Nümfkakaduule sobiv puur (natuke kasvatajatest-aretajatest ka)

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Nümfkakaduule sobiv puur (natuke kasvatajatest-aretajatest ka)

PostitusPostitas Siim (Teema autor) » 03. november 2009, 19:27

Milline neist puuridest sobiks kõige paremini ühele nümfile? Või nende hulgas polegi piisavalt suurt? Ma saaks lasta nümfil ka vabalt ringi lennata- tööpäeviti umbes 2h ja puhkepäevadel 3-4 h.

Puurid:
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?556
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?565
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?567
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?562

Äkki on kellegil müüa mõnda puuri mis sobiks nümfile?
Siim
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 3
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 03. november 2009, 21:25

Siim kirjutas:Milline neist puuridest sobiks kõige paremini ühele nümfile? Või nende hulgas polegi piisavalt suurt? Ma saaks lasta nümfil ka vabalt ringi lennata- tööpäeviti umbes 2h ja puhkepäevadel 3-4 h.

Puurid:
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?556
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?565
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?567
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?562

Äkki on kellegil müüa mõnda puuri mis sobiks nümfile?


Mul on müüa see Sonia hõbe kui oled huvitatud. Üks nümf elas seal paar kuud-nii et väga vähe kasutatud, täiesti korralik. Mida suurem puur, seda parem, aga kui ta Sul iga päev lennata saab, siis see puur peaks sobima küll. Teistel linkidel on pigem viirude puurid (vaadates võrede vahet).
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Siim (Teema autor) » 03. november 2009, 21:31

Vabandust, aga ei soovi sest leidsin siukese fakti: Minimaalsed mõõdud võivad puuril olla: pikkus 55 cm, kõrgus 80 cm.
Ma vaatasin et vist ükski neist ei sobi... Heal juhul see: http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?562 . Eks mul tuleb vist poodidesse uurima minna. Kui kellegil on veel pakkuda mõnda puuri mis on suuremate mõõtudega kui pikkus 55 ja kõrgus 80! :-)
Siim
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 3
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 03. november 2009, 21:49

Kui Sa soovid oma linnule parimat pakkuda, siis peaksid nii suure puuri ostma või tegema, et ta saaks seal lennata ja sellise puuri puhul räägime me meetritest mitte sentimeetritest. Kui tahad väiksemat puuri, siis paar sentimeetrit siia sinna ei mängi suurt rolli.
http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?571
selliseid puure peaks Sa pigem siis vaatama;)
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2009, 00:50

Kui lubatud on kõrgus 80cm, siis 65 cm on liiga palju väiksem. Kui su puur oleks 1,5m kõrge, siis 15cm midagi suurt ei muuda.

55 ja 80cm on niigi minimaalsed mõõdud. 5 cm väiksem on alla igasuguse arvestuse. Lind jääb kangeks puuris juba poole tunniga. Hommikuti vehivad nümfid puuris tiibadega. Väikses puuris, võivad nad oma tiivad murda. Saba läheb koledaks, sest on pidevalt vastu võret ja kasv jääb kinni.

Osta sellistes mõõtudes puur, kui suuremat pole võimalik muretseda: Kõrgus 82cm; laius 42cm ja pikkus 66cm.
55 ja 80 läheb ka veel, kuid mitte väiksem, mitte ühestki küljest, mitte ühtegi cm. Vaata, mu kodukal on selline puur, kahjuks ma ei müü seda. Poes võid ju sinsude puuri või tuhkrupuuri osta...sama teeb välja. Toidutopsikud saad maha panna ja õrsi on eraldi müügil. Aluspanuks võid nt. puulaaste kasutada.


AIE KIRJUTAS: Ta on marmor (see trähmuline) ja neljakuune. Põsk võrreldes teise linnuga palju erksam ja selgepiirilisem, aga ta ei käitu nagu tüüpiline isane. Kui võrrelda isase viirukaga. Teine lind on mul hall ja 5 kuune. Marmor häälitseb küll rohkem võrreldes halliga, kes peaaegu üldse ei tee häält, aga see on selline hüüdmise häälitsus.



Põsevärv ei ütle midagi. Mõnikord on emased erksama põsega, kui isased. Punanse värvi erksus on tingitud, hormoonidest. Pesitsusajal võib nii emasel, kui isasel leida punaseid sulgi ka mujalt.
Mina kutsun seda värvust mis Teil, helmeline. täiskasvanuks saades kaotavad isased helmelised oma helmed. Ainult üksikud tähnid jäävad meenutama, nende uhket sulemustrit. Ristanditega on teisiti nt. helmeline-harlekiinipoiss, võib uhkustada tähnidega aastaid.
Tavaliselt on nii, et emaste sabaalune on sellel mutatsioonil kollane, nagu hallidel emasnümfidel. Tiiva all paeluvad pilku kenad, kollased laigud. Samas pole sellised tunnusmärgid, alati kindlad.
Isane laulab ladusalt, eputab ja trummeldab mõni kord nokaga, jõnksutab pead, laiutab tiibu, kui väga hoogu satub. Eriti enne magamaminekut, tulevad laulutuurid peale. Muidugi linnud on erinevad. Ei saa kõiki ühe reegli järgi võtta.

Minul hakkas emase tunnustega, helmeline nümf laulma...isegi kasvataja ei oska ütelda, mis soost lind on. http://www.youtube.com/watch?v=b5fqxUDs ... r_embedded

Vaata mu kodukale, seal on Tupsi, isane helmeline ja Luuna arvatavasti emane helmeline. Luuna on veel tibu, sama vana, kui sinu lind. Vaata neid videosi, äkki leiad vastuse.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 04. november 2009, 12:36

Ma lihtsalt huvipärast küsin, et kust see 80 cm tulnud on? Ma olen näinud mitmel kasvatajal nümfe just selles Sonia puuris ja mulle öeldi, et kui nad iga päev lennata saavad, siis see on ok suurus...Imelik, et nii erinevat informatsiooni antakse.
Ma vaatan Su kodukalt videosid. Tänud. Ma lugesin jah, et isased kaotavad oma helmekesed ära:(
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Nümfkakaduu puur

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2009, 15:05

Mu kodukal on artikli all lingid, mille põhjal jutu koostasin. Eestis on lemmiklooma seadus väga algeline.

Näiteks on Eestis kirjas igal pool, et aastaseid nümfe võib paaritada. Tegelikult ei tohi. Linnud peavad vähemalt 1,5-2 aastased olema.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Annie » 04. november 2009, 18:09

Puuri mõõtmed on ikkagi väga suhtelised. Palju sõltub ju sellest, palju lind väljas lennata saab. Üldiselt öeldakse, et miinimummõõtmed puurile oleks sellised, et tiibade sirutusulatusest, pealaest ja sabaotsast (õrrel istudes) jäävad mõned sentimeetrid ruumi. See on üldine, mitte konkreetselt nümfi kohta. Aratinga raamatust praegu lugesin, et miinimummõõtmed aratinga puurile on nelinurkse puuri puhul 46-61 cm olenevalt, millise aratingaga on tegemist (see ei ole Eestis välja antud raamat). Eks see olegi siis nö söömise-magamse koht rohkem. Nümf ju ka umbes keskmise aratinga suurune. Samas aratinga rohkem ronib kui lendab, nümf on ilmselt suurem lendaja.
Aga muidugi on alati iga linnupuuri mõõtmete juures lause, et mida suurem, seda parem ja et liiga suur pole kunagi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2009, 19:03

Mul on olnud mitmeid erinevaid puure. Olen saanud nümfidega kaasa. Ütlen omast kogemusest, et alla: laius 55cm ja kõrgus 80cm on puur väike. Lind ei taha puurigi minna. Ning kui ta sinna panin, kössitas nukralt. Hommikuti kartsin, et murrab tiivad, kui vehkima hakkas.
Öeldakse küll, et näed, minu suleline lendab iga päev toas ringi. Tegelikult jääb ikka, nümfi pika elu jooksul, nii mõnigi päev, mis ta puuris peab veetma.
Kõik linnud, kelle olen saanud alla arvestuse puuris, on kasvult väiksed. Milleks ültse propageerida selliseid viirpapagoide puure, nümfide jaoks? Nümfkakaduu, kasvab ikkagi 30 cm pikaks. Laske tal kasvada, mitte ärge suruge oma sõbrakest kuhugi, kus kasv kinni jääb.

AIE ütlesid, et oled näinud kasvatajate juures nümfe sellistes, minu mõistes väikestes puurides. Kasvatajaid on iga suguseid. Kõik inimesed, kes lasevad oma lindudel sigida on kasvatajad. Nad ju kasvatavad linde. Mina olen kasvataja, Malle on kasvataja, Taanika on kasvataja (kuigi on ainult ühe pesakonna nümfe saanud oma lindudelt). Sina ka, kui su lindudel tulevad pojad.
Kasvatajal ja aretajal on suur vahe. Aretaja eesmärgid on selgepiirilised. Ta mõtleb eelkõige lindude. Kasvataja, toodab sulelisi oma lõbust. Mõni rumaluke, loodab kõva raha kokku ajada tibudega ja müüb linde üliodavalt, ajades sellega turul hinna alla. Kasvatajaid on kahte sorti:
1. Endale mõtlejad.
2. Linnu huvidest lähtuvad kasvatajad. (nendest kasvatajatest võivad saada kunagi, paarikümne aasta pärast aretajad).


NB: Ma pole spetsialist, ning aretaja ammugi mitte. Mul puuduvad aastate pikkused kogemused. Ütlen ausalt, hakkasin nümfindusega tegelema selle aasta veebruarist. Kuna olin kodune, siis iga päev uurisin netist nende kohta. Kirjutasin vihikuid täis, enda teada vajalikke fakte. Sirvisin iga päev viis tundi vähemalt, erinevaid lehekülgi ja artikleid.... võrdlesin neid. Sellegipoolest olen teinud vigu. Kuid ma õppisin. Võin teiega oma teadmisi ja tagasihoidlikke kogemusi jagada, kuid ärge pidage mind proffiks. Siiski, puuri suuruse kohta on mu arvamus vankumatu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Malle210 » 04. november 2009, 21:56

nuki8 on jumala õigus - sellist puuri ei soovita ka mina linnukestele - nümfidele - puur on väike.

Ja ka selles on tal õigus, et ma olen kasvataja - ma olen hobi kasvataja - kuid tean ikkagi mis linnule parim ja püüan seda ka linnukesele anda - ei ole mulle ka meeldinud kui tehakse risti vastu õpetustele mida linnukesega kaasa annan uude kodusse minekul.

Kuulake ikka ka mida nuki8 õpetada on - tal on oma suured kogemused juba kätte saadud ja need õpetused on püüdnud ka ta teile siin edasi anda ja ütlen, et need on igati asjalikud ja õiged.
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 04. november 2009, 22:20

Ma tean, et kõik, kes lasevad oma lindudel sigida, ei ole kasvatajad ega aretajad. Üks kahest inimesest, keda ma silmas pidasin, aga on aretaja. Ta on linde kasvatanud ja aretanud juba kindlasti üle 10 aasta. Minu eesmärk pole vaielda ega kedagi või midagi õigustada. Olen Annie'ga sama meelt, et puuri mõõtmed on suhtelised. Tähtis on igapäevane lendamine ja kindlasti on suurem puur parem kui väike, aga ma ei usu, et linnud veidi väiksemas puuris kohe kängu jäävad või ma ei tea mida veel. See Sonia puur ei ole kindlasti viirudele mõeldud. Ma ei tea keda Ferplast silmas pidanud on, aga kindlasti suuremaid linde-selleks ka puurivõrede vahe suurem. Võin teile rahustuseks öelda, et mul endal on nümfid tunduvalt suuremas puuris.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2009, 23:04

Suured puurid ei müü. Inimesed tahavad võimalikult väikseid puure, et kodu sisustusega sobiks. Sellepärast tehaksegi suurtele lindudele, väikseid puure...seadus ju ei keela :mad: . Ja jäävad kängu, usu mind. Äkki ütled mulle selle aretaja nime..tahaks teada, mis on tema eesmärk (mitte paha pärast). Saada mulle ta kontaktid privas (mul vaja ühte, teatud mutatsiooniga lindu ja aretaja käest).

Aretajad on need, kes teatud linnu omadusi tahavad esile tõsta, oma kasvanduses. Neil on üks kindel eesmärk. Aretajal on väga palju linde. Kõik linnud ja nende tibud peavad olema üles märgitud. Andmed on raamatusse kantud. Aretaja peab tundma liigi tausta, geneetikat, esmaabi, haigusi, käitumist, nõudeid. Aretaja on väga tark ja suurte kogemustega. Aretaja annab välja regulaarselt, mitu pesakonda linde. http://www.neitokakadut.com/?pg=breeding_cockatiels
Kui sinu tuttav on aretaja, siis sa arvatavasti ei küsiks foorumis, mis soost su lind on.
Kasvatajad on kõik, kes lasevad oma lindudel sigida.


NB: Puur on linnu kodu. Seal ta sööb, joob, magab. Kui suleline ei lähe puuri magama, siis on seal midagi valesti. Inimene nii samuti, käib tööl ja koolis...kui palju ta kodus viibib :huh: ? Suurem enamus on ta ju liikvel. Magama tullakse koju....mina küll ei taha, et mu kodu on peldiku mõõtmetega :nono:


Aga ma nii tasakesi küsin AIE. Miks sa oma linnule suurema puuri ostsid? Miks see ei sobinud, mida müüa tahad? :sneaky:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 05. november 2009, 16:25

Ma arvan, et suured puurid ei müü pigem selle pärast, et need on kallid. Saksakeelsel nümfide kodukal ei soovitata üldse puuri. Ma arvan, et väga paljudel inimestel ei oleks üldse nümfe, kui neid ainult mitmemeetrites lindlates (ma ei tea kuidas neid eesti keeles nimetatakse) pidada saaks.
nuki8 kirjutas:Kui sinu tuttav on aretaja, siis sa arvatavasti ei küsiks foorumis, mis soost su lind on.

Ma ei tea kuidas nüüd seda lauset võtta. Kas Sa ei usu, et mul on linnuaretajast tuttav või Sa ei usu, et ta on aretaja? Ma ei ostnud oma nümfe tema käest, kuna tal ei olnud ja vist ei ole ka hetkel nümfitibusid. Ma olen ka temaga oma lindude sugu arutanud ning lubasin talle pilte saata. Ma ei saa aru, miks ma ei tohi avalikus foorumis küsida, et mis hetkel isane lind laulma hakkab? Jah, ma võiks seda ka tema käest küsida, aga võib-olla huvitab see teema kedagi veel, kellel ei ole aretajast tuttavaid. Selleks ju foorum ongi, et igasugu küsimusi arutada.
Kas see teeb aretajast halva aretaja, kui ta ütleb mulle, et ühele nümfile on Sonia puur normaalne, kui teda iga päev lendama lastakse? Ega ta soovitanud mulle mingit üliväikest viirude puuri.
Mõlemad nümfid ostsin ma kasvatajate käest, mitte aretaja. Ühel olid nümfid isetehtud puuris, mis ei olnud eriti suurem kui see Sonia puur ja teisel olid nad selles samas Sonia puuris. Mõlemad linnud on normaalse suurusega. Hall on isegi veits priskem kui peaks. Nad ei ole kuidagi kängu jäänud.
Ma ei ostnud oma nümfidele suuremat puuri. Mul oli suur puur juba olemas (kahe viiruga). Selle väiksema puuri ostsin selleks, et nümfi alguses eraldi hoida ja endaga harjutada. Ma ei võrdleks Sonia puuri peldikuga, pigem on see ühetoaline korter vms.
Ah jaa, võin avalikult välja öelda, et see minu tuttav aretaja on see "Saku kasvataja/aretaja", kellest nii mõneski teemas juttu olnud. Ma kirjutasin Sulle vist ka juba, et tal on albiino nümf, aga ma ei usu, et ta teda müüb.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 05. november 2009, 19:15

Inimene, soovitab sellist puuri ja on väidetavalt aretaja.... ei ma ei usu, et ta aretaja on. Ükski aretaja, kes aretab nümfe, ei soovitaks sellist puuri.

Kui oled ühetoalises korteris ja astud sammu paremale...ajad käed laiali... Su käed ei puutu vastu seina. Peldikus küll.
Nümf kasvab 30cm pikkuseks ja tema tiibade siruulatus on 36cm. Sina väidad, et sellisele elukale on 61x40x65cm puur paras :huh: Sest kõikvõimas "aretaja" sakust ütles nii. Kus su enda loogika on?

Kas 80cm on mitme meetrine lindla :bang: ? 80cm ja mitte alla selle, ei ole ju palju palutud.
Viimati muutis nuki8 05. november 2009, 21:28, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 05. november 2009, 21:11

Tule taevas appi! Võta nüüd veidi tuure maha ja loe ka mida teised kirjutavad. Ma pole öelnud, et ta soovitas seda puuri kui kõige paremat ja ainuõiget. Ta ütles mulle, et see on ok ühe nümfi jaoks, kui ta saab iga päev ringi lennata. Minu loogikaga on kõik korras ja ma pole ka väitnud, et 80 cm mingi lindla on. Palun ära solva inimesi avalikult foorumis! See ei ole Sinu otsustada, kes on aretaja ja kes mitte.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 05. november 2009, 21:28

Ma pole solvanud kedagi.Avaldan lihtsalt oma arvamust ja sina enda. See puur on ok viirude jaoks, mitte nümfi.
Mis aretaja kohta käib.... ma ei tunne Sakust, seda inimest. Seega on ta minu jaoks väidetavalt aretaja. Sa ju ei tõesta mulle, et ta aretaja on, vaid väidad. :sleep:




Selles teemas ma enam sõna ei võta. Pole mõtet... lõputu vaidlus. Eks igaüks teeb ise omad järeldused.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 06. november 2009, 11:22

Sa lubasid juba oma eelmises postituses, et enam sõna ei võta. Siis aga ikkagi võtsid ja tõstsid selle "ma enam sõna ei võta" uude postitusse. :wink: Nii, et Sa võid vabalt veel sõna võtta. Ma nüüd mõtlen korra loogiliselt, kuigi mul sellist asja nagu loogika väidetavalt ei ole. Sinu arvates on ok puur, mille kõrgus on 82, laius 66 ja sügavus 42. Kui nüüd mõelda linnu tiivasirutusele, mis Sinu arvates väiksemas puuris põhiprobleemiks on, siis olulisim mõõde on sügavus, mitte kõrgus. See kui kõrgele lind oma tiivad sirutada saab, oleneb sellest milline on õrre ja lae vaheline mõõde (või kahe õrre vaheline mõõde). Sonia puuri sügavus on 40 ja Sinu soovitatud puuril 42 ehk siis vahe on ainult 2 cm. Kui nümfi tiibade siruulatus on 36 cm, siis on ka 42 cm sügavuseks liiga vähe! Põhimõtteliselt peab ta ennast keset õrt sättima, et tiibasid lehvitada saaks ja seda mõlemas puuris ühtemoodi.
Saku aretajat teavad ikka väga paljud linnukasvatajad ja aretajad. Ma ei kujuta ette miks ma Sulle midagi tõestama peaksin ja kuidas ma üldse seda teha saaksin. Kui Sa midagi ei tea, siis see ei tähenda, et seda olemas ei ole :-) See inimene on linde kasvatanud/aretanud juba pikki aastaid ja ta paneb väga suurt rõhku lindude iseloomule ning tervisele. Räägi mõne oma tuttava aretajaga, nad kindlasti tunnevad teda.
Ahjaa, minu arvates aretaja=kasvatajaga, vähemalt koertemaailmas. Inimene, kes teeb oma koerale ühe pesakonna või isegi kaks või ma ei tea kui palju ei ole kohe kasvataja. Ta ongi lihtsalt inimene, kes tegi oma koerale pesakonna. Võib-olla lindude maailmas on teistmoodi...
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Kissu » 06. november 2009, 11:40

Kuna siin vaidluses peaaegu suled lendavad juba, siis lukustasin kõik vaidluses osalevad postitused, et vältida hiljem muutmist. See lihtsalt info mõttes, et neid postitusi enam muuta ei saa. :hmmh:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2009, 14:59

Räägin, et kõrgus 82, pikkus 66 ja laius 42. Kui õrs on paigutatud puuri keskele nii, et õrrest alla jääb 41 cm ja üles 41 cm, siis 30cm lind mahub sinna normaalselt ära. Tiibade siruulatus 36cm. 66cm puuri pikkust ja 42 laiust, kõlbab küll.
Kui aus olla, siis on ka see puur väike, kuid kõlbab.

Sa ei saagi tõestada, et ta aretaja on. Selleks peab ta ise minuga rääkima, näitama oma 10 aasta pikkust paberimajandust. Ütlema, et sinu pakutud puur on väike.
Ausalt, tegelikult mind ei huvita. Kui aretaja propageerib sellist puuri, siis pidagu ta ennast kelleks tahab. Minul on oma arvamus, selliste "aretajate" kohta.

Ikkagi ei saanud ma vastust, miks sa oma linnule suurema puuri ostsid? Vana on ju nii ideaalne ja super mõõtudega. Mõõda oma lind ära ja kaalu...tahaks teada (iseasi, kui aus sa oled). Ütle ka mõõdetud linnu vanus, sugu, mitmes tibu ta pesakonnas oli(mitmendana koorus...kui tead). Ma siis mõõdan, ühe sama vana nümfi ära, kes minu juures elutseb.

Hiljem: Mõõtsin linnud ära tutist sabani, ühe tiiva ja kaalusin ka. Ootan sinu lindude andmeid.

Isased.
Tupsi 12 kuune:(elanud, oma esimese elu poolaasta sellises puuris, mida sina propageerid). Andmed: Pikkus 28cm, tiiva pikkus 21cm, kaal 95g (tupsi on kasvanud ja kaalust juurde võtnud. Oli ta ju poole aastane, kui minu juurde tuli ja kaalus 87g.) Pikkust ma ei tea, sest täna esimest korda mõõtsin neid.

Robert 11 kuune: (Elanud terve oma senise elu, minu suures puuris meeter laiust ja 2,5m kõrgust). Andmed: Pikkus 31cm, tiib 22cm, kaal 99g.



Emased:
Berta 5a: Elanud minu propageeritud, minimaal mõõtudega puuris, terve senise elu. Andmed: Pikkus 24cm, tiib 21cm, kaal 95g.

Murjam 3a: Elanud oma elu keskmise suurusega puuris ja viimne pool aastat minu suures puuris. Andmed: Pikkus 29cm, tiib 22cm, kaal 99g.



Tibu.
Luuna 3kuune: Elanud suures puuris. Andmed: Pikkus 28cm, tiib 21cm, kaal 90g. (Tibud arenevad ja kasvavad väga kiiresti).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 06. november 2009, 16:15

Sügavus on see mõõde, mis Sinu arvates on laius. Pikkus ongi muide kõrgus. Seda ei ole mina leiutanud, nii räägitakse asjadest õigete sõnadega :wink:
Ma ei ostnud oma nümfidele suuremat puuri. Mul oli juba enne suur puur olemas viirude jaoks. Viirudele ostsin sellise, et nad saaksid seal ka lennata, kuna vahepeal kui kolisin, polnud võimalik neid iga päev lendama lasta. Sonia puuri ostsin nümfi jaoks, et teda veidi eraldi hoida ja endaga harjutada. Ma juba kirjutasin seda. Millest Sa aru ei saa?
Mu linnud on täiesti normaalsed, ilusad ja hästi hooldatud. Ma ei pea Sinule ma ei tea mille tõestamiseks neid väntsutama hakkama. Eriti kui Sa minu aususes kahtled. Mu linnud tulevad näpu peale, aga nad ei ole harjunud sellega, et ma nende tiibasid mõõdan.
See jutt muutub juba jaburaks ning lapsikuks. Et mõõdame ära ja siis vaatame kummal on pikem ja suurem? :-D
Muide üks minu viiru on väga väike ja mitte selle pärast, et teda oleks väikeses puuris peetud, vaid ta on pärit sellisest liinist. Aga mida mina sellest kõigest ka tean. Mul viirud olnud kõigest 16 aastat.
Riina võiks Sulle oma paberimajandust näidata, aga mul oleks häbi temalt seda paluda.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 06. november 2009, 16:24

Ma ju ei propageeri seda Sonia puuri. Sa räägid täpselt nii nagu see oleks minu arvates mingi ideaalpuur nümfile. Ma ütlesin, et mull öeldi, et see on ok, ehk et kõlbab kuidagi kui iga päev lind lendama lasta. Loomulikult on ideaalne puur mitu meetrit lai ja pikk ja sügav. Mul oleks ainult hea meel kui kõik oma linde lindlates peaks!
Kui Sa nii väga tahad, siis ma võin millalgi lindude kaalu öelda, kuna pean nad parasiiditõrjeks niikuinii ära kaaluma. Vanem lind on koorunud 3 juuni ja noorem 6 juuli 2009.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2009, 17:15

Kaal ei ole eriti määrav. Pikkus on. Ma ei väntsuta oma linde, sest kaalule astuvad nad ise. Kui mõõdan, siis on nad vagusi, ei rabele. Saan rahulikult, mõõdulindiga toimetada.
No kuidas saab sügavus ja laius sama olla. Kõrgus on ülevalt alla, pikkus on puuri kõige pikem külg, paremalt vasakule. Laius lühem külg, paremalt vasakule.
See, kui sul on 16a linnud olnud ja su vanus on 26, siis pole see mingi määraja.
On kasvatajaid, kellel on 16a linnud olnud, ning nad väidavad, et ainult õed vennad moodustavad paare ja sigivad.

Ütlen, mida ma mõtlen. Tahad lihtsalt oma puuri maha parseldada.

Sain teada üht-teist selle "aretaja" kohta. Ei ole ta midagi selline, nagu siin räägid. Tundub, et tuuled puhuvad ühest kandist. Mind ei huvita see aretaja, kui ta räägib, et sinu väike puur sobib kakaduule.

Kui sulle meeldiks, et linnud suures puuris elaksid, siis ei määriks sa seda puuri pähe inimesele, kes on juba öelnud, et ta ei taha seda, sest puur on väike.

Ma tahtsin lindude mõõte, tõestamiseks. Väikses puuris elavatel nümfidel jääb kasv kinni.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 06. november 2009, 18:55

Meil ei ole mõtet tõesti seda vestlust jätkata, kuna Sa saad minust pidevalt valesti aru ja teed asjadest imelikke järeldusi. Ma ütlesin, et minu lindude jaoks oleks mõõtmine väntsutamine, kuna nad ei ole taolise asjaga harjunud.
Ma ei määri seda puuri mitte kellelegi pähe! Ma ütlesin, et kui teda huvitab, siis mul on selline puur pakkuda nagu ühel tema lingil. Ma pole kusagil väitnud, et see on mingi supper puur ja just see parim nümfile. Ma poleks seda üldse pakkunudki, kui see tema lingil poleks olnud. Sügavus ja laius ei olegi sama. See, mis Sinu arvates on pikkus on tegelikult hoopis laius, sest pikkus on ju kõrgus! Küsi mõne teadjama inimese käest järele. Sügavus on sügavus ja see on ruumi üks mõõde. Ruumi mõõtmed ongi kõrgus, laius ja sügavus. Samamoodi on kapi või puurimõõtmed.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2009, 19:13

Kõrgus*pikkus*laius On siin midagi arusaamatut. Võid kirjutada ka sügavus, kui see mõistmise lihtsaks teeb. Mis vahet seal on, peaasi, et inimene mõistab ja saab vastavad mõõtmised teha. Keegi pole minu käest siiani küsinud, mis on kõrgus, pikkus ja laius.

Pikkust võib võtta ülevalt alla või küljelt küljele. Kui ma ütlen kõrgus*pikkus*laius, siis on selge, et mõtlen pikkuse all mõõtmist küljelt küljele.
Kui sinul on pikkus*sügavus*laius, siis....no minul tekib küsimus, mis asi on sügavus....kust seda mõõdetakse.

Vabandust, sinul oli kõrgus,laius ja sügavus. Mul läheb juba endal ka sassi. Selle laiuse ja kõrguse ning sügavuse üle vaidlemine on küll mõtetu. Vahet ju pole, peaasi, et inimesel lihtsam aru oleks saada.
Kahju, et postitusi muuta ei saa, muidu oleksin need kolm järjestikust postitust liitnud.

Liitsin postitused. Kahte viimast postitust oleksid saanud ju küll muuta Nuki.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Malle210 » 06. november 2009, 21:20

AIE kirjutas: Pikkus ongi muide kõrgus.


mis jama - pikkus ongi kõrgus - kus koolis seda õpetati - pikkus on pikkus ja kõrgus on ikka kõrgus - kõrgus on põrandalt laeni ja laius ikka seinast seinani - nii õppisin ikka kunagi mina koolis !!!!????
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Annie » 06. november 2009, 21:34

Pikkus ja kõrgus on üks ja sama tähendus kaudselt. Näiteks inimene on pikk, puur on kõrge - mõõdetult siis kummal tahes maast laeni :-) (või pealaest jalatallani)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Malle210 » 06. november 2009, 21:56

Sellest kohast jah - kuid me räägime ikka ju puuri pikkusest - kõrgusest ja laiusest - lihtinimeste keeles.
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2009, 22:41

Soome paragraf, linnupuurile, lähtudes linnu suurusest. Vaadake lk 19 http://www.palvelu.fi/evi/files/55_519_398.pdf

Siin pole enam midagi vaielda. Määrus räägib enda eest.

Inimesed on alati tahtnud puuri mõõte võimalikult väikseks teha. 10cm siit ja 10 sealt. Mõne aasta pärast jälle 10 siit ja 10 sealt. Läheb aeg edasi ning tuleb üks tark ja ütleb:" Mõni cm ei muuda midagi"..... taas võetakse 10 cm maha.

AIE ei maksa võtta iga inimese juttu puhta kullana, olgu või aretaja. Alati peab enne fakte uurima, kinnitust leidma ta jutule. Nagu öeldakse: "Usalda, kuid kontrolli".



NB: Seal, kus kirjutasin oma lindude andmed, unustasin märkida. Kui Tups tuli kaalus 87g ja Robert, kes on kuu noorem, 100g ( igaks juhuks kirjutasin.) Pikkust mõõtsin tuti tagant, kuni sabani.

Ma küsin inimeselt, kui pikk sa oled? Mõtlengi, ülevalt alla. Samas küsin, kui pikk on su lind? Lindu ei mõõda ju ülevalt alla. Ikka sabast peani ja lind ei seisa saba peal. Pikkus võib olla nii kõrgus kui laius. Kui on antud kõrgus*pikkus*laius siis pikkus on laius. Võid ka võtta nii, kõrgus*laius*laius.

Saan aru, kui räägitakse pesakasti sügavusest. Siis mõõdan sisenemisavast, kuni pesa põhjani. Puuri sügavus on mulle arusaamatu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Malle210 » 06. november 2009, 23:23

Jah soomes on see asi korralikult paika pandud - kahju, et se meil nii ei ole - siis jääksid ära nn aretajate jutud aretusest ja heast pidamisest ja ei peetaks linde 24 ruutmeetrises toas ja puurid tipitud seinast seina ja maast laeni st kõik seinad täis maast laeni.
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2009, 23:30

Malle210 kirjutas:Jah soomes on see asi korralikult paika pandud - kahju, et se meil nii ei ole - siis jääksid ära nn aretajate jutud aretusest ja heast pidamisest ja ei peetaks linde 24 ruutmeetrises toas ja puurid tipitud seinast seina ja maast laeni st kõik seinad täis maast laeni.

Nagu katsejaam või vangla. :shock:

Mulle saadeti kiri ja täpsustan Mallet: väiksed puurid maast laeni ning seinast seina ja iga puuri küljes pesakast. Toodab konveier meetodil, poele linde. Nimetab ennast aretajaks.
Ma pole päris aretaja linnukasvandust näinud, kuid kui aretamine näebki selline välja nagu katsejaam, siis minust ei saa iial aretajat. Õõvastav...

Mu eelmises postituses on kirjaviga, kui Tupsi kaalust räägin. Äkki saab mõni mode ära parandada. See koht kordab"kui ta tuli".
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron