Tuhkru traksid

Mida vaja, et tuhkrul hea, turvaline ning huvitav elada oleks.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Laura

PostitusPostitas triinabelle (Teema autor) » 29. märts 2008, 19:42

Mina plaanin muretseda vesti, mis käib rihma külge - kuidagi tundub usaldusväärsem. On kellelgi kogemusi? Seni pole veel õnnestunud leida rihma/trakse, kust tuhkur välja ei vingerdaks kuigi nad istuvad Harri kui sellise toeka tuhkrupoisi ümber päris tihedalt. Bramhami poes on müügil - mingi "jogging" jookseb nimest läbi. Viimane kogemus on eilsest õhtust, kus rihma otsas ja traksidega Harri jooksis puu taha ning välja tuli teiselt poolt puud juba traksideta Harri.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Sandra » 29. märts 2008, 20:30

Marilini Maasikal on/olid sellised vestitaolised traksid, ehk oskab tema midagi nende kohta öelda. :) Tegelikult olen ka ise nende "vestide" soetamisele mõelnud, sest muudest traksidest suudavad need suslikud küll ennast tahtmise korral välja vingerdada.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Marilin » 29. märts 2008, 20:39

Meil jah sellised vesti taoline olemas. Ei kurda, on püsinud täitsa ilusti seljas tal. Ja meil päris pikalt need olnud juba ning krõpsu osad ei ole ära ka kulunud.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas MarianneViktor » 29. märts 2008, 21:53

aga meie Vikatsil juba teised traksid. esimesed jäid väikeseks. meie kaabak igatahes oskab krõpsud kiirelt lahti tõmmata. selle vastu on rohtu ka :-) krõpsule tuleb lisaks nööp õmmelda. Tartus on neid trakse sõbra keskuse loomapoes. esimesed traksid saime ülemiste keskuse loomapoest suvel.
see vestimoodi asjandus on igatahes kõige parem ja kindlam.
MarianneViktor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Diana » 30. märts 2008, 13:31

Mis firma vest see on (Ferplast, Trixie, Karlie vm)? Kus Tallinnas saab seda osta? Ja kas vest on tuhkrule paras või tuleb väiksemaks õmmelda?
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tuhkru traksid

PostitusPostitas Marilin » 30. märts 2008, 14:24

Ma ostsin Maasikale Rakveres Bramhami loomapoes..ja Tallinnas usun, et peaks ka Bramhamis neid olema. Neid veste on mitmes suuruses. Kuna selle vesti peal, mis mul on, pole mitte ühtegi silti küljes ja pakend on ka ära visatud, siis ei mäleta üldse, mis firma oma see on ja ka seda, mis suuruses see on :umm: . Aga üritan meenutada ja ehk leian kuskilt netist ülesse.


Lisan:
Ja leidsingi ülesse netist. Ferplasti oma on. Aga eks neid on teisigi firmasid, mis neid teevad.
Sellised. need seal küll extra large suurus, aga neid on ka teistes suurustes.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas Nirk » 30. märts 2008, 18:02

Üks vesti taoline on mul ka mis on minu mäletamis mööda ostetud Maksimarketi loomapoest. Selle firma on ferplast. See näeb välja selline(See esimene pilt).
Kasutaja avatar
Nirk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: Vihasoo(harjumaa)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laura

PostitusPostitas triinabelle (Teema autor) » 01. aprill 2008, 21:04

Ferplast, jah. Kusjuures pakendil on mõõdud ja joonis, kuidas ja kuskohast mõõta, et parajat suurust leida. Sai siis Harri mõõdetud ning vastavalt tulemustele ostetud medium suurus. Veidi kahtlesin aga mõõdud ju sobisid. Bramhamis neid müüakse, jah. Kui õhtul Harrile vesti selga püüdsime ajada, selgus, et ikka oleks pidanud vist suurema ostma. Näeb sellega välja nagu sipelgas - esiosa on peenike ja sellele järgneb kohev tagakeha. Minu arust ta solvus. Villu üritas aidata tal neid seljast ära närida - kindel märk sellest, et Harri oli alandatud ja allaandnud. Vesti küljes olev kelluke on päris kõvasti kinni - selle lahtikiskumine nõudis parajat vaeva - päris julm oleks nõuda loomal sellega ringijooksmist. Nüüd ma ei suudagi otsustada, kas peaks muretsema uue ja suurema vesti või jätaks selle, mis kindlasti ja kõvasti ümber looma istub ja millest raskem oleks välja pugeda.
Eeeee.... äkki peaks selle vesti/traksiteema eraldi tõstma?
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas helen125 » 02. aprill 2008, 07:22

Minu omad jooksevad enamasti metsas vabalt ringi, kuid olen mõelnud ka nende vestide ostmisele juba pikemat aega, sest nende punaste rihmade otsast vingerdavad nad end ilusti vabaks, eriti Hugo. Kuigi ma kahtlustan, et sellest vestist suudab ta ka välja pugeda kuidagi moodi. Aga enne pean mõõdulindi ostma, et nad ära mõõta.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Heleri » 02. aprill 2008, 10:07

Minu omadel on just need punased musta nupuga tuhkrutraksid ja need on ainukesed asjad mis neid kinni pieavad. Muudest traksidest poevad kohe välja. Nende nupuga trakside puhul o n oluline see, et see nupp oleks kõvasti kinni tõmmatud ja ma mõtlen et tõsiselt kõvasti. Nende trakside puhul ongi hea see, et neid saab reguleerida täpselt nii palju kui vaja, pole ohtu et nad on liiga suured. Kui ennast sealt välja libistab, sisi järelikult on traksid liiga lõdvalt seljas. Vähemalt minu omad pole tavalise jalutamise ajal küll neist välja pugenud, oht on aint siis kui väga kaua kas ühe koha peal seista või tuhkur rihmaga kuskile kinni siduda, et ta ei saa eriti edasi liikuda. Enda angerjate puhul ma vestidesse küll ei usu :-D
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Kati » 02. aprill 2008, 10:15

Minu omal ka need punased. Ja täitsa rahul, pole üksi mul neist veel välja vingerdanud. Pongole sai kunagi ostetud küll mingi kassipojatraksid, aga need olid liiga suured ja nii nad siiamaani kasutult seisavadki.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas helen125 » 02. aprill 2008, 11:11

Alguses on nupp nii kõvasti kinni, aga see annab vaikselt järgi millegi pärast ja lõpuks on nii lõdva, et pole mingi probleem sealt välja saada.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Sandra » 02. aprill 2008, 14:19

Mulle need punased kaheksakujulised traksid sellepärast ei meeldigi, et alguses panen küll kõvasti kinni, aga kui tuhkur seal natukenegi vingerdab siis hakkab rihm ka kohe järgi andma.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas marekl » 02. aprill 2008, 15:07

Punastest saab väga head traksid, kui neile lisada üks väike rõngas ja kinnitav klõpsakas, mis kahepeale ühendavad kaks traksipaela tuhkru seljal. Toimib. Mul pole kogemust, et traks järgi annaks.
marekl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Lizard » 03. aprill 2008, 11:37

Mina eelistan nöörtrakse,on kuidagi kindlamalt seljad. Algul sa muretsetud ka vest, aga see oli talle juba alguses väike. Nii, et sai ära visatud. Nööre saab ka palju kergemini selga. Ja minu teada müüakse neid ka igas lemmikloomapoes.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Marbeia » 03. aprill 2008, 18:20

Meile sobivad ka nöörtraksid , aga kardan , et kui liiga kõvasti kinni tõmban siis on Tal valus. Aga tavaliselt me ikka välja ei rabele nendest , sest kui õue läheme, oleme kohe süles või kapuutsi sees :-D
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas cuiza » 03. aprill 2008, 18:42

Minu Laimal on ka punased nöörtraksid, ta ei siple küll nende sees(kõik muidugi oleneb loomast), saame ilusti hakkama on ka enamusajast süles :-D
Sonyal on aga rohelised traksid mis said kunagi ostetud , et talle krae panna, mis muidugi ei õnnestunud, ja saame hästi ka väljas nende traksidega hakkama, aint mind ennast häirib seal juures see et topitakse neid kõrinaid igasuguste trakside külge, ja arvan et ei ole meeldiv mingi vidina kõlinat enda seljas iga astumise juures kuulda.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Lizard » 03. aprill 2008, 19:57

Ka nöörtraksid peavad suht kõvasti kinni olema. Ma panin alguses liiga lõdvalt, kartsin ka, et teevad haiget aga kui nuustik ikka tagurpidi käigu sisse kükkas siis tõmbas traksid üle pea.
Muidugi, et lausa pooksid ka ei pea kinni tõmbama :-D
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas cuiza » 03. aprill 2008, 20:40

Käisin ka nüüd õhtul Laimaga väljas jalutamas, panin ta nöörtraksid ka kaela, natukene aega sikutamist ja läksid ka traksid lõdvaks vble siis süles olles või siis tõesti on need halvad traksid.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Lizard » 05. aprill 2008, 10:22

Huvitab, minu omarahmeldab küll hirmsasti ringi,aga traksid püsivad ilusti,ei liigu nupp ära ega midagi. See on kindlasti individuaalne, kellle mis sobib.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Cazzike » 05. aprill 2008, 10:35

Ka meie Pliksu oma suure rahmeldamisega ei poe neist punastest nupuga traksidest välja - üks kord on vist juhtunud aga siis olid need lihtsalt talle valesti selga pandud.
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Harbiny » 06. aprill 2008, 11:25

Mina ei osta vist elusees neid trakse enam vist. Kunagi kui mu merisiga veel kahe kuune umbes oli siis mõtlesin osta. Ostsin ära ja ei tahetudki seda, hakati piiksuma ja rabeleti sealt välja. Nüüd on see talle väike ka. Kaela ja kõhu juurest ei lähe kinnigi!
Ostsime kõige suurema numbri, see loomapoe müüja ütles et see peab isegi suurtele merisigadele minema aga meil küll niimoodi pole.
Olen kuulnud siin ka kui keegi ütles et tuhkur kraabib selle vesti ära vms.. Minuarust on lihtsalt need rihmad vms kõige õigem valik. Talvel ju tal külm ei hakka kuna paks talvekarv tuleb ju peale..
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas helen125 » 06. aprill 2008, 18:02

Õige suurusega vestist on raskem välja saada kui niisama traksidest, mille pingutid annavad järele, ja vestist väljapugemise probleemi saab lahendada nööbiga, nagu ülal pool öeldud.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas gatu » 16. august 2008, 15:37

mina ostsin mõmmikule algul traksid,need lõhkus ta ära..kuna häirisid teda..hiljem käisin temaga niisama väljas..lahtiselt.nyyd aga nii pööraseks ära läinud et pidid ikka vesti ostma.vesti krõpsud juba nii nõrgaks jäänud et ei julge eriti vabalt väljas käia..vahest roomab endalt vesti seljast.. :-D kaval :-) võiks leida kuskilt mingi eriti turvalise vesti v traksid..
gatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas väike kuradike » 18. august 2008, 11:05

Kuna mina ei suutnud loomapoest leida normaalseid trakse, siis meisterdasin ise valmis.
Ostsin Abakhanist paela, ja need jubinad, millega dressipluusidel paelu kinni hoitakse. Selle jubina ajasin paela otsa, ja tegin veel väikese aasa ka kust pikem rihm läbi panna. Pael käib kaheksas ümber keha, ja seda, kui tugevalt ta tuhkrul ümber on, saab jubinaga reguleerida. Minu omadele meeldib see igatahes rohkem kui vest. Vest oli nende jaoks liiga piirav.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Kati » 18. august 2008, 11:17

Taolised nagu sa väike kuradike kirjeldad, peaks isegi leiduma mõnes poes. Mul sellised ka kodus olemas.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas väike kuradike » 18. august 2008, 15:15

Peaks leiduma jah, aga ma ei suutnud kuskilt leida. Küsisin küll päris mitmest poest.
Aga pole hullu, ise tehtud sobivad väga kenasti ja pätid palju õnnelikumad, kui nende vestidega.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas lamanda » 21. august 2008, 16:19

Kas nendest nöörtraksidest pole pilti, kui nad pakendis on? Mina pole poes näinud:(
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas Marilin » 21. august 2008, 16:55

Ma paremat pilti hetkel ei leidnud, aga muidu sellises pakendis: http://www.forpets.co.uk/shopimages/pro ... rretgb.jpg
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru traksid

PostitusPostitas lamanda » 22. august 2008, 09:10

Marilin kirjutas:Ma paremat pilti hetkel ei leidnud, aga muidu sellises pakendis: http://www.forpets.co.uk/shopimages/pro ... rretgb.jpg

Kas sellega on koos ka mingi nöörist jalutusrihm?
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron