Hamster kasvatajalt?

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster kasvatajalt?

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 01. aprill 2004, 16:02

Tere! Mul tekkis üks küsimus: kas Eestis on tõupuhaste hamstrite kasvatajaid? Kui palju tõupuhtad hamstrid maksavad(kääbus-ja kuldhamster)? :)
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõupuhas hamster!?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. aprill 2004, 11:31

Meil on kodus Soomest ostetud tõupaberitega Vene kääbushamstrid campbellid ja talvikod. Järglasi ei ole neil veel olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõupuhas hamster!?

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 03. aprill 2004, 17:53

kui palju näiteks maksab Soomest ostetav tõupuhas hamster ja kas sellist lehekülge ka on? :roll:
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 03. aprill 2004, 18:30

Minuteada ei sa kääbus hamsut ja kuldhamsut ristata. Poes on ikke kõik puhtatõulised, no mõtlen et kuldharmster ikka kuldhamster ja kääbus on ikka kääbus.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 03. aprill 2004, 18:49

No eks see on nagu rottidega. Kõik samast liigist isendid, aga aretajalt saad
1) tõenäoliselt ilusamat värvi
2) üleüldse tervema ja pikaealisema
3) hea iseloomuga
4) sugupuuga
looma. :D Tõugude ja värvide teemas on ju näha, kui imelisi värve ja markeeringuid olemas on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tõupuhas hamster!?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. aprill 2004, 19:41

xliisukex kirjutas:kui palju näiteks maksab Soomest ostetav tõupuhas hamster ja kas sellist lehekülge ka on? :roll:

Vene kääbushamster Soomes maksab 10 EUR-i. Siis tõupaberitega. Süürialane on kallim, oleneb kasvatajalt, alates 12 kuni 15 EUR-ini. Nii et pole nagu üle mõistuse kallid.
Jah, kuldhammstri ja kääbiku ristamine läheb vist raskeks :wink: Kuid - kahjuks on levimas vene kääbushamstrite - talvikote ja campbellide omavaheline ristamine, mis on aga lubamatu. Kunagi arvati, et sellisel teel saadud hübriidid ei anna järglasi. Kuid kahjuks pole see nii, enamus neist annab järglasi :( Sellepärast eelistasingi osta oma hamstrid pigem Soomest ja kogenud kasvatajalt, kui Eestist ja loomapoest. Vähemalt ma tean kindlalt, et minu campbellid ON campbellid ja talvikkod ON talvikkod. Muide, homme on Helsingis suur hamstrinäitus :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõupuhas hamster!?

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 04. aprill 2004, 11:08

aga kuidas selle üle toomisega Soomes on?Kui ma ostan Soomest hamstri ja tahan Eestisse tuua,siis mis ma selleks tegema pean ja kas te teate aretajaid ja nende kodulehekülgi,kui teate palun öelge mulle! :lol:
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõupuhas hamster!?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. aprill 2004, 11:41

xliisukex kirjutas:aga kuidas selle üle toomisega Soomes on?Kui ma ostan Soomest hamstri ja tahan Eestisse tuua,siis mis ma selleks tegema pean ja kas te teate aretajaid ja nende kodulehekülgi,kui teate palun öelge mulle! :lol:

Ületoomisega pole probleeme olnud, sest hamstrite kohta mingid vaktsineerimisnõuded ei kehti. Kõigepealt lepid kasvatajaga kokku, kas ta müüb Eestisse, siis istud laeva peale, sõidad Soome. Võtad loomulikult kaasa transpordi puuri, lähed kasvataja juurde ja nii sa endale Soomest hamstri saadki.
Aga andmeid vaata aadressilt http://www.hamsteriyhdistys.net
ja seal olles mine lingile "kasvattajalista".
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. aprill 2005, 15:54

Tere! Ma ei oska aru saada et kas mu hamsu on tõu või tavaline..kas saaksite mulle mõne lehekülje anda kus oleks sellest juttu või pilte????
Jõudu teile!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 16. aprill 2005, 17:07

Ma usun, et sul on ikka tõupuhas hamster. Ma ei tea ainult mis ta sul on: kas mingi kääbushamstri liik või süüria kuldhamster. Süüria kuldhamster on kindlalt tõupuhas, kuna teda saabki ainult kuldhamstriga paaritada (kääbushamster on tema jaoks liiga väike, et paaritada ja vaevalt et nad paarituksidki omavahel). Kääbushamstreid on mitut liiki ja neid on võimalus omavahel ristata, aga see pole soovitatav. Enamasti saavad pojad siiski samast liigist hamstrid.
Kui tahad, siis võid lugeda hamstrite tõugude kohta siit: http://www.freewebs.com/hamstripesa/hamstriliigid.htm
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist