Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: 2 isast ühte puuri?

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 21:06

caty kirjutas:Küsin siis kindluse mõttes veel üle. Üks poiss on 2 kuune ja kui teine sama vana poiss juurde võtta, on siis kõik OK?!

Asi on keerulisem. St sul on vaja uusi tutvustada. Seda, kui territoriaalne su rott on ja kui kergesti ta uue omaks võtab, on raske ennustada.
Alustuseks hoia uut teises puuris või kandepuuris.
Lase nad kokku neutraalsel pinnal. Nt vanni põhjas, niiet nad ära joosta-kaduda ei saaks.
Kui nad seal kaklema lähevad, on asi pahasti. Kui seal sõbralikult läbi saavad, siis saab edasi toimetada.
Kas sa inglise keest saad aru? Võiksin kohe anda mõne hea lingi.
[Nuu, appi, sul on kindlasti selle teema kohta valmismärkmeid!?]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. jaanuar 2004, 16:55

Andra kirjutas:Rotte võib hulgakesi koos pidada, kuid lemmikud tuleb võtta üheaegselt. Juhul, kui tahate siiski hiljem mõnda lemmikut juurde, siis on kõige parem tuua võimalikult noor isend, kes ei ole veel suguküpsust saavutanud, sellega on tavaliselt võimalik vältida kaklusi.
Ühes puuris:
* Üks emane/isane
* Kaks emast/isast
* Emane isane (paar, kindlasti erinevatest pesakondadest)
* Kolm emast/isast
* Kaks emast üks isane (isane sellisel juhul kindlasti teisest pesakonnast)


Ei pruugi võtta üheaegselt. :) Aga kui võtad üheaegselt, ei ole tutvustamisega vaja vaeva näha.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 21. jaanuar 2004, 17:39

m kirjutas:nii,
lasin oma rotipoja täna esimest korda suurega kokku (mõlemad isased, kastreerimata, vana aasta aega üksi elanud - suht halb variant?)
Varem olid rotid läbi võre kohtunud, natuke piiksunud ja käppadega põtkinud, aga mitte eriti kurjad välja näinud.
Võtsin suuuure pappkarbi, puistasin väikese vanilltuhksuhkruga üle ja lasin karpi. Siis pesin suure puhtaks, hõõrusin teda ka natuke vanillsuhkruga kokku, haarasin veepritsi tugevamini kätte ja lisasin suure roti karpi.
Suur uuris algul niisama karbis ringi, väike käis tal järel. Siis avastas suur väikese ja hakkas teda limpsima. Ja limpsisidki teineteist mõnusasti, kord oli üks peal, kord teine, mingit hirmu ega agressiivsust ei ilmutanud kumbki.
Kas võin nüüd loota, et edasine läheb sama kergesti ja võin väikese muretult tuppa lahti lasta või on veel kriitilisi hetki ees?


Päris muretult ma teda tuppa ei laseks - vt teemat
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=280
Võibolla pooleks tunniks ja aegamööda lahtioleku aega suurendada? Vastavalt sellele, kuidas noorsand end ülal peab.
Kui nad praegu ei kakle, siis tõenäoliselt ei hakkagi kaklema. Iseasi, mis siis juhtuda võib, kui noormees 4-6 kuu vanuselt puberteeti jõuab ja hormoonid möllama hakkavad. See on enamasti ohtlik vanus kui võib selguda, et noormehe lahutamine ta torpeedodest kõigile kasulik on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 24. jaanuar 2004, 17:12

m kirjutas:nüüd elavad tüübid suht sõbralikult ühes puuris - söövad kõrvuti ja lösutavad puntras ühes võrkkiiges.
Aga
mul on seal eri mõõtu majakesed - väikese uksega väike maja, mida ma planeerisin väikesele pelgupaigaks, kui suur teda ahistab, ja siis veel suur 2-toaline väljaehituskarp, kuhu ikka viis rotti lahedasti ära mahuks. Noh ja sellesse suur väikest sisse ei luba - hakkab ukse ees käppadega vehkima. Ise on ennast väikse majja küll püüdnud pressida, nägi siis välja nagu täissöönud Puhh Jänese urus. (Noh, mis seal salata, väike on suures majas ka käinud, kui suurt kodus pole.)
Kas suur võib jäädagi mingeid "oma" territooriume kaitsma või annab see tasapisi järele?


irw @ "nagu täissöönud Puhh Jänese urus"! :lol: :lol: :lol:
ma arvan, et läheb üle. Turn ei lubanud ka Pikslit tükk aega oma kuuti, kui ta ise seal sees oli, aga praeguseks magavad nagu kaks nunnut seal puntras peakesed ukseaugust väljas nagu kutsal. Täiesti lahutamatu paar. Aga Kuubikuga hoitakse distantsi... Või hoiab Kuups ise eemale, mingi naiste värk ju ikkagi. Ja Nell las kosub veel nädalakese, enne kui kambale tutvustama hakkan...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 30. jaanuar 2004, 17:17

No ühte inimest ma vähemalt tean, kes kahte isast ühes puuris peab, ja tead sina ka ja peaksid isegi näinud olema... Shane'il ju olid ja ta veel rääkis, et ta ei saa üldse aru, mis jutt see on, et isased ei saa omavahel läbi, et tema on palju kordi ka võhivõõrad isased lihtsalt ühte puuri kokku pannud ja kogu lugu...
Ise ma tõesti ei ole kahte isast koos pidanud, aga igalpool rõhutatakse, et see on täiesti võimalik. Olen ka lugenud, et isased tegelikult siiski tülitsevad vahel ka siis, kui muidu sõbralikult läbi saavad ja paarist hambajäljest mõne looma sabal ei maksa paanikasse sattuda. (Samas kui ma selle jutu inimsuhetesse ümber tõstan, siis ma nimetaksin sellist asja perevägivallaks :roll:)
Kui see sind lohutama peaks :mrgreen:, siis on mul kusagilt jäänud meelde, et isased rotid oma vastast võitluses ei tapa, ainult "peksavad läbi", emased on selles osas julmemad... :roll: :cry:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 30. jaanuar 2004, 17:21

m kirjutas:Kas mõni teadlikum inimene üldse peab ka isast rotti? Nii vähe/palju kui ma ennast enne rotivõtmist harinud olin, suundusin ma poodi ka ikka sooviga emane rotipoeg võtta. aga igas puuris oli pesakond isaseid järel...

Ma arvan, et asi on selles, et poepidajad räägivad isased agressiivseks. Selle peale, et kaks emast võib koos olla, tulin tollal veel teadmatu mina ka. Pakuti mulle ka võimalust samast pesakonnast hoopis poisse võtta, aga kartsin ka, et äkki hakkavad kaklema. Nii saingi tüdrukud.
Teiseks, isased märgistavad. Sageli nii jääbki, et kus kõnnib, seal pissirada järel. See jääb tuttavate jutust kõrva taha ja nii isast ei võetagi. :roll:
Kunagi ühe rotile pruuti otsiva kuulutuse autoriga suheldes rääkisin inimesega, kellel kolm sama pesakonna poissi oli ja kes väga rahul nendega oli. Aga see oli nüüd juba rohkem kui aasta tagasi, mul pole vist kontakte alles.
Ja ei, sa pole üksi. :D DapperRatis on ju ainult isased rotid, näiteks. ;) Ja Rotilistis on palju neid, kes oma poistega vägaväga rahul on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Täiskasvanud rottide tutvustamine

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 21:55

raspe kirjutas:Nyyd kysiks teadjate käest hoopis seda, mis te arvate kui suur on tõenäosus,et 1a isane ja 1,5a isane omavahel hakkaksid läbi saama.
on kellegil kogemusi?.

Ma olen lugenud teiste kogemusi. On võimalik küll! Aga hoolikalt tuleb kogu pikk tutvustamiste jada läbi teha. See võib kuu aega võtta. Oleneb, kui agressiivselt vana olija oma territooriumit kaitseb ja kui agressiivselt uus tulija bossiks saada tahab.
Umm, muidugi, minul olid kastreerimata Tembu ja Flix samas puuris igasuguse tutvustamiseta. Mõlemad tulid samal päeval, mõlemale oli territoorium võõras. Suuri kaklusi polnud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

uus rott

PostitusPostitas cosmical » 02. aprill 2004, 06:12

Oleks selline küsimus, et on plaanis võtta endale veel teinegi emane rott. (St. praegune on ka emane u. 4-5 kuune) Kui osta nüüd poest uus rott (vanust tavaliselt vast paar kuud) kuidas nad omavahel sobiksid? Sest puur hetkel suhteliselt väike kus nad elama hakkaksid mõlemad? Äkki suurem rott hakkab kiusama väikest või hakkavad üldse kaklema?
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 02. aprill 2004, 12:09

Mõte on hea, kiidan igati! Aga kui kergesti nad läbi hakkavad saama, on raske ennustada. Vaata rottide tutvustamise teemasid.
Väiksel peaks kindlasti alguses oma puur olema. Neid ei saa kohe ühisesse puuri panna. Siis on kindel, et läheb tapluseks. Ise ka võhivõõral lihtsalt korterisse elama kolida ei lubaks.
Üks variant on oodata ära uus suurem puur, kuhu siis mõlemad tutvustada. Võõral pinnal on ka vanem rott ebakindel ning nad saavad võrdsetel alustel tutvust sobitada. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 02. aprill 2004, 19:50

sai juba täna rotuke välja vaadatud .. aind ei uurind veel aks on ikka emane ... kui on sisi pühapäeval ostan ära :P
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 03. aprill 2004, 16:19

niih ... nüüd rotitüdruk ostetud ... sai seekord kirju ostetud aga vähe tumedam ... igati armas rotuke :P
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. aprill 2004, 16:31

Nonii, ootame huviga, kuidas tutvustamine läheb ja milla pildid galeriis vahetuvad. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. mai 2004, 17:07

Enne vaniljesuhktrut võiks lihtsalt puuri ära küürida ja mõlemad rotid ära pesta - siis nad lõhnavad ka neutraalsemalt.
Siis veel selline trikk, et uustulnuk vanema olija pissiga kokku teha - siis lõhnab nagu oma. Ise proovinud pole aga lugesin kellegi positiivset kogemust sel viisil.
Aga üldiselt - võta foorumis ette ja loe läbi rottide tutvustamise teemad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 09. mai 2004, 12:48

ostsin ära ja panin kokku. päris hästi said läbi aga steffy muutus kadetaks ja sõi kõik tema eest meelega ära. selle pärast panin nad eraldi puuridsse.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 10. mai 2004, 17:57

Kerly91, selle vastu aitab, kui panna kaks söögikaussi või piisavalt palju süüa. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 10. mai 2004, 18:55

pane kui palju tahad Steffy peidab kõik head asjad minema... ;)
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 20. mai 2004, 10:37

aga mu rott on muidu hästi sõbralik ja kui mu ema ja isa lubaks võtta veel ühe isase roti kas nad saaks siis hästi läbi või ei saaks?
mu rott on igatahes kõikide võõraste inimeste vastu ka väga sõbralik ja uudishimulik...:)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 20. mai 2004, 15:28

Scratchy kirjutas:aga mu rott on muidu hästi sõbralik ja kui mu ema ja isa lubaks võtta veel ühe isase roti kas nad saaks siis hästi läbi või ei saaks?

võimatu ette ennustada... Võib minna nii, võib minna naa...
Mina näiteks ei suuda kuidagi oma kolmesele kambale praegu neljandat tutvustada, sest "uus" lihtsalt on nii tige teiste vastu, et isegi kui teised on oma puuris ja tema ronib võõra puuri katusele, siis on tema see, kes karvad turri ajab ja käpaga teistele äsab, minu senised kogemused on alati ainult vastupidised olnud.
laura188 kirjutas:Kuidas sa nii tark oled?

tegelt ma ei ole kuigi tark. see tekst sai kunagi ingliskeelsete lehtede põhjal kokku kirjutatud, kui alustasin rotiteemalise kodulehe kokkupanemist. (Selle lehe tegemine on mul ikka pooleli, nii nagu enamus asju, mida ma kunagi alustanud olen.)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Keda võib ühte puuri panna ja rottide tutvustamine

PostitusPostitas helectra » 20. mai 2004, 15:57

No minu tutvustamine lõppes igatahes nii, et vana Juhe elab oma laual ja noored enda omal, sest Juhe sattus noorte nägemisest sellisesse marru, et oi kui kole. Kahjuks pole see aja jooksul eriti vähenenud ja kui ta juba läbi puuri nii vihane on, siis kokku ma neid küll ei lase. Igatahes proovis mu suur isarott ennast meeleheitlikult läbi pisikeste võrevahede suruda, et noori kätte saada. Käpad käisid nii kiiresti, et ma ei saanud arugi mis seal vehib, selle juures tõi ta kuuldavale selliseid helisid nagu 2 kaklevat isakassi ja ajas veel kõik karvad puhevile kah :oops: peale seda stressas ta veel nädal aega ja käis turtsudes ringi nagu oleks kogu maalima häda tema peale langenud.
Tuleb välja, et minu Juhtme parem nimi oleks võibolla hoopis Kuriloom või midagi muud sellist :? aga ma ei anna veel alla, las pägad kasvavad veel ja proovime uuesti :P
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 20. mai 2004, 16:22

Isaste tutvustamine võib vabalt kaks kuud võtta.
Seda minagi teiste kogemustest lugesin, et kaheaastased on üldiselt sellised malbed, kellele lihtne tutvustada. :)
Minu noorte ja vanade tutvumine on küll pigem keskealiste daamide väikluse taga. :? Tigetsevad! Ja väiksed on ikka nii väikest kasvu, et ... No ja saidki nüüd eraldi suure puuri. :) Igatahes hakkab mul tekkima arvamus, et tutvustada on lihtne kas väga noorest peast, või kui rott juba vanake, siis uusi tutvustada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 20. mai 2004, 17:24

Aga kui mu rott on praegu minu juures olnud 4 kuud ja 20 päeva kas siis saaks veel tutvustada kui ma saaks võtta mõne väiksema roti kes on juba poes koos teiste vendade-õdedega siis oleks ju ta sõbralik?
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

rotikesed

PostitusPostitas katzik » 26. mai 2004, 13:07

täna vötsin oma vanemale rotile seltsilise..mölemad emased...siis panin uue roti puuri ja vana vötsin välja..oli seal natuke olnd sai vana rott teada et uus rot om ja läx puuri juurde öiendama...piixumist kui palju..uus rott oli lihtsalt seal ja yritas pigem söbraks saada..natuke hiljem kui vana oli rahunend panin nad voodi peale..vana pani noorema selili ja ma ehmatasin ära ja vötsin vana ära..ei tia mis olex saand.. :( ma olen juba selline pabistaja..kas seda vanilje trikki tasux teha ikka?..mul muidu rott pole kunagi niimoodi närvelnd ..ja nyyd siuke action muti..loodan et lepivad ära ikka.. :roll:
Kasutaja avatar
katzik
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 213
Teemad: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. mai 2004, 13:11

Kui ta lihtsalt selili pani, siis see on normaalne alluvussuhete paikapanek. Teine võib küll piiksuda, aga sellest pole hullu. Üldiselt, kuni veri väljas pole, on kõik ok.
Aga tegelikult loe siit teisi tutvustamise teemasid, sest päris kohe neid samasse puuri panna ei tohi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Liina » 28. mai 2004, 20:55

liliah kirjutas:keegi siin pakkus et peremehe süles nad teineteist ei ründa. Vähem kui minuti möödudes oli suurem väiksema kallal. Turtsus, puhises, ajas end küüru, lõi teda tagajalgadega ja üritas pidevalt hammustada (ninast eriti).

Liliah, mina pakkusin selle välja, kuid meeles tuleks pidada seda, et süles nad ei tohiks kaklema hakata AINULT SEL JUHUL kui nad on neutraalsel pinnal saanud normaalselt hakkama, kasvõi on paar maadlust, aga üldiselt saavad läbi.
Ja seda, et nad kaklema ei hakka, seda ma ei väitnud 100%, kuid enamjaolt juhtub nii, et kui neutraalsel pinnal nad kakkuma ei lähe, siis üldjuhul ka kohe Sinu süles olles mitte.
Kuid selles on Sul ka õigus, et rottidel on väga erinevad iseloomud ja kunagi ei või teada, kaua läheb rottide tutvustamisega aega. Alati rotid ei pruugigi kokku sobida. Kuid Sinu puhul ma arvan, et võta asja väga aeglaselt. Näiteks nädal aega järjest tutvusta neid neutraalsel pinnal (ntx madala veega täidetud vann. Seal juures vesi ei tohiks olla kõrgem roti esikäppadest, sel ajal kui ta tagajalgadel seisab.) Põhiline märksõna Sulle oleks - ära kiirusta. Anna rottidele aega...
Liina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liina » 29. mai 2004, 16:50

Angel kirjutas:Praegu elavad poisid mul Jenny puuris(nagu Liisa rottide puur). Kui sinna veel üks või kaks rotti juurde panna, kas puur väikseks ei jäe? Tean, et võimatu on ette ennustada, kuidas rotid läbi hakkavad saama, aga kuidas üldse võiks kaks isast rotti sellesse suhtuda, et neile tulevad seltsiks rotitited? :?

Vastuseks Sinu küsimusele, et kuidas juba 2 Sinu rotti võivad roti titadesse suhtuda, vastaks ma nii, et need rotititad võiksid olla 6-10 nädalat vanad. Sellise vanusega isaseid rotititasid tutvustada täiskasvanud isastega pidi väidetavalt olema kerge. Mul endal võib minna raskeks, sest lugesin, et täiskasvanud isase tutvustamine täiskasvanud isasega pidi olema kõige raskem... aga eks näis. Ju ma siis annan teile hiljem teada, kuidas mul endal läks. :)
Üldiselt minu kogemus on selline, et isaste tutvustamine isastele pole keeruline. Raskem on tutvustada teisena võetud rotti esimesele rotile, ja edasi juba 2., 3., 4. jne rotti on juba kergem esmastele tutvustada.
Endal mul on praegu 3+1 rotti. See üks seal lõpus on hiljuti selle Soov.ee kuulutuse kaudu saadud rott, kellele nüüdseks on nimeks saanud Kirp, ning tema tundub olevat ikka suhteliselt agressiivne (mul veel koer kodus, ja kui ta rotut võre tagant uurib, siis Kirp hakkab käppadega vehklema ja hüplema, ning üldse ähvardavalt käituma, umbes, et "See siin on MINU territoorium, ja SINA oma nina siia ei pista!"
Selliseid rotte on väga raske teistele tutvustada, sest üldjuhul ta tahab iga hinna eest saavutada hierarhias kõrgeima koha, ning olla autoriteet. Ja vana rott, olles juba autoriteet peab siis kas võitlema enda positsiooni säilitamise eest, või siis peab alla andma... eks siis näis, kuidas minu teised rotid teda vastu hakkavad võtma. :)
Liina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 31. mai 2004, 16:11

Angel, Jenny puuri mahub 5-7 rotti - eeldusel, et sa originaalile korruseid lisaks ostad. Vaata puuride mahtuvuse teemasse, seal ka link nii ruumala kui puuri korruste järgi mahtuvuse arvestamisse.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas nuu » 14. juuni 2004, 18:43

OOOH!!! Sain Nelli ja Piksli lõpuks ühte puuri!!!
Laupäeva lõunast saati on nad olnud kahekesi väiksemas puuris ja juba samal õhtul käitusid peaaegu nagu eluaegsed sõbrannad. Kuidas see mul õnnestus, seda ma ei oskagi täpselt kirjeldada, see oli nii segane lugu kõik ühtekokku. Põhimõtteliselt ma lihtsalt tekitasin neile neli tundi järjest nii palju uusi erinevaid olukordi, kui suutsin välja mõelda: kahekesi väga madala veega vannis, kahekesi märjalt ja suhkruselt köögilaual keset head ja paremat, kahekesi õues minu õlal, kahekesi suures pappkarbis heinte sees jne. Neil lihtsalt ei olnud aega üksteisega kakelda, ja kui neli tundi juba koos seigeldud, ega siis ei sünni ju ometi enam viha kanda! :lol:
Nüüd olen igatahes veendunud, et Nelli võitlushimu põhjuseks oli argus, mitte agressiivsus.
Pühapäeval üritasin neile samal meetodil Kuubikut juurde tutvustada, kõik oli okei kuni selle hetkeni, kui nad koos suurde puuri lasin... (Ma lihtsalt ei jaksanud kogu puuri nii puhtaks küürida; pool puuri nühkisin metallnuustikuga varb haaval üle, see võttis 2 tundi aega ja minu jaks sai tilgatumaks otsa; ülejäänu pesin tavaliselt harja ja veega. lõhna hajutamiseks kasutasin äädika lahust ja loomapoe "prfüümi" ka, aga kui rotid sees olid, siis oli kohe näha, kuidas Kuubik nuusutamisega küürimata varbadeni jõudis ning seejärel karva turri ajas. oeh.) Nii et, mul veel on, mille poole püüelda.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas nuu » 14. juuni 2004, 19:19

liliah kirjutas:"veeteraapia" on parim :twisted:

Kust küll tulevad rotid, kes vannist välja ei hüppa? Või on minu omad selle lihtsalt hulljulge Kuubiku eeskujul selgeks õppinud...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Carita » 15. juuni 2004, 12:42

Mul hetkel suhteliselt halb seis oma nelja rotiga :roll:
Kaks kuue kuust ja kaks pooleteist kuust.
Proovisin siis nagu neid kokku panna juba et emased kokku ja isased kokku.Isased saavad hakkama,natukene on piiksumist kuid see sellepärast et mu kuuekuune Jinks on kõva mängur.
Aga emased :( Bianca läheb kohe tugevasti kallale,olen teda kiitnud ja maiuspala andnud kui ta ei ole seda pisikest hammustand aga ikkagi aru ta ei saa.Mul halb tunne lootsin et saavad sõpradeks aga vist jääb ära see asi :( Nõme ju isased saavad koos elada aga emased ei.
Aga kas sihuke asi pole võimalik et kui pisike on juba suurem et siis nad saavad paremini läbi et väike oskab enda eest seista?
Ma nii loodan et nad hakkavad läbi saama
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rottide tutvustamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuni 2004, 13:09

Suur rott on minu juures 6 nädalat olnud. Täna võtsin uue juurde.Mõlemad on isased. Panin nad koos vanni ja siis nad suhtlesid. Alguses nuusutasid üksteist, suurem nuusutas väiksema kotte (munandeid).Aga suurem läheb kohu aeg väiksema peale ja vahepeal kõvasti käitub temaga. Väiksem piiksub vahel, aga ikka läheb suurema juurde. Panin nad siis puuri ja jälle samamoodi, mis vannis. Ma nii kardan, et suurem teeb väiksemale kõvasti liiga, kui mind kohal ei ole. Puuris läheb kogu aeg talle kallale! Mida peaks tegema?
Asi on kas selles, et ma ei saa aru, kas nad kaklevad või müravad. Üksteisega tegelevad, väiksem vahepeal piiksubub, aga ära ka ei lähe suurema juurest!
PS. Tegin puuri täitsa ümber
Ja seda ka, et suuremal rotil on majakene olnud, kus ta olla saab, kas väiksemal peaks ka oma maja olema või on nad koos ühes
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist