Liivahiir haige, mis teha?

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Liivahiir haige, mis teha?

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 15:41

Ma tõesti ei tea enam mida teha,sest et 1 hiirel on nina karvadest maas ja verine ja silm on ka peaaegu kinni ja karvutu.Arsti juures juba käisime.Ta andis mingi rohu mida me panime ,aga see ei aidanud.Silm on täiseti õudne.Plaanin jälle ikka arstile näidata,aga ei oska kohe mitte midagi teha.On äkki kellegil kogemusi?Oskate aidata?!
:cry: :cry:
Ühes kohas lugesin,et tegu võib olla allergiaga.Aga võib olla võib asi olla kakluses,aga nii palju kui mina näen ei kakle nad küll vaid suhtuvad üksteisse võrdselt.
Ei teagi,saepuru vahetasin just teise firma vastu välja..ja ei pane puuri mitte heina vaid hügeenilist liiva vms.
Heina muidugi ka ,aga seda vähem (ainult söögiks).
Tõesti APPII!!
Mul on nagu nii nii nii kahju sellest väikesest Siblikust..
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appiiiii!!

PostitusPostitas Mõmm » 30. detsember 2004, 15:51

Ma eriti ei usu, et tegu on allergiaga, aga arvan, et ta võib olla ise ennast kuidagi vigastanud või siiski kaklema läinud teise hiirega :( Ma ei usu et sa vaatad neid 24/7. Mu enda liivakal on ka nina pealt natuke karv maas, sest ta nö mängis teise liivakaga, mis tundus palju rokem kakluse moodi olevat kuid siiski ei olnud. Rohkem informatsiooni ma ei oska kahjuks anda, sest endal pole selliseid kogemusi olnud :(
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 15:55

24 tundi tõesti ei vaata jah..kakluse võimalus on tõesti.
Aga arsti juurde viin ta kohe homme!!Ja arst teab ikka paremini kui mina.Loodan abi saada. :cry:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 30. detsember 2004, 16:05

britttt92: Mis hiired sul on ja mis soost nad on?
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 16:08

Liivahiired,3 tükki,isased.
Ma ei teagi hiirtest eriti palju.
Esimest korda on liivakad.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 30. detsember 2004, 16:14

Ma ei tea ise eriti liivahiirtest.. Tantsuhiirtest tean nii palju, et isased võivad omavahel kakelda ja mul endalgi see probleem ning seetõttu on isased mul eraldatud, sest nad kogu aeg kaklesid oma vahel. Ma nägin oma silmaga, kuidas nad üksteise ninasid närisid.
Seda ma ei tea, kas liivahiirtel (isastel) on ka selliseid jagelemisi nagu jaapani hiirtel.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 16:27

Aga kas sa siis panid nad eraldi puuridesse või kuhu elama?Kaks tükki saavad nagu hästi läbi aga kolmandal on koguaeg silm ja nina katki.Mina veel oma silmaga kaklust näinud pole.Aga praegu saavad küll hästi läbi. :eek:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 30. detsember 2004, 16:38

Jah mul elavad kõik isased jaapanihiired eraldi puurides. Üks ühe emasega koos.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 16:41

Ma praegu vaatasin hiiri...teised teevad midagi söövad,joovad,mängivad jne. aga see üks magab.Ma vaatan ta magab koguaeg teistest tihemini. :eek:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appiiiii!!

PostitusPostitas Mõmm » 30. detsember 2004, 17:04

Vb on ta ka rohkem väsinud :) MInu hiirtest ka üks magab teistest tihedamini ja pärast on jälle teisiti et see kargab ja teine magab pidevalt :D Kas igaüks eraldi puuris :eek: Neil igav ei hakka..ma olen kuulnud, et nad ju ikka peavad koos elama mitmekesi :?
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 30. detsember 2004, 17:10

Mul on isaseid jaapani hiiri ainult kolm. Nii et erilist probleemi pole. Ja nad ei saa teistega koos elatud, muidu lõpeb asi veel kurvalt. Mul tapsid kaks isast hiirt ühe isase ära.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 17:13

Hetkel elavad kõik koos..ja lähimal võimalusel lähen ma arsti juurde.
Seda minag,et nad ju peavad mitmekesi koos elama mis ma siis nüüdd veel teen?? :cry:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appiiiii!!

PostitusPostitas -Kristin- » 30. detsember 2004, 18:55

Mina olen igastahes lugenud, et tavaliselt ei lähe liivahiired omavahel kaklema. Aga ma soovitaksin ta sul siiski eraldada teistest, äkki teevad talle veel liiga vms. Igaksjuhuks.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 30. detsember 2004, 19:23

Eks ma proovi kuidagi ikka hakkama saada jah. :?
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. detsember 2004, 00:39

Teistest eraldi võib ta panna ka selleks puhuks, kui teised teda söögile ligi ei lase hästi. Nii on kindel, et ta saab süüa.
Tee talle võimalikult soe pesa. Ära häiri teda. Paku palju süüa. Jälgi teda. Kui paremaks ei lähe, helista uuesti arstile, kelle juures käisid, ja küsi, mis ta soovitab. Kindlasti on ohutuid kosutavaid asju, mida talle pakkuda võib ja on asju, mida talle ei või pakkuda - igaks juhuks ei soovita samasid asju kui rottidele soovitaks. Aga arst võiks sulle nõu osata anda.
Võin ka soovitada helistada Tartu EPMÜ kliinikusse - võimalusel lasevad sul konsulteerida mõne arstiga, kes liivahiirtest rohkem teab (kui see arst on tööl parasjagu). Või siis uuri, millal võiks helistada ja nõu küsida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir haige, mis teha?

PostitusPostitas Mõmm » 31. detsember 2004, 00:43

Ka minu liivakad kaklevad toidu pärast, nt kui annan väiksemale toidu enne kätte, hakkab suurem teda taga ajama ja teeb talle tihti haiget ning väiksem piuksub, aga kui annan suuremale enda toidu jätab ta teise rahule ning tüütama hakkab alles siis kui endal toit otsas :D Tihti annen vanemale hiljem toidu sellepärast juba, et ta nooremalt ei käi seda ära näppamas :)
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt (Teema autor) » 31. detsember 2004, 12:00

Toiduga tundub küll kõik korras olevat.Söövad küll kõik võrdselt,sest kui süüa annan siis ikka vaatan kuidas nad söövad ja kas toitu jätkub kõigile.Ja kui magusat annan ,siis võib ka tema seda süüa.Kohe kindlasti helistan arstile!
Aga muide,kui ma nüüd vaatasin oli küll näha,et Sibliku nina enam ei veritse,vaid on lihtsalt karv maas :eek: .Ehk oli tõesti allergiaga tegu,sest ühest kohast lugesin,et Liivakatel võib olla allergia saepuru vastu ja sellisel juhul võib hakkata nina veritsema.Ja nüüd loomulikult vahetasin saepuru teise firma vastu ja tundub ,et tal on parem!Ehk see aitas.Peab veel paar päeva ootama,et vaadata millega tegu on,aga arstile viin ta ikka.Ma loodan,et tegu on tõesti lihtsalt allergiaga ,mitte kaklusega. :)
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline