Lili rotipere

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Lili rotipere

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 27. august 2007, 09:55

Kuna lontulehe kadumise tõttu on minu rotid "ära kadunud", siis tutvustame ennast uuesti :-D
Mul on siis kaks 16. aprillil 2007 sündinud musta berkshiiripoissi :happy:
Alguses oli suureks probleemiks see, et poest ostetud poisid (Simon ja Joosep edaspidi) olid väga arad, kuid nüüd oleme sellest üle saanud ja poiskad on väga seltskondlikud, kuigi süleloomi neist saanud ei ole :razz:
Alguses, kui mäletate, pidid nad elama papagoipuuris, aga hiljem sai neile ka vastava vajadusega suur puur ostetud ja nad on väga rahul:)
Tohutult rahul olen muidugi mina nendega, nad on välimuselt väga sarnased, aga iseloomud totaalselt erinevad:)
Ei kahetse absoluutselt nende soetamist :razz:
Tervitused siis meie poolt siin foorumis :roll:

Lisan enda teema esimesse postitusse kõik enda rotid:

Simon - (isane must berkshire) 16.04.2007 - 08/09 talv
Joosep - (isane must berkshire) 16.04.2007 - 08/09 talv
Nööbik - (isane must kaputsiin) mai 2013 - 19.07.2014
Tulipuna - (isane šampanja kaputsiin) mai 2013 - 08.01.2015
Chilli - (isane must kaputsiin) mai 2013 - 20.04.2015
Nemo - (isane agouti husky) okt 2013 - 26.05.2015
Prints - (kastreeritud isane must "sassiläinud" kaputsiin) mai 2013 - 17.08.2015
Othello - (isane dumbo agouti berkshire) 26.12.2013 - 18.08.2015
Kissu's Sauron - (isane self black rex) 04.07.2014 - 27.03.2016
Kissu's Frodo Baggins - (isane self mink rex) 04.07.2014 - 27.09.2016
Opaal - (isane dumbo self topaz/fawn rex) 26.12.2013 - 11.10 2016

Olen hetkel rotitu, aga ei saa anda lubadust, et igaveseks...
Viimati muutis Lili 11. oktoober 2016, 18:17, kokku muudetud 18 korda.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 28. august 2007, 09:29

Lili kirjutas:Kuna lontulehe kadumise tõttu on minu rotid "ära kadunud", siis tutvustame ennast uuesti :-D Mul on siis kaks musta berkshiiripoissi Tohutult rahul olen muidugi mina nendega, nad on välimuselt väga sarnased, aga iseloomud totaalselt erinevad:) Ei kahetse absoluutselt nende soetamist


See postituse osa kõlbaks juba ka minu rottloomi kirjeldama. Minu rottidel ei tee enamik inimesi kõhu alla vaatamatta vahet.
Ju minu rottidega tegeldi poes rohkem, igatahes on nemad süleloomad ja juba esimesel päeval tundusid väga uudishimulikud.
:biglove:

Tervitused siis minult, Sikilt ja Ronnult.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 28. august 2007, 09:55

Tänud! :-)
Njah, endalgi tihti tegemist, et neil vahet teha, aga kõhualuse järgi teeb kohe vahet ja ka käitumise järgi olen hakanud tegema :razz:
Simon on väga hoolikal vaatamisel ka veidi hallikama peaga :-D Aga sellega on nii, et olen ise puuse pannud, kui selle järgi vahet hakkan tegema, nii sarnased on nad :wink:
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 29. august 2007, 11:42

Hallim, mittehallim, (heledamad)tumedamad triibud (laigud) , roostetanud või mitte jne.
Nende järgi vahetegemisega lähed küll õnge. Asi on selles et need muutuvad ja väga kiiresti. Hall võib tulla näiteks sellest et rott pole sealt veel karva ära vahetanud. Näieks Ronnu tundus mõned päevad hallim.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 29. august 2007, 12:38

Aga Simon on algusest peale olnud nagu nõksu heledama peaga...ma ei oska seda seletada :razz: aga just selle järgi olen hakanud neil ka vahet tegema :-D
Vb on tõesti tegu kohatise nähtusega :happy:
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas kerluusha » 29. august 2007, 12:41

Nonii, muudkui vaidlete, aga kus on siis pildid, et ka meie neil vahet saaks teha? :-D
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 29. august 2007, 12:50

Õhtul panen :-D Ma praegu tööl :ups:
Eile just tegin uusi pilte, aga muidu on neist pilte aadessil:
http://fotoalbum.ee/photos/heavenly/sets/172206 :razz:
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 29. august 2007, 14:24

Muide, alates eilsest on siis lõpuks Simon mu täitsa enda omaks arvanud ja põuerotiks hakanud :razz: Joosep käib ka puurist väljas olles mind uurimas, aga suuremat lähedust (paitust) ei taha.
Simon aga otsib ise, kust põue pääseda ja tundub, et ka silitused hakkavad meeldima :-)

Offtopic: Rotid on mul olnud umbes paar kuud, lasen neil igal õhtul voodi peal ringi siblida. Pole julenud neid tuppa lahti lasta päris, kardan, et kaovad ära :razz: või närivad juhtmeid...
Kuna mu tuba on teisel korrusel, siis on mul toas trepp ning see ongi kõige suurem probleem (trepp on sellise ehitusega, et kummagi jala jaoks on omad kindlad astmed, kui te nüüd aru saate :-D ).
Kuidas peaksin käituma, kas lasen nad lahti või peaksin trepi olemasolu ohuks pidama.
PS! Trepp on võimalik ka kinni katta, kui väga vaja...
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 29. august 2007, 20:24

Ei õnnestunud kahjuks pilte panna, kuna ütleb, et pildi suuruse määramine ebaõnnestus. Mul pildid fotoalbumis, aga pean vist fotobucketisse panema :ups:
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas kerluusha » 29. august 2007, 21:52

Lili kirjutas:Pole julenud neid tuppa lahti lasta päris, kardan, et kaovad ära :razz: või närivad juhtmeid...

Ehk leiaksid mõne toa või ruumi, kus ei oleks lahtiseid juhtmeid ja kus sa tunneksid rotte lahti lastes end kindlamini. On võimalik ka näiteks diivani alused mingisuguste rätikute või linadega kinni katta, et rotid sinna alla ei saaks pugeda. Silma võiks neil pidevalt peal hoida.

Lili kirjutas:Kuidas peaksin käituma, kas lasen nad lahti või peaksin trepi olemasolu ohuks pidama.
PS! Trepp on võimalik ka kinni katta, kui väga vaja...

Trepi võiks kindlasti igaks juhuks kinni katta.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Scratchy » 30. august 2007, 10:58

Väga armsad rotipoisid! :)

See hallikam/heledam toon võib olla titekarvast, mis pole veel välja vahetunud.
Kuna nad mõlemad on berkshiirid (kõht, käpad ja sabaots valged), siis äkki saad ilma kõhu alla vaatamata teha neil vahet sabaotste järgi, ehk on ühel saba otsas rohkem/vähem valget kui teisel.

Mina oleksin õnnelik, kui oleksin oma rotid õpetanud ainult diivanil või laual vms kohas käima, mitte terves toas. On rotipidajaid, kelle rotid jalutavad ainult voodil/diivanil ja sellega ühenduses oleval laual, kapipealsel või muul taolisel. Minu rotid võivad vabalt joosta terves toas. Sellega kaasneb ka palju probleeme- tapeedi tirimine, juhtmete närimine, teevad palju muud pahandust ja ka viivad toidu tuppa laiali (puurist mõne nämma asja). Kuid see kõik oleneb ka rotist. Mu eelmised rotid ei teinud pooltki nii palju pahandust kui praegused. :sleep: Seega kui sa ei saa rotte tervesse tuppa lahti lasta, siis ehk lepivad nad ka lihtsalt kapipealse või voodiga. :wink:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 30. august 2007, 11:50

Mul on küll paar kapipealset, kuhu võiksin neid lubada, aga nii väga kardan, et nad teevad mingi hüppe sealt alla ja vigastavad ennast :ups: Vb kardan asjatult, ma ei tea, sest tean ju, et nad väga hea tasakaaluga loomad :razz: :razz: aga ma ei tea...kuidas teie rotid on käituvad, kui nad näiteks kapi peal on...(mul üks kapp on umbes meeter kõrge, teine vähem)

Aa, rottide vahettegemisest veel nii palju, et olen ka nende sabaotsasid vaadanud ja nad selle koha pealt nagu kaksikud.
Viimati muutis Kissu 30. august 2007, 14:48, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Edaspidi palun kasutada "Muuda" nuppu, kui soovid oma postitusele midagi lisada.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 31. august 2007, 18:59

Eks nad ole küll üj'hest pesakonnast arvatavasti. Aga mitte kaksikud vaid näiteks kaheteistkümnendikud.

Muide rotid tulevad meetriselt laualt täiesti vabatahtlikult alla. Sealjuures ei juhtu nendega midagi. Kui muidugi midagi madalamat kõrval on kasutatakse ka seda vahepeatuena. Kokkuvõttes ei püsi rotid sul nende laudade peal. :wink:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 31. august 2007, 19:04

Ok, siis tean, et ei tasu sellele loota, et nad kapi peal püsiks...jätkame siis ikkagi vana traditsiooni, et igal õhtul tund või poolteist voodil müttamist :wink:
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 31. august 2007, 19:19

Minu rotid saavad terve toa peal vabalt olla. Kui sul just pragusid ei ole mille kaudu rott saaks toast väljuda või kuhugi taha pugeda (kui on võid korralikult kinni toppida.) võid sedagi proovida. :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 06. september 2007, 08:28

Siiani ei ole julenud oma poisse tuppa lahti lasta. Saavad voodi peal ka oma trallid trallitatud, vb kui nad suuremaks kasvavad ja targemaks saavad, siis saan neid ka tuppa lasta. Aga praegu on nad ehtsad pubekad ja teevad lollusid kahe suupoolega.
Kuna nad mul voodi peal käivad, siis selleks otstarbeks on mul ekstra tekk, mille ma siis voodile panen. Aga no auke ikka tekikoti sisse ei ole vaja ju...aga Simon arvab teisiti :bang: Tema kukkus üleeile tekikotti dekoreerima...hammastega!!! Mina muudkui keelan, tema teise koha peale ja jälle hambad sisse ("aga äkki siia võib"). No lõpuks ta õnneks loobus.
Siis nad on arvamusel, et mu geelküüned on kindlasti söödavad! Kui rottidega koos voodi peal pikali olen, siis pean kogu aeg sõrmi peitma, sest aeg-ajalt tuleb jälle kumbki neid mu küüsi maitsma :mad: Õnneks pole mu sõrmi veel süüa tahtnud :razz:
Nii ja siis nad toredikud avastasid lõpuks, et kiik on neil neljast nurgast nöörijuppidega laes. Alguses avatasin ühel hommikul, et üks nurk on kenasti alla näritud. Hommikul mul ei olnud aega seda ära parandada ja õhtul tegin kiirparanduse (uus sõlm...lühem küll jäi, aga ongi moodsam).
Täna hommikuks oli kolm nurka ära näritud ja nii see kiik seal rippus ühe nurgaga ainult kinni puuri laes :dry: Võtsin praegu kiige siis üldse ära, õhtul jälle parandan!
Aga huvitav ongi see, et enne neil need va hambad ei sügelenud nii...ei olnud neil tarvis tekikotti ilustada, ega ka kiike alla närida!
Pubekad...mis muud :-D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 12. oktoober 2007, 08:59

Tere jälle...
Ei ole ammu siia midagi kirjutanud, lugemas käin iga päev... :razz:
Aga räägin siis natuke oma rottide tegemistest.
Nad saavad nüüd teisipäeval alles viie kuuseks, on hullult uudishimulikud ja hakkajad tüübid. Simon endiselt julgem ja otsib rohkem lähedust. Aga neil on nüüd uus komme...nad teavad täpselt kust kaudu saab mulle põue ja tihti tahavad kogu puurist väljas oldud aja seal passida (hea soe ja mõnus olla ju), aga arvan just, et nad peaksid rohkem ringi jooksma ja oma enegiat kulutama. Kas on väga julm, kui ma neid põue ei lase ja nö neid jooksma sunnin? :ups:
Muidu on nad igati toredad noormehed, peavad ennast puurist väljas olles suht korralikult üleval (ei pissi tuttavatesse kohtadesse ja tuttavatele inimestele peale)!
Ei kujutaks enam elu ilma rottideta ette :-D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Kissu » 12. oktoober 2007, 09:07

Mis ta nüüd julm aga pärast väljas jooksmist võiksid nad põue lasta, et nad saaksid tudule keerata sinna pärast väsitavat trenni.

Eks see ole, et ükskord rotiomanik alati rotiomanik. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 15. oktoober 2007, 07:57

Eile, kui nad mul voodil ringi sebisid, märkasin nende juures veel midagi sellist, mis on väga erinev, kusjuures nad vennad ju (olin ka varem seda tähele pannud veidi).
Nimelt Simonile meeldib ringi siblida ja vahepeal lausa tundub, et lihtsalt puhtast rõõmust jookseb ühest voodi otsast teise, aga Joosep tuleb uurib minu üle ja siis läheb voodi otsa peale tudima :razz:
Joosep on ka veidi jässakam, tal pea kohe natuke suurem ja saba jämedam, Simon jälle selline sale poiss (liigutab ennast rohkem).
Lugesin just siin mingit hammustamise teemat ja olen mõelnud, et huvitav, ma ostsin nad poest sellisena, et kartsid inimest meeletult ja ega nad nüüdki väga sülerotid ei ole (neile meeldib iseseisvalt ümber minu siiberdada), aga nad ei ole mind veel hammustanud.
Ok, ühe korra tegelt Joosep on, aga seda ei hirmust ega vihast, vaid sellest, et mu kõrv lihtsalt oli ju seal õla ligidal ja nii maitsev nägi välja :-D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 19. november 2007, 09:53

Annan lihtsalt teada, et mu rotipoisid said reedel (16.11.2007) poole aastaseks. Pilte minu rottidest saab näha aadressil: http://fotoalbum.ee/photos/heavenly/sets/172206
Lõpus uuemad pildid :-)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 19. detsember 2007, 09:14

Hullumaja :bang:
Muud moodi ei oska ma oma postitust alustada täna, sest olen magamata..."tänu" oma kahele 7 kuusele rotile.
Asi algas siis eile hommikul juba, kui avastasin, et nad on otsustanud oma puuri ära tuunida ja on esimese korruse ühe nurga alla närinud ja seda nurka ennast ka tuuninud. Pidin siis sööginõud ja muud kopsikud teisele korrusele majandama, sest hommikul ei olnud mul aega seda korda teha ja kahjuks (ENDA VIGA) ka mitte õhtul, nii et eile magama minnes ei olnud saanud ma seda korda teha.
Ja siis...täna öösel, nad arvasid, et tuleb ka teine nurk ära närida ja maha kukutada! :mad:
Ma ei saanud terve öö magada, sest nad muudkui närisid ja närisid ja närisid ja närisid...mitu korda käisin neid korrale kutsumas, kahe sekundi pärast jätkati...
Mul silmad on magamatusest paistes ja pea valutab...mida nende paharettidega teha???
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 19. detsember 2007, 12:16

Vaene sina.

Sul teist tuba pole kuhu rotte tõsta?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Diana » 19. detsember 2007, 12:35

Ma ei tea, kuivõrd Sinu rotte võiks see aidata, aga Sa võiksid neile pakkuda täna päeval või õhtul midagi spetsiaalselt närimiseks. Näiteks on müügil erinevad puust majakesed, redelid, sillakesed ja muud vidinad hamstritele. Põhimõte selline, et kui neil juba see närimissoov nii kange on, siis nad rahuldaksid seda, närides puud, ning öösel oleks rahu majas. Teoreetiliselt muidugi. :-)
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lind1100 » 19. detsember 2007, 12:53

Tean isiklikkudest kogemusest et puu närimine on ka päris kõva lärm. Äkki wc paberirullid?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Kissu » 19. detsember 2007, 13:05

Papi (wc paberi rull) närimine on samuti kõva lärm. Tegelikult soovitaksin ka mina pakkuda neile lihtsalt hästi palju erinevat närimist, ehk siis saavad hambad kulutatud ning jääb selline närimine natukene vähemaks. Diana soovitas puidust maju ja sildu, mina lisaks sellesse nimekirja veel igasugused koerte maiustused (kondid, küpsised, kuivatatud lihatükid), maiuse pulgad, saiakuivikud ja ka lihtsalt viljapuude oksad (õunapuu on väga hea sellisel otstarbel).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 19. detsember 2007, 13:53

Suured tänud nõuannete eest, proovin järele, täna igatahes õunapuu okstega või WC paberi rulliga. Aga ööseks siiski ei söanda nende kikude ulatusse neid asju jätta.
Tänane öö oli esimene, kus ma nende pärast tõesti magada ei saanud. On nad varem ka kolistanud ja veidi midagi näkitsenud, aga sellised hullud ei ole nad veel olnud. :bang:
Aga üks naljakas ja ka positiivne tegevus, mille Simon üks õhtu ette võttis oli selline: jooksis kõige alumisele korrusele (puuri põhja) esimese korruse alla, võttis hoogu ja kaarega ümber serva esimesele korrusele. Asi nägigi nii välja, et ta oli täitsa esimese korruse all ja sealt siis mingi vindiga hüpati üles korruse peale. Ja seda tegevust ta muudkui kordas :-D Sain päris korralikult naerda, kui aru sain, et see tegevus on täitsa läbi mõeldud ja sihipärane!
Muidu veel teemast, et olen andnud oma rottidele koerakrõbuskeid ikka nii paar tükki päevas närida, kas see on palju või vähe? Veel saavad nad kanakonti aeg-ajalt. Ma mõtlen just närimise rahuldamise mõttes, et kas peaksin neile siis iga päev mingit tegevust sellest suhtes rohkem pakkuma?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Kissu » 19. detsember 2007, 14:06

Kuna Sul selline probleem nüüd ja järsku tekkis siis võiks neile vist jah hulga rohkem närimist pakkuda kui varem. Minul näritakse kiiged iga kord alla, seega mina olen aru saanud, et see pole enam pelgalt närimise vajadusest.

Koerakrõbinatega on minul hetkel selline lugu, et minu plikad on lausa väikestele koertele mõeldud dieetkrõbinate ja kodutoidu peal. Krõbistavad nad neid krõbinaid suhteliselt palju (kausitäis 24/7 ees) aga samas kuna tegu on kvaliteetse toiduga siis ma ei tunne väga muret ja põhiline on see, et nad tegelikult saavad kõik vajalikud ained ka kodutoidust kätte mul.

Muide ega rottidel ongi sellised suuremad tegevused väga hästi läbi mõeldud. Minu plikad tegid sellise nalja - nad vedasid kogu puuri põhjas oleva saepuru ülemise korruse majja, kannatlikult suutäis haaval (kogu puuri ümbrus oli saepuru täis, kõik puuris olevad kiiged, torud, riiulid jne. olid saepuru täis).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Mercar » 19. detsember 2007, 14:41

Sellise öise närimise vastu aitab minumeelest siiski kõigeparemini kui rotid õhtul korralikult ära väsitada. Jooksma võtta, mängida jne. Kinni panna nad alles tõesti siis kui hakkad magama jääma. Sellisel juhul on lootust vähemalt mõned esimesed tunnid magada- siis kui nemad väsimust välja magavad :)
Kusjuures hea on ka peale jooksutamist neile pudrukauss ette anda- sest siis peale jooksu kõht tühi ja hakkavad kuivtoitu järama. Pealegi kui kõht sooja putru täis siis tuleb hea uni. Meie tüdrukud (kes pole küll enam päris öiste müdistamiste/kolistamiste eas) saavad peaaegu igal õhtul väikse kausikese kiirputru.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 19. detsember 2007, 15:20

Nii häid nõuandeid olen siit saanud, et hakkan kohe praktiseerima, sest mul ei ole võimalik neid puuriga ööseks teise tuppa ka paigutada.
Täna pean nii kui nii puuri puhastamise ette võtma, teen siis selle korruse ka korda ja õhtul lasen nad tavalisest pikemaks ajaks jooksma ning soe puder ka garanteeritud :-)
Homseks terveks päevaks jätan neile palju närimisainet, kuigi nad tavaliselt minu kodunt ära oleku ajal magavad õndsat und.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili (endine jorven6) rotipoisid

PostitusPostitas Diana » 19. detsember 2007, 15:38

Lili, aga kas kodus pole midagi muutunud? Sest selline järsk muutus käitumises pole rottidele ju iseloomulik ning on tavaliselt millestki tingitud. Just praegu ühest teisest foorumist lugesin, et aktiivne närimine võib olla mingi muutuse tagajärjeks.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron