Kas liiva saepuru asemel?

Puurid, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: triini22

Kas liiva saepuru asemel?

PostitusPostitas 666 (Teema autor) » 08. detsember 2013, 00:26

Tere.

Minul on 3 liivahiirt kes elavad akvaariumis. Panen neile VadiBed peenikest saepuru ja nad elavad seal väga kenasti ja tundub,et neile see sobib. Nädalas 1-2 x panen ka neile õiget Finko Tsintsiljade liiva milles nad end pesevad ja peale mida karv väga läigib. Küsimus on mul nüüd selline. Kuidas neile meeldiks kui järgmise saepuru vahetuse korral ( 1-2 nädala tagant ) täidan ma terve nende akvaariumi liivaga. See läheb küll natukene maksma aga oleks väga huvitav vaadata neid liiva sees ütleme 1/3 täidetud liivaga või rohkem . Või oskab keegi öelda kust saaksin osta suuremas koguses liiva mitte neid väikseid ämbreid 1.3kg-seid. Kui liivahiirtele meeldiks ainult liivas elada siis miks ka mitte nende elu paremaks teha.

Tänud vastamast
666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas liiva saepuru asemel?

PostitusPostitas Bännu » 10. detsember 2013, 22:22

Kuna kõige targem ( Pinto ) ei ole vist foorumi lähedal siis vastan oma mälu järgi ise. :D
Mina arvan, et see ei ole väga hea mõte, nende karv muutub rohkem rasvaseks kui nad koguaeg liiva sees on . Ja liiv hakkab väga kiiresti haisema, sest liiv ei ima ja ka tolmab see liiv enamasti palju , mis ei ole liivudele eriti hea.
Välismaa foorumitest leidsin samasugust infot, et on väga kerge saada sinna valet liiva saada ja see tekitab ka igasuguseid silma ja hingamisprobleeme.
Samas jälle mõnes kohas öeldakse, et võikski olla aluspanuks põhjas väike kiht liiva ja siis peal saepuru näiteks, seega on ka jälle vastupidiseid arvamusi.
Siit foorumist jooksis mingi aeg läbi info, et see tsintsiljade liiv on liivahiirtele hoopis kahjulik.
Seega vastuseid ja võimalusi on väga palju .

Ise kasutan oma liivakatel Megazorbi aluspanu, mis on nagu paberipallikeste laadne, väga hea , ei haise, liivakad saavad endale käike igalepoole kaevata sest see püsib hästi koos.

Ise soovitaksin seda mitte teha ja jätkata siiski saepuruga või kasutada megazorbi. :)

Loodan, et ma väga valesti sulle midagi ei rääkinud ja loodan, et abi said, ehk kui Pinto siia satub oskab paremini rääkida. :)
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liiva saepuru asemel?

PostitusPostitas Pinto » 14. detsember 2013, 10:52

Olen näinud liivahiiri, kes elasid pidevalt liival (st aluspanuks oligi ainult tavaline liiv)- nende karv oli väga rasvane ja üldse mitte ilus. Ka peale höövlilaastu aluspanule panemist ei läinud nende karv täiesti korda. Tõenäoliselt oli põhjuseks see, et nad püherdavad seal samas oma uriinises liivas, mis rikub karva. Liiv hakkab ka tunduvalt kiiremini haisema, nii et mina sellel väga plusse ei näe. Lihtsalt kuiva liiva sisse ei saa nad nagunii tunneleid kaevata. Pigem pane höövlilaastule heina juurde, siis saavad nad sinne tunneleid paremini rajada ja need ka püsivad kauem.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist