Tahaksin endale liivahiiri

Puurid, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: triini22

Tahaksin endale liivahiiri

PostitusPostitas maasikas78 (Teema autor) » 09. juuni 2014, 11:35

Olen kuulnud, et liivahiiri on lihtne pidada ning oleks tore selliste vahvate loomadega koos elada.
Mure on nimelt selline, ema arvab, et ma ei viitsi peale nende saamist enam nendega eriti tegeleda.
Mida peaksin tegema?
Võibolla peaksin aastakese veel ootama?
Love Life!
Kasutaja avatar
maasikas78
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tahaksin endale liivahiiri

PostitusPostitas Bännu » 09. juuni 2014, 12:24

Kõik oleneb ju , kas sul on enne loomi olnud ja palju sul vaba aega on . Ning kindlasti ka sellest kui vana sa oled.
Liivahiirtega on enamasti nii, et sa ei pea nendega mingitel kindlatel kellaaegadel iga päev tegelema. Enamus ajast saavad nad ise hakkama. Pead iga päev ainult süüa andma ( seda ka iga päev ei pea tegema , kui eelmisest korrast söök ees on ) ja vaatama, et neil vett oleks. Allapanu tuleb vahetada 1-3 korda kuus, oleneb mis allapanu kasutad. Ja kindlasti peavad nad elama akvaariumis.
Kui arvad, et suudad kõige selle eest vastutada on liivahiired väga head loomad algajale loomapidajale.
Nad ei vaja nii palju hoolitsust kui koerad või kassid, kuid saad nendega tegeleda täpselt siis enamasti kui sina tahad.

Internetist saad ka väga palju infot kui googlesse kirjutada liivahiired sisse , seal on palju kasulikku infot ja võid vaadata ka siin foorumis ringi igasuguseid teemasid nende kohta lugeda.
Uuri võimalikult palju ja kui võimalus, mine mõne tuttava või sõbra juurde neid vaatama , kui kellelgi on liivahiired ja siis mõtle, kas oled valmis nende võtuks. :)

Mul on näiteks 9 liivahiirt, ma ei paita ega katsu neid iga päev, sest mul enamasti pole selleks aega aga mõne korra nädalas siiski katsun ja võtan neid kätte ja jälgin mida nad teevad. :)
Süüa panen iga päev ja veepudelit kontrollin ka . Vaatan, et neil oleks asju mida närida ( puuoksad, pappkarbid, wc paberi rullid ) .
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaksin endale liivahiiri

PostitusPostitas maasikas78 (Teema autor) » 30. juuni 2014, 21:06

Suured tänud sulle! Kas liivahiirtel peab kindlasti akvaarium olema?
Minu sõber peab liivahiiri küll puuris, ja minu arvates meeldiks liivahiirtele puuris rohkem, seal saab ju ronida! :)
Love Life!
Kasutaja avatar
maasikas78
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tahaksin endale liivahiiri

PostitusPostitas Mercar » 01. juuli 2014, 13:00

Liivahiirtele meeldib paksus allapanu kihis kaevata. Tavalisest puuris lendab see aga kaevetööde käigus välja ja paksu kihti ei saagi panna. Seega on akvaariumi tüüpi puurid neile paremad.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron