Tudiseb/magab palju/nõrk

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 07. aprill 2012, 01:27

Mul endal on imelik taas Teie poole oma murega pöörduda, kuid ma ei tea mida teha temaga. :umm:

Hiireke on 3-4 aastane. Elab üksinda. Viimasel ajal on tal nii häid päevi kui halbu. Headel päevadel veidi ikka tegutseb ringi.
Nüüd on asi paraku nii et ta kas magab-silmad lahti... :huh: Hingeldab ning kui üles tuleb siis tudiseb ja väriseb. Kui ma ta kätte võtan on nagu sült... Hoiab end imelikult ühele küljele. Kardan seda juba teha, sest ta tundub nii õrn ja habras...Õnneks ta sööb, annan talle nii seemneid kui avokaadot kui muud värsket. Ta ei jõua enam midagi teha.
Täna vaatasin, et pesas oli verd ja ma tõesti ei saa aru kust see tuleb ometi...
Silmad on pea koguaeg paistes ja kinni rähmast. Pidevalt on kummelitee hakkamas.
Täna vaatasin ta kõhualust ja lõhnanääre on suur ja tume pruun, ma lugesin välismaa lk, et see peaks olema nagu päevituse karva ja pisike.

Üks päev avastasin et ta oli nagu surnu selili pisiksed mustad käpad taeva poole ja suu lahti... Siis võtsin ta kiiresti kätte andsin talle vett ja hoidsin teda. Tundus, et tal hakkas nagu parem :shock:

Olen arstile ka paar korda helistanud, kuid ta ütleb, et see on loomale nii suul šokk, et kas ikka tasub näitama tulla jne. :bang:

Andke, siis nõu mida ette võtta... Mul on mõistus otsas :dunno:
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas elen500 » 07. aprill 2012, 05:52

Minul on liivahiirtega olnud sarnased sümptomid vanadusega seoses. Mitmel hiirel on tekkinud midagi halvatuse sarnast elu lõpupoole. Ka nina verisust esines ühel hiirekesel ja silmade rähmasust.
Tegelikult on ju vanus ka juba selline. Kaua ta selline olnud on, kas on kõhnemaks jäänud, on tal hambad alles? Arvan,et saad tema elu paremaks teha, pakkudes talle head ja paremat. Ehk ei suuda ta ise vahel ka sööma/ jooma minna ja saad teda sellega aidata.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas triini22 » 07. aprill 2012, 12:09

Kui ta sul neljale aastaleläheneb, siis võib see tõesti vanusest olla. Avokaadot aga ei tohi liivahiirtele anda, see on nende südamele kahjulik.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 08. aprill 2012, 22:43

Aitäh vastuse eest. No kuu on kindlasti juba selline jant kestnud. Kusagilt jookseb tal verd ka AGA ma ei saa aru kust kohast... Kõhnem on kindlasti... Õnneks ta sööb... joomisega on pisut teised lood seega hoian kurki talle ligidal ja annan talle seda. Avokaado on ta priskemaks õnneks teinud pisut ning talle see meeldib kui veidi anda. Tegelikult ma ei mõitsa miks avokaadot anda ei tohi, kuna see sisaldab ju väga palju erinevaid vitakaid. Seega miks seda anda ei tohi, kas ta on liiga rasvane?
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas saaramsi » 09. aprill 2012, 11:01

Avokaado on südamele mürgine ( ära mingil juhul anna rohkem ).
Stella ,Saara ,Maria ,Eva ja Mia ( Hamstrid )
Kasutaja avatar
saaramsi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 9
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas Kissu » 09. aprill 2012, 13:24

ASPCA (The American Society for the Prevention of Cruelty to Animals) on lisanud avokaado paljudele loomadele mürgiste taimede nimekirja.

Avokaado on tõestatult mürgine nii koertele-kassidele, hobustele, karjaloomadele, küülikutele, lindudele ja isegi kaladele. Üldiselt ei soovitata seda anda ühelegi loomale ja väikeloomadele on see eriti ohtlik, kuna nende kaalu juures piisab mürgituse tekkimiseks imepisikesest kogusest.

Põhjustab olenevalt loomast ja mürgituse astmest palju erinevaid sümptomeid kaasa arvatud kõhulahtisus, oksendamine (loomade puhul, kes suudavad oksendada), piimanäärmete põletik, raskendatud hingamine, südame rütmi häired, vedelik südame ümber ja eriti ekstreemsetel juhtudel ka surma.

Kui loom kogemata seda taime sööb soovitatakse koheselt võtta ühendust loomaarstiga!

http://www.aspca.org/pet-care/poison-co ... ocado.aspx
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tudiseb/magab palju/nõrk

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 11. aprill 2012, 02:29

Suur aitäh TEILE :D enam kunagi ei anna!!!
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist