Kahe hiire järjestikune surm- miks?

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kahe hiire järjestikune surm- miks?

PostitusPostitas Eluciaelin (Teema autor) » 25. detsember 2007, 13:41

Õhtu enne jõululaupäeva oli minu jaoks väga kurb. Nimelt surid ära mõlemad mu liivahiired. Olin 2 päeva kodust ära olnud ja tagasi tulime teise päeva õhtul. Liivahiirte puuri avades ehmatasin väga, sest puuris oli ainult üks liivahiir, teist polnud mitte kusagil. ( Tegemist on terraariumiga) Siis avastasin puuri nurgast ühe hiire jäänused. Küllap olid hiired (omavahel suured sõbrad) kaklema läinud ja üks oli teisele otsa peale teinud. Siis vaatasin teist liivahiirt, aga midagi oli korrast ära. Ta oli oma lillepotis, kuid minu kutsumise peale ei liigutanud ega välja ei tulnud. Võtsin aluspanu ta ümbert ära ning nägin Tibu, kes lamas külili, silmad pilukil. Ta hingas, kuid ei avanud silmi. Oleks tal olnud kakluse haavad, kuid ei midagi. Ainult minu muidu üsna paksuke hiire keha tagaosa oli kuidagi aukuvajunud ja käppadel ei olnud karva :shock: . Pärast mitut kõnet erinevatesse kliinikutesse teatati mulle ühest , et tal võib viga olla ükskõik mis ja seis on üsna lootusetu. Kahjuks oli neil ka õigus. Poole tunni pärast oli mu hiireke surnud.
Ma tean, et enam ei anna midagi teha, aga ma tahaksin teada, et mis võis Tibuga juhtuda? Vana ta ei olnud, kui ma eelmisel hommikul lahkusin oli ta veel täiesti terve :shock:. Ning kahe päevaga selline muutus?
Eluciaelin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Surma põhjus?

PostitusPostitas Pinto » 25. detsember 2007, 15:47

Kurb küll, et hiired niiviisi koos lahkusid ja ega tegelikku surma põhjust vast õnnestugi välja selgitada. Üldiselt närilised surevadki äkki, ilma et eelnevalt miskit viga näha oleks neil. Kui teisel hiirel kaklus haavasid polnud, siis ei usu, et ta teisele suutis niviisi lõpu teha, et ise täitsa terveks jäi. Sõi ta teda seepärast, et liivahiirtel on instinkt selline- laipasid ei tohi pesa juures olla, muidu meelitab see röövloomi ligi.
Kas toit ja jook olid ikka kättesaadaval? Midagi uut ei pakkunud hiljuti? Aluspanu ei olnud mingi uus? Maja külmaks ei läinud kui ära olite? Teine hiir tõenäoliselt suri stressi (olen tähele pannud, et kui laipa nähakse ollakse rohkem stressis teise kaotusest) või sai miskit mürgituse laiba söömisest.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Surma põhjus?

PostitusPostitas Eluciaelin (Teema autor) » 31. detsember 2007, 16:28

Jah, väga ootamatud olid need surmad tõesti. Arvasin, et nad elavad mõlemad vähemalt 2,5-3 aastaseks, aga kahjuks nii ei läinud... Pisikesel jäi veidi üle kuu sünnipäevani, kahe-aastaseks oleks saanud.
Kõik oli nii nagu ikka, aluspanu sama, midagi uut ei pakkunud, söök-jook olemas, maja oli küll natukene külmem kui tavaliselt, aga mitte midagi hullu.
See jube kogemus võttis mult liivahiirte-pidamise himu kohe pikaks ajaks ära. Ei taha, et peaksin jälle sellist jubedat lõppu pealt nägema. :sad:
Eluciaelin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Surma põhjus?

PostitusPostitas nuuu » 02. jaanuar 2008, 16:14

Aga kui sa olid kaks päeva ära, kas sellel ajal ikka keegi jälgis neid?
Kaastunne ka minu poolt :sad:
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Surma põhjus?

PostitusPostitas Eluciaelin (Teema autor) » 19. jaanuar 2008, 14:11

Meie naaber käis küll paar korda suurematele loodadele süüa andmas. Ta käis siis viimati teise päeva hommikul. Ma ei olnud palunud tal närilistele süüa anda, sest neil oli seda piisavalt, aga kontrollida küll, kas kõik on korras. Samas ma kahtlustan, et ta ei pruukinud hiirte puuri kontrollida, sest talle ei meeldi nad eriti. :mellow:
Eluciaelin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Surma põhjus?

PostitusPostitas annela » 16. veebruar 2008, 15:38

Issand, kui kurb lugu.Mul läksid mingi üleeelmine nädal kõik kolm hiirt jooksuratta pärast kaklema!!!Aga mu ema oli nutikas ja pani jooksuratta ääre neile vahele ja siis ma panin ühe eraldi transportpuuri kuni ma magama läksin!Ja siis ma veel natuke jälgisin neid, et uuesti kaklema ei läheks!
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist