Stepikilpkonna menüü

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Re: Maismaa kilpsude menüü

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 15. juuli 2004, 08:15

Carots kirjutas:Kes viitsib võiks kirjutada siia, mida ta oma kilpsule iga päev süüa annab-kuna olen alles uus kilpsu omanik, siis vaatan et kõige paremini läheb just kapsas ja salat.Aga hirmu ajas peale kui vaatasin neid moondunud kilpidega kilpse.Kas varute miskit talveks ette ka neile? Ma ei kujuta ette mida:) muidugi.


praegu:
võilill (ka õied, eriti maitsevad pungad), teeleht, tavaline umbrohi, ristik (ka õied), naat, maasikalehed, mustsõstra lehed, võõrasema õied, roosi õielehed.... põhimõtteliselt kõik, mis õues roheline ja mis otseselt mürgine ei ole.
tõenäoliselt kui loomale nende asjade hunnik ette panna, siis kujunevad tal omad lemmikud, aga et toit oleks mitmekesine võib mõni päev lemmikud välja jätta, et ta ka muud sööks. :wink:
vaata kindlasti, et puhtast kohast korjad, mitte näiteks paneelmaja hoovist, kus kõik oma koeri pissitavad!
talveks võid varuda natuke koduaias kasvanud porgandit ja õuna. siis tuleb paljuski poes müüdava värske (salat, tomat, paprika) peale üle minna. ega nii pikalt säilivaid asju palju polegi kilpkonnade menüüs.
tegelikult võiks vist võilillelehti ka kuivatada, sest nad söövad neid ka kuivanuna hea meelega, eriti sügisel ja talvel pidavat paljud kilpkonnad kuivanud heina ja puulehti sööma, see vist loodusest kaasa tunudd harjumus, korrastab nende seedimist.
ja jõulukaktuse või mõne ohutute okastega viigikaktuse võiksid kasvama panna. aga ära väeta! ilmselt sellest küll esimene talv veel süüa ei saa, aga neid talvi on sul veel palju ees. :wink:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuli 2004, 14:56

no mina ikka imestan seda võõrasema õite juttu.Mõtlesin et need on ikka suht mürgised.Ja tuleb välja et minu kilpsu lemmikud on need ilusad õied kohe.Korjan veel erinevaid siis endal ka hetkeks silmailu.Kapsast pole juba mitu päeva andnud ja ristikheina õitest eelistab ta roosat, valget ei söö :P elan maal ja oma maja on kah-nii et loodan et mu kilpsu on rahul sellega ka:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 17. juuli 2004, 19:56

Carots kirjutas:ristikheina õitest eelistab ta roosat, valget ei söö :P

muuseas minu Preilil on just vastupidi. :D
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 22. juuli 2004, 19:13

tegin nüüd oma lehele ka söödavate taimede piltide sektsiooni:
http://www.zone.ee/kilpkonnaleht/taimed.htm
niisiis ei ole ühti, et ainult salat ja porgand! enamus mis praegu õues kasvab, sobib suurepäraselt konnadele söögiks. :wink:
Viimati muutis Endised kasutajad 09. august 2004, 10:48, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maismaa kilpsude menüü

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2004, 16:43

Teeleht on peamine, samuti on Julius kõik me aia moonid (õied ja lehed ja varred) ära söönud (aiamoonid, mitte need suured), õied on neil ju niii kutsuvalt punased, oranžid ja kollased (st, olid...). Samuti ka roosiõielehed, kuumaasikad, sõstralehed. Ise sööb ta veel kuivanud puulehti ja tühje, pisikesi teokarpe - see oli vist kaltsiumipuudusest?.. hmm.. vitamiine sööb ta ka. Tomat maitseb ka hea ja vanaema toodud peedilehed ja porgandipealsed. Otse mullast tõmmatud peenike porgandijupp on vist kõige maitsvam...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas exxeee » 30. aprill 2005, 14:04

Minu kipal on ka toitumisharjumused ta sööb ikak enamasti salatit kurki sibula rohelisi varsi kapast vahel kui on koduas ja võilille suvel
Miskipärast sööb ta mõniüksik kord kas kvi õues neelab lihtsalt v2ikse kivi alla ei tea miks
Mis talle veel tuleks anda peale nende toitude proovin nüüda ka paprikat aga muud ei oska anda kas liha v6ib siis anda või ei olen palju uurinud aga raske selgusele jõuda soovitage mida veel anda
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas garfield » 30. aprill 2005, 14:18

Mina andsin küll oma eelmisele kipsile natuke toorest hakkliha
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas exxeee » 30. aprill 2005, 14:22

nüüd sain ma teada et ei tohi anda palju lehtsalatit ja kust saada seda kaltsiumglüknaadi v6i mis see on
Ma mõtlesingi kogu aeg miks mu kilpa kilp on natuke katki mitte just palju aga sihuke nagu oleks leht pooleks kust saada veel kaltsiumit mis taimest!!!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 30. aprill 2005, 16:25

kui ta sööb kivikesi ja liiva, siis see on märk kaltisumipuudusest. osta loomapoest mõnda roomajatele mõeldud vitamiini. väga hea on ka näiteks SA-37 vitamiinipulber.
taimedest saab kaltsiumi võilillest, nii et suvel anna seda nii palju kui võimalik. aga muidugi paku ka ristikut, teelehte ja igasugu muud rohelist, et toit liiga ühekülgseks ei läheks. nii palju kui võimalik, katsu talle anda toite, mis on lehe http://www.zone.ee/kilpkonnaleht/taimed.htm ülaosas. kõik see salat ja kurk ja kapsas ja paprika jne ei ole tegelikult kõige parem, eriti veel kui nad on poest ostetud. need võiksid olla talvised toidud, kui õuest rohelist ei saa.
toorest (hakk)liha võib (kui üldse) anda kilpkonnale ainult väga harva, nii korra või paar aastas ja väikeses koguses.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 30. aprill 2005, 16:56

Aga pr22gu kui on kevad v2rsket toitu pole v6tta siis peab ju ikka andma salatit ja muud seesugust poe juurvilja
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 30. aprill 2005, 17:01

Aga kui ta sööb kive ja liiva, ma saan aru et siis on tal kaltsiumi puudus aga miks just kivid ja liiv kas see annab siis talle midagi või ei niisama ju ei sööks saab ta sealt ka mingil määral kaltsiumi!!
Lähen kohe Rapla loomapoodi ja küsin seal kas seda vitamiinipulbrit on mida sa soovitasid!:P
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 01. mai 2005, 13:21

no praegu on juba päris palju võililli ja (mets)maasikalehti isegi mereäärsetes linnades nagu Tallinn ja Haapsalu, nii et teil seal sisemaal peaks ka olema, kui otsida. ;)
eks iga elusorganism üritab reguleerida millegi puudujääki organismis sellega, et tekib isu seda sisaldavate asjade järele. kilpkonn seostab tihti valge värvi suure kaltsiumisisaldusega. näiteks pleekinud luudes, munakoortes ja osades kivides sisaldub tõesti kaltsiumit. aga lihtsalt liiva ja kivide söömine ei anna tegelikult kilpkonnale vajalikku kaltsiumi, seal ei sisaldu seda piisavalt palju ja see ei ole organismile kergesti omastatav. kivid ja liiv võivad hoopiski looma seedimist rikkuda, nii et neid ei tohiks lasta tal süüa.
poevitamiinidel on see eelis, et sealt on organismil kergem vajalik kätte saada. samuti kui ühe aine omastamiseks vajab organism ka mingit teist ainet, siis seal on need juba koos olemas. näiteks kaltsiumi omastamiseks on vaja D-vitamiini, mis tekib nahas päikese/uv-valguse mõjul. seega kui anda kilpkonnale lihtsalt munakoori või kodujuustu, peab kindlasti hoolitsema, et ta on piisavalt palju päikese käes.
oi, ma unustasin enne öelda, piimatoodetes on palju kaltsiumit, võid anda näiteks korra nädalas rasvatut kodujuustu või maitsestamata biojogurtit. :)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas exxeee » 01. mai 2005, 14:43

Hea mõte tegelikult annan natuke maitsestamatta biojogurit kuni saan vitamiinid aga nojah uv lambiga v6i siis päiksekiirgusega on lood halvad õue teda veel viia ei saa siin on liiga külm ja läbi klaasi päikseskiirgus ei mõju niisiis loodan et raplas müüakse uv lampe kindlasti kolan esmaspäeval mõlemad poed läbi!
Ta kilp on küll loomuliku v2rvi kui mitte sile vaid pigem lahtine ja praguline muretsen sellepärast kohutavalt loodan et veel pole midagi halba!
Huvitav miks ta soenduslambi all magab aina huvitav!!
Tänan hea informatsiooni eest!! :lol:
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 01. mai 2005, 22:22

exxeee kirjutas:Ta kilp on küll loomuliku v2rvi kui mitte sile vaid pigem lahtine ja praguline muretsen sellepärast kohutavalt loodan et veel pole midagi halba!

sellise kirjelduse järgi on väga raske öelda, võibolla pole üldse põhjust muretsemiseks, võibolla on aga tegemist mõne haigusega. minu ühel kilpkonnal oli näiteks kilbil seenhaigus, siis olid osad kilbiplaadid valgemad ja narmendavate äärtega ning aegajalt justnagu kooris üks kiht kilbiplaati maha.
ainus mis ma soovitada oskan on see, et otsi netist kilpkonnade pilte (alusta näiteks lontu kilpkonnade pildigaleriist) ja vaata neid, kui su oma konna kilp tundub sellet väga erinev, peaksid arstilt abi otsima. kilbi haigused on visad paranema ja seepärast on oluline neile vara jälile saada.
kui su kilpkonna kilp on kole ainult valest toitumisest ja vitamiinipuudusest, siis arvesta, et ka selle paranemine võtab kaua aega ja võib veel aasta-paari pärast tunda anda, kiireid muudatusi ei tasu oodata. praegu võivad sulle avalduda alles need su kilpkonna terviseprobleemid, mida põhjustas tema eelmine omanik või pidamistingimused poes.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 17:10

Jah võimalik!!Täna ostisin viatmiini ära tal ei tundu sellevastu midagi olevat nägin ka Sa 37 pulbrit kui alustan sellega kuna ei teadnud kuidas SA 37 pulbirit palju seda anda!!Suur mure on veel millegipärast tuleb tal ninast mulle arvan et on nohu kas see on väga tõsine kunagi ammu oli ka aga see läks üle loodan et pole tõsine!!Aitähh abieest
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 17:34

Aga muidu on päris reibas sööb ka korralikult ja vitamiini sööb ka
Arvan muidu et see tuleb natuke tolmavast liivast sest liiv on peene ja jääb kohe kätekülge pakun et tegemist on liivaga loodan et on õige!!!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 02. mai 2005, 18:53

oot-oot, ma ei saanud su postitusest nüüd väga hästi aru, mida sa öelda tahtsid - ostsid sa siis SA37 või ainult vaatasid seda? postituse üleval paremal on nupp "muuda", nii saad oma postitust paranda. praegu on see küll väga segane.
igatahes kui sa ostsid SA 37, siis raputa seda kilpkonna toidu peale alustuseks kaks korda nädalas. hiljem võid hakata korra nädalas andma. kui ostsid mingit muud vitamiini, siis loe paki pealt, seal on kõige täpsemini kirjas.
tore kui su konn vitamiini hea meelega sööb, tihti nad pirtsutavad. :)
tolmav liiv ärritab kilpkonna hingamisteid ja silmi, sellest võib ta nina mullitada jah ning silmad võivad ka paiste minna. kõige parem oleks mere või jõe äärest toodud liiv, karjääriliiv kipub tihti tolmama. ilmselt võiks siis aidata liiva läbipesemine, aga ma pole seda kunagi ise pidanud tegema, nii et kindlalt ei tea. üldiselt katsu see tolmav liiv võimalikult ruttu mitte tolmava vastu vahetada.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 19:18

jah ma ostsin ühte spetsiaalselt kilpkonnade ja muude loomade oma seda ta sööb h2sti Multi-BioWeyxin MBW Drops selline nimi ,SA 37 pulbrit vaatasin kah , igaksjuhuks ei ostnud ei tead palju raputada siis ostsin , jah silmad kah minumeelest natuke paistes see on see segu liiv niiöelda peaks vict jälle paksu liiva panema.
Aga muidu kas heina võis niisama kah panna või nagu suveajal või ainult talvitumiseks?Muideks ma ei uskunud et rapla loomapood on nii hea!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 02. mai 2005, 19:29

neid MBW Dropse olen mina ka oma konnadele andnud. :)
heina ja kuivanud lehti ja mõne puujuurika või suurema kivi võib igal ajal kilpkonna pessa panna, siis on tal huvitavam ronida ja kaevata. :)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 19:39

Jah mida ta seda heina ikka kaevab!
Aga mul enam ei kaevagi mitte varemasti kaevas magab seal kus juhtub!Ma panen siis heina lehti ja kive liiva ei pane
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 02. mai 2005, 21:11

päris ilma liivata on sul omal väga raske pesas puhtust hoida. pealegi aitab liiv kilpkonna küünetel õiges pikkuses püsida.
katsu ikka piisavalt puhast liiva ka leida.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 21:25

Vahetasin nüüd täna Õhtul liiva ära panin paksema liiva mitte väga tolmava ja kivisi on ka paar kas nüüd panen natuke heina ka ja mida veel panna??
Loodan et tal on nüüd parem!Hea on öelda et ta on kõbus ja sööb hästi pistis kõik võilillelehed nahka!!
Arvan et midagi halba pole hetkel!Veel on vaid päike puudus.
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 02. mai 2005, 21:38

tore, loodetavasti on tal nüüd põnev oma uues pesas ringi mütata ja turnida. :) ja värsked võililled veel ka - ta peaks ju lausa õnneseen olema!
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 02. mai 2005, 22:19

Loodan ise sama hea on see liiva kerge vahetada isal on ehituskauplus siin on liiva igassuuruses vali ainult!Egas sa oska saavoitada mida veel pessa panna ja kui peenike või paks peaks olema liiv et tal hea oleks!
Olen tänulik abi eest mida osutasid!!!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 03. mai 2005, 06:16

ma ei oskagi öelda, mida veel võiks pesasse panna... aitab ehk sellestki. :)
et liiv on puhas ja ei tolma on kõige olulisem. kas liiv on peenike või jäme, ei oma tegelikult erilist tähtsust.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 03. mai 2005, 13:12

Ma vaatain mida siis veel lisada AITÄÄH KÕIGE ABI EEST MIDA SA MULLE ANDSID!!!
Rohkem muresi ei olegi sest konn on loodetavasti normis!!
Kui mul kunagi on veel muresi siis pöördun siia.
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas merczy » 10. juuni 2005, 08:22

Minu kips sööb kartulit , aga kõige parema meelega makarone. Ei tea just, kas see hea on, aga talle täitsa meeldib. Veel sööb võilille, rohelist sibulat, kurki, tomatit, salatit, kapsast ja neljaviljaputru :D
Aga jogurtit või midagi pole pakkunud, järsku peaks... :eek:
Aga selline küsimus on, et kas neile kanaliha võib anda? Mu Kips korra küll päris hea meelega sõi..
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 10. juuni 2005, 10:00

merczy kirjutas:Minu kips sööb kartulit , aga kõige parema meelega makarone. Ei tea just, kas see hea on, aga talle täitsa meeldib.

ei, see ei ole hea, kohe mingil juhul mitte! parem ära tekita temas harjumust valesid asju süüa, pärast ümber harjutamine on raske.
maitsestamata biojogurt on hea kaltsiumi allikas samuti on seal seedimisele kasulikke baktereid. siiski ei tasu sellega liialda, see on ainult üks toidulisa, mitte põhitoit.
liha on selline asi, mida kilpkonnad looduses vahest harva söövad (toorena muidugi). kodustele loomadele võib seda anda ainult väga harva, võibolla korra-paar aastas. tegelikult on kilpkonn ikkagi taimetoiduline loom. pole mõtet ta menüüd rikastada pakkudes talle liha ja makarone, targem on anda talla mitmekesine valik värskeid rohelisi kasve puhtast metsast/aasalt.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas merczy » 10. juuni 2005, 10:06

makaronid pole talle just põhitoit, vahest harva saab. Seda tean jah, et jahutooted head ei ole, aga kui lomale nii meeldib, siism ma arvan, et vahest harva natuke ikka võib :P põhitoit on tal siiski igasugune roheline.
Aga selline küsimus- kuidas talle biojogurtit sööta. pole seda varem proovinud talle anda. Ei ta isegi, kas sööb. Aga proovida võiks. Aga ei kujuta ette, kuidas talle seda ette anda.
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu kipa toitumisharjumused

PostitusPostitas merczy » 10. juuni 2005, 10:07

Kusjuures see kord kana oli ka mu esimene katse talle liha pakkuda. Aga kujutan ette jah, et loomtoiduliseks ta meil siiski ei saa :p
Aga kuidas suhtuda sibulasse- tervislik kilbile või mitte?
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron