Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 03. veebruar 2008, 20:16

(Kui ta on sul gaase täis, kössitab nurgas ning krigistab hambaid ning kõht on lahti, siis eriti lootust pole.)

No ma ju ei tea kas tal on gaasid.Nurgas ta ei kössita,eelistab pessa ronida ja magab seal-kohe väga palju,kui ma teda ei ärataks siis ta tõuseks mul arvatavadi aint paar korda päeva jooksul,ja ka see tõttu et olen talle süiia andnud siiani iga 2-4 h järelt.ja kõht ei ole lahti ,ei oska öelda ka kas on kinni,sest pole siiani mitte ühtki pabulat silmanud.sooja märja vatiga masseerimine ei aidand ka midagi.(pissil käib ta kül hoolsasti)ja täna näkitses natuke heinakõrt ja oligi kõik-muidu ta heina ei söö,vähemalt ma pole näind ,kuigi passin pidevalt et mis ta teeb jne.ja hambaid krigistab ta jah aga niimoodi vaikselt,kui süles on ja siis silm poolkinni ja jääb magama,aga muidu üleval olles on energiline nagu-on hakand nagu rohkem liikuma,sellesmõttes et ennem ei teind ta seda ültse,ja kui ma teda kraani all sooja veega pesin ning fööniga kuivatasin siis muutus energilisemaks küll-kuigi lugesin kuskilt et pesta ei tohi ültse?.
jah ja ta on nüüd mul 21 päeva vana.
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Mercar » 03. veebruar 2008, 20:47

Ma ei saa sugugi aru, et kas sa tahad endale mänguasja või eluslooma?
Kui sa teda korralikult ei masseeri (jääkide väljutamiseks) ja sellise tempoga toidad siis ta ka ära tapad. Kui sa toidad 5-6 korda enam kui üldse tohiks ja miskit teisest otsast välja ei tule...

Loomalaps ei ole mänguasi! Ei ole vaja teda vannitada ja surnukssööta. Loomalaps kasutab energiat kasvamiseks ja teda iga paari tunni tagant üles ajada on ilmselge lollus. Kas sa loomast üldse ei hooli, et kõik loomaarstide ja korralike netilehtede soovitustele vastupidiselt teed?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas ilusjanes » 03. veebruar 2008, 21:00

Lood eriti head ei ole. Üks küülikukasvataja ütles, et hambaid krigistavad, kui neil on valud. Kui ta üldse kakanud pole, siis kuhu see kõik jääb? Midagi on ikka rikkis, see paistab ka sellest, et ta kogu aeg magab. Magavad pisikesed tõesti palju, kuid siiski mitte koguaeg. Üles ajamine teda aga tervemaks ei tee. Magab ju, sest on kurnatud ja vajab puhkust jõu kogumiseks. Vahel neid pisikesi hoitakse ka soojakotikeste vahel soojas. Aga tegelikult kõrvalseisja eriti aidata ei saa. See on tema enda sisemine võitlus ja tulemus sõltub sellest, kui palju tal elutahet ja jõudu võidelda on. Eks see pidev muretsemine võib sulle omalegi väga raske olla. Loodame siiski parimat!
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 03. veebruar 2008, 21:11

Loomulikult ei hakkagi ta sul ju heina sööma ega muud värsket, kui ta on piimast kurguauguni täis söödetud. Ega ise ka ju süüa ei taha, kui kõht ääretasa täis on.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Riin » 04. veebruar 2008, 04:55

Nii väikest jänkut tõesti pesta poleks olnud vaja, ta võib väga kergelt ju külmetuda, hoolimata sellest, et teda föönitasid. Milleks Sa teda üldse pesid, samas ju isegi kirjutasid, et jänkusid ei pestavat, ei pesta jah, vaid siis, kui nad on ennast ära määrinud, näiteks kõht on lahti olnud ja ise pole ennast puhtaks saanud. Sel juhul pesed ka vaid peput, mitte ei tee tervet küülikut märjaks.
Seda, et ta heina ei söö, on täiesti loomulik, kui pidevalt piima annad. Ära muretse, kui ta Sinu käest süüa ei saa, hakkab ta seda mujalt otsima ja jõuabki varsti oma ninniga heina juurde. Värske andmisega mina aga ootaksin, sest niigi on tal ilma emata raskem ja kõhuhädad kerged tulema, hein hoiab selle esialgu paremini korras, värske võib kergelt kõhu korrast ära ajada. Kui aga annad värsket, siis pigem porgandit, kui ta muidugi tahab , sest õun, peakapsas tekitavad gaase.
Ole tubli ja ära eksperimenteeri jänkuga, ta on elusolend, kes tunneb samuti valu, nagu inimlapski.
Kui tal aga kõht ikka kinni ja siiani pabulaid näha pole, siis helista kindlasti kliinikusse ja küsi, mida tuleks teha, ehk on targem, kui lähed sinna kohapeale või helistad näiteks Tallinnasse Tatari kliinikusse dr. Joostile ja küsid nõu, sest Viljandis võib olla pole tohtrid nii teadlikud.
Igatahes head kasvamist ja ära üle sööda :-) !!!
Anna ikka teada, kuidas pisikesel läheb!!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 04. veebruar 2008, 09:36

Esiteks pesin jänku ära,kuna ta oli ülepeakaela s**ane-ja teist korda pesin ka ,kuna esimese korraga ei läind asi eriti paremaks(tema ema nimelt tramppis ta enne esimest pesu korda sellesse hunnikusse,kuhu muidu ükski viisakas jänku ise sisse ei roni )ning ega ma loll ole-pead ja kõrvu ma märjaks ei teind,ja alles hiljem lugesin netist et ei tohi pesta,kuna see oli Ainukesena Lontu portaalis kirjas-ja see oli vahepeal suletud!
Ja ma ei tee miskit jänesele halba-ma ei ole mingi 6 aastane!!!
Ja paljusid asju ei saagi muidu teada ,kui ei katseta,niiet vaevalt teiegi teadsite kohe ,kuidas ja mida teie jänkud söövad,kuna ja mismoodi nad end pesevad jne... . Nii palju infoks et võtsin jänku eile piimalt peaaegu maha -saab aint 2 korda 24h jooksul-ja jõudsime õuna söömisest ka kapsa ja salati söömiseni,niiet asi vist laabub-mis siis et meie vanusest võik eeldada muud-aga ju on mu jänku siis veits teistest kasvult ja arengult maha jäänd-annan endast parima!
Ja kui mul Poleks südant sees ja mõistust peas oleksin ma võinud ju jätta selle jänku sinna kus ta oli-ja ta oleks arvatavasti samal päeval surnud!Mul on ka 2 kassi,kelle olen samamoodi saanud,pool vigaste ja surevate kassipoegadena-mõlemad on suured ja ilusad ja mis oluline-Elus!
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 04. veebruar 2008, 10:11

Nukkuke kirjutas:Ja paljusid asju ei saagi muidu teada ,kui ei katseta,niiet vaevalt teiegi teadsite kohe ,kuidas ja mida teie jänkud söövad,kuna ja mismoodi nad end pesevad jne... .


Korralik loomaomanik teeb enne küüliku võtmist uurimistööd ja kuulab targemate inimeste nõuandeid. See ei ole küll argument, et vaevalt teiegi teadsite... Meie foorum on kogu aeg propageerinud, et korralik vastutustundlik loomaomanik peab olema juba enne looma võtmist tutvunud sellise infoga.

Kui juba jagatakse soovitusi ning nõuandeid siis võiks neid kuulda võtta. Milleks siis üldse nõu küsida, kui sa ignoreerid nõuandeid täielikult. Ma saan aru, et sa ei ole 6-aastane aga kahjuks jääb praegu sinu jutust selline mulje nagu oleksid. Me oleme üritanud sind aidata, tõlkides sulle infot ning andes nõu ja siis tuled sina ja kirjutad, et tegid ikka risti vastupidiselt nõuannetele ja paistad veel väga uhke selle üle olema. Kui sa oled veendunud, et tead ise paremini, siis milleks nõu küsida üldse? Kui sa oled veendunud, et katsetades saad paremini teada, siis milleks nõu küsida üldse?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 04. veebruar 2008, 10:33

Ma olen väga tänulik Kõigile kes on siin Tõlkkind ja Nõu andnud!Olete olnud suureks abiks!!!


Kuid eks teidki oleks segadusse ajand,kui siit loed et süiia võib anda 2 korda ööpäevas ja ,kui loomaarstilt küsin siis iga 2h tagant,ja kui siit loen et poepiim ei kõlba ja loomaarst ütleb et on ok,kumba teie kuulaksite?! No aga eks näeb-jänku kasvab hetkega nagu mühin ja arvatavasti ei sure ta veel niipea!

Ja veel niipalju-mul ei old plaanis seda jänkut ju võtta(see tõttu ka eeltöö puudulik)ma lihtsalt ei tahtnud et ta sureks!
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 04. veebruar 2008, 10:43

Enamus loomaarste reeglina ei ole kokku puutunud orvuks jäänud kääbusküüliku poja toitmisega. Kui tegu pole just väikeloomadele spetsialiseerinud arstiga (ja neid on Eestis vaid käputäis) siis reeglina kipuvad nad lihtsalt laiendama infot mõnelt teiselt loomalt (grrr... ma ei kannata selliseid loomaarste). Seega tõneäoliselt, et sa said temalt infot koerakutsika või kassipoja söötmiseks, mitte aga küüliku. Välismaal on aga lemmiknäriliste pidamine juba pikem traditsioon ja sealsed loomaarstid on rohkem kokku puutunud selliste probleemidega, seega usaldaks mina tõneäoliselt rohkem neid välismaiseid interneti lehekülgi. Loomulikult tuleb teada üldjoontes vaadata, kas lehel jutt loogiline on ja seda ma tegin, enne kui sulle üldse lehekülge soovitama asusin.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 04. veebruar 2008, 11:09

Suured tänud!
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Riin » 05. veebruar 2008, 03:55

Tore, kui jänkuke kosub :-) .
Soovitusi anname ikka sellepärast Sulle, et jänkul parem oleks. Loomulikult õpid Sa ka ise pidevalt juurde, kui jänkut jälgid. Mäletan ka ise, kui rumal ma ikka olin, kui alles jänku endale sain. Küsisin küll loomapoest nõu ja ostsin raamatu ning suures paanikas, kuna olen suur sabistis, helistasin ka mitmel korral kliinikusse, polnud need nõuanded piisavad, sest vaid loomaga iga päev tegeledes õpid teda tundma ja saad aimu, missugune loom see jänku üldse on.
Ka mina kahtleksin, kui arst soovitab ühte ja mulle täiesti tundmatu neti lehekülg soovitab hoopis teist teha, kuid seda võin öelda küll ka mina, et kahjuks on meie tohtrid tõesti enamuses spetsialiseerunud koertele ja kassidele ning jänkudest pole neil õrna aimugi.
Vanasti, kui ma veel ühtegi arsti ei teadnud, siis küsisin alati telefonis ennem, et kas neil on arsti, kes tegeleb otseselt jänkudega, sest vahel ka kliinikus võib see inimene olla, kuid ta ei pruugi ise momendil telefonile vastata või pole ta just sellel päeval tööl. Nii, et helista tõesti parem kliinikusse, kus tead hea jänkutohtri olevat.
Kuid palun ära anna oma jänkule kapsast, see tekitab neile gaase, see, et jänku peaks sööma kapsast nagu porgandit, on täiesti vale arusaam. Mina ei anna oma täiskasvanud küülikule ka kapsast, milleks talle kõhuvalu. See, mida tehti vanasti või mida tehakse kasvandustes, pole päris see, mis pisike toajänku vajab.
Vanasti peeti õigeks ka jänkusid kõrvadest tõsta, kuid see on täiesti vale, ikka pepu alla üks käsi ja teine kõhu alla toeks. Ära unusta, et jänku selgroog, ka suurena, on hästi õrn, nii et kui ta hakkab tagakäppadega sülle tõstes vehkima, võib see väga ohtlik olla, kui teda ei toeta samal ajal pepust.
Igatahes oled tubli, et pisikese jänku päästsid! Edu teile :-D !!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 05. veebruar 2008, 09:25

Aitäh heade soovide eest!

Nüüd paari päevaga oleme suuri edusamme teinud-sööme juba nagu mühin-kapsast-salatit-õuna-kuivtoidu seest ka miskit(arvan et sifkasid)piima saame hommikul ja õhtul,magame vähem ja kalpsame rohkem-juba paigutame puuris asju ümber ja mängime palliga - niiet edasi minek on märgatav,täname kõikki aitajaid ja arvame et neist oli palju abi :-D

Nüüd on meil aint 2 muret-me ei armasta vett juua ja me ei pabulda,ma lihtsalt ei saa sellest aru,kuidas see võimalik on aga nii on. :wacko:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas sindrinahk » 05. veebruar 2008, 14:31

Kas võib olla nii et ta küll pabuldab, aga need on sellised pabulad, mille ta ise ära sööb. Sina ei pruugigi seda pabuldamist näha kui see kõik toimub öösel ja vb hommikuks likvideeritakse jäljed... Ma ei ole selles väites küll väga kindel, aga lihtsalt tuli selline mõte pähe.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 05. veebruar 2008, 14:57

See võib küll nõnda olla, kuigi kahtlen. Nimelt söövad küülikud vaid esimese taseme pabulaid järgmisel korral välja pabuldades aga ei sööda neid enam. Seega mingisugused pabulad peaksid ikkagi tekkima.

Teiseks kahtlen ma selles, kuna see küülik pole veel kuigi kaua tahket toitu söönud ja seega oleks ma eeldanud, et tal ei ole mitte pabulaid vaid pigem vedelamat sorti kaka.

Mina ütleks, et kui tõesti ei paista midagi, mida tasuks kakaks pidada, siis peaks varsti külastama arsti. Sest mis sisse läheb see peab ka välja tulema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 05. veebruar 2008, 17:20

Pean siis kakka vahti edasi :-D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 05. veebruar 2008, 17:57

Kas tal kõht on ikka selline normaalne ja pehme, mitte kõva?
Soovitaksin veel sabaalust masseerida ja kõhtu paitada, ehk aitab ka natukene kaasa.

Sa arstiga oled konsulteerinud selle mitte-kakamise osas?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 05. veebruar 2008, 21:21

kõht on pehme-ei ole punnis kah,masseerimine ei anna tulemusi(sõdime sõjakalt vastu)-ja arst ei osand midagi öelda,et oodake ja vaadake-eks vast ikka tuleb jne...
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 07. veebruar 2008, 18:17

Niih esimesed jah hmmmm pabulad siis nagu nähtud-kui neid nii saab nimetada-tal vist kõht kinni-mida tegema peaks?(see värk nagu krimpsus kuiv mini riis näeb välja)on see normaalne kui läbi jänku kõhunaha ta sisse näeb?no see nii õhuke,et nagu paistab läbi. :shock: ja sealt seest paistab miskit musta-arvan et see ta kakkamis materjal,aa miks see välja ei tule,mida teha? :umm:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 08. veebruar 2008, 00:12

Pabulad peaks ikka ümarad olema, kuigi kõvad on nad reeglina küll. Pehmemaid pabulaid reeglina omanikud ei näe, sest küülik sööb need ise ära.

Selle kõhunaha läbipaistvuse osas ei oska küll midagi öelda, sest mul ei ole kunagi küülikukutsikaid olnud ja seega ei tea kuidas pisikestel see asi on. Loodetavasti tuleb mõni inimene, kellel küülikupojad on olnud kommenteerima seda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas ilusjanes » 08. veebruar 2008, 15:28

Kui pabulad on nagu mustad pipraterad, siis on kõik ok.
Pisikesel ongi pisikesed pabulad. Läbi naha pole ise kõhtusid uurimas käinud.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 10. veebruar 2008, 01:36

On jah pipra moodi,ja see siis normaalne,uh vaene jänes ma andsin talle ananassi mahla-sellepeale saadi kurjaks,mina sain kül nii aru et see apsoluutselt talle ei maitsend :-D
Käisin ükspäev ta õdesid ja vendi vaatamas-julm,nad on minu jänkust oma 3 korda kindlasti suuremad,mulle ei mahtund pähe et kuidas selline asi ültse võimalik saab olla :shock:

üks mure ka veel ,mismoodi saada jänku joogipudelist jooma?(piima panek sinna sisse ei mõjund) :huh:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Kissu » 10. veebruar 2008, 02:02

Eks seda tuleb vaikselt ja kannatlikult õpetada. Kindlasti ei tohiks olla küülikul kõht täis. Tuleks küülik viia joogipudeli juurde ja siis pigistada seda või sõrmega natukene kuuli loksutada ning tema ninapidi sinna ligi panna. Algul võid seda õpetada ka lauapeal nõnda, et hoiad pudelit pihus. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas ilusjanes » 10. veebruar 2008, 12:50

Janu on see, mis ajab jooma. Ära piima anna, ära alustassilt vett anna, ära värsket sööki anna. Sööb heina ja krõbinaid, tekib hirmus janu ja lähebki jooma. Loom pole loll. Tema tunneb vee lõhna ja lähebki limpsima. Tuleb vaid jälgida, et pudelist ikka vesi korralikult tuleks. Nagu eelpool öeldi, sõrmega kuuli liigutada ja vaadata, et ikka õhumullid pudelis tuleksid. Esimene kord võid muidugi peale kuivalt söödud kõhutäit panna pudelitila talle nina ette ja pigistada ühe veetilga ka sinna otsa.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas Nukkuke (Teema autor) » 13. veebruar 2008, 17:14

Nii nüüd me anname teada,et oleme pirtsutamise lõpetanud ja sööme ja joome kõikke ,ja seedimine on ka korras! :-D

Ja täname neid kõiki kes meie seiklustele kaasa elasid!!!



:sad: Ning mälestame ka nina langetamisega korraks minu 2 õde ja venda,kes hüppasid parematele jahimaadele-olgu porgandid neil suured! :sad:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ära tõugatud Küülikupoja toitmine?

PostitusPostitas pureva » 14. veebruar 2008, 19:07

:nono:
see tähendab et 2 jänesepoega kes ei tulnud elamisega toime kahju küll aga eks loodus teeb omavaliku
Viimati muutis sindrinahk 14. veebruar 2008, 19:51, kokku muudetud 1 kord.
pureva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron