Kuidas tõlgendada roti käitumist?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 23. august 2009, 15:35

Mida nad tahavad sulle öelda ehk kuidas tõlgendada roti käitumist.

Agressiivne käitumine

Rottidevaheline konflikt kestab vaid seni, kuni üks rottidest selgelt peale jääb. Iga järgnevat käitumist siin rakendatakse juhul, kui eelmine ei toimi.

Tagaajamine – nõrgema roti "ära saatmine". Sellega võib kaasneda tagumikust näksamine ja selga ronimine.
Hammaste näitamine – "hoia minust eemale" - käitumine, mida võib enamasti näha nõrgemate rottide puhul.
Tagajalgadel seismine/poksimine – esmane füüsiline kontakt/rünnak.
Külg ees lähenemine – domineeriv rott liigub nõrgema roti suunas, teda küljega nügides. Eesmärgiks on alistada teine ilma otsese rünnakuta.
Külg ees lähenemine koos jalalöökidega – nagu eelminegi, kuid tagajalgadega tahapoole lüües. See on viimane staadium enne otsest rünnakut. Kui üks rott ei suuda teist selle käigus alistada ja üleolekut saavutada, siis võid peagi leida rotid veeremas suure kakleva karvakerana.

Domineeriv käitumine

Lõhnaga märgistamine – alfarott märgistab oma territooriumi (näiteks puuri pärast puhastust) hõõrudes külgedega vastu puuri seina ja sisustust. Kui selline käitumine kestab üle 1-2 minuti, siis võivad roti küljed lausa märjana paista, kuna lõhnanäärmetest erituv "vedelik" koguneb karvale.
Pissiga märgistamine – domineerivad rotid märgistavad oma teed pissitilkadega. Pissiga märgistatakse ka oma koloonia teisi rotte, inimesi ning mööblit. Nõrgemad rotid märgistavad samuti vahel, kuid reeglina vähem kui domineerivad rotid.
Selili panemine – tavaline viis oma üleolekut näidata on teise roti selili hoidmine, kas seistes tema kohal või puhastades/nuuskides teise roti kõhtu ja sabaalust.
Puhastamine – domineerivad rotid puhastavad ise teisi rotte, aga ka nõuavad, et teised neid puhastaksid. Alfarott võib vahel pista oma pea nõrgema roti pea alla, nõudes, et teda puhastataks, kuid samas võib nõrgem rott suruda end domineeriva roti all alandlikult lapikuks. Seega tuleb puhastamist jälgida väga täpselt, et mitte seda valesti tõlgendada.
Kaevamine – lõhnaga märgistamise hoos kraabib rott tihti esikäppadega aluspanu, vaipa või ka riiuleid.

Muu käitumine

"Siiliks" tõmbumine – rott ajab karva puhvi ja kohevile. Seda võib märgata vihaste ja stressis rottide puhul. Agressiivsed või ennast ohustatuna tundvad rotid kasutavad seda, et paista vastasele suuremana. Võib esineda ka stressis ja haigete rottide puhul.
Saba liputamine – märk erutusest või agressiivsusest. Enamasti võib seda märgata rottide puhul, kes on vihased või tunnevad ennast ohustatuna. Samas on seda täheldatud ka rottide puhul, kes on erutunud (näiteks paaritumise ajal).
Pea kõigutamine – pea küljelt küljele kõigutamine on kombeks eriti just punase- ja rubiinsilmsetel rottidel. Kuna nende rottide nägemine on viletsam, siis üritavad nad sellega sügavustaju parandada.
Teiste rottide hammustamine – ründava roti hammustused on enamasti teise roti taguotsal või külgedel, enese kaitseks tehtud hammustused on enamasti roti ninal ja näol.

Rottide häälitsused

Enamik rottide häälitsustest on inimkõrva jaoks liialt kõrgel sagedusel. Siiski on võimalik mõningaid häälitsusi kuulda ja neil on oma spetsiifiline tähendus.

Lühikesed piiksatused – kerge protesteerimine või allumine.
Pikad piiksatused – kõva protesteerimine.
Kriisatus – kaklus (ülikõva protestimine) või ka järsk valuhoog.
Susisemine – kuuldav enamasti konfliktsituatsioonis enne füüsilist kontakti (võib kaasneda hammaste näitamisega).
Hammaste krigistamine (bruxing) – krigisev heli, mis tekib, kui rott hõõrub oma hambaid üksteise vastu. Rott võib seda teha lihtsalt hammaste kulutamise eesmärgil. Seostatakse ka rahulolutundega. Eriti ägeda hammaste krigistamise puhul võib lisanduda silmamunade hüplemine. Nimelt jooksevad hambaid liigutavad lõualihased ka silmakoobaste tagant läbi ja nende rütmiline liigutamine paneb ka silmamunad sisse-välja liikuma.
Hammaste ragistamine (chattering) – stressis roti eriti äge hammaste krigistamine, mis on valjem ja koosneb pigem teravatest raksatustest. Rotid võivad hambaid krigistada ka enda lohutamiseks haiguse ajal või stressiperioodidel.


Artikli algne asukoht - Fancy Rats
Originaal artikkel - "Interpreting Rat Behaviour"
Inglise keelse teksti autor - Alison Campbell
Teksti tõlkisid autori loal Kissu ja Celion.
Kogu eestikeelne tõlge kuulub Pisi.ee foorumile.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas rotiplix » 29. august 2009, 10:52

Aga mida tähendab, kui kõrvad justkui vibreerivad?
rotiplix
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 29. august 2009, 11:43

Rott liigub hüpetega ja tardub vahepeal paigale ning kõrvad vibreerivad? Jooksukas on. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas rotiplix » 29. august 2009, 16:54

Okei, aga mu rott nägi uut rotti ja tardus ning kõrvad võdisesid.
rotiplix
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 29. august 2009, 17:07

See mida sina kirjeldad on jooksukas.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas rotiplix » 29. august 2009, 17:12

Selge. Hea, kui nii tarkasi inimesi rottide kohapealt on :D
rotiplix
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Lynch » 01. november 2009, 11:02

Hei, kas see jooksukas millest te eelnevalt rääkisite tähendab, et neil on jooksuaeg või omadus sõnana?
Lynch
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 8
Asukoht: Kavastu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas samton » 01. november 2009, 11:04

Jooksukas tähendab jooksuaega, jah.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Lynch » 01. november 2009, 11:52

okei, aitäh:)
Lynch
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 8
Asukoht: Kavastu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas unistaja » 14. aprill 2010, 18:52

Mida peaks järeldama sellest, kui rott justkui tõmbaks diafragma kiiresti ja järsku kokku ning nii järjest ja kiires tempos. Kõht ja küljed tõmbuvad rütmiliselt sisse. Hääl on selline hästi vaikne justkui õhu kiiresti välja hingamisel. Piiksatust ei ole või on nii vaikne et ei kuule. Kui ma ise järsku difragma kokku tõmban ja õhu kopsust välja surun tuleb umbes sama hääl. Tavaliselt on teinud sellist häält siis kui on üksi minu käes, rahmeldamised ära rahmeldanud, seisma jäänud ja vaatab ringi. Kutsub teist?

Kuidas saan mina rotile arusaadavas keeles selgeks teha, et nad on mõnusad ja meeldivad mulle ja see mis nad parasjagu teevad on hea ja tore? Kas krigistan ka hambaid? Siiamaani olen neid lihtsalt paitanud, kõrva tagant kratsinud ja ninaga müksinud :razz:
Kasutaja avatar
unistaja
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Eva4 » 14. aprill 2010, 21:28

Kas seda hingamist teevad alla 3 kuu või üle 3 kuu vanused rotid? See kirjeldus vastab hingamisteede haigustele. Kas mõlemad teevad nii või ainult üks?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas unistaja » 15. aprill 2010, 09:16

Rott on kuuenädalane. Olen sellist hingamist näinud kahe nädala jooksul paaril korral ja mõlemad on seda teinud ainult siis kui on teisest eemal.
Kasutaja avatar
unistaja
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Merily » 19. mai 2010, 17:57

Mida tähendab, kui rotti selili käes hoides ta end pulgaks krampi tõmbab? Vahel keeran selili, et kõhtu sügada ja tavaliselt siis jäädakse krampi- see kramp on sees vaid sekundi, peale seda on kõik jälle normis.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas samton » 19. mai 2010, 18:33

Selili panemine on rottide omavahelises käitumises osa võimuvõitlusest. Ikka üritatakse üksteist selili panna - see, kes peale jääb, on kõvem tegija; see, kes selili - allajääja. Seliliolija muidugi üritab vastu rabeleda, aga kui teine temast ikka ilmselgelt üle on, siis olen ka vahel sellist kangestumist tähele pannud.

(Tean, et näiteks Kissu paneb oma rotte titeeast saati selili ja nood ei pane seda pahaks. Samas mina seda enda omadega eriti ei tee ja kui Kissu minu juures Lote selili pani, oli Lote tema peale ikka väga sügavalt solvunud. :lol: )
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Merily » 19. mai 2010, 21:29

See tähendab, et mina olen siis see kõvem tegija roti silmis? Naljakas :D.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 19. mai 2010, 21:34

Mina panen oma rotte tõesti pidevalt selili, kuna mulle meeldib neile kõhu peale musi teha. See selili panemine on hästi erinev sellest, kui ma üritan oma autoriteeti paika panna ja neid sellel eesmärgil selili panen. Minu rotid teevad sellel väga hästi vahet.

Ka see on tõsi, et oma Samtoni juures elava ristilapse ehmatasin ma selle selili panemisega päris ära. Lote keeldus minuga tegemist tegemast ülejäänud päeva jooksul. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas hell10 » 22. september 2010, 19:57

Minu Piuks hakkab röömuhoos või mängides hüppama nagu känguru :D
Kasutaja avatar
hell10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Merily » 22. september 2010, 20:33

Seda olen ma enda rottide juures ka tähele pannud. Ja see on kohutavalt armas. Hüppavad nagu kirbud mööda diivanit (mitte et mul diivani peal kirbud oleks :D), endal pätinäod peas :lol:.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas mariamileen » 21. detsember 2010, 17:28

aga mis ta siis teeb kui ma hoian teda käes ja ta juskui kõriseks seest
mariamileen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 21. detsember 2010, 21:29

Ma ei kujuta selle kirjelduse põhjal küll päriselt ette, mida sa mõtled aga esimese hooga tuli 3 mõtet.

  • Hammaste krigistamine - rotil hea ja mõnus olla (vt. ülalt)
  • Kõhistamine, krõbistamine, krabistamine, vilistamine (ainult siis, kui ta sul peos on, muul ajal ei ole) - rott jutustab sinuga
  • Vilisev-, kõrisev-, krabisev hingamine (muul ajal ka) - hingamisteede haigused
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas mariamileen » 11. jaanuar 2011, 15:21

Mis see on kui võtsin rotti sülle oli süles ja siis järsku piiksatas kõvasti aga lühikeselt. Siis kui puuri panin ta ka piuksatas ja nüüd kui mina pole tede puuris sees midagi teinud siis ka piuksatab üsna kõvasti. Alguses mõtlesin et tegin kuidagi talle viga aga see ei saat tõsi olla kuna siis kui ta pesi end siis ta piuksatas minu süles.

Mida teha?
mariamileen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Angoora » 15. jaanuar 2011, 10:43

Aga mida peaks tähendama see kui ma võtan rotid sülle ja siis nad hakkavad hambaid lõksutama üles, alla. Kui ma õieti arusain tahavad nad minuga rääkida.
Kissu kirjutas:
  • Hammaste krigistamine - rotil hea ja mõnus olla (vt. ülalt)
  • Kõhistamine, krõbistamine, krabistamine, vilistamine (ainult siis, kui ta sul peos on, muul ajal ei ole) - rott jutustab sinuga
  • Vilisev-, kõrisev-, krabisev hingamine (muul ajal ka) - hingamisteede haigused
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 15. jaanuar 2011, 11:10

Tõenäoliselt on sinu rottide puhul tegu esimese variandiga. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Keilyke » 09. juuli 2012, 12:00

Totoro on hakanud ka mingit veidrat häält tegema. Täna hommikust saadik. Ta teeb seda üsna pidevalt ja üsna valjusti... samas tundub, et eriti hakkab ta seda tegema, kui keegi ligiduses on. Tõstsin ja diivanile, et filmida teda ja siis krudises hoolega. Aga kui ma arvutisse tulin, et otsida, mida see võiks tähendada, siis ta oli vait. Nii kui diivanile lähenesin, siis hakkas jälle pihta.

Video ka, pole eriti hea aga krudisemist on kuulda.
http://toru.ee/view/0166a6a4d186
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Mercar » 09. juuli 2012, 12:23

Minu meelest kõlab see kopsuhäda moodi, nagu oleks vedelik kusagil hingamisel ees. Kui see kostab siis kui loom aktiivsemalt liigub (ja aktiivsemalt hingab) siis oleks kopsuhäda loogiline. Ehk asi siinsetes kehvades kõlarites... Nii kõlas minu kroonilise kopsupõletikuga rott nt.
Kuula teda veel ja kui tundub minu mõte tõenäoline, siis kiirelt arstile.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas roberta » 09. juuli 2012, 17:40

Soovitan arsti poole pöörduda, sest igatsugu ebaharilikud krägisemised võivad olla esmased haigustunnused. Parem las tark rotitohter heidab pilgu peale ja vajadusel saate kohe abi.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas hell10 » 06. september 2012, 20:44

ahaaa..ma ka algul olin ehmnud kui minni kangestus nagu pulk ajas tagumiku uppi ja võbistas kõrvu :O ok nüüd tean, et see jooksuaeg ja see kordub päris tihi nädalas mitu korda.Rott käitub siis hoopis teistmoodi ei otsi inimese kontakti vaid jookseb mõõda korterit ringi ja otsib peikut. Kahju kohe vaesekesest.....aga no mis sa teed, kui peiku tuleb siis tuleb ka hunnik poegi ja seda küll ei taha :) Huvitav kui kaua neil see jooksukas on, ma mõtlen mis vanuseni? Ega ometi kõrge eani?
Kasutaja avatar
hell10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 06. september 2012, 22:06

See on hästi individuaalne iga roti puhul - mõnel ei märkagi ühtegi jooksukat, teisel näed mõnda üksikut, kolmandal suhteliselt tihedasti. Kõige enam on see jooksukas inimesele silmaga näha teismelise eas. Edasi muutuvad need vähem märgatavaks, vähemalt minu kogemuste põhjal. Samas ei oska ma kommenteerida üksiku roti puhul seda, võibolla see mõjutab kuidagi seda käitumist. Suuremas kambas teised natukene kabistavad jooksukaga rotti, käib natukene müramist ja üle ta ongi. Ei häiri üldse.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas Dolce » 07. september 2012, 16:00

Ma olen ükskord kuulnud, kuidas rott(terve) täitsa ehtsat tuvihäält teeb :-D Hommikul vara ärkasin selle peale, läksin vaatama, et mis toimub ja rotiga oli kõik korras, süleski veel tegi seda häält edasi. Päris hämming oli ja tegelikult see oli nii armas :-) Miks ja mille peale ta seda häält tegi, on teadmata.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas tõlgendada roti käitumist?

PostitusPostitas tannu01 » 26. detsember 2013, 14:32

minu rotil on kombeks see, et kui ma ta lahti lasen siis ta hakkab hüplema ja karglema ning siis jookseb kuskil välja ja siis kui ma käes tema juurde panen siis jookseb kiiresti minema ja tuleb jäljja välja ja siis kui ma ta kätte saan siis hakkab ja kätega mind togima ja togin õrnalt vastu... aga see, et ta kargleb on küll huvitav
tannu01
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron