Lehekülg 1/1

Kas see puur sobib liivahiirtele?

PostitusPostitatud: 13. veebruar 2012, 21:02
Postitas sandra7
Hei, mul on plaanis soetada endale liivahiired, aga tahtsin küsida, et kas selline puur on neile sobilik? (link lõpus:)) http://www.upload.ee/image/2074104/puur.jpg

Edit samton: Palun edaspidi panna teemale foorumi reeglitele vastav pealkiri.

Re: Kas see puur sobib liivahiirtele?

PostitusPostitatud: 13. veebruar 2012, 21:16
Postitas Pinto
Selline puur ei sobi liivahiirele. Esiteks on see võrepuur- sinna ei saa panna paksu kihti aluspanu, et liivahiired saaks kaevata. Kõik aluspanu kaevatakse lihtsalt puurist välja ja sa saad iga päev koristada. Teiseks- nad hakkavad võresid närima ja kulutavad ninalt karva, mis võib lõppeda põletikuga. Ja kolmandaks- kahele liivahiirele on minimaalse suurusega puur 60x30cm.

Re: Kas see puur sobib liivahiirtele?

PostitusPostitatud: 13. veebruar 2012, 21:21
Postitas Sinisukk
Ei soovitaks. Esiteks ei ole võrepuurid mitte head hiirtele - nad hakkavad närima võresi ja seega kulub karv ninalt maha. Endale muutub ka sul nende pidamine sellises puuris tülikaks - hiirtele meeldib palju kaevata ning kogu aluspanu lendab põrandale (peaksid kogu aeg pühkima). Lõpuks ei olegi neil midagi enam puuris ja sinu sokid ning kõik toad on igast sodi täis. Mainin veel ära plastiku. Hiired on närijad ning sellest puurist närivad nad ennast torude kaudu välja. Kui mitte alguses, siis varsti küll. Puur tundub ka pisut väike liivahiirte pidamiseks. Sobib kõige poolest hamstritele.
Parem oleks sul hankida terraarium.

Edit: oih, Pinto jõudis ette. Milline elamispind hankida, on siin hästi kirjas.