanud ta kapipealt pähkliga ära meelitama, sest eks toit ole neile hetkel olulisem.
Teisest käest ja tüdruku käest puremist ma kahjuks enam ei mäleta kuna ehmatus ja valu panid hetke unustama. Eile siis proovisin hästi rahulikult, mitte ühtegi kõrvalist liigutust tehes nendega tegeleda ja pähkleid pakkuda ning kõik sujus rahulikult. Selline talveks ettevalmistamise hetk on ikka pisikestele ka pingeline, sest eks puuduvad neil ka kogemused (esimene talv neile) ja ei tea nemad, et tegelikult ju hoolitseme ning varustame terve talve meie nende eest :-) .
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Katariina » 11. oktoober 2008, 19:10

Vöödikute omanikud palun rääkige ja vahetage muljeid, kuidas teie vöödikud enne talve käituvad.
Millegipärast arvan, et minu poisi agressiivne käitumine tuleb seoses talveks valmistumisega.
Kas on hammustamist või magavad juba rahulikult?
Mida teha agressiivse vöödikuga?
Mõtlen kas lasta puurist välja või panna eraldi puuri kuigi omavahel saavad ilusasti läbi (nägelemist ei ole näinud).
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 12. oktoober 2008, 19:34

Just, talve tulekuga muutuvad vöödikud agressiivseks. Nad võivad muutuda agressiivseks üksteise peale ja/või inimese peale. See tuleneb talvega seosnevast stressist ja on täiesti normaalne.
Jälgi nende suhtumist üksteisse, kui nad lähevad ka üksteise peale kurjaks, siis tasub nad eraldi puuri panna, sest muidu võivad kaklused kurvalt lõppeda. Kui üksteise vastu agressiivsed pole, siis ei näe põhjust neid üksteisest eraldada.
Kodused vöödikud, keda peetakse soojas toas, ei tohiks talveunne jääda, vaid muutuvad lihtsalt vaiksemaks, unisemaks, liiguvad vähem puuris ringi.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Katariina » 15. oktoober 2008, 08:28

Õnneks omavahel sobivad hästi ja magavad koos ühes pesakastis (teine seisab tühjana).
Kurvaks teeb, et poiss meie peale nii kuri ja tegeleda nendega ei saa.
Isegi puuri läheduses saepuru pühkides teeb poiss ähvardavat häälitsust ja jälgib tardunult. Kas võib loota, et kevadel poiss jälle sõbralik?
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 16. oktoober 2008, 14:36

Kui see agressiivsus on tingitud talvest, siis muidugi. Samas aga nt. isased rotid muutuvad vahel agressiivseks inimese peale, hakkavad hammustama. See on seoses hormoonidega ja selle vastu aitab kastreerimine. Aga ei tea, kas vöödikutel ka sellist asja esineb.
Aga kuna praegu on talv tulekul, siis võib loota, et asi lihtsalt talves. Siis peaks peale talve olema ta sama sõbralik kui enne.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas ossam_tossam » 25. oktoober 2008, 15:47

Mu poiss oli ka eelmine talv kuri ja kevadel saabudes see kadus ja ta oli jälle siuke sõbralik.

See sügis on ta minuga normaalne, aga emale on paar korda kätte hüpanud, kui viimane on teda lillepotist ära ajada püüdnud. Ta üldiselt lubab minul endaga pea kõike teha ja võibolla sellepärast aktsepteerib ka minu keelamist rohkem...

Kui on näha, et vöödikud eriti väljas ei käi ja ikka tõeliselt tigedad on, siis on tõesti parem neid puurist mitte/harvem välja lasta (eriti kui puur on piisavalt suur).

Muideks tigeda vöötorava maha rahustamiseks on väga hea kasutada lillede veepihustit. Reguleerida see kõige peenemate pritsete peale ja talle seda vastu vahtimist lasta. Midagi halba loomale ei juhtu; ainult kasukas saab natuke märjaks. Samas suht effektiivselt mõjub keelava elemendina.

Muidu mul praegu tuli meelde üks lugu, kuidas ühel sõbral oli väiksena koer olnud, kes oli inimesi hammustama kippunud. Aga kui koer sõpra hammustas, siis sõber oli teda vastu hammustanud. Rohkem ta selle koera käest hammustada ei saanud. Huvitav, kas toimib ka vöötoravatega? :lol:
ossam_tossam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Katariina » 25. oktoober 2008, 20:59

Seda vastu hammustamist ma parem ei proovi :-D , kuid veepihustit peaks tõesti katsetama.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas vöödik » 01. detsember 2008, 22:46

Huvitav,et mul ainult isane on meeletult tige eriti veel siis kui ma emasega midagi teen meeletult kiire ja agresiivne on.Ei tea kas äkki kaitseb emast.Omavahel nad ei kale aga selline tunne naq emane ässitaks isast mulle kallale koguaeg.Kas keegi teab miks see nii on?
Kasutaja avatar
vöödik
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 3
Pildid: 3
Asukoht: keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 10. november 2009, 15:39

Meie oravad tülitsesid täna, õigemini küll isane ajas emast taga, ikka päris kõva kaklus käis. Ei teagi, miks isane nii kuri on. Emane istub enamjaolt oma pesas ja käib vaid söömas/joomas/pissil. Täna emaorav vedrutas puuris kahe pesa vahet. Isase pesa on kõrgemal. Vedrutas üles-alla-üles-alla jne... vahepeal hüppas võõrasse pessa sisse ka ja jälle vedrutas edasi. Võibolla sai isaorav kurjaks, et emaorav ülbelt tema pessa sisse murrab. Korra emaorav jäi juba murdvargusega vahele ja lendas kui püssikuul võõrast pesast välja, kui isaorav paha aimamata oma koju sisenes. Isaorav põgenes tookord ise ka läbi pesa seina välja - nii kõvasti ehmatas. Avastasin, et emaoraval on auk kõrvalesta sees, eile ei olnud. Ühe varba küüs on lännu ja nina pealt on kratsitud. Ma kahtlustan, et need on väitlusjäljed. Loodan, et need kaklused ei lähe liiga tõsiseks :umm: Hetk tagasi jälle kakeldi, pesa pärast. Kolmas pesa tekitab neis tüli. Kui isaorav ei ole seal sees, siis silkab emaorav kärmelt sinna sisse. Niikui isaorav seda näeb, lendab ta kiirelt järele ja pesas algab hirmus mürgel - kihutavad välja, emane ees ja isane järgi, vahepeal kaklevad ja metsik tagaajamine jätkub...
Ostsin emase ja isase orava. Loodan, et sain ka emase ja isase, mitte kogemata kaks isast. Kuigi kasvataja ütles, et isased elavad ka kenasti koos. Mul ei ole veel õnnestunud teise orava sugu kindlaks määrata, sest ta ei ole sedasi puuri küljes olnud, et näha. Usaldan müüjat, et ta püüdis mulle karja keskelt ikka eri soost oravad :)

EDIT: Selgus, et need oravad on küll isased mis isased.
Viimati muutis nuff 16. august 2010, 13:53, kokku muudetud 1 kord.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Yoko » 10. november 2009, 18:33

Minu omad tülitsesid samuti, kui sügis hakkas lähenema ning läks suureks pähklite jms nänni kogumiseks. Kuna peamise pesana kasutavad mõlemad ühte suuremat Ferplasti pesakasti, siis kogutakse kogu oma kraam sinna erinevatesse nurkadesse. Kui üks sai minu käest rohkem pähkleid kui teine siis mingi aja pärast oli tüli majas.
Samuti oli neil viimati mingi probleem oma territooriumi jagamisega. Kui isane puurist väljas mööda tuba jalutas ning emane suvatses välja tulla, läks tagaajamine mööda tuba lahti ning lõppes alati sellega, et ename vaatas nukralt puurist pealt, kuidas isane mööda tuba tuuseldab. Ja nii mitu korda. Ma kohe ei teagi, kas see kõik tüli neil sügisesest stressist või millestki muust. Kui puuri oma vanale kohale tagasi viisin, tundub, et on rahulikumaks siiski jäänud.
Yoko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 10. november 2009, 20:38

Ma vahetasin ka puuri asukohta. Enne oli puur vastu seina ja nüüd paigutasin selle akna juurde, et päevavalgust rohkem oleks. Nad vaatasid huviga aknast välja. Võibolla tekkis üks tüli sellest, et emane vedas 2 sarapuupähklit kolmandasse majja ja isane läks neid omale nõudma, aga emane ei olnud nõus neid loovutama. Kompromissi ei saavutatud ja siis võttis isane tugevama (isasema) õigusega pähklid omale, koos majaga. Territoorium on jagatud selliselt, et emasele kuulub tema pesakasti katus ja isasele kogu ülejäänud puur.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 15. november 2009, 01:15

Kui on kahtlus, et mis soost sul nad on, siis vaata seda teemat: viewtopic.php?f=141&t=6998&start=0

Väga kahju, et üks neist nii territoriaalne on, kui sellised kaklused väga julmaks kisuvad, pead nad siiski eraldi puuri panema. Aga eks talve tulekuga nad sellisteks agressiivseteks muutuvadki, loodan, et talve möödudes ta sul rahuneb. Ehk aitab, kui paned veel mõne pesakasti puuri, kui nad nende üle tülitsevad. Puur tundus küll piisavalt suur, et territooriumi pärast ei tohiks nagu kismat olla. Kui muu ei aita, siis ehk aitab kui puuri kuidagi laiendada, kui see võimalik. Ehk on ühe vöödiku ego nii suur, et ei mahu lihtsalt puuri ära. :P
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 15. november 2009, 16:30

Eile olid nad juba sõjakirve maha matnud ja istusid kõrvuti rippvoodil (see sinine asi, mis nelja konksuga puuris ripub). Juba suudeti ilma peretülita kolmandat maja jagada, see mis nö kummalegi ei kuulunud - ühine.
P.S. Puur on neil suur küll (54x85x162 cm), aga probleem oli ilmselt tõesti isaorava egos, mis puuri ära ei mahtunud :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 23. november 2009, 10:28

Täna oli teine orav ründaja. Hommikul panin toitu ja korrastasin puuri. Orav hüppas kolm korda käele kallale. Kaks esimest korda kraapis hästi kiiresti kätt ja kolmandal ründamisel lõi hambad sisse. Päris korralik verevalamine, hammustus sattus vist veresoone peale. Nagu ma puuri lahti teen, nii hüppab ta pesast välja ja ründab. Väga agressiivseks läinud. Võibolla kaitseb lihtsalt oma pesa, tegelikult kogu territooriumi (puuris).

Proovisin nahkkinnas käes puuris esemeid kohendada ja allapanu silitada. Orav sööstis kohe käe suunas ja lõi hambad kindasse... VIDEO TIGEDIKUST
Selle tigedusega tuleb kuidagi hakkama saada. Toitu on vaja panna ja puuri on vaja korrastada.

1 muudatus: parandasin kirjavea.
Viimati muutis nuff 16. august 2010, 13:54, kokku muudetud 2 korda.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 23. november 2009, 16:21

:umm: Loodan, et see agressiivsus tuleneb ainult eelolevast talvest. Pole see ju enam kaugel, muutuvadki pahuraks.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 23. november 2009, 17:16

Kas vöödikud on ka talvel kurjad olnud, või juhtub seda ainult enne talve nö talveks valmistumise ajal?

Edit 27.11: Täna sain emaorava käest kaks korda pureda. Puuri korrastades olen väikse harjaga puuris ta tähelepanu kõrvale juhtinud. Seni kuni ta harjaga arveid klaarib, saan ma terve nahaga pissinurgad paika tagasi panna. Emaorav on nii kõva territooriumi kaitsja, et tuleb mulle jooksuga kallale, kui puuri ust avan. Täna tahstin kindlaks teha tema sugu, pole sellest enne täpselt aru saanud. Meelitasin ta pähkliga pappkarpi, siis kui ta sees oli, panin käe augu ette ja tõstsin pappkarbi näriliste kandepuuri kohale, orav lipsas sinna sisse. Lasin tal seal rahulikult pähklit närida (kusjuures ta ei tundnud end üldse häirituna) ja siis panin nahkkinda kätte ja võtsin ta sealt kinni. Siis kui käe kandepuuri panin, ta ei hammustanud, võisin teda trügida, ta trügis vastu. Aga kui kinni võtsin, siis hammustas läbi nahkkinda näpu verele. Teist korda hammustas siis, kui pihus selili oli ja ta sabaalust uurisin.

Maksis ebamugavuse eest kätte. Pärast, kui ta suures puuris tagasi oli, siis pidime jälle maid jagama - tema ründas ja mina blokeerisin seda väikese harjaga, kuni ta kraaklemisest ära tüdines. Peabki vist iga päev käima temaga maadevõitlust pidamas, et ta minu askeldamist aktsepteerima hakkaks. Proovisin näpu vahelt pähklit anda, et ehk ei ründa. Kus sa sellega - ikka enne nahkkindale kikudega augud sisse, siis alles jooksuga mahakukkunud pähkli järele. Pärast tudusid isaoravaga kahekesi ühes pesas :-) Kui ta suurde puuri tagasi sai, siis isaorav nuuskis teda igalt poolt, nagu oleks uus kaaslane tulnud.

Kas kellegi orav veel selline kraakleja on olnud? Kuidas hakkama olete saanud ja kui kaua selline käitumine on kestnud?
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas ossam_tossam » 30. november 2009, 21:17

Mu poiss muutub ka sügisel/talvel kurjaks. Olen päris valusalt hammustada saanud ja üritan vältida temaga ühes ruumis viimist. Päevase jalutamise saab ka nii, et meelitan ta kapi peale seemneid sööma; sel ajal saab talt sööginõu kätte ja puuri lapiga üle tõmmata. Õhtul puuri pannes tuleb ta tähelepanu toidule juhtida ja kui ta juba toidukausi kallale tormab, siis uks kinni panna...
Paksud suusakindad on ka head abilised.

Kusjuures mind paneb imestama kuivõrd võib üks ja sama loom olla olenevalt aastaajast nii erinev. Suvel pole temas kurjust ollagi, tuleb mängima ja uudistama. Talvel jookseb mööda tuba järele ja hammustab.
ossam_tossam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas GunnyBunny » 30. november 2009, 21:29

Sama meie Hip-Hopiga. Saades oli teine õige sõbralik ja lasi näppida, nüüd ei julge enam puuri luukigi lahti teha. :p
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 30. november 2009, 22:03

Lohutav :-D
Arvasin juba, et minu orav on sellise kraakleja iseloomuga ja jääbki mulle jooksuga kallele tulema. Ootame siis kevadet. Kuna proua hammustab ka läbi nahkkinda, siis panin nahkkinnatsele peale veel paksemad kummikindad. Sealt läbi ei näksanud. Proovis küll, aga siis nuuskis seda hoolega ja isegi ei kartnud, võisin teda kummikindaga silitada. Emast ma ei julge välja lasta, sest ta ei lähe pärast puuri tagasi. Mul on puur 30 cm jalgade peal, uks on kõrgel, olen redeli pannud uksele, aga nad ei lähe sealt puuri. Olen pähklitega pappkarpi meelitanud ja sellega koos puuri tõstnud (karbile lõikasin augu sisse ja kui orav sees, siis panen käe ette).
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 03. detsember 2009, 16:21

nuff kirjutas:Kas vöödikud on ka talvel kurjad olnud, või juhtub seda ainult enne talve nö talveks valmistumise ajal?

Talvel peaks nad vist üsna passiivsed olema, st et nad liiguvad ringi vähe ja enamus ajast magavad, pesast väljas käivad harva. Enne talve jah, talveks valmistumisel on öeldud, et muutuvad tigedaks.

Kahtlen, et sellina kraaklemine temaga asjad kuidagi paremaks teeb. Kui sa teda niimoodi torgid (harjakesega?), võib ta veelgi ärrituda ja hakata sinu käest endale ohtu kujutama. ;)
Sa peaksid oma emast endaga harjutama, aga vaevalt selline agressiivne talv selle jaoks kõige parem aega on. :D
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas HelloKitty12 » 03. detsember 2009, 16:32

Anna talle maiust,äkki jätab järele.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 03. detsember 2009, 16:39

Nagu nuff oma varasemas postituses juba kirjutas, on ta seda proovinud. ;) Selline agressiivsus lihtsalt maiuse andmisega ikka üle ei lähe, eriti kui see ilmselt talvine agressiivsus on. Selle vastu pole arvatavasti suurt midagi teha, peab ootama kuni ise mööda läheb.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 03. detsember 2009, 20:22

Scratchy kirjutas:Kahtlen, et sellina kraaklemine temaga asjad kuidagi paremaks teeb. Kui sa teda niimoodi torgid (harjakesega?), võib ta veelgi ärrituda ja hakata sinu käest endale ohtu kujutama.
Sa peaksid oma emast endaga harjutama, aga vaevalt selline agressiivne talv selle jaoks kõige parem aega on.

Ma ei torgi teda, ma panen harja ette (blokeerin), et ta seda pureks, mitte mu kätt. Ta läheb eriti kisklejaks siis, kui allapanus tuhnitakse, kui ma seda ühtlaseks silun. Siis ta ilmselt arvab, et kaevan varusid välja, mis sinna alla peidetud on :-D Kohupiimakreemi matsutas ta küll lusika pealt ilma kallale tulemata - maius ei võimaldanud suud üheaegselt kahes kohas rakendada. Panin selle kohta video oma vöödikute teemasse.

Ma püüan teda endaga harjutada. Panen nahkkindale veel kummist paksema majapidamiskinda peale, siis sedasi toimetan tasakesi puuris, et harjuks. Lööb ikka hambaid sisse. Verele ei ole saanud, aga sinikaid on sõrmedel küll. Mõnel korral laseb ta end sõrmega silitada ja kõrvatagust sügada. Siis ta kangestub paigale ja silmad on muidugi kogu aeg punnis :shock: passib hetke, millal võiks naksata. Varem see ründamine ja hammustamine ehmatas (väga valus oli ka), aga nüüd, kus käele "skafander" ümber pandud, teeb see pigem nalja. Kui ta kätt ründab, siis ma ei võpata enam, silitan teda rahulikult, et äkki läheb tähelepanu kismahimu pealt mujale. Tegelikult on ta pisut rahulikumaks muutunud ja julgemaks ka, enne julgenud midagi näpu vahelt vastu võtta.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas Scratchy » 04. detsember 2009, 00:39

Tore, et edusamme juba näha on! :D
See on hea, et sa nüüd ei tõmba enam kätt hammustamisel ära. Selline käitumine (hammustusele reageerimine) näitab vöödikule, et hammustamine mõjub, kuna siis sa jätad ta rahule ja lahkud ta territooriumilt. Aga kui sa hammustamisele ei reageeri, siis loodetavasti ei näe ta ka hammustamisel enam põhjust.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 12. detsember 2009, 22:49

Minu tigedik on selleks korraks maha rahunenud. Pesa on talvekraami täis tassitud ja seal otsas ta päevad-ööd istubki.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik on agressiivne

PostitusPostitas nuff » 25. detsember 2009, 11:32

Ameerika vöödikute arveteklaarimine (pigem naljakas, kui hirmus): LINK
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist