Kas kääbus- või kuldhamster?

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Re: Kumb hamsu on parem?

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 09. mai 2005, 16:56

LittleHellu kirjutas:Mis te arvate kumb hamsu on parem kas kääbus või kuldhamster? Igas mõttes kuidas ta käitub ja kohaneb.. :)


käes püsimine:
süüria oma on suurem ja ehk natukene rahulikum(kuigi see ei ole hamstrite puhul eriti võimalik :D ),kuid tegelikult kõik oleneb kasvatusest,kui palju oma loomale aega pühendad.
seltskond:
Süüria hamstrit saab ainult üksikult pidada,kuid kääbuseid saab mitmekesi(ma usun,et nende kahe hamsiku tegemisi koos on põnevam vaadata ehk :lol: )
värvused:
Süüria hamstreid on suuremas värvivalikus leida kui kääbuseid,seega on vahest raske leida samasugust süüria hamstrit(kuigi osad värvused on väga populaarsed,mina olen oma Jennyga-tumehall-leidnud mitu identset hamsikut)
Kuid tegelikult on kõik suhteline,eks igal ühel omad eelistused :wink:
ehk see kellel on mõlemat liiki hamsikud kodus,oskab paremini erinevusi tuua)
Ja nii ei saa päris öelda,et kumb on parem! (igal ühel omad head ja vead :wink: )
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nipzik » 13. juuni 2005, 20:21

mõlemad on toredad olevused. mul endal mõlemad olemas ja ei oska küll teiste eest rääkida aga kuldhamster on rahulikum ja sihuke seltsivam aga kääbushamstrid on sellised kurjemad ja kui kääbikuid võtta vähemalt kaks siis nad võivad hakata(räägin oma kogemustest) hästi kokku hidma ja kui sa neid välja tahad võtta siis hakkavad rääkima ühesõnaga nad võivad vatuke kurjaks minna.ja veel kuldhamster on selline suurem ja kuidagi selline tekkib nagu selline lähestikkune suhe temaga...muidugi tekib see ka kääbikuga aga minul on neid kääbikuid kaks siis nad nagu hoiavad eemale ja tahavad koos olla aga mitte sinuga...aga kuldhamster on selline inimestega seltsivam....(kõik räägitud oma kogemustest niiet ärge pahandage kui see teie hamstritega samamoodi pole)!!!
nipzik
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Lind või hamster (ja milline hamster)?

PostitusPostitas Beeeeee » 20. märts 2008, 12:53

Ma ei tea, kui palju siin foorumis lontukaid on, igatahes, lontut polnud ma ammu-ammu külastanud, kuna ei tundunud vajadust abi küsida ja seetõttu jäi ta kuidagi kaugeks.
Mõlemad minu kääbused on tänaseks kahjuks lahkunud(lõpuks neil enam vahet ei teinud, kuna nad olid mõlemad juba paksud ja laisad :sad: , esimene lahkus jaanuari algul, teine alles kuu aega tagasi, kuupäevad pole meeles, peab vaatama) ja mõnda aega seetõttu uusi loomi ei tahtnudki, kuid nüüd olen avastanud, et "üksi" on ikka väga kurb ja nukker elada, niisiis otsustasin, et on aeg võtta endale uus sõber(seetõttu otusustasin vaadata ka lontusse, kuid seal oli kõik kuidagi vaikne, nii leidsin ka lingi siia foorumisse).

Niisiis, olen kahevahel, kas lind või kuldhamster, kuigi kaldub rohkem hamstri poole, kuna kardan, et linnust võib tema pika eluea tõttu tüdineda, ning kuna ma viibin tihti paar päeva kodust eemal, tundub hamster parem lahendus ning alati saab ju ka linnu võtta, kui siiski soov on.

Seejuures tekkis küsimus, kas kuldhamstrite pidamisel peab järgima mingeid teisi soovitusi või on see ikkagi enamjaolt sama. Puur on mul alles ja kõik muu ka, arvan, et minu kahele kääbusele sobinud puur peaks ühele kuldsele paras olema. Tean, et toitu arvestatakse neile umbes 10 g päevas + roheline u. üle päeva. Muu peaks ju vist sama olema?

Kumba üldse teie eelistate? -Kääbust või kuldset?
Viimati muutis Mercar 25. märts 2008, 10:33, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Täpsustasin pealkirja ära.
Sussu(?.?.2006 - 9.01.2008 R.I.P.), Mussu(?.?.2006 - 9. 04.2008 R.I.P.), Matilda(26.08.1995)
Kasutaja avatar
Beeeeee
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Gerbil » 20. märts 2008, 22:13

Oot-oot-oot! Kelle vahel sa siis ikkagi oled? Linnu või kuldhamstri? Kuldhamstri või kääbushamstri? :umm:
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Beeeeee » 20. märts 2008, 22:31

See oli nüüd jah, veidi halvasti väljendatud, vabandust, aga siiski linnu ja kuldhamstri. Tahtsin lihtsalt teada, kas kuldhamstri pidamine on kääbushamstri omast väga erinev.
Sussu(?.?.2006 - 9.01.2008 R.I.P.), Mussu(?.?.2006 - 9. 04.2008 R.I.P.), Matilda(26.08.1995)
Kasutaja avatar
Beeeeee
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Gerbil » 21. märts 2008, 11:05

Tõenäoliselt mitte eriti. Kääbushamstrid on lihtsalt pisemad ja aktiivsemad, ning kui kohe alguses mitu õde (või venda) võtta, siis nad võivad ka mitmekesi koos elada. Süüria hamstreid tuleb aga üksikult pidada. Kuna ma hamstripidaja ei ole, oskab ehk keegi teine menüü erinevusi kommenteerida.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Kuldhai » 21. märts 2008, 14:12

Mulle meeldivad rohkem kuldhamstrid.Aga nemad ei oska liigikaaslaste seltskonnast lugu pidada.Kunagi olid meil 2 isast ja kaklesid palju...tuli eraldi elama panna.Lõpuks viisin ühe poodi tagasi ja tõin emase!Aga kohe kahetsesin seda tegu.Emane hakkas isase ees eputama ja muid tempe tegema,mina aga mõtlesin ainult oma vaese Täku peale,kes loomapoes kükitas.Öösel ei saanud magada ka mitte.Lootsin,et teda veel ei ostetud ja hommikul jooksin kohe poodi ja tõin oma armsa hamsu ära.Emase viisin tagasi.Müüja õnneks lubas seda vahetust.Siis oli jälle süda rahul.
Aga kas rotid ei huvita?Ma soovitaks hoopis neid. :razz:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Beeeeee » 21. märts 2008, 17:24

Seda eraldi pidamise asja ma teadsin. Mu klassiõel elavad kaks kuldhamstrit koos, ning kaklevad pidevalt. Ma räägin talle küll, et see võib tal kurvalt lõppeda, aga ta arvab, et neil pole midagi viga. Ise teab :mellow: .

Kuldhai: rotid mind jah, kahjuks ei huvita, mulle tundub, et hamstrid on hulga nunnumad :) .
Sussu(?.?.2006 - 9.01.2008 R.I.P.), Mussu(?.?.2006 - 9. 04.2008 R.I.P.), Matilda(26.08.1995)
Kasutaja avatar
Beeeeee
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuldhamster vs. kääbushamster

PostitusPostitas Saara » 25. märts 2008, 02:17

Üldiselt, kuld- ja kääbushamstri pidamine on üsna sarnane tõesti. Ja kui vahetada kääbusepidamine suure hamstri vastu, tuleb enamjaolt lihtsalt tarvikuid, nt puur, joogipudel ja ratas suuremateks vahetada :) .

Beeeeee kirjutas:Ma räägin talle küll, et see võib tal kurvalt lõppeda, aga ta arvab, et neil pole midagi viga. Ise teab :mellow: .

Selline "ise-teab"-suhtumine on küll isegi Sinu kui "ainult" sõbra poolt vägagi hoolimatu :dry:
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist