Senegali papagoi

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 13. juuli 2004, 19:44

Carots kirjutas:Kas on kellelgi kodus olemas?Meie peame oma senegali 4ndat kuud.


Minul olid kunagi ammu-ammu, kui laps olin, kaks senegali. Aga nad läksid kurjaks (kui koos viirpapagoidega lahti olid, läksid viirudele kallale ja ei lasknud isegi süüa puuri panna) ja kahjuks pidime nad ära andma :( . Tol ajal ei teadnud me midagi papagoide õpetamisest-harjutamisest jms.
Mäletan, et kui nad lendasid, siis tiivad tegid "lohva-lohva" ja mu ema alati kartis neid, kui üle tema pea lendasid.
Väga tore oleks kuulda, kuidas teistel senegali-papagoi pidajatel läheb.
Igal juhul on nad vahvad linnud :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Kert » 13. juuli 2004, 19:56

Jah mu sõbral on sengali papagoi...
Viirudega koos läksid nad ka kaklema aga ta jäi truuks ikkagi senegalile :eek:
See olen mina.
Kert
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

Senegali papa

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuli 2004, 20:54

Senegalid on lahedad, neid olen poes näinud küll, aga mitte igas poes. Kus kohast te ostsite? Kui suureks ta üldse kasvab? Ma arvan, et ta on sarnane teiste papagoidega ja tavaliselt suuremad linnud on ikka väiksemate vastu agressiivsemad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Senegali papa

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. märts 2005, 19:56

Sengali papagoi? Ei ole kuulnudki...:oops:
Äkki räägiksid sengali papagoist?
Ja mitmendal korrusel on virukas loomapood?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. märts 2005, 20:08

Tuvisid enam seal ammu ei ole. Loomapood on mudiu esimesel korrusel, väljast poolt sissepääs, hotell Tallink-u vastast.
Senegalid on Kollase, rohelise ja mustaga ürpis suured linnukesed. Ka täitsa taltsad ja toredad sõbrad. Kindlasti uuri kõikidest lindudest, ennem kui otsuse langetad, mitte, et see meeldib, oh, võtame selle...
Pilt senegalist:
Pilt
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas piret1212 » 30. september 2007, 12:05

Tõesti väga ilus lind aga kas ta ka rääkima õppib?
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas maiks » 01. oktoober 2007, 08:33

Kui on noor lind siis võib õppida küll. Pikemalt Senegalist minu kodulehel http://papagoid.blogspot.com/
Kasutaja avatar
maiks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Katariina » 17. oktoober 2008, 11:19

Senegali papagoi on lind keda esimesena ei soovita võtta. Täiesti juhuslikult on minul ta esimene papagoi ja oma kogemustest võin öelda, et päris palju julgust ja tohutult kannatust on vaja temaga tegeledes. Senegalid on umbuslikud ja siit tuleb ka nende kuri käitumine. Olen ise saanud väga valusasti nokaga (nokk on hästi tugev ja terav).
Vaatamata sellele oleme Neroga sõbraks jäänud ja alles nüüd paar päeva tagasi võitsin suurema usalduse ning Nero võtab ühe jalaga näpust kinni (tegelenud temaga kuskil 3 aastat).
Nero oskab hetkel rääkida kuskil 16 sõna ja pidevalt õpetan uusi ning kordame vanu. Samas üks tuttav kurdab, et ühtegi sõna ei ütle ning hirmus kuri ning toitu paneb puuri paksu kindaga.
Kindlasti ei tohi teda puuris kinni hoida ja minul on ta päevad läbi lahtiselt toas.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Krompskont » 17. oktoober 2008, 17:15

Ka mina võin omadest kogemustest lisada, et Senegali esimeseks linnuks ei soovita (minu puhul oli Senegal esimene 'suurem' lind.) Minu oma (ka tema nimi oli Albert, nagu minu Mustpea Aratinga) oli väga umbusklik lind. Ta oli suurest kasvandusest tulnud ja polnud inimesega eriti kokku puutunud ning oli väga kartlik ja närviline (kuid ei olnud kunagi kuri ega agressiivne.) Kahjuks suri ta ära kuskil 3-4 kuud pärast meile saabumist, põhjus jäigi arusaamatuks.. võimalik, et stressist kuid üsna tõenäoliselt oli tal midagi viga (neid toodi korraga väga palju Eestisse, ning ka poes olid üsna mitmed ära surnud. :() Pärast seda kogemust ei tahtnud me veel paar aastat ühtki suuremat lindu võtta.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas tannn » 09. november 2008, 14:01

Katariina kirjutas:Senegali papagoi on lind keda esimesena ei soovita võtta. Täiesti juhuslikult on minul ta esimene papagoi ja oma kogemustest võin öelda, et päris palju julgust ja tohutult kannatust on vaja temaga tegeledes. Senegalid on umbuslikud ja siit tuleb ka nende kuri käitumine. Olen ise saanud väga valusasti nokaga (nokk on hästi tugev ja terav).
Vaatamata sellele oleme Neroga sõbraks jäänud ja alles nüüd paar päeva tagasi võitsin suurema usalduse ning Nero võtab ühe jalaga näpust kinni (tegelenud temaga kuskil 3 aastat).
Nero oskab hetkel rääkida kuskil 16 sõna ja pidevalt õpetan uusi ning kordame vanu. Samas üks tuttav kurdab, et ühtegi sõna ei ütle ning hirmus kuri ning toitu paneb puuri paksu kindaga.
Kindlasti ei tohi teda puuris kinni hoida ja minul on ta päevad läbi lahtiselt toas.

Aga kui on kodus kasvatatud ja ostad poja,siis ei pruugi ju ta kuri olla või võib?
tannn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Katariina » 10. november 2008, 09:51

Võibolla tõesti, kuid arvestada tuleks senegali iseloomu ja oma iseloomult on nad juba sellised tujukad,riiakad ning umbuslikud.
Ka võib senegali kohta öelda, et ühe inimese lind, sest pereliikmetest võtab ainult ühe omaks.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas tannn » 11. november 2008, 21:22

Katariina kirjutas:Võibolla tõesti, kuid arvestada tuleks senegali iseloomu ja oma iseloomult on nad juba sellised tujukad,riiakad ning umbuslikud.
Ka võib senegali kohta öelda, et ühe inimese lind, sest pereliikmetest võtab ainult ühe omaks.

Mis papagoid siis soovitaksid võtta keda saaks rääkima õpetada?
tannn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 12. november 2008, 08:45

Rääkima õpetamise pärast ei soovita üldse papagoid võtta. Ka suured paapgoid, kes on võimelised rääkima õppima, ei pruugi seda kunagi teha.

Kuna see teema puudutab siiski ainult senegali papagoid, siis rääkima õpetamisest võid lugeda siit:
viewtopic.php?f=66&t=328
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Katariina » 14. november 2008, 13:10

Senegali võttes peaks arvestama ka tema häälega. On teine sellise tugeva ja kriiskava häälega.
Vaevalt, et korteris hommikul rahulikut magada saab ja naabrid oleksid ka lõpuks pahased.
Meil oma maja ja Nero esimesel korrusel, kuid puhkepäeva hommikul kostab teisele korrusele senegali jutuvadin ja kilked. Pikapeale oleme ära harjunud ja enam Nero äratus ei mõju.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas kiwi » 17. november 2008, 12:32

Ostsin oma senegali umbes kolm aastat tagasi otse omanikult, oli siis umbes 5 kuune beebi - alguses kartis meeletult aga kuna olen linnupsühholoogiast palju lugenud ja oma käel palju julgeid papagoisid üles kasvatanud siis polnud väga raske temaga sõbraks saada - poole aastaga oli nii, et ta lubas mul praktiliselt kõike endaga teha - keeran ta sellili ja õpetan talle kukerpallitamist - kõhu alt sügamine talle meeldib - samuti tahab kõike imiteerda - tähelepanuvajadus on sellel liigl suur - võrreldes muude papagoidega on suhteliselt vaiksed aga kui siis kraaksatavad siis ikka valjult - mingi hetk hakkab kraaksatustele vahelduma huvitavaid imiteerivaid häälitsusi. Väga nutikad tegelased ja neile meeldib õppida niiet hea võimalus hakata oma papagoiga sõbrunema on osta koerte dresseerimise klikker ja maiustuste ja klikkeri abil siis hakata käitumisprbleemidega tegelema - seda nimetetkse inglise keeles positive reinforcement training for parrots - kui internetist kegi viitsib otsida siis sellekohast informatsiooni palju- minu papagoile meeldib seda lihtsalt teha, sest talle meeldib õppida - ja neile on vaja, et nende meeli ikka teravana hoitakse ja iga päev tegeletakse - ta mul puuris kinni pole üldse ainult siis kui lähen pikemaks ajaks ära muidu ikka kogu aeg lahti - tiibu olen kärpinud sest alguses ta ei suutnud oma lendamist kontrollida ja see oli tema enda huvides, nüüd ta enam ei tahagi niiväga lennata ja pigem ronib õla või käe peale või tatsab ise kuhu vaja. Igatahes väga tore lind - keskmise kasvuga suure papagoi intelligentsiga pereloom - eeldab varasemat kogemust intelligentsemate lindudega ja head liinnupsühholoogia tundmist - kindlasti kohe. Truu sõber ja 100 protsenti pereliige - meie pere keskne tegelane. Ütleb oma nime, mis on Kiwi - praegu õpetan talle ka muid väljendeid aga rääkimine pole peaasi....selle põhjusega ei tasu papagoid osta - ja lind peab ise tahtma ja rääkimisegaon ka see,et lind peab seostama tegevust ja konkreetset sõna, niiet se on protsess, mis kestab kaua ja alles siis on tulemusi näha kui sa oled linnu usalduse võitnud ja temaga sõbraks saanud
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas kiwi » 17. november 2008, 12:43

Katariina kirjutas:Võibolla tõesti, kuid arvestada tuleks senegali iseloomu ja oma iseloomult on nad juba sellised tujukad,riiakad ning umbuslikud.
Ka võib senegali kohta öelda, et ühe inimese lind, sest pereliikmetest võtab ainult ühe omaks.



ei ole nõus - see oleneb ikkagi sellest kui palju lasete ka teistel pereliikmetel peale enda papagoiga sõbrundea - meil peres pole eelistusi pereliikme osas - jookseb nii minu kui mu mehe vahet ja kui külalised käivad siis alguses harjub aga pärats kui inimene vähegi oskab loomaga ümber käia siis laseb sügada ka võõrastel...see ikkagi oleneb sellest kui palju on lindu noorest peale lastud kokkupuutuda erinevate inmestega - linuuparanoiast saab lahti ainult siis kui iga kord natuke lükata ta sellest 'mugavustsoonist' välja ja nii ta õpib vähem kartma ja umbusaldama......ja see pereliikme eelistus tuleb ainult sellest et üldiselt eelistab üks inimene rohkem linnuga tegeleda ...
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas Katariina » 19. november 2008, 09:17

Kiwi sinu senegali tegemistest loeks huviga veel ja veel :-) .
Ega se lubamine ja laskmine sõbruneda nüüd nii lihtsalt ei aita kuna siin tuleb ka mängu pereliikmete huvid, hobid, aeg, tahtmine ja kõik muu.
Tore kui kõik pereliikmed pühendavad lemmikutele oma aega, kuid tihti on soov lemmik soetada ainult ühel ja selleks sai siin võibolla tõesti senegalist räägitud natuke tõsisemalt. Illusioone ei loo ja pigem olen oma eelneva jutuga soovinud, et noored mõtleksid tõsiselt enne kui senegali tahavad. Näen oma puberteedi ealisest lapsest, et senegaliga tegelemiseks ei sobi. Kuidagi ei ole kannatust ja peale ühte näksamist on igasugune soov tal kadunud.
Lapse sõbral jälle olukord kus vanemad pelgavad senegali ja kuidagi ei saa tema äraolekul linnuga hakkama (ei julge nad lahti lasta puurist ega toitu puuri panna).
Senegal on küll ilus ja tark, kuid ütlen ikka, et raske lind.
Viimati muutis Katariina 19. november 2008, 15:05, kokku muudetud 1 kord.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas kiwi » 19. november 2008, 13:58

Jah sellega olen ma nõus INIMESED EI TOHIKS LIHSALT TUJUDE AJENDUSEL endale selliseid linnukesi osta - kindlasit mitte, nad on nagu väikesed lapsed - kellele peab palju tähelepnau pöörama ja eriti veel senegaliga on äärmiselt oluline igapäevaselt temale mingisugust n.ö ajugümnastikat pakkuda - ehk siis dresseerida, tegeleda, muidu on neil tendents stressi tagajärjel oma nipsakat iseloomu välja näidata - ja kõik need probleemid senegalidega tulenevad just sellest, et omanikud ise ei ole võimelised piisavalt talle oma aega ohverdama - ja selle linnu ostmine tähendab kindlasti, et see hõlmab kogu peret - rohkem kui koera ostmine - papagoi on parvelind, ta tahes tahtmata postisioneerib ennast perekonnas mingisse staatusesse - oluline on see, et ta saaks aru, et kõik pereliikmed on temast kõrgemal - lastega on kõige raskem selle liigi puhul - senegalid/üldse nutikamad papagoid tunnetavad kohe ära, et noor inimene ja kipuvad lapsi väga paika panema - senegal pole kindlasti kohe lapse lind - sest ta on liiga intelligentne ja istub lihtsalt pähe. Mina sain oma senegali omaniku käest, kui ta polnud inimestega harjunud, mis tähendas seda, et kui ma puuri lähedusse tulin, sattus ta paanikasse aga poole aastase vaeva tagajärjel sai ta suureks sõbraks ja praegu on ainuke asi kui ma natuke rohkem muretsen on kui mu 5 aastane poeg teda hoiab ja temaga tegeleb siis ma tõsimeeli jälgin linnu hoiakut ja samuti õpetan oma pojale kuidas lind asju näeb - muidu probleemi pole - ta päterdab meil igal pool ringi, kui külalised siis on ta raudne seltskonna hing - tahab et teda kogu aeg sügatakse - tihti keeran ta selili ja sügan kõhu alt siis ta paneb silmad kinni ja teeb nurruvat häält. Oma nime ütleb, samuti kõik tehnilised hääled - eriti telefon ja uksekell on tal selged. Iganädalaselt vahetan tal mänguasju ja meisterdan uusi (kõige lihtsam WC paberirullist või siis erinevaid mänguasju kus seest ta peab maiuspalu otsima), et tal oleks huvitav. Iga päev on meil väike dresseerimissessioon nii umbes maksimaalselt 5-10 minutit - keerutada ta juba oskab - õpetan talle veel ka jalaga tere ütlema kui keegi tuppa tuleb -samuti üritan talle õpetada, et ta oma tiivad teeks lahti kui kotkas ütlen - lihtsalt, et oleks kergem kui on vajadus tiibu kärpida kuigi nüüd enam pole, alguses oli küll - tsirkuselindu temast ei kasvata aga kuna talle meeldib ja tal on huvitav ja mul endal ka siis miks mitte- see on imeline kui palju nad on võimelised õppima - igatahes ta on 100% perekonnaliige - väga suure isiksusega - tihtipeale on nii, et mina või mu mees sehkendame kodus ringi ja kui me teda sellesse kaasanud pole siis otsustab ta meie juurde tulla vaatama aga tihti on lihtsalt nii, et ta meil õla peal, teeb kõike meiega ühes - kõige lõbusam on söögitegemine - temal on oma köögitool, mille leeni peal ta istub ja siis ma teen süüa ja tema nurub, et saaks maitsta head paremat - või kui ma pesen nõusid siis ta tahab ujuma tulla :-D

igatahes - mida rohkem nendega tegeleda, seda vastuvõtlikumad ja sõbralikumad nad on - soovin edu!
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2011, 15:37

Meie senegal on u. 2004a koorunud. Endale sain ta nö. kasutatult sellel aastal. Varem teadaolev minevik on väga napp. Igatahes loobus üks inimene temast, sest suleline oli kohutava iseloomuga. Õnneks eelmine omanik suutis selles linnus äratada usaldust inimese vastu, kuid varem oli see senegal õel ja kuri.
Kui me senegali koju tõime oli ta hirmus umbusklik. Jõllitas meid oma suurte kollaste silmadega ja urises.
Teisel päeval tundis ennast aga juba väga hästi. Tatsas puurikatusel ringi ja vedrutas ennast iga sammu juures.

Tõepoolest, selline lind ei sobi esimeseks linnuks. Peab olema tohutu suure kannatusega ja leppima nii mõnegi asjaga nt. kui linnuke hommikuti öö jooksul kinni hoitud väljaheite pitskardina peale poetab. Seda on ikka väga suur kogus.
Hääl on senegalil sama võimas nagu vedurivilel. Olen linnukisaga harjunud, kuid senegali hääl on üle mõistuse. Meie Nuki ei ole vaikne.
Hirmu tekitas veel suur nokk, millega ta linnupuuri võrkku meelelahutuseks kõveraks väänas.
Aga kokkuvõtteks on tegu väga stiilse linnuga, kes tunneb inimeste vastu suurt huvi.
Senegalid ei sobi kokku (või isegi samasse elamisse) teiste lemmiklindudega. Ta tahab jagamatut tähelepanu. Senegal on hirmus armukade elukas. Vähemalt minu Nuki küll.

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas margitikas » 21. juuli 2012, 14:13

Mina arvan jälle, et ükski lind pole kuri ja õel, vaid lihtsalt kardab ja pigem kaitseb end- ehk pole julge või pole tal olnud inimesega lähikontakti või häid kogemusi.
Samas, kuna mul on päris mitu teise, kolmanda....ringi linde- lind käitub erinevates kodudes erinevalt. Eelnevas kirjutises mainitud Nuki elab meil- ma ei ole näinud , et ta võret puutuks ja hääl- ta on mul toas kõige vaiksem :D, hommikuti vahel pahandab liiderrosella kisa peale- ja kõik. Reageerib nimele, laseb sügada, õpime TERE, ta on väga arukas ja alati mõistab, kui ma temaga räägin- toas on ka jakod ja king parrot ning rosellad, kõik reageerivad oma nimele ja hakkavad suhtlema. Ta on jah territooriumikaitja- rosellad aetakse puurilt ära- aga ta seda teeks ka looduses oma pesa lähedal. Minu meelest väga lahe ja avastamisrõõmu pakkuv lind, sest ta tundub tõsiselt arukas olema.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas nuki8 » 22. juuli 2012, 09:41

Mul on hea meel, et Nukile meeldib sinu juures Margitikas :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegali papagoi

PostitusPostitas margitikas » 22. juuli 2012, 10:19

Mul on hea meel, et Nukile meeldib sinu juures Margitikas

Aitäh, Nuki! Tean, et Sina tegid ka kõik endast oleneva, et ta ennast hästi tunneks, aga...Me kõik inimesed, linnud oleme omaette isiksused ja meil on omad meeldivused ja mittemeeldivused. Kes teab, mis talle ei sobinud. Paljude lindude puhul on selge, et nad eelistavad näiteks meessoost isikuid- mu jako Ricu on kui äravahetatud, jutustab, teeb trikke, kui tuleb mu väimees külla, või mu poja temaga räägib. Või on osade puhul näha, et nad otsivad kontakti teatud teise liigi linnuga- minu senegalile meeldivad jakod näiteks....see ilmselt on midagi nende eelmistest kodudest ja selle pärast tuleks linnu tausta maksimaalselt uurida, siis nö loeb oma lindu paremini.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist