Liivahiirte "jooksutamine"

Mis ja kuidas? Puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: triini22

Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 10. september 2004, 20:40

Mul tekkis üks küsimus, et kas te lasete oma liivahiiri kuskil vabalt ringi joosta ka? :? Mina lasin neid alguses ainult voodi peale, siis juba voodi alla sahtlitesse (minu voodi all on sellised suured sahtlid,kus on igasugesed mänguasjad jmt), nüüd aga lasin neid esimest korda enda toas lahti. :lol:
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Caty » 10. september 2004, 20:41

Täitsa vabalt jooksevad puuris ringi :lol: - nali.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Kerly91 » 10. september 2004, 21:39

Mina (Lauraga) lasime neil telgis ringi joosta, kogu aeg jooksid puuri ja välja, see oli lahe.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 13. september 2004, 18:47

Aga kas te oma kodus ka neid lahti lasete või istuvad nad koguaeg puuris?
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Alar » 14. september 2004, 07:31

Mul elasid hiired kunagi täitsa lahtiselt puur oli vaid läbikäiguks kui keegi nendest süüa või juua tahtis. Nad hakkasid pahandust tegema ja närisid kõike mis hambusse jäi. Nüüd hoian neid puuris, kuid aegajalt ikka jalutan neid.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 24. september 2004, 19:19

Ma ka lasen neil ülepäeva oma toas ringi joosta, sest neid on mul ainult kaks ja puur pole ka nii suur, et neil seal palju tegemist oleks. Tahaks kuulda teiste liivahiirte pidajate arvamust ka.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Gerbil » 05. november 2004, 18:23

Minul on 2 isast liivakat ja lasen nendel ka ülepäeva joosta --> ühel päeval jooksevad deegud, aga teisel päeval nemad :) . Sama lugu nagu sul, näriline - alguses voodi peal, aga siis nad võlusid mind oma "nunnususega" ära, ja said ka maha jooksma ;) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 16. oktoober 2005, 12:00

Caroliine kirjutas:Kas teie lasete neid ka niisama jooksma vahest?
Mina näiteks ei kujutaks sellist asja ettegi, et oma liivaka laseksin lahti tuppa, siuke tunne, et siis enam kätte ei saa teda...


Lased tuppa lahti ja valvad, et ta kuskile prakku ega mingi suurema mööblieseme alla ei poeks. :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 16. oktoober 2005, 12:10

Minu hiired saavad üsna tihti lahtiselt toas joosta, üle päeva kindlasti nii mõneks tunniks lasen jooksma. Kui ma nad sain harjutasin neid kõigepealt voodi peal, siis ükspäev sai neil voodist kõrini ja hüppasid maha ja nii nad siis hakkasidgi mööda tuba ringi jooksma. Kätte saamisega on olnud mõnikord probleeme küll, eriti kui neil järsku tuju tuleb jalgadega plõgistada. Siis kõik peidus ja keegi ei liigu tund aega kuhugi. Aga et neid kätte saada tuleb kavalam olla kui nemad. Näiteks meeldivad neile torud, vahepeal püüdsingi neid toruga (toru maha ja kui sisse läks tõstsin ülesse), siis vahepeal jooksid nad niidi otsa kinnitatud toidule järgi, kuni kätte nad sain. Nüüd aga on nad suht harjunud ja enamasti võtan nad kas aknalaualt (ise turnivad igal pool mu toas, vaid kõige kõrgem kapp on vallutamata :))või voodilt või kuskilt mujalt lihtsalt kätte peale paari tunnist jooksmist. Vahest ronivad ise mulle sülle, kui voodi peal istun. Üle paari tunni pole neil eriti mõtet lasta joosta, kuna nad väsivad siis ära ja heidavad kuskile nurga taha magama ja siis peab ootama kuni nad viitsivad ülesse ärgata.
Ka oleks soovitav kapitagused kinni panna, sest need on neil lemmik kohad ja seal ollakse mõni kord üsna kaua.
Paar korda on juhtunud, et pole õhtul hiirt kätte saanud, siis jääb jooksma ja enamasti ronib öösel siis mu otsas ja siis saab puuri pistetud.
Nii et kui tahad lahtiselt jooksma lasta siis kõigepealt harjuta voodi peal üsna kaua, hiljem kui juba harjunud sellega, võib ka maha lubada. Muidugi pead arvestama, et neil on hambad ja neile meeldib närida (esialgu närisid tekikoti ja lina üsna auguliseks, nüüd enam seda kommet ei ole) nii et riided soovitan nii panna, et neid kätte ei saada. Mööblit pole minu omad närinud.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2005, 18:38

Ma lugesin netist ,et neid võib sülle võtta ja akvaariumi peale koos toiduga panna.Aga kohe kindlasti mitte ei saa lahti lasta.Nad kaovad ju ära.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 16. oktoober 2005, 19:19

Ega nad nüüd nii pisikesed ka ole, et ära kaovad. Nad ikka üsna suured ja kui just hiire või rotiauke majas pole pole neil lihtsalt füüsiliselt võimalik ära kaduda. Minu hiired igatahes pole kuhugi kadunud ja kui neid jooksma lasen siis enam ei viitsi ma neid isegi jälgida mis teevad. Nad suht korralikud mul :) Lasen tuppa lahti ja ise lähen teise tuppa õppima vms. Aga kindlasti tuleb ennem hiired ennast usaldama panna, muidu suht raske kätte saada neid.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Vabalt jooksutamine?

PostitusPostitas merisiga12 » 13. november 2005, 17:05

Aga kas liivahiiri tuleb põrandale jooksma ka lasta ja kas ma neid pärast kätte saan?
merisiga12
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 13. november 2005, 17:09

Põhimõtteliselt ei pea sa neid lahti laska, kuid sa võid. Minu omadele väga meeldib. Eks igale loomale meeldib ju vabalt joosta. Tegelikult tahaks toas joosta ka hamster.
Kättesaamine oleneb sellest kui heaks sõbraks te olete omavahel saanud. Alguses oli ikka üsna tegu et neid kätte saada (tuli kasutada igasuguseid meelitus võtteid) nüüd aga tulevad ise sülle, või ronivad kapi peale ja ei kihuta eest kui kätte tahan saada. Ennem soovitan nendega voodi peal hästi palju tegeleda ja kui juba piisavalt julged ja annavad ilusti voodis kätte siis võib alles põrandale lasta jooksma neid (hea olek ennem kõik avad sulgeda, ka kapitagused)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Meloofia11 » 10. detsember 2007, 20:09

Mina küll ei saa oma hiiri lahtiselt voodipeale koos lasta. Nii kärmed, et hüppavad voodilt ette ja voodi taha ja... maha :dry:
Muidu telk on vist küll päris hea mõte liivahiirte jooksutamiseks. :-) Selle saab ka tuppa ju panna kus vähegi rohkem ruumi (kui pole just väga suur telk) Selleks et ääred põrandat ei kraabiks paned teki alla ja kõik ok. Muidugi peaks hiiri koguaeg jälgima ka. (Hakkab kile närima ja saab välja või jääb kurku kinn. :sad: )
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas annela » 05. veebruar 2008, 19:44

Mina lasen nad terve enda toa peale lahti.Ühtegi ohtlikku asja ei ole laokil ja kapi alt tulevad ka ise ilusti välja. Aga suvel ma panen nad rõdule.Kus on ka ohutu.
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Tipcu » 26. mai 2008, 14:29

Mina lasen enda hiirtel nädalas korra või kaks üle terve toa peale pikaks ajaks jooksma. Neile meeldib see väga :)
Kasutaja avatar
Tipcu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Pildid: 11
Asukoht: Tartu-Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas annela » 27. mai 2008, 13:25

Mul poevad hiired jänese puuri taha ja siis ma ei saa enam neid tükkaega sealt enam ära.Aga nüüd praegu on juba soojemad ilmad ja ma lasen nad rõdu peal õhtuti lahti, kui ma just ise väljas ei ole.
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas GunnyBunny » 28. august 2008, 17:44

Minul näiteks on suur kahekorruseline maja, kus on igasugused praod ja augud mis viivad välja ja mina oma hiiri lahti lasta ei saa. :( Aga selle eest on suur puur.
Viimati muutis samton 28. august 2008, 18:07, kokku muudetud 2 korda.
Põhjus: Lause algab suure tähega ja lõpeb lauselõpumärgiga. Tubli, et end parandasid!
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas KellyZ6 » 02. detsember 2008, 20:08

Mina lasen oma hiirtel põrandal joosta umbes kord nädalas, sest pärast tuleb palju koristada.Ükshaaval lasen neil voodis ringi joosta ka.
Minny,Petsu,Mici,Mustik,Sofia,Hannah ja Lanna.
Kasutaja avatar
KellyZ6
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Mimpsik » 22. veebruar 2009, 22:29

mul igapäev jalutavad diivani ja laua peal . suvel panen puuriga rõdule , värsket õhku hingama:)
Mimpsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas -KonnaPoeg- » 23. veebruar 2009, 18:05

Meie ehitame kastidest neile aediku ja siis nad saavad minu raamatuvirnade ja lauamängude otsas turnida, liivavanni võtta ja üldse lõbutseda ja pättust teha. Ükskord hakkasid raamaturiiulit alt närima kahh. :dry:
Kasutaja avatar
-KonnaPoeg-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 312
Teemad: 4
Asukoht: Haage küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Hannakivioja » 18. märts 2009, 16:40

ma ei julge neid väga lahti lasta sest ükskord oleks nunnu juba voodist alla kukkunud,ma saan ainult siis lahti lasta kui hoian õrnalt sabast(ta ei tee sellets väljagi):).muidu kavatsen osta poest spetsiaalse rihma.
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas triini22 » 18. märts 2009, 18:00

Ära hakka selle rihma peale parem raha mitte raiskamagi, kasu sellest pole. Hiir ei tunne end selles mugavalt ning rabeleb sealt lihtsalt välja.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Hannakivioja » 18. märts 2009, 22:56

On olemas ka mingid pallid kuhu hiireke sisse pannakse ja ta saab seal joosta...aga kui seegi hiirele hea pole.Ma ei saa neid vabalt tuppa lahti lasta kuna mul on niipalju pragusi ja igasuguseid selliseid ohtlikke asju. :sad:
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas triini22 » 19. märts 2009, 07:50

See pall pole ka eriti hea idee. Ehk saab teda nt vanni lasta. Äravoolu auk pane kindlasti kinni ja vanni põhja nt mingi rärik, et libe poleks. Talle võib sinna ka nt igasugu karpe ja torusid panna. Sa pead teda sel ajal ka valvama, kuna ta võib sealt ehk välja hüpata.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Hannakivioja » 21. märts 2009, 14:33

Aa hea idee . Aga mul on mullivann ja äkki võib ta nendest aukudest läbi pugeda aga no proovida ju võib . :A: .Mhh küsisin just emmelt kas võin neid vanni lasta aga ta ei luba :o .
Aga mul pole neid mittekuhugi jooksma lasta , kahju kohe neist suht väike puur samuti :dry: . aga kas nendega õues käia ei tohi . :sneaky:
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Pinto » 21. märts 2009, 18:20

Toas ei julge lahti lasta, aga õue julged? Proovi neid ükshaaval harjutada voodi peal jalutamisega. Ühte on lihtsam jälgida ja ei usu mina, et ta kohe voodilt maha kihutaks kui sa teda sabast ei sikuta. Alguses käivad kordamööda ja kui nad rohkem harjunud, saavad kahekesi koos käia jooksmas.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Hannakivioja » 21. märts 2009, 21:34

Aitähh :lol:
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vabalt jooksutamine?

PostitusPostitas tsitsu » 25. juuli 2009, 07:58

Meil ka jooksevad igapäev nii 15-30 minutit lahti. Leidsime et korteri koridor on kõige parem koht selleks,sest seal puuduvad lahtised juhtmed ja muu mis oleks neile kahjulik. Istume ise ka põrandal ja jube vahva kui nad sulle sülle ja jalgade peale istuma vahepeal ronivad.Eks natike kiiremini tule kätte saamisel end liigutada,aga seni ikka saame kätte:)
Kasutaja avatar
tsitsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: jõgeva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte "jooksutamine"

PostitusPostitas Hannakivioja » 17. august 2009, 12:56

Leidsin lahenduse.Lasen nad lihtsalt oma tuppa lahti,aga kindlasti katan ennem kapivahed ja väiksemad praod kinni(käterätikuga).Ja kuna meil on palju juhtmeid,siis teen karpidest sellise müüri kust nad juhtmetesse ei pääse.Ma lasen nad ka vahepeal ööseks lahti ja nad ei tee midagi halba.Õues käin ka nendega ... nädalas vähemalt 3x.Kuna ma ei ela sellises kohas kus on maanteid ja sõiduteid siis lasen nad õues ka lahti.Nad ei jookse ära kuna nende pesa on ühe kohapeal ja nad on kõik pesa juures.
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist