Sünnitas 2 vigast poega

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

Sünnitas 2 vigast poega

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 03. mai 2011, 13:11

palun aidake mu emane jälle sünnitas 2 poega üleeile aga üks poeg oli jalata ja jooksis verd ma ei tahtnud et ta piinleb ja uputasin ta ära nüüd on aind 1 aga miks tal rohkem poegi ei tule ma panin teised kõik eraldi et nad teda ei segaks aga miks ta teisi poegi ei sünnita ?olen väga mures :sad: :umm:
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Minu liivakas

PostitusPostitas triini22 » 03. mai 2011, 21:07

Keegi peale sinu enda ei saa su liivahiiri aidata. Sinu jutust järeldub, et sul elavad emased ja isased ühes puuris koos. Et emasel enam poegi ei sünniks ja tema organism saaks poegimisest puhata, pead sa emased ja isased hiired eraldi elama panema. Arvatavasti näris ema ise poja jala ära. Põhjuseid võib olla mitmeid - emal ei tekkinud poegade jaoks piisavalt piima, emane oli miskipärast häiritud, puuris on liiga vähe ruumi jne. Mis täpselt viga oli, ei saa päris kindlalt öelda. Mõnel emasel ei tulegi rohkem poegi, kui üks-kaks, nii väike pesakond aga ei pane emase organismi piima tootma ja pojad tavaliselt hukatakse. Suure tõenäosusega on see geneetiline viga ja seda emast ei tohiks isasega paaritada.
Kõik, mis sa praegu teha saad, on vaadata, kas allesolev poeg saab saab piima. Selleks tuleb vaadata, kas läbi poja kõhu on näha valget piimalaiku. Samas, kui emane on närviline, võib ta liigse torkimise tulemusel poja hüljata. Kui emane on rahulik ja pojal on kõht piima täis, paneks mina teised emased liivahiired sinna puuri tagasi. Isased tuled jätta eraldi elama.
Kui sa foorumis veidi ringi vaatad,siis leiad, et liivahiiri ei tohi pidada erisooliste guppidena. Liivahiiri tuleb pidada samasoolistes gruppides.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline