Rotiema käitumine ja titade areng

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotiema käitumine ja titade areng

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 20. mai 2004, 13:00

laura188 kirjutas:Kas see on loomulik et emane rott tassib päevas kaks korda poegi mööda puuri laiali :o ?Tupsu tassib.Mul on tegelt hästi palju küsimusi ja ma ei leia kõikidele vastust rotipoegade foorumist :( .1.Millal hakkab rotipoegadel karv kasvama?2.Mitme päevaselt nad hakkavad pesast natuke välja koperdama (mitte päris käima)?Kui on üle kümne poja
kas siis osad surevad ära?(kuna mul on mingi 16 vist aga tundub et kõik saavad piima :) )Mis ma siis veel küsin?Praegu rohkem ei teagi mida küsida :roll: .


Ma ei tea, aga tundub küll, et see poegade tassimine päris tavaline ei ole.. Äkki ta ei tunne end oma pesas piisavalt turvaliselt ja üritab paremat kohta oma poegadele leida? Pildi peal olid nad sul lihtsalt puuri põhjas, kas sa neile mingit karpi ei tahaks pesaks anda? ma saan aru küll, et sa tahad ise ka näha, mis pesas toimub, aga võiksid panna neile näiteks pealt lahtise pappkarbi, mille ühte külge on lõigatud ava sisse-välja käimiseks. Ma ei tea muidugi, kas ta seda praegu enam omaks võtaks, aga üldiselt võib piisata juba karbi kõrgematest servadest, et ta ennast kindlamalt tunneks.
Rotipoegade arengu kohta on üks rotiomanik teinud toreda lehe: http://ratgrowth.homestead.com/week1.html . Iga päeva kohta on pilt ( vasakult menüüst saad valida nädal1, nädal2... nädal4). Sealt on näha, et umbes nädalastel poegadel on juba midagi karvalaadset tekkimas ja umbes 10-päevaselt hakkab päris karvaseks muutuma. Silmad avanevad kusagil 12. päeva paiku.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Igasugused mured

PostitusPostitas Liisa » 20. mai 2004, 13:05

laura188 kirjutas:emane rott tassib päevas kaks korda poegi mööda puuri laiali :o ?

Las tassib, kui tahab. :)
1.Millal hakkab rotipoegadel karv kasvama?
2.Mitme päevaselt nad hakkavad pesast natuke välja koperdama

Pildiliselt, kuidas rotipojad arenevad: http://www.raisinrats.com/development.html
Rotipoegade areng nädalate kaupa: http://www.ratsandmice.com/breeding.html
Üldiselt, 3 päevaselt hakkad värvimarkeeringuid nägema, nädalaselt hakkavad koperdama, kahenädalaselt silmad peas, kolmenädalaselt nagu päris juba ja siis veel nädal kuni kaks vallatut rõõmu, kuni nad uude koju saadad.
Kui on üle kümne poja kas siis osad surevad ära?

Ei sure. Tõenäoliselt vähemalt mitte. Vahel teeb sellisel puhul rotiema kaks pesa, et saaks poegi kordamööda imetamas käia.
Sul tasuks võibolla privada neile, kelle rottidel on hiljuti pojad olnud - Artemis6, Carita, vist veel keegi? Nemad oskaks sind rahustada, mis ja kuidas ja millal nad tegid. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore ema käitumisest. Poegade areng.

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 20. mai 2004, 13:45

Pilt
pildil paistab läbi rotipoja kõhunaha kollakas triip - see on piim tema kõhus. Kui see on näha, siis on rotipoeg söönud, kui ei ole näha, siis söömata. Minu mäletamist mööda on rotiemmel umbes 12 tissi (ei leidnud praegu kusagilt täpset numbrit, et oma mälu värskendada), igatahes kindlasti on tisse vähem kui 16 - st kõik sinu rotipojad korraga sööma ei pääse. Tõenäoliselt nad küll saavad kordamööda süüa, aga igaksjuhuks võid esimesel nädalal silma peal hoida, et keegi päris nälga ei jääks.
Viimati muutis Endised kasutajad 20. mai 2004, 15:15, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. mai 2004, 15:13

Rottidel on 12 tissi, neist 10 töötavad. Esimene nädal on tõesti kriitiline - kui selle üle elavad, on kõik korras. Piimatriip on esimesed paar päeva näha.
Kui näed, et mõni on teistest väiksem, püüa talle ligipääsu emale võimaldada - võta hellalt teisi natukeseks eemale. [Muidugi kui kuri emme on, siis on seda raske teha.]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. mai 2004, 10:59

laura188 kirjutas:Njah,ma puhastasin nüüd puuri ära,panin pojad korra ühe riiuli peale kus ema ka on,kuan ema neid praegu toidab siis kohe poegi puuri tagasi ei pane.


Sa võid neid õrnalt silitda ja kordamööda kätte võtta. Minuti võib vist juba käes hoida küll. Muidugi sul on neid nii palju, et võta või kahe käega. ;)
On sellest uuest puurist kasu ka?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore ema käitumisest. Poegade areng.

PostitusPostitas Laura188 » 23. mai 2004, 11:50

Uuest puurist on ikka kasu,see mahtus just ilusti vana kõrvale :wink: .
(ainult ma natuke kurb kuna ühtegi musta värvi rotti ei tulnud :? ,aga võibolla üks isegi tuleb,ma nägin mustri pealt)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Noorem ema-aktiivsem?

PostitusPostitas Laura188 » 30. mai 2004, 09:02

Minumeelest on nooremad emad aktiivsevad.Kuigi nad on natuke noored.Tupsu on praegu kolme kuune,ja ta hoolitseb hästi oma poegade eest,iga öö,hommik ja õhtu annab piima,ja terve suur pesakond on alles,no üks suri ära jah,aga olen lugenud et kõik võitlevad piima eest.Tema siis ei võidelnud väga hästi selle eest.Aga üldiselt on rotipojad elus ja terved. :)(hetkel 11.päevased)
Viimati muutis Endised kasutajad 30. mai 2004, 10:03, kokku muudetud 1 kord.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noorem ema-aktiivsem?

PostitusPostitas Kissu » 30. mai 2004, 09:25

Mis mõttes natuke noored?
Aga noorel emal on palju jõudu ja jaksu sellise asjaga toime tulla, vanema looma kurnab juba tiinus ära ning siis poegade eest hoolitsemiseks jääbki vähem jõudu.
Igastahes tore kuulda, et pojad juba 11 päevased ning elus ja terved. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Noorem ema-aktiivsem?

PostitusPostitas Laura188 » 30. mai 2004, 10:01

Kissu kirjutas:Mis mõttes natuke noored?

Ei,no sellepärast et ma lugesin ükskord et siis kui emane rott noorelt sünnitab,siis ta ei pruugi hakkama saada,ja minumeelest on Tupsul küll vastupidi.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 30. mai 2004, 19:30

Roti emasi on igasuguseid. Kes sööb poegi, kes ei sööda neid. Aga suurem enamus ongi koguaeg poegade päralt. Meie Krussu käib ka ainult mõned korrad päevas pesa pealt ära: et juua, süüa või ennast pesta.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotilapsed

PostitusPostitas avalanche » 10. juuli 2004, 10:53

Kams kirjutas:Mul õnnestus nüüd kah näha rotibeebisid, nimelt Nõmmel uues loomapoes. Täielik üllatus oli see, et emane rott nii väike on.Meie isastest ikka poole väiksem kohe.Huvitav, kas see rott poegiski poes või. Küll ikka on nad väikesed alguses. Poodi kogunes küll suur hulk huvilisi aga pole vist kõige õigem koht vaesekestele kasvamiseks.


Võimalik, et see ema oli ise ka alles pooleldi laps. Noh, rotid saavad ju poegi al 6. elunädalast ja ka inimesed u 12-aastaselt. See aga ei tähenda, et nad siis veel täiskasvanud oleks. Poes ongi ju pidevalt selline jama, et jäetakse juba suguküpsed õed-vennad (kõige hullem!) või erisoolised loomad ühte puuri. Nägin ka ise ükskord, kuidas liivahiired puuris sugu tegid... Müüjatel on muidugi täitsa suva.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore ema käitumisest. Rotilaste areng.

PostitusPostitas Mercar » 19. juuli 2007, 21:49

BFU kirjutas:Nad on kahekümne päevased.Aga loomapoodi antakse küll kolmenädalaselt ja see on kirjas ka raamatus''Mul on kodus ROTT''.

Sellest on palju räägitud- raamatus ''Mul on kodus ROTT'' on väga palju vigu ja rottide heaolule vastu käivaid soovitusi. Seda raamatut ei maksaks lugedagi!

Info saamiseks- internet ja inglise keelsed raamatud palju paremad.
Samuti veidi teksti "Hamiltoni lemmikloomade entsüklopeedias".
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 4 külalist

cron