tiinus

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 15. august 2005, 22:11

M2mmmmmi kirjutas:kysimus järgmine...
saime liivahiire endale..myya ytles et ta olevat vist tiine..ei tea kui kaua (kui ongi)
kahtlane..
kuidas ma aru saan, kas on tiine..
ja kui, siis kuidas aru saan et pojad on syndinud.. näppida siis ju ei tohtinud.. pidi ära poja sööma...
jube segane... mis ma siis teen kui ta pojad on syndinud? saab ta yksi hakkama nendega?
osakeb keegi aidata?


eks sa n2ed ikka kui pojakesed syndinud ja kuuled kah. pesast peaks piuksumist kuulda olema. ja tegelikult liivahiirtega ei ole asi nii hull et kohe kui puutud s88b pojad 2ra. kui hiir sind usaldab siis laseb ka kohe esimesel p2eval korraks pojakesi hoida, aga mitte kaua muidu l2heb ta n2rviliseks.
tegema ei pea midagi. liivakat on v2ga tublid ja saavad h2sti hakkama oma pesakonnaga. anna talle piisavalt toitu ja vett, lisa menyysse ehk natuke hapukoort ja kui saad siis koeratoitu. v6id osta ka n2rilistele m6ledud vitamiine ja mineraalkivi.
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 22:30

asi selles ongi et usaldusega on nagu on.. ta mul old vaid kolm päevakest...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 15. august 2005, 22:52

hm.. nu tegele temaga nii palju kui saad :) kas ta on ymar? nagu ebaloomulikult ymar. kui ei ole siis peaks natuke veel aega olema (v6i siis on v2ike pesakond)
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 23:07

ymaram nagu on kyll.. tegelen taga nii palju kui ta oma pesast väljas on... pessa surkima kyll ei lähe :cry: :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 15. august 2005, 23:47

ja 2ra parem seda tee :) ja 2ra muretse, ei peaks mingeid probleeme tekkima :)
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 23:50

pold plaaniski:)
aga mida talle syya ette visata.. peale kuivtoidu?
ja miks mu hireke yldse vett ei joo? nuusutab aint veepudelit
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 16. august 2005, 19:07

liivahiired joovad harva aga palju, nii et t2iesti v6imalik et ta joob n2iteks 88sel kui sina magad
syya v6ib anda n2iteks v2rsket kurki, v6ilillelehti, hapukoort
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. august 2005, 21:21

kõik need, mis sa sinna nimekirja panid on läbi proovitud ja ta ei söö yhtegi neist...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 26. august 2005, 21:31

Hm, pirtsutab ta sul siis :P Nagu ma hiljuti teada sain meeldivad liivakatele putukad. Kui on v6imalus näiteks kuskil looduses rohutirtse korjata siis võid seda proovida :P Muidu soovitan siis lihtsalt osta erinevaid toite ja maiuseid mis on mõeldud närilistele ja neist lihtsalt segu teha :)
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. august 2005, 00:46

irw:D vb sulle tundub et loll kyssa, aga kuidas ma neid rohutirtse kojhan???:D:D:D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia (Teema autor) » 27. august 2005, 07:42

Ma võin ausalt öelda et pole oma kümme aastat seda teind :P Kunagi kui olin väike siis korjasin neid kas purgiga või väikse kahvaga :P :D Et siis paned purgi talle pähe ja pöörad siis ümber nii et ta sinna sisse jääks või midagi :D Kasutaja "Pinto" minuteada mainis et annab oma liivakatele putukaid, tema käest võib kõsida
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 27. august 2005, 16:22

Jah annan putukaid ja ka rohutirtse. Ega rohutirt inimesele midagi ei tee võid vabalt käega püüda. Soovitan aga neid väiksemaid püüda (no need umbes 1cm pikkused) Suur rohutirt hammustab ka inimest ja isegi hiire karvast hakkas kinni aga seda kiiremini ta ära hävitati :)
Kärbseid lendab toas ja kui neile õrnemalt piitsaga anda (no et ta päris lödi ei oleks) või isegi elusalt kätte saada ja tiivad ära võtta ja siis hiirele nina alla panna on ta kohe hammaste vahel ja juba läinud. Minul igatahes terve pere tassib tapetud kärbseid hiirtele puuri :)
Muidugi võib ka igast muid putukaid anda mis kätte juhtuvad. Sääsed nt ja ka mingi mardikas söödi ära. Liblikas aga on vist kehva maitsega, sest seda ei tahetud.
Tahtsin veel mainida, et võid talle pakkuda hiinakapsast ja salatilehte. Ja kui ta võilillelehte ei taha siis korja seda orasheina/muru või mis ta on ja kuivata natuke ära, siis meeldib nagu rohkem neile see. Õunapuuoksi võid ka anda. Ise annan veel saarepuu ja vahel vahtra oksi. Värskega aga ei tasu liialdada, neil muidu läeb kõht lahti. Ise üritan ikka iga päev miskit värsket tuua.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 31. august 2005, 10:29

Kui arvad, et on tiine, ära kätte võta. Üldse tahab uus loom uues kodus mingi nädal omaette olla, puuriga harjuda.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 10. september 2005, 09:15

Pinto kirjutas:Jah annan putukaid ja ka rohutirtse. Ega rohutirt inimesele midagi ei tee võid vabalt käega püüda. Soovitan aga neid väiksemaid püüda (no need umbes 1cm pikkused) Suur rohutirt hammustab ka inimest ja isegi hiire karvast hakkas kinni aga seda kiiremini ta ära hävitati :)
.
Kas selle suure rohutirtsu all mõtled sa ritsikat või rohutirtsu?

Õunapuuoksi närivad liivakad küll tavaliselt heameelega :)
Pinto kirjutas:Muidugi võib ka igast muid putukaid anda mis kätte juhtuvad. Sääsed nt ja ka mingi mardikas söödi ära. Liblikas aga on vist kehva maitsega, sest seda ei tahetud.
.

Aga kas see ebahügieeniline pole? Et äkki on neil putukatel mingid haigused küljes? :?
Ja muide, liivakate tiinus kestab umbes 25 päeva(mõnikord vähem, mõnikord rohkem)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. september 2005, 09:52

Aga kas on võimalik, et liivahiirel oli enneaegne poegimine, sest minu hiireemme viimased pojad olid kõik kuidagi väga tillukesed (isegi mu ema vaatas,et "kuidagi eriti pisikesed") peale sündimist ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 10. september 2005, 10:47

Mina ei tea, et putukatel mingeid selliseid haigusi oleks mis hiirtele ohtlikud, kuna kui hiired vabas looduses jookseks sööks nad veel rohkem igasuguseid asju. Pigem arvan et putukad kasulikud ja ega neid pisikuid ei pea nii kartma, minu hiirtega pole midagi juhtunud ja vaevalt et teistegagi juhtub kui rohutirtsu või kärbest söövad
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Saara » 10. september 2005, 11:42

Cazzike kirjutas:Aga kas on võimalik, et liivahiirel oli enneaegne poegimine, sest minu hiireemme viimased pojad olid kõik kuidagi väga tillukesed (isegi mu ema vaatas,et "kuidagi eriti pisikesed") peale sündimist ?

Kui kaua ta sul tiine oli?
:?
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tiinus

PostitusPostitas Cazzike » 10. september 2005, 12:59

Vot asi selles, et ma ei teagi kaua ta tiine oli :wink:
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline