Üks emane ronib teisele emasele selga

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

Üks emane ronib teisele emasele selga

PostitusPostitas GreenTea (Teema autor) » 27. august 2009, 14:13

... mul on liivahiired olnud alles mõned kuud, aga selle aja jooksul olen märganud, et nad käituvad kohati väga kummaliselt. Nad peaksid mõlemad emased olema, aga erinevates pesakondadest (neil on kaks kuud vanuse vahet). Näiteks üks on tunduvalt aktiivsem(valge), ehitab pesasid ja kaevab, aga teine magab enamus ajast(pruun). Ja see n-ö aktiivsem pool pidevalt nakitseb seda pruuni.. noh, puhastab karva ühesõnaga. :ups: Ja ühel päeval ma avastasin, et valge ronib pruunile selga, nagu tahaks paaritada :shock: ,kuid tundus, et pruun polnud asjast eriti huvitatud. Ja seepeale hakkas valge jalaga vastu maad taguma, mille kohta ma lugesin, et see näitab ärritatust jne (sellist asja on juhtunud kaks korda). Ning ühel päeval ma avastasin, et valgel on sabaots ära hammustatud, kuid otseselt tülitsemas ma ei ole neid näinud ega kuulnud.
Ma olen katsunud sellele valgele saba alla vaadata, aga minu arvates tundub ta täitsa emane olevat. Aga selle aja jooksul ei ole poegi tulnud ja kumbki neist pole märgatavalt paksemaks ka läinud.
Kas mu liivahiired on lesbid? Või ma pean seniste nimede asemel, mis on Tuuli ja Maali, panema hoopis Aadu ja Maali? :umm:
A little consideration, a little thought for others, makes all the difference.
GreenTea
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummaline lugu liivahiirtega...

PostitusPostitas triini22 » 27. august 2009, 14:19

Emastel ongi harilikult nii, et kui ühel on jooksukas, siis käib teise kargamine ja põristamine. Põristatakse peale hirmu ka jooksuka ajal. Inimene ei saa aru kumb on kumb, kuid hiirte jaoks on need põristamised erinevad. Minu tüdrukute jooksuka ajal on ka puuris üks trall. Tavaliselt see kellel jooksukas on, käib teise ees ennast pakkumas tagumik püsti.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist