Nina alune punane

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Nina alune punane

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 10. jaanuar 2005, 19:04

Võtsin täna oma liivahiire kätte ja siis märkasin ,et tal on nina kuidagi punane.Nagu veri mis on ära kuivanud.Millest see küll on?Kaklemisest küll mitte sest nad saavad omavahel väga hästi läbi.Ja pealegi oli see suuremal liivahiirel.Ei usu eriti ,et väiksem oleks talle viga teinud.Äkki on see saepurust?Aga teisel pole ju midagi ja ma kasutan seda juba päris pikka aega ,aga enne pole näinud et tal ninaga midagi oleks.
Ootan vastuseid.Ette tänades.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas -Kristin- » 10. jaanuar 2005, 19:31

Ma ei tea, mina kaldun siiski arvama, et läksid siiski kaklema, ka kõige paremates peredes juhtub. :wink: . Milline jooksuratas tal on? Olen poodides näinud selliseid, mis on nagu võredega, äkki tal jäi sinna nina vahele? Või kusagile mujale? Teate, kui teada saad!
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. jaanuar 2005, 19:48

võib küll olla jah et nina jäi kusagile vahele või äkki oopis on kusagilt puur katki ja siis hiireke tegi seal endale kuidagi haiget.. ma küll ei tea aga no...võib ju kõike juhtuda
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 10. jaanuar 2005, 20:08

Jookusuratast neil polegi,sest see ei paku neile huvi.Küll aga on üks võimalus jah see ,et ta vigastas end kusagil,sest ma lasen neid oma tuppa lahti ja äkki siis midagi juhtus.Aga kuidas ma saaksin teda aidata?
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas Alar » 10. jaanuar 2005, 21:17

liivahiirte nina veritseb kui aluspanuks on kasutatud neile mittesobivat puitu. nagu inimesedki oma allergiatega on ka osad liivahiired allergilised erinevate puidutüüpide suhtes. mul on ka paar sellist juhust olnud. pead lihtsalt veenduma, et oleks lehtpuu ning aluspanust ei lenduks puidutolmu. selline paha allergia võib edasi minne ninapõletikuks, mis on juba raskemat tüüpi haigus ning võib lõppeda koguni hiirekese surmaga.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 12. jaanuar 2005, 18:15

Panen siis teist saepuru.Aga ikkagi on see imelik,sest ma olen seda juba päris pikka aega kasutanud ja ennem sellist asja pole olnud.Miks siis teisel midagi ei ole?Aga kui ma saepuru ära vahetan,kas siis läheb kõik üle?Ja kas mingit rohtu ei pea andma?Ootan vastuseid.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas Alar » 12. jaanuar 2005, 19:09

no se veritsemine tekkis ka minu hiirtel üsna järsku peale aluspanu vahetust kadus ka veritsemine. vaata, kas tal tuleb verd ninaaukudest või on lihtsalt ninaots katki.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 12. jaanuar 2005, 19:27

Ei no tal enam vist verd ei tule.Aga nina juurest on nagu veri ära kuivanud.Ninaaukudest vist ei tule.Aga ma ei saa täpselt nagu aru. :oops:
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas Cazzike » 13. jaanuar 2005, 19:06

Aga kas su puur on võredeta või ilma sest minu hiirekesel on nina pealt karv lännu selle suure võrede närimise pärast. :(
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 13. jaanuar 2005, 19:11

Mul on võredega puur jah.Ja muide tal on sealt nina alt kuidagi kulunud (karvu pole eriti).Ja ma olen teda jälginud ning seejuures märkasin et ta aktiivsus on kuidagi vähenenud.Kas ma pean ta loomaarsti juurde viima või saan ise kuidagi aidata?Kui ma saepuru ära vahetan siis ma ei usu et see kohe terveks saab.Palun aidake ma olen väga mures. :(
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 19:20

ei tea vast helista loomaarstile ja räägi siis ta ise ütleb sulle kas oleks vaja tema juurde minna või mitte ... ma arvan
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 13. jaanuar 2005, 20:29

Suur aitäh kõigile kes vastasid.Loodan ,et see läheb üle.
Britttt92 kuidas sinu liivahiir terveks siis sai?Kas iseenesest?Arstile ma ei saa helistada kuna mul polegi mingit kindlat arsti.Ma pole varem liivahiirtega arsti juures käinud.Muidu on minu kodu lähedal see Valdeku väikeloomakliinik ja ma mõtlesin sinna minna.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liivahiirel viga on?

PostitusPostitas Alar » 13. jaanuar 2005, 21:32

karv kulub maha puuri närimisest ja nikkel metallis võib tekitada liivahiirtel ninapõletikku.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 14. jaanuar 2005, 17:34

Jah see on tõenäoline jah.Aga mida ma tegema pean?
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 28. jaanuar 2005, 16:49

Nonii...õnneks lahenes kõik hästi ja liivahiire nina enam ei puneta. :) Ja karvad kasvasid ka tagasi.Ikkagi suur tänu kõigile ,kes vastasid :D Palju abi oli sellest.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Nina katki.

PostitusPostitas Kerly91 » 19. juuni 2005, 23:57

Minu liivahiirel on juba üpris ammu nina katki. Proovisin kummeli kompressiga ravida. Natuke aitas kuid nina ei parane ikkagi ära :(
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 20. juuni 2005, 10:32

Sama oli mul, ja siis olid silmad samasugused, ma lahutasin ta teistest arvates, et ta on kakelnud, aga kui ta üksi oli ja ma kummliga tegin ei aidanud ka see, käisin arsti juures ja siis mulle anti mingit vedelikku millest ka abi ei olnud ja siis teadagi mis, ta suri. :( Ta ei olnud veel vana, aga arst arvas, et ta surigi sellesse, et ta silmad ja nina sellised olid ja tal oli raske. :(
Edu sulle ja ma tõesti loodan, et ehk sinu hiir paraneb.Mine kindlasti arsti juurde ja ta annab sulle mingit vedelikku mida nina peale tilgutada + tee kummelit ja pane seda vatiga õrnalt ninale.Äkki sinuomale ikka pika peale aitab, sest minu hiirele ei mõjunud.
Raske on, sest ta sipleb, aga püüa kellegagi koos.
Täpselt tuttav mure millese minu Hiiru kahjuks suri. :cry:
Nii kahju on , kas nüüd on uus haigus millesse hiired muudkui lähevad?
Minu omal oli ka alguses nina, siis silm ja siis teine silm. :(
Edu sulle ja teata kindlasti muutustest!
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nina katki.

PostitusPostitas Kerly91 » 20. juuni 2005, 20:12

Ma siis proovin veel kummelit. Ega sa ei oska üelda mis vedelik se oli?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Liivahiirel nina verine?!?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2005, 02:29

Mida teha??? Millest see võib olla ja kuidas ravida ja edaspidi vältida selliseid hädasid???
Nina on täiesti verine ja nii juba mõned päevad.
Liivahiir on isane, 10 kuune ja :cry: tal on kaks sõpra veel puuris.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 12. juuli 2005, 09:22

see võib ka kaklusest olla ja mul omal oli ka sedasi kui ta emasega kakles siis oli nagu takkukoonal ,kel nina verine ja kõrvade juurest katki ,nüüd on kõik ok..aga soovitan natuke eraldi panna,kuni paraneb ää....samas võib see ka allergia olla,mis tingitud kas saepurust või heinast:S
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nina alune punane

PostitusPostitas hamster2 » 13. juuni 2010, 11:40

Tere!
Mul on ka väike mure sellega et mu paksemal liivahiirel on juba 2 korda ninas kuivanud veri ja tal on sisemiste silmades nagu mingid tumepunased värgid(väiksed) ja praaegu käisin vaatamas ja ta oli oma õega ja äsja oli tulnud uus veri,kas ta on haige?või midagi,ja ta õel ei olnud midagi aga nüüd on tal ka veri ninast väljas,mis toimub?kas mingi haigus?
Loomad=elu
Kasutaja avatar
hamster2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nina alune punane

PostitusPostitas Pinto » 13. juuni 2010, 13:17

Tegemist ei ole verega. See on porfüriin. Normaalne kogus porfüriini on liivahiirtele hädavajalik, aga liigne kogus porfüriini võib viidata terviseprobleemidele ja viia põletikuni. Porfüriiiniga täitunud pisarad võivad kuivada silma, selle ümbruses või ninal ja viia pisaranäärme põletikuni. Selline olukord võib tekkida stressist, haigusest või isegi kehvast menüüst. Stressi võivad vallandada paljud asjad. Näiteks kaaslase kaotus, mitte sobiv kaaslane, liiga pikk jagatud puuris tutvustamine, veepuudus, ärevus ülerahvastusest puuris jne. Tihtipeale võib see viia nina põletikuni, mis võib kergelt levida ka muudele kohtadele. Kui probleemi tekkepõhjust ei uurita ega kõrvaldata võivad tekkida probleemid karvade väljalangemise, nahapunetuse ja tiheda sügamisega. Probleemi võivad veelgi süvendada bakteriaalsed infektsioonid. Probleemid kaovad enamasti kiiresti, kui eemaldada stressi allikas ja vahetada suplusliiv.

Porfüriiniseid kohti soovitan puhastama nt jahtunud kummeliteega või kasvõi leige veega (kõrvatikk märjaks ja siis sellega õrnalt).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nina alune punane

PostitusPostitas hamster2 » 14. juuni 2010, 10:33

Aitähh (pinto),ma proovin
Loomad=elu
Kasutaja avatar
hamster2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline