Tiineks jäämine. Milline on tiine rott?

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Tiineks jäämine. Milline on tiine rott?

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 25. aprill 2004, 09:22

Ma tahaks jälle küsida tiinuse kohta.Tupsu ja Mupsu elavad nüüd ühel korrusel,ja ma tahan et Tupsu jääks tiineks :) .Aga ma ei tea kuidas ma näen et ta on tiine,et panna ta teisele korrusele.Muidu võib ju Mupsu päris tiinuse ajal Tupsule haiget teha ja siis ta kaotab pojad.Milline on tiine rott? :? :? :?
Viimati muutis Endised kasutajad 26. aprill 2004, 13:44, kokku muudetud 1 kord.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rasedaks jäämine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. aprill 2004, 08:25

ega seda ei saagi enne aru kui ta hakkab paksemaks minema. vähemalt mina ei saanud aru, kuigi ma ootasin ja uurisin tedea iga päev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 26. aprill 2004, 09:52

Kas üldse peab emase isasest eraldama kui emane tiineks jääb? Aga kui pojad on sündinud?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rasedaks jäämine

PostitusPostitas Kissu » 26. aprill 2004, 09:55

Pärast poegimist paarituvad nad suhteliselt ruttu jälle, nii et kui sa ei taha kohe uusi poegi siis pead ikka eraldama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rasedaks jäämine

PostitusPostitas Snowblind » 26. aprill 2004, 10:12

Kui isane muidu emasele liiga ei tee siis ei ole ka tarvis tiinuse ajal eraldada. Loomad ei ole nagu inimesed, et pisikese kukkumise või müksu pärast kohe poegadest ilma jääb (mitte et kõik inimesed nii hellad oleks) nii et ma arvan, et ei ole vaja muretseda. Küll tuleb nad aga peale poegimist eraldada (ma ise panin juba poegimiseks eraldi, et isane titadele liiga ei teeks).
Rotid tiinestuvad üpris kiiresti, sest neil on jooksukas tihti ja kui kaaslased ilusti läbi saavad siis vaevalt, et selles vallas probleeme tekib. Kui märkad, et emane hakkab paksemaks minema, pesa ehitama (muidugi mõni rott teeb seda kogu aeg) ja rohkelt toitu varuma siis jälgi tähelepanelikult, et õigeks ajaks isasega lahku saad.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 26. aprill 2004, 13:37

Ok,Tupsu on nats imelik küll.1.Kui Tupsu talle lähenema hakkas tagumisele poole,siis ajas Tupsu jalaga Mupsu kaugemale-emane ju ei lase teha uusi korraga kaks sünnitust.2.a vaatasin et see jooginu oli peaaegu tühi.3.Ema rotu on koguaeg sial pesas,no,see mismaneile ehitasin,isane on ka sial,aga koguaeg ta ei tee sialm emasele liiga.No,Mupsu ei ole alati väga agressiivne,aga öösel ma kuulen ikka paar piiksumist ka.Ja nüüd siis küsimused:Kas emane rotu joob palju?Kui kaua kestab paaritumine?Kui palju rotte võib tulla 1.sünnitusega?Kas emase rotu poegadele,no umbes 6 päevastele ei tohi anda ise käest süüa,ja millal hakata rotupoegi õpetama,noh,et ALATI kui sa hüüad siis nad jooksevad KIIRESTI sinu juurde,ja õpetad ise toas jalutama,mõni rotu on siuke,mu ema rääkis et tema sõbranna rotu või ma ei tia kelle,aga temal on óma maja,ja rott jookseb isa tuppa kui tahab,õuest,ma tahaks oma toas rotudele samu asja õpetada,et millal alustada õpetamist?Loodan et oskate vastata...
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 26. aprill 2004, 13:49

Sorry et ma veel korra kirjutan,aga mul on üks küssa weel,Kas tiine rott lubab ennast alt puudutada,või kõhu pealt???????????(ISASEL rotul)
PLIIZ vastake,sest et kui Mupsu teda korra puudutab,siis Tupsu piiksub.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiineks jäämine

PostitusPostitas nuu » 26. aprill 2004, 23:51

selline jalaga eemale ajamine ja piiksumine võiks pigem just viidata, et emasel on jooksuaeg (soodus aeg viljastumiseks). Kuna rottide maailmas on emane see, kes isase ära võrgutab, kui temal tahtmine on poegi saada, siis isased vist muul ajal eriti ei üritagi midagi teha emasega. Ikka peab emane enne märku andma talle, et on aeg... Ja see, et välja paistab nagu oleks vastupidi, et emane püüab isast eemale peletada, see on rohkem nagu mäng.
tiine emane peaks rohkem ja rammusamat toitu sööma, võimalik, et ta tõesti siis ka joob rohkem. Aga joob ta kindlasti rohkem ka siis, kui on palav, või kui sa oled talle midagi soolast süüa andnud, nii et see ei ole kondlasti mingi kindle märk sellest, et emane on tiine.
paaritumine ise kestab väga lühikest aega ja see toimub korduvalt, kui emasel on jooksuaeg. See, kui kiiresti emane tiinestub, sõltub paljudest asjadest. Umbes nädalase kooselu järel võib küll oletada, et emane peaks tiine olema. Kui sa aga mõtlesid hoopis kandeaega, siis see on 21-23 päeva.
Ühes pesakonnas võib olla 1 - 22 poega, tavaliselt on 8 -12.
Umbes nädal enne sünnitust peaks emane rott ikka märgatavalt paks olema ja mõni päev enne sünnitust peaks ta hakkama erilise hoolega pesa meisterdama. Mõnikord võib kõik see omanikule ka märkamata jääda või võib juhtuda näiteks, et rotimammi lihtsalt ei teegi pesa. Isane rott tuleks kindlasti enne sünnitust emasest eraldada - vastasel juhul võib emane kohe jälle tiinestuda ja väikesed rotipojad ei saa piisavalt kaua emahoolitsust, enne kui juba uus pesakond tuleb. Pealegi kurnab pidev tiine olemine hirmsasti vaest emarotti.
Väikesed rotipojad ei hakka huvi tundma muu toidu vastu, peale emapiima, enne umbes 3-nädlaseks saamist. 6-päevane ei taha kohe kindlasti millestki muust kuuldagi, isegi kui talle käest pakud. Kui väiksekesed aga juba ise pesast väljas käima hakkavad, siis võivad nad süüa kõike seda sama, mis nende emagi.
Kui keegi teab mõnda nippi kuidas õpetada rotti nii, et see ALATI kutsumise peale kohale tuleks, siis ladugu välja! Minu arvates teevad rotid ALATI ainult seda, mida ise tahavad. Kui neil parjasti on tuju nime peale reageerida, siis nad seda ka teevad, kui tuju ei ole, siis lihtsalt nii ongi.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millest aru saada et rotu on tiine?

PostitusPostitas Katzzza » 24. august 2004, 12:12

Poes oli mu emane rott isasega koos... tekkis kahtlus et äkki... :roll: millest siis aru peaks saama kui ta tiine on?
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 24. august 2004, 13:41

Ega enne saagi kui aeg käes. Mingi nädal varem võib tunduda, et rott on paksemaks läinud, paar päeva varem aga näeb välja nagu kärnkonn. Suur, suur kõht tekib. Seda muidugi juhul kui on palju poegi tulemas.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 24. august 2004, 14:05

Aga kui loogiline see oleks et ta pole tiine (kuigi elas isasega koos)
Võib ju loota et kumbki neist on viljatu (A)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millest aru saada et rotu on tiine?

PostitusPostitas Kissu » 24. august 2004, 14:12

See on küll väike lootus. Aga muidugi oleneb ka sellest kui vanad rotid on ning kas nad ikkagi paaritusid. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 24. august 2004, 14:22

Kui nüüd päris aus olla siis ma ei tea kui vana ta on.. loodame et nii noor et selliste lolluste peale ei tulnud :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 24. august 2004, 18:35

Ega need pojad nüüd nii suur põnts ka pole. Ikka juhtub... Eriti tihti juhtub, et poest ostetud emane tiine on.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millest aru saada et rotu on tiine?

PostitusPostitas sphinx » 24. august 2004, 22:11

Einoh, rotipojad on küll sellised loomaksed kes lennult haaratakse. :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millest aru saada et rotu on tiine?

PostitusPostitas avalanche » 25. august 2004, 14:56

Kui suur see rott oli kui sa ta ostsid? Ok, vanust sa ei tea, aga kui pikk umbes (tüvepikkus)? Minu omad olid 4-nädalaselt ~ 10 cm (sabata). Rotid peaksid saama suguküpseks keskmiselt 6-nädalaselt.
Noh, eks see pikkuse järgi arvestamine üks paras kirvemeetod ole, aga midagi ikka. :?
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotike poes isastega puuris - tiine?

PostitusPostitas Riel » 15. märts 2005, 12:37

Mu armas rotiplika Röövik on nii kahtlaselt paksuks läinud.. Ostsin ta kahe nädala eest Tartu Zoomaania poest, kus emased-isased rõõmsalt puuris koos siblasid.
Praegu on Röövik vaid umbes 2 kuud vana... :? Kui pisike saabki pojad, kas see tema tervist kuidagi ei ohusta (ta ikkagi nii tilluke ju) ning kuidas nii noor rott üldsegi poegade hooldamisega hakkama saab?
Viimati muutis Endised kasutajad 01. detsember 2005, 14:55, kokku muudetud 1 kord.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 15. märts 2005, 12:46

Ma ostsin samast poest ühe emase roti ära kes ka isastega puuris oli õnneks mul pole vist poegi tulemas, sest paksuks pole ta küll läinud.
Aga ega vist ei saagi midagi erilist teha, tuleks anda palju toitvat ning vitamiinirikast toitu. Ning noh poegade eest hoolitsemisega, kui saab hakkama siis saab, kui ei saa siis kahjuks pojad surevad, sest nad sünnivad suhteliselt väetitena ju.
Muide kohupiima ja jogurdit tuleks vist toita see kindlustaks, et emal piima tuleks (kuigi ei tea nii noorukese puhul ei pruugi see ka aidata).
Ning poegade osas kui jagamiseks läheb pead olema äärmiselt ettevaatlik. Neid peab jagama kindlatele vastutustundlikele inimestele, koos teatega, et pojad on suguluspaaritusest ning võimalike tervisehädadega. Samuti peaks keelama ära edasise paaritamise. Poodi ei tohi mingil juhul viia!
Viimati muutis Kissu 15. märts 2005, 12:50, kokku muudetud 1 kord.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tiine rotilaps

PostitusPostitas avalanche » 15. märts 2005, 12:50

No hakkama enamasti noor rott poegadega saab, kuigi on teada ka harvasid vastupidiseid juhtumeid.
Kasulik pole varakult sünnitamine kohe kindlasti, ei inimestele ega loomadele ja mis kõige hullem, pojad võivad olla tema enda vennaga. Lähisuguluspaaritus tähendab aga seda, et pärilikud haigused võimenduvad (tuleta kasvõi meelde inimeste puhul- kuningaperedes hemofiilia, mida kutsub esile retsessiivne geen jne jne).
Ma nüüd hirmutasin su oma jutuga päris ära. Asi ei pruugi muidugi nii hull olla. Kõigepealt oota ja vaata, võib olla on rotike lihtsalt juurde võtnud. Ja kui isegi on tiine, siis pole see ju ka 100% laks, et pojad haiged tulevad, tõenäosus on lihtsalt veidi suurem.
Nii et aeg annab arutust, nagu öeldakse.
Paljudel loomapoodidel on see viga, et pannakse suguküpses eas erisoolised loomad kokku. Kui aga ütlema hakkad, vaadatakse sind nagu friiki.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiine rotilaps

PostitusPostitas nuu » 15. märts 2005, 22:51

ei oskagi omaltpoolt midagi erilist lisada...
Olen ise samuti ootamas - ostsin kahe nädala eest ära kahekuuse emase rotiplika, kes oma vendadega ühes puuris oli. Kuu aega varem olin ostnud kaks tema õde ja põhjuseid, miks ma ei saanud lasta tal sinna poodi edasi jääda on tegelikult veel... Nüüd on siis veel nädalake oodata jäänud, kas on tiine või mitte. Kõht tal otseselt suur ei ole, vähemasti mitte suurem kui õdedel (aga seda ei pruugigi aru saada enne, kui paar päeva enne sünnitust) Kaal on siiski hüppeliselt kasvanud: minu juurde jõudes kaalus ta vaid 2/3 sellest, mis tema õekesed, nüüd on Tikrist juba raskemgi. Põhjust kahtlustamiseks leian ma sellestki, et mõlemal teisel tüdrukul olen mitu korda jooksuaega täheldanud, Upsil veel mitte kordagi...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 21. märts 2005, 22:30

Tiine mu rotipojake siiski õnneks ei ole. Paar päeva tagasi oli mu plikadel jooksuaeg ning sellest ajast peale hakkasin natuke kergendunult hingama. Korralikult kasvanud on Röövik küll: hetkel on ta endast paar nädalat vanemast Naasklist päris palju raskem ning rasvasem.. Aitähh siiski kõigile vastuste eest, nädal aega järjest iga päev jogurtit süüa meeldis mu piiksudele väga-väga :)
Viimati muutis Endised kasutajad 01. detsember 2005, 14:05, kokku muudetud 1 kord.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 21. märts 2005, 22:36

Mina vist samuti pääsesin poegadest. 3 nädalat kohe kohe läbi ning Typo pole veel sugugi õhupalli nägu. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tiine rotilaps

PostitusPostitas nuu » 10. aprill 2005, 14:12

Noh, meie siin pääsesime kah poegadest. :) "Pisike" pätt on praeguseks õekestest kõige raskem ja ei olnud üldse mitte tiine.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 22. aprill 2005, 10:48

Igaks juhuks ennetav küsimus - ega ometi läbi võre mingit tsikibrikit ei või toimuda? Sest kui nina mahub läbi, siis mahub midagi muud ammugi. Mul pole plaanis küll Põntat paaritada (titt ka teine alles), samas olen siiski moraalselt valmis vastutust kandma. Aga ennetuseks peab siis vist puurid eraldi panema, et Bim ei pääseks mööda Põnta puuri ronima, sest kastreerimiseks esialgu veel ei lähe.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. aprill 2005, 21:13

Kui pea mahub l2bi, mahub kogu rott kah.
Selle l2bi v6re paaritumise kohta on erinevaid arvamusi - m6ned kyll vannuvad, et neil on just nii juhtunud. Samas on alati v6imalus, et keegi peres siiski lasi rotid kokku ja ei tunnistanud seda hiljem. Ega ettevaatus paha ei tee.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 25. aprill 2005, 08:36

Keegi teine ei lase kokku, kui Kass-Vanamoorike just pättust ei tee;-) Pea ei mahu läbi, aga ninaots - võrevahe on umbes cm või veidi rohkem nagu ikka poepuuridel. Küll aga ronib Bim teise puuri peal ja nii...
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. mai 2005, 20:45

aru saab kindlasti kui minna loomaarsti juurde ja lasta teha ultraheli see on kõige kindlam see peax maksma erinevalt aga kuskil 100 ringis ma arvan
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 10. mai 2005, 12:08

Küsin huvi pärast, kas keegi on NII VÄIKESELE loomale ultraheli teinud Eestis???
Ühes teises teemas sai seda ka arutatud (hamstri tiinus).
Minule igatahes rääkisid loomaarstid (Tartus), et nende käsutuses oleva aparaadiga ei ole võimalik teha, kuna kogu rott on väiksem kui masina see osa, millega üle uuritava looma libistatakse.
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. mai 2005, 08:31

olen samasuguse probleemi ees,mulle kingiti rott,kes tundub mulle kahtlaselt paks ja sööb kohutaval kombel.Kui kaua kestab roti tiinus?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 12. mai 2005, 08:32

3 nädalat ehk siis 21-23 päeva.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline