Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas tupsu-baloo (Teema autor) » 29. märts 2008, 23:52

Mida arvate/teate nendest merisea söötadest:

Pilt
Sisaldus:
XTRA VITAL MERISEATOIT C-vitamiiniga – on äärmiselt
maitsev ja hästi tasakaalustatud superpreemium
klassi kuuluv täistoit merisigadele. Merisigadel on
erilised toitelised vajadused kuna
nad erinevalt teistest karusloomadest
ei ole võimelised ise sünteesima C-vitamiini. Xtra
Vital meriseatoit
on rikastatud C-vitamiiniga. Suurepärase kvaliteediga
koostisosade mitmekesisus kindlustab toidu optimaalse sobivuse.
Sellel on madal rasvasisaldus, et hoida ära loomade rasvumist.
Alfaalfa on toidule lisatud soole mikrofloora stimuleerimiseks. Mineraalide kelateerimine (valguga katmine)
tagab nende parema imendumise. Toidule on lisatud punase
päevakübara ekstrakti, mis suurendab organismi
vastupanuvõimet ning teie merisiga on elujõulisem ning elavaloomulisem ning tema nahk ja
karvkate on terved ja imeilusad.

Toitmisjuhend: merisigu tuleks toita kaks korda päevas
kuna see sobib nende loomulike toitumisharjumustega.
Kuna toit on nii maitsev, võtab teie merisiga selle kiiresti
omaks. Siiski on soovitav esimestel päevadel segada uut
toitu merisea vana toiduga, et ta sellega kiiremini harjuks.
Merisiga sööb ligikaudu 40 grammi Xtra Vital toitu päevas.
Kindlustage, et puhas joogivesi oleks iga päev saadaval.
Koostis: alfaalfa, oahelbed, herned, lutsern, kõrge
kvaliteediga soja, jaanikaun, nisuhelbed, kaer, rullitud
kaer, pressitud nisu, pressitud lutsern. Sisaldus: valk 17,2%;
niiskus 11,2%; kiud 10%; tuhk 6,3%; rasvad 3,2%;
Ca 0,8%; P 0,5%; Vit. A 24 000 TÜ/kg; Vit.
D3 1000 TÜ/kg; Vit. E 100 TÜ/kg; Vit C 500 mg/kg;
vask 17 mg/kg. Sisaldab EÜ poolt lubatud värvainet.

Pakend 1 kg. Säilivus ja partii nr. vt. pakendilt.
Säilitada jahedas ja kuivas.

Tootja: Beaphar B.V. Raalte, Holland Tootekood: 16328


(Kopeeritud omaniku loal)


Pilt
Pilt
Pilt
(Viimased pildid on Witte molen-i merisea kuivtoitudest aga sisaldust ei tea)

Siis selline küsimus,et milliseid merisea toite teie kasutate?(võimalusel pange pilte ja sisaldus)Kust ostate?Palju maksab ja kuidas teie meriseale meeldib?
(pildid autori loal)
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas E4- » 30. märts 2008, 11:01

XtraVital-it olen ostnud neile ja meeldis. Witte Moleni kohta ei tea midagi öelda, sest meil neid ei müüda. Praegu ostame Vitakrafti Life sarja. Seal on Power, Wellness, ja Sunshine. Need on meie sigade lemmikud. Näevad nad välja sellised:
Pilt
Ainult parempoolne äär on igalühel teistsugune, vastavalt sellele mida ta sisaldab. Vitakraft Menu ostsime ka ükskord, aga see ei meeldinud üldse.
Sluisi oleme ka ostnud, aga sellesse suhtuti umbes nii, et no kui midagi paremat süüa ei ole, siis võib kah.
Pilt
Siis oleme ostnud veel igasuguseid toite, milledel olid mingid kahtlased tundmatud nimed ja ega neid eriti ei söödud ka. Aga oli üks roheline pakk, mille nimi kohe üldse meelde ei tule, mida söödi ka isuga.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Merisiku13811 » 22. juuni 2008, 15:47

Ma tavaliseltannan sluisi, mida vist kõik teavad :razz:
Aga praegu on see vitagraft life power
Seda müüakse siin lähedal selveris.
Notsald&Notsaldiine (KL)
Merisiku13811
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Kissu » 22. juuni 2008, 18:28

Mina ei usu neisse värvitud saiatükkidega ning lakitud teradega toitudesse, mis rohkem inimese silmailu kui looma heaolu silmas pidades tehtud. Seega minu notsud saavad graanultoite. Põhiliseks toiduks on meil Viljandi söödatehase küülikute graanultoit. Seda saame me Tartust Võru tänava väikesest loomapoest 10 krooni/kilo. Sinna sisse segame me reeglina mõnda teist graanultoitu.

Enamasti kasutame Dr. Sterni küüliku ja merisea toitu.
Pilt

Vahel ka Versele Laga merisea graanuleid.
Pilt

***

Tean küll, et üldiselt ei soovitata küülikute toitu, kuna seal on vähe C-vitamiini sees, kuid kuna ma annan neile pidevalt C-vitamiinirikast värsket toitu, siis ei ole leidnud põhjust muretsemiseks. Toit maitseb neile väga ning süüakse viimse graanulini ära, pole probleemi, et peaks poole toidust minema viskama. Lisaks veel üks tähelepanek - Proxy ja IP elasid mul nende üles vuntsitud värviliste lakitud toitude peal ja mõlemad surid väga noorelt, samas kui Preili ja Ruuter on mõlemad juba 4 aastased ning vägagi tublid ja agarad notsupreilid (loomulikult ei pruugi see kusagilt otsast seotud olla, aga lihtsalt tuli selline mõte).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Pippi » 22. juuni 2008, 23:29

Minu notsikud söövad ka tavaliselt Sterni aga nüüd täna sai Stern otsa ja oli vaja uut kuivtoidupakki. Selveris vaadates ei olnudki seal muud, kui see Vitakraft Life mingisugune. Tundus suht OK aga ma päris rahule sellega ei jää ja millalgi ostan Sterni ka kõrvale.
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Ticky » 28. juuni 2008, 14:10

Meie proovime ka praegu Sluist, kuid millegipärast eriti peale ei lähe.. Vitacrafti Life Powerid eriti peale ei lähe, kuid on mingi 1 Vitacraft, mida nad on nõus hea meelega sööma, kuid reaalselt toidu kadu on siis suur. Nimelt nad söövad sealt kõik muu välja, kuid mingid terad jätavad alles.. Seega pool pakist viskan ma ikkagi minema..
Kuna me nüüd vahetasime proovi mõttes toitu, siis esimestel päevadel läks Possu üle nö säästureziimile ehk siis ta kraapis kuivtoidu nõu ümber oleva pinna ülesse, sest seal oli veel head ja paremat eelmist kuivtoitu :razz:
Viimati muutis Ticky 28. juuni 2008, 14:24, kokku muudetud 1 kord.
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Annli » 28. juuni 2008, 15:29

Mu notzikud söövad Sluisi, dr. Sterni meriseatoitu, ja siis vahel ka seda Puik'i firma original toitu. Üldiselt teen ma nii, et kui mõni toit otsa saab, siis ma ostan teist sorti..et siis on neil vaheldust ka. :wink:

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Egle » 28. juuni 2008, 22:16

Mmm , minu nodzzzzud soovad praegu seda :
http://www.zoo-menu.cz/img/Hlodavci/Pre ... nature.JPG
Ja siis vahepeal ostan ma neile seda :
http://www.zooplus.co.uk/bilder/prestig ... py_2_1.jpg
Vabandust , mul pole t2pit2hti siin arvutis :ups:
Egle
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 161
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Nöbsike » 14. september 2008, 20:10

Olen andnud Sluisi, aga talle maitseb rohkem üks teine, selle nime ma ei tea nii hästi.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas nirgike » 16. oktoober 2008, 09:00

Mina käisin Tartu Pet Center'i loomapoes ja ostsin oma notsudele sellise toidu:

Pilt

Toit on spetsiaalselt pikakarvalistele toas elavatele merisigadele - lubab vähendada karvapallide ohtu kõhus ja panna pissi vähem haisema :razz:

Paki pealt tundus toidu plussiks ka see, et ta ei sisalda mingeid värvilisi kuivikuid ja on graanulite kujul.

Kõige rohkem üllatas mind pakki avades toidu välimus - see meenutab koeratoitu, sellised suured pallid. Minu merisead seda toitu eriti hea meelega ei söö, kuna neid palle ei saa ju kohe alla kugistada, peab väiksemateks tükikesteks närima, et üldse suhu mahuks. Samas see toit sobib minu meelest hästi merisigadele, kes oma kuivtoidu ruttu ära söövad ja siis lisa nõuavad - selle suurepallilise toiduga on neil pikemaks ajaks tegevust. Sama toitu oli ka tavalise karvapikkusega merisigadele ja valida sai veel noore, täiskasvanu ja vana merisea variandi vahel.

Paki peal lubatakse ka ohtralt vitamiine, aga võrreldes Dr Sterni toiduga olid vitamiinide kogused seal poole (või veelgi enam) väiksemad. Näiteks C-vitamiini oli 404 mg/kg, aga Dr Sternis oli üle tuhande mg/kg. Samas ei tea ma, kui suurt kogust vitamiine merisiga vajab, võibolla Dr Stern on hoopis üle-vitaminiseeritud?

Praegu on mul kaks kaussi kuivtoiduga ees, ühes Vitakraft ja teises Dr Stern. Alguses panin need ühte kaussi segamini, aga siis lihtsalt tõsteti segavad pallid kausist välja :sleep:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas vaigla » 16. oktoober 2008, 12:28

Minu sead söövad neid samu kahte sööki, mis Kissu omad. Panen kaks osa dr Sterni ja ühe osa Versele laga toitu.
Mulle ei meeldi need värviliseks ilustatud söögid, lihtsad graanulid on kõige etemad, loomad ei vali, vaid söövad valimatult kõik ära :)
Jänes sööb sama segu.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas triini22 » 16. oktoober 2008, 12:50

Minu tüdrukud söövad juba paar kuud Science - Selective Guinea Pig kuivtoitu.
Pilt
Tootja kodulehekülg

See sisaldab võilille, apteegitilli ja nõgest ning igasugu muid koostisosi. Toit on granuleeritud (lillekujulised). Müüakse kahes suuruses - 300g (35kr) ja 2kg (167kr). Ainuke koht, kus olen näinud seda Tallinnas müügil, on Tatari tn loomakliinik.
Alguses nagi ikka, ei meeldinud notsudele uus toit. Segasin seda siis vana toiduga ning kui vana toit otsas, siis oli neil valida, kas kuivtoit või mitte midagi. Nüüd krudisetakse alati, kui seda neile kaussi panen ja nõutakse juurede, kui otsa saab. Ennem ostsin väiksema paki, kuid see sai alati ruttu otsa ja alati nädalavahetusel, kui kliinik kinni. Siis ei jõudnud seda kisa ära kuulata.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Kellu » 28. oktoober 2008, 19:48

Kusjuures, ma vaatasin ka paar nädalat tagasi, et Rapla loomapoodi/kliinikusse oli uus merisea toit tulnud (see ongi see millest Triini22 räägib). Siiani pole ma julenud seda proovida kuna kogemused näitavad, et igasugused uued toidud minu notsudele kohe kuidagi ei meeldi :dry: Samas, niipalju kui ma näinud olen siis selle firma kuivtoite ikka ostetakse päris tihti ning sellel tundub olevat sihuke keskmine minek.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas triini22 » 28. oktoober 2008, 20:54

Sa võid osta selle väiksema paki ja siis seda vana toidu hulka segada.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas mammu17 » 31. oktoober 2008, 15:26

MUl on ka see triini22 polt välja toodud toit. Poes (Pärnu Kaubamajaka poest- kett kuhu kuulub ka veterinaari teenused Pärnus) ütles et see on nende toodetest kõige kvaliteetseim merisea toit. Minu notsikule meeldib ja mulle meeldib kuna ta ei saa sorteerida. Kõik on ju ühesugused.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Kellu » 31. oktoober 2008, 18:13

Täiesti juhuslikult, saatuse õnnena sain mina selle nö "proovipakiks" (jutt käib ikka veel sellest triini22 näidatud toidust). Kohe koju jõudes tegin paki lahti ja lasin merisigadel ära proovida. Praeguseks võin öelda, et algus on palju tõotav(toitu ei võõristatud eriti kaua ning asuti koheselt sööma). Lõhn oli sellel küll imelik aga eks harjub ära (meenutas minumeelest natuke niidetud muruniiduki heina millele on õli peale valatud vms :ups: ). Toidu kuju oli küll suht armas :-D (kuigi mina arvasin koguaeg, et seal ikka muid asju ka sees on mitte ainult heinagraanulid). Oma põssasid teades, arvan et nad seda eriti kaua ei söö. Seetõttu hakkan seda ilmselt nende tava kuivtoidule sisse segama.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas villu » 31. oktoober 2008, 18:18

Mina annan poemüüja pakutud toitu mis on nende arust parimad.mina tean peaaegu kõiki toite sest ma olen uurinud mis on parim.
küülik Villu,papagoi Punkar Leo tinnu leelo ja koer Pontsik
Kasutaja avatar
villu
Läbustaja
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: luua
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Kellu » 31. oktoober 2008, 18:29

Aga Villu. Äkki sa siis räägiksid meile/mullegi mis on siis see parim ja miks need teised toidud mida Sa kõik tead ei olnud nii parimad. Kohe huvitav oleks teada lihtsalt, et mis teiste toitude head/halvad küljed siis kõik on :roll: Äkki ei peaks siis enam nuputamagi, et mis see kõikidele merisigadele parim on.

Muide, ma müüjate soovitustes nii kindel ei oleks, sest enamasti on nende jaoks parim toit see mida kõige rohkem ostetakse (ükskõik kui kvaliteetne see tegelikult on).

Kindlasti on ka erand müüjaid aga nii ma olen enamasti aru saanud selle müügi mõttest. Pigem usun ikka foorumite jutte edasi.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas villu » 31. oktoober 2008, 20:12

Vitakraft on sellepärast hea,sest seda ostetakse palju ja on palju vitamiine ja toidu segusid.Dr.stern ei ole sellepärast hea,sest seal pole segu vaid on ainult graanulid ja sinna juurde peaks juurde andma veel mingit segu.Sluis on ka hea,sest seal on vitamiine,on erinevaid toiteaineid ja ei pea selle kõrvale veel midagi ostma(kuivtoitu).Nature select on hea toidusegu seal on väikseid oksi,aga see lõhnab väga tugevasti.Ma enam väga ei mäleta neid mis teil siin on,sest mul endal küülik.
küülik Villu,papagoi Punkar Leo tinnu leelo ja koer Pontsik
Kasutaja avatar
villu
Läbustaja
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: luua
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Pippi » 02. november 2008, 12:37

Villu, Dr. Stern on just hea sest on granuleeritud ja seal ei ole meriseal võimalik valida parima tüki vahel. Graanulites on seal igasuguseid erinevaid asju, mitte ainult üks aine nagu sina arvad. Minu merisead lasevad kausist nagu tolmuimejaga üle, kui Sterni neile annan, neile kohutavalt maitseb. Sluis pole JUST hea, soovitatakse seda mitte osta. Niiet sinu suured ja head teadmised polegi enam niivõrd suured ja head, kui ennem. :)
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas villu » 02. november 2008, 17:18

Minu meriseale küll ei maitse Dr.Stern.
küülik Villu,papagoi Punkar Leo tinnu leelo ja koer Pontsik
Kasutaja avatar
villu
Läbustaja
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: luua
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas GunnyBunny » 02. november 2008, 17:21

Ei peagi maitsema. Pippi ütleb lihtsalt, et see on kasulikum.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas samton » 02. november 2008, 17:23

See, et loomale ei maitse, ei tähenda veel, et toit ise hea ei oleks. Ega loom mõtle, kas toit on kasulik või mitte - igaüks nokib ikka endale kõige meelepärasema välja. Omaniku asi on jälgida, et tema loom kõik vajaliku kätte saaks.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas nirgike » 22. veebruar 2009, 12:41

Viimati poes käies oli Dr. Sterni toit otsas ja valisin siis asemele Versele Laga "Cavia Crispy" toidusegu. Kodus avastasin, et see oli värvilisi saiatükke täis nagu mingi odav Zippy. :mad:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas nirgike » 28. veebruar 2009, 23:31

Ma huvi pärast käisin paaris USA meriseafoorumis (www.Guinealynx.com ja www.guineapigcages.com) (meile lähemate riikide omi asjalikke kahjuks ei leidnud, eriti kus keelest ka aru saaks) vaatamas, milliseid kuivtoite nemad annavad ja mida üldse arvavad erinevatest toitudest. Mõtlesin, et ehk on teistelgi huvitav lugeda, kuidas siis Ameerikamaal asi käib. Leidsin järgnevat:
* kuivtoidusegud, mis ei ole graanulite kujul, on halvad ja neid ei tohiks üldse anda (sisaldavad ebavajalikke või kahjulikke aineid, ameeriklased on ka veendunud, et terad ja pähklid kujutavad endast lämbumisohtu).
* USA kvaliteetsemad kuivtoidud, mida mõlemad foorumid väga soovitavad, pidid olema Oxbow (http://www.oxbowanimalhealth.com/) ja Kleenmama's Hayloft (http://www.kmshayloft.com/)
* kuivtoidu peamiseks koostiseks peab olema lutsern (meriseapoegadele, tiinetele või imetavatele emastele, muidu viletsakestele) või timut (täiskasvanud seale). Lutsern sisaldab palju kaltsiumit ja seepärast teda täiskasvanud loomale tavaolekus ei soovitata (või kui, siis väike annus).
* kuivtoit ei tohiks sisaldada maisi, loomseid rasvu ja taimede subprodukte (taimede subproduktid pidid olema jäänused, mis jäävad taimedest järgi pärast seda, kui neist on inimestele toidud valmistatud, ja seega on tegemist vähese toiteväärtusega "rämpsuga"), näiteks peedijäänused pidid olema levinud täiteaine kasside, koerte ja näriliste toitudes. Täpsemalt saab lugeda siit.


Minul kodus on praegu Dr.Sterni toit ja Versele Laga Cavia Crispy ning eelneva põhjal võib öelda siis, et Cavia Crispy ei kõlba kuhugi (tegelikult mu merisead arvavad ka nii, viingi selle toidu ehk Võrru küülikule) ning Dr. Stern on isegi küllaltki sobiv toit (eriti notsupoegadele ja notsuemmedele, kuna koosneb poolenisti lutsernist), ainult natuke toitainete mõttes "saepuru" on sees peedi - ja kartulikiudude näol.

Igatahes pööran nüüd tulevikus suuremat tähelepanu meriseatoidu etikettidele. Kahjuks olen tähele pannud, et mõnel toidul on need ülimalt napisõnalised, nii et pooled asjad mainimata (nt Cavia Crispy sees on ilmselgelt rohkem asju kui pakil kirjas), või siis on eestikeelne tõlge puudulik/vigane.
Mul on tekkinud huvi isegi selle vastu, et kuskilt välismaalt mõnd kvaliteetset toitu sebida. Kunagi keegi siin foorumis pakkus võimalust, aga siis tundus liigne peenutsemine (aga kes teab, võibolla ongi? :P).
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas mammu17 » 28. märts 2009, 17:21

Sai siis oma nädala eest ostetud uus toit merisigadele Bunny Feast Meadow Herbs https://www.zooplus.co.uk/shop/rodents/ ... nny/110217 ja teise sarnase toote aga lisanditega. Endapoolsed kommentaarid oleks, et toit oli väga hea lõhna ja välimusega, sead aga ei arvanud algul midagi sellest. Nüüdseks on juba harjunud ja läheb keskmise tempoga alla. Toit on suhteliselt kallis aga jutt, mis poemüüja(keda usaldan)rääkis oli hea. Kas keegi on sellest mingil arvamusel? Kas tasub seda toitu ka suuremates kogustes tulevikus osta või jään katsetus tasemele?

Toit ei lähe üli hästi loomedel alla aga kui jutt, mis räägiti kvaliteedist siis nende tervise nimel võin investeerida ja neid seda sööma sundida ka:D

Eelnevalt olid Science Selective Pig peale. Kumb parem?
Muidu, kas keegi Eesti suuremates ja odavamates kogustes merisea kvaliteet kraanultoitu sisse ka toob?
Eva4 on midagi maininud aga kuna läheb interneti müüki siis kahtlen selle kättesaamis hinnas ja kohale toomis kiiruses aga kuna veel osta nii kui nii ei saa siis uurin muud pinnast.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas nirgike » 28. märts 2009, 21:06

Kirjelduse järgi tundub küll hea toit. Kust sa ostsid seda toitu? (Ja Science Selective toitu)? Mulle tundub, nagu Tartu oleks eriti mahajäänud linn, siin ei ole sellised häid toite üldse näinud :dry:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas triini22 » 28. märts 2009, 22:22

Tallinnas olen ma näinud Science Selective toitu müügil vaid tatari tn loomakliinikus, seda mammu17 proovitud toitu pole siin isegi mitte näinud, aga tundub huvitav.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas mammu17 » 29. märts 2009, 11:27

See Bunny toit on uus ka meie linnas. See just oli tulnud Pärnu uude Bosse poodi. Arvatavasti võib seda siis leida ka teistest Bosse poodidest. Pakid meil olid veel väikesed aga müüja lubas uurida suuremate pakkide kohta.

Science Selective toitu on Pärnus vaid Tervexi ketti poodides aga 2 kg kott maksab 200.- aga seda ikka jagub, ei saa sorteerida ju :-D
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoitudest ja nende tootjatest.

PostitusPostitas Ivar » 29. märts 2009, 12:45

Ostsin ka täna Bosse'st prooviks seda Bunny kuivtoitu. Meie põrsapreilid, kes pole just suurimad graanulite sõbrad, võtsid vähemalt proovida ;) . Üsna pika hambaga küll. Elame näeme...
Science Selective toitu olen ma Tallinnas müügil näinud ka Västriku vet.apteegis ja Billy loomakliinikus. Selle praakisid aga meie põrsad välja. :( .
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron