Liivahiire silmad imelikult kinni vms.

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Liivahiire silmad imelikult kinni vms.

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 01. mai 2005, 14:39

Jällegi ei oska kuskilt abi otsida.Nimelt, eile õhtul vaatasin oma ühe liivahiire silmi ja need on mõlemad natuke kinni vms. :? Meil on kolm liivahiirt(isased) ja kõik on vennad ja kaklus jälgi pole näha absoluuselt ja nad ei terroriseeri ka teda.Ise vahepeal arvasin, et äkki on tegu allergiaga , aga ei tundu nagu olevat.Minu mõistus on otsas!?
Muidu on ta terve, sööb, joob, meeldib ka värske ja karv puhas jne.Tõesti ei oska nagu midagi teha.Ka enne oli tal midagi, aga see oli teistmoodi...
Siis läks vaja mingeid vitamiine ja ta sai terveks, nüüd on aga lugu uuesti ja hoopis teistmoodi, nii et kindlasti pole tegu sama asjaga.Arstile pole veel läinud, sest ta ise jookseb küll vabalt ringi ja on sama uudishimulik nagu teised.Ega ta silmad päris kinni pole vaid just mingi veerand silmast on kuidagi silmalau all vms.
Pole tekkinud ka see üle öö, aga koguaeg on vahepeal parem siis ikka läheb rohkem kinni ja tagasi, aga mingeid muutusi söögis, allapanus nagu pole.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 02. mai 2005, 15:04

Niisiis..täna koolist koju tulles käisin ma läbi loomapoest ja ostsin oma meriseale uue mineraal kivi ja merisea puur on liivahiirte puuri peal(ärge saage valesti aru, nad on ikka eraldi riiulitel!) ja kui ma korraks alla vaatasin nägin ilusti ära kuidas nad kaklesid!Ma poleks mitte kunagi(!!!) midagi sellist arvanud.Nad tundusid nii lahked omavahel.Magasid koos jne.Aga nüüd see- kas ma pean tõesti nad kõik kolm lahutama, sest tundus, et üks hiir ründab mõlemat, aga ma ei saanud täpselt ka aru, sest ma otse loomulikult ehmatasin ära ja panin käega vastu puuri et nad ära lõpetaks.Täiesti mures olen, sest nad on ju vennad, elu aeg koos elanud! :cry:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 02. mai 2005, 15:15

Nüüd vaatasin ja nägin, et ta ei tohi isegi teistega magada enam, silmad on peaegu kinni ja kurb lohuke oli silmades. :cry:
Mul pole talle ju puurigi nii ruttu.Mul on nii kahju tast...
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 02. mai 2005, 20:20

Aga sa ravi tema silmi. Tee talle kummeliteed ja puhasta sellega ta silmi. See peaks leevendama põletikku või paistetust.
Teine võimalus on soolalahusega. Pane üks teelusika täis soola poolrliitrilisse vette ja siis loputa selle seguga hiirekese silma.
Kui need viisid ei aita, siis pöördu loomaarsti poole.
Ja arvan, et parim lahendus on hiireke teiste juurest siiski kuidagi eraldada, sest muidu teevad teised hiired talle veelm enam viga.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 02. mai 2005, 22:05

Niisiiis, eraldasin ta teiste hulgast ja panin ta oma uude puuri elama, hetkel on küll probleemi joogipudeliga, sest imelikul põhjusel pole seal seda kohta ja mu isa peab trelliga appi tulema, aga ma pakkusin talle õhtul kausikesest juua ja homseni peab ikka vastu. :)
Endal on ikka parem tunne, kui keegi talle nüüd liiga ei tee.
Kui see kurikael nüüd teist liivahiirt hakkab ründama teen hoopis nii, et tõstan selle kurikaela eraldi ja teised kaks kokku.Praegu aga las olla nii ja kummeli tee juba keeb. :)
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 03. mai 2005, 17:55

Nüüd tänaseks on silm rohkem kinni läinud, aga ma kaldun arvama, et see käib paranemise juurde, et tal algul see õrnalt paiste läheb ja siis paranema hakkab.
Aga kui ma kummelit panna üritasin siis ta metsikult siples, väga raske töö on see ikka, aga eks ma ürita.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiire silmad imelikult kinni vms.

PostitusPostitas -Kristin- » 04. mai 2005, 17:24

Aga kas mingied märke sellest ei ole, et see nö "terroriseerija" teise hiirega kaklema läheks?
Soovin su hiirele head paranemist! :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 04. mai 2005, 17:54

Mis mõttes märke? :)
Hetkel on ta omaette puuris ja enamus aja magab, mis ta ikka töllerdab seal silmad peaegu kinni parem ongi, et ta magada taipab...
Hetkel on tal silmad kergelt paistes ja nüüd peaks ilusti paremaks minema ma loodan, ma üritan ikka kummeliga teha, aga ta sipleb meeletult kui vattigi näeb...
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 05. mai 2005, 10:23

Selles mõttes märke, et kas vigastusi pole. Liivahiired kaklevad vahel lihtsalt selleks, et suhteid paika panna. Ka minu omad kaklevad ja piuksuvad sealjuures, aga verd ega haavasid pole kummalgi.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 05. mai 2005, 15:30

On, tal on ikka kõvasti(no mitte nüüd NII hullusti) silmad kinni ja verine ka veidike, aga muidu ei tundu, et tal kuidagi endal valus see pidevalt oleks ja et midagi meeletult hullu oleks, sest ta tegeleb ikka tavaliste asjadega ja magab, sööb ikka õnneks normaalselt.
Need kahekesi kes väiksemale tuule alla tegid saavad omavahel hästi läbi, aga väiksel on silmadega ikka probleeme.Arst ütles, et kummeliga teha ja ega siin muud midagi kui oodata paranemist ja lasta tal rahus toimetada.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 05. mai 2005, 19:23

Ega see tegelikult hea ei ole, et liivakas üksi peab olema. Isegi see mõjub natuke halvasti, võib tekkida surmaga lõppev stress.. Aga nii hull see asi vast pole.
Kui usaldad, võid proovida nad kolmekesi näiteks voodi peale jooksma lasta - siis nad saavad teineteise eest ära joosta.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 05. mai 2005, 20:01

Ma usun, et hetkel on tal täitsa mõnus, ei taha teda küll kellegagi kokku panna nagu...
Usaldan ikka ja millalgi proovin, aga lähiajal kindlasti mitte, ta silm on lhtsalt liiga haige praegu.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 09. juuni 2005, 21:11

Britt, kuidas hiirega nüüd lood on? Silm peaks nüüdseks paranenud olema. Juba on kuu aega möödunud sellest, kui sa ta üksi elama panid. Kas hiireke elab veel üksi?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 10. juuni 2005, 14:26

Elab elab.
Silm ei ole paranenud.
:(
Ma lihtsalt ei saa aru milles asi on. :?
Muidu ta elab hästi, püüan teda ikka vahete vahel sülle võtta ja voodi peale jooksma lasta, aga kaua ma teda ei lase , sest jumal teab, äkki ta tahab parem rahus olla.
Mina ei oska enam midagi teha ja arstki ei oska.
Kohe panen siia pildi ka, kui ma ta ilusti paigale saan ja see tobe digika välk asja ära ei riku.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 10. juuni 2005, 20:49

Oi, vaene loomake! Lootkem, et ta aegamisi ikka paraneb. Aga kas ta sul sööb ja joob ka korralikult?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 11. juuni 2005, 09:36

Ja sööb ja joob täitsa ilusti ja kosunud on ta ka kõvasti.
Magab ka ja kabistab niisama ringi.
Voodipeal jookseb ka ja üritab mu tapeeti närida. :P
Vaene jah, aga teha ma muud ei oska kui ta silmi nüüd kummeliga aeg ajalt teha ja oodata.
Kui asi parandeb, siis annan teada.
Praegu on asi äärmusest äärmusesse.
Üks päev tundub, et asi paraneb , aga järgmine päev on asi hullem. :(
PS:Normaalset pilti ma veel saanud ka pole. :roll:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist