Saba ja süleshoidmine.

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas iiah (Teema autor) » 11. august 2008, 22:04

Mul selline suur mure, et mu väikesel kuueaastasel õel on kaks liivahiirt, ta väntsutab neid kõvasti, pigistab ja "hoiab süles". Kardan, et see võib hiirekestele saatuslikuks saada?
Praegu juhtus jubekole õnnetus, õde pigistas hiire saba puuri ukse vahele pikka aega, hiir piuksub siiamaani. Mida ma peaksin tegema? Kuidas kontrollida, kas saba on väga halvas seisus? Peaks minema loomaarsti juurde?
Olen väga mures ja kahju on hiirekesest :sad:
Ette tänades.
Kasutaja avatar
iiah
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas Pinto » 12. august 2008, 08:23

Pigistamine ja väntsutamine nüüd kindlasti pole tegevused, mida mõne loomaga tohiks teha. Kui õde ei oska looma ilusti hoida selles vanuses, siis peab ta leppima mänguloomadega ja hiired tuleb kellelegi teisele anda. Vanemad peaks ikka sõnad peale lugema ja õpetama, kuidas loomi käes hoida ja samuti jälgima, mis ta loomadega teeb.

Vaata, kas sabal on haav, või tundub see ebaloomulikus asendis. Haav iseenesest paraneb kiiresti, aga kuna tegu on muljumise/ võimaliku luumurruga, siis on see väga piinarikas hiirele. Kindlasti ei tohi lasta õel neid sülle võtta! Hiir vajab rahu, et saba ei väänataks, ega käänataks kuidagi. Siis on tõenäoline, et luumurd kasvab kinni ja haav paraneb. Väga suur tõenäosus on ka, et saba näritakse katkisest kohast ära.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas iiah (Teema autor) » 12. august 2008, 13:44

Aitäh. Täna vaadates ei tundu saba teistmoodi kui tavaliselt, et midagi vist hullu vist siiski pole. Ehmatasin eile täitsa ära. :shock:
Vanemad arvavad, et hiired on ikkagi õe omad ja laps teab ise, mis ta teeb nendega.
Kasutaja avatar
iiah
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas Meloofia11 » 12. august 2008, 15:03

Sellise käitumisega ei tohiks küll vanemad olla! :sleep:
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas triini22 » 12. august 2008, 15:06

Kahju, kui on sellised vanemad. Kas sul ei õnnestu vanematele selgitustööd teha, et kuidas peaks liivahiirtega käituma ning miks? 6-aastane on liiga väike, et ühtegi looma omada. Läbi puuri vaadata ning järelvalve all pai teha või rahulikult süles hoida võib. Sellise väntsutamise juures ei jää hiirtest varsti enam midagi järgi.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas iiah (Teema autor) » 15. august 2008, 13:01

triini22 kirjutas:Kahju, kui on sellised vanemad. Kas sul ei õnnestu vanematele selgitustööd teha, et kuidas peaks liivahiirtega käituma ning miks? 6-aastane on liiga väike, et ühtegi looma omada. Läbi puuri vaadata ning järelvalve all pai teha või rahulikult süles hoida võib. Sellise väntsutamise juures ei jää hiirtest varsti enam midagi järgi.


Vanematele pakkusin üldse varianti, et võtan hiired enda hoole alla. Ema on minuga nõus, et väntsutada ei tohi, kuid hiired jäävad siiski mu õe kätte. Ma saan vaid nii palju teha, et kui õde lasteaias on, siis lasen hiirekestel oma toas ringi joosta ja annan süüa. Mul õde suht jonnakas ja ei taha aru saada, miks hiirtega mängida ei saa ning minul eriti käppida ei luba.
Kasutaja avatar
iiah
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas liivahiireke123 » 13. august 2009, 20:56

Kuidas üldse hiiri süles hoida?
liivahiireke123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 5
Asukoht: pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saba ja süleshoidmine.

PostitusPostitas Hannakivioja » 16. november 2009, 20:02

Issandjumal kui ma seda lugesin ... nutt tuli peale kohe. Kuidas saab loomi... elusolendeid anda lapse kätte kes teeb neile liiga ... ma saan aru et ta on veel väike aga siis ei tohiks ki talle loomi hankida .Kui minu väikevend peaks mu hiirekesele haiget tegema, siis ma enda tegude eest ei vastutaks. Päris sõbralikud hiired sul... ei hammusta su õde ega midagi.Mul naksavad kül kui midagi ei meeldi.Proovi ikka õele seletada et nad on ka elus loomad,naq meie inimesedki kes tahavad et neid armastatakse ja poputatakse :) .... Ega sa ise ka ei taluks ju kui sul juustest tiritakse või mingi tugev inimene sul käeluu murrab... Õpeta oma õde loomi armastama ja nendega õrnalt ümber käima.Loom on ikkagi elusolend.

liivahiireke123 kirjutas:Kuidas üldse hiiri süles hoida?


Võta ta lihtsalt enda käevarre peale ja las ta kõnnib seal niikaua kuni ta on sinuga harjunud.Mul tahavad juba ise käe peale ronida, tahavad jooksma saada :D
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline