Kassi hammustus võib liivahiire tappa

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kassi hammustus võib liivahiire tappa

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 16. oktoober 2004, 09:57

täna hommik kui üles ärkasin avastasin enda voodi surnuna oma kalli kratukese kass oli ta jalga närinud ja ta oli jala juurest verine.Ma matsin ta täna maha :cry: .
Mul on nüüd ainult üks liivakas alles miku kes pidi olema isane ja ta on ka seda ma käisin temaga arsti juures seda vaatamas järelikult ta ei ole tiine .Ma lähen nüüd kohe endale uut liivakat ostma ,et miku ei saaks aru ,et ta oma venna kaotanud on.Ma ostan see kord emase ja noh ma räägin lähemalt kui tagasi tulen.Muide see oli juba kolmas kord kui kratu välja pääses aga ju ta oli siis tottu ,et aru ei saanud ,et väljaso on ohtlik.Miku sai küll aru ,et väljas on ohtlik ja talle piisas sellest et tal saba ära ammustati ja tema väja ei roni. :cry: :cry:
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 16. oktoober 2004, 10:32

Kas see on ikka normaalne, et kõik su Liivahiired saavad kassi käest hammustada. Äkki sa ei tohikski enam väikeseid närilisi võtta, kui sul kass kodus on. Või siis pead sa tõsiselt kontrollima, et su näriliste puur oleks piisavalt kõrgel. Sest see on ikkagi kohutav, et kass hammustas ühel saba otsast ja teisel jala!
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui kurb!!!

PostitusPostitas Caty » 16. oktoober 2004, 10:34

Muide see oli juba kolmas kord kui kratu välja pääses aga ju ta oli siis tottu ,et aru ei saanud ,et väljaso on ohtlik

Selle eest et nad välja ei pääseks pead ikka sina hea seisma. Kas sa seekord teed midagi, et nad enam välja ei saaks?
Ma lähen nüüd kohe endale uut liivakat ostma ,et miku ei saaks aru ,et ta oma venna kaotanud on

ta ei pruugi uut liivakat omakski võtta ja siis on veri ka taga.
Ma ostan see kord emase

Ja mida mõtled teha nende poegadega mis iga kuu tulema hakkavad?
Paned nad eraldi puuri? Siis nad ju pole üksteisele seltsiks. Mõtle ikka enne läbi mida teed.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 16. oktoober 2004, 12:38

See on küll kurb, et oma liivahiirte eest piisavalt ei hoolisteta, ei hoolitseta nende heaolu eest. Puuri ei tohi kõrgele ka panna, sest kui kass puuri külge hüppab, kukub see alla sealt kõrgelt, ja puur läheb katki ja kass saab mõlemad hiired kätte. Parem vii nad kusgile tuppa ja hoia uks vahepealt kinni, et kass ligi ei saaks. Uus osta isane kindlasti. Aru saab Miku ikkagi, et tema vend on kadunud. Pead väga ettevaatlikult neid tutvustama neutraalsel puinnal,näiteks pesu kausis, alles siis lase nad puuri.Puur puhasta ennem hästi puhtaks, et see tunduks mõlemale hiirele uus. Ja pane puuri uksed kasvüõ pesu lõksudega kinni, et hiired välja ei saaks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 16. oktoober 2004, 12:48

ei ta ei hammustanud jalga otsast ära pealegi oli se hiirkese enda süü pealegi ainult üks on kuttu:?
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 16. oktoober 2004, 12:51

see on muide väga hea puur ja minu ei ole ninagi väja pistnud.pealegi ma ostsin uue hiire ja nad saavad hästi läbi´miku pole teda rünnanud ja poegadega on asi korras!!!!!!!siia teemasse mitte enam komenteerida pealegi olen ma andnud oma loomakestele kõik mis vähegi anda saab aga ka nendest sõltud ju palju!!!!!!!daaaaaaaa
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui kurb!!!

PostitusPostitas Alar » 16. oktoober 2004, 16:07

paistab, et siin läheb vaid üksteisega sõimlemiseks ning sellepärast panen ma selle teema lukku.
PS: hiire heaolu ja turvalisuse pärast peab ikkagi hoolitsema hiire omanik, see on juba kord nii kui otsustad endale loomakese võtad, sest sina pead olema pisikesele hiirekesele kõige eest.
Viimati muutis Endised kasutajad 16. oktoober 2004, 16:13, kokku muudetud 1 kord.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 16. oktoober 2004, 16:08

Loom ise süüdi? Poegadega kõik korras? Ja õigekiri?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. oktoober 2004, 19:52

Mina tegin teema taas lahti, et lisada seda, mida ma varemgi olen teemades kirjutanud. Kassi süljes on ainet, mis mõjub väikeste loomade keksnärvisüsteemile mürgina. Ka hiir, kes kassi rünnakust poolelusana pääseb, on järgmiseks hommikuks enamasti surnud - mitte shokki, vaid haavadele sattunud sülge.
Seetõttu on väga oluline, et kassid ei saaks võikesi loomi haavata. NIng kui see juhtub, on vaja kiiresti, 24 h jooksul arsti juures käia ning antibiootikume manustada. Olgu see kõigile hoiatavaks teadmiseks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline