Küsimused liivahiirte omanikele

Puurid, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: triini22

Küsimused liivahiirte omanikele

PostitusPostitas crystal (Teema autor) » 01. august 2015, 18:21

Tere. Olen nüüd kaua aega kaalunud ja on suur soov endale võtta kaks liivahiirt. Olen teinud nende kui loomade kohta uuringut, aga siiski on mõned küsimused.
Mis hinnaklassi müüakse neid enamasti poes? (Sooviks poest mõne õnnetu hinge just päästa).
Kui paljud Teist peavad neid puuris või terraariumis?
Terraariumite kohta olen uurinud, aga mis hinnaklassi jäävad loomapoes sellised 30x60x30 ehk natuke suuremadki puurid?
Ma pole veel kindlalt otsustanud, et kumb endale osta, sest olen ka kaalunud puurist ja terraariumist "suure korteri" kokku ehitamist :-D .
See mõte ei ole tulnud mul lihtsalt hetkega vaid olen seda tõesti pikalt kaalunud ja leian, et mul on piisavad võimalused nende kasvatamiseks. Oman ka üht villakhiirt juba viimased 10 aastat seega näriliste suhtes päris tobu ma ei ole. Olen kaalunud läbi ka kõik plussid ja miinused- plussid siiski trumpavad üle ;)

Aitäh, kes leiab aega, et mulle natukene enda tarkust jagada! :)
crystal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimused liivahiirte omanikele

PostitusPostitas Pinto » 09. august 2015, 12:11

Hindadest saad aimu, kui vaatad läbi Kuldse Börsi ja Soovi kuulutused. Sealt saab teinekord sobivaid terraariumeid üsna soodsalt. Loomapoes on terraariumid üsna kallid enamasti. Puuri ära üldse kaalugi, see ei sobi liivahiirtele (seal ei saa kaevata, sest saepuru lendab välja ja igavusest järatakse siis puurivõresid, mis öösel on väga lärmakas + ninadelt tuleb karv maha).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimused liivahiirte omanikele

PostitusPostitas Bännu » 18. august 2015, 23:16

Poes on liivahiired umbes 5-10 eurot 1 liivakas. :) Olenevalt poest.

Kindlasti soovitan terraariumit / akvaariumit. Neid liigub kasutatuna päris palju. Zooplanetis ( kika ) , müüakse ka neid vahepeal soodsamalt.
Ja selline foorum nagu http://foorum.akvarist.ee/ , sealt võid ka sobiva akvaariumi leida, sinna ehitad mingi võre peale võrgust või millestki ja sobib liivuritele ideaalselt. Neile sobivad ka sellised akvaariumid mis vett läbi lasevad, neid see ei häiri. :)

Mul oli ka kunagi nii, et üleval oli puur ja all akvaarium. Nad käivad ikkagi järjepidevalt seda puuri närimas - mis lõhub nende hambaid väga palju ja siis samamoodi ninadelt karv maas. Ja see on maailma kõige õudsam heli , kui õhtul magama tahad jääda ja üleüldse. :)

Ja kindlasti osta kaks samast soost liivahiirt.
Sest enamasti müüakse poodides õde- vendi koos ja sealt kombinatsioonist veel poegi saada on väga halb idee. :)
seega on ka suhteliselt oluline, et õpiksid ka ise vahet tegema isastel ja emastel - paljud poemüüjad ise ei tee sellel vahet ja annavad suvalisi .

Kui küsimusi on siis küsi kindlasti veel ! Ega muidu targaks ei saa. :)
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline