Sündis üle aja kantud karvane poeg

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Sündis üle aja kantud karvane poeg

PostitusPostitas nännukas (Teema autor) » 25. juuni 2005, 19:55

Kirsti kirjutas:Lasime oma jänkutüdruku esimest korda ära paaritada.Kui õige aeg hakkas lähemale jõudma,tegi ta ilusa pesa.Igapäev ootasime,et nüüd kohe ,kohe peaks sündima aga ei midagi.loomaarstiga sai isegi ühendust võetud,arvamus -kas söi ära pojad või oli libatiinus..Ütles veel ,et ei maksa ära ehmatada,kui 2-4nädalapärast võib tõenäoliselt 1poeg sündida,kellel on karvad juba aga see tavaliselt sünnib surnult või võib elada max 2nädalat.Lasime kuu aja pärast uuesti paaritada.Kui nüüdki õige aeg kätte jõudis,ei ehitanud jänkutüdruk enam pesa,pigem lükkas pesakastist kõik heina välja.Ta muutus ka väga uimaseks,näha et tal oli halb olla.Võtsin uuesti loomaarstiga ühendust,öeldi et tooge näidata.Loomaarst katsus kõhtu ja arvas siiski ,et jänkutüdruk hakkab kohe sünnitama,kuna tundis ka nende liigutamist kõhus.Tegi veel sünnitust kiirendava süsti.Ja tõesti ,õhtul sündiski 1poeg,surnud ja täiesti karvane.Loomaarst arvas,et see poeg võis olla esimeset paaritusest,mida ta kandis peaaegu siis 3kuud.

kahju küll, et selline asi juhtus. samas jällegi ei ole midagi sellist kunagi varem kuulnud. kas arst ütles ka, mis võiks olla sellise
pika tiinuse põhjuseks? kas see on mingi konkreetse küüliku omapära või lihtsalt juhuse asi? ses mõttes, et kas tasuks uuesti proovida?
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 25. juuni 2005, 20:08

Kurb, et selliseid asju juhtub.
Aga küsimus, minu teada, kui pojad/poeg liiga kauaks kõhtu jääb sureb loom reeglina veremürgitusse? Kolm kuud on ikka väga pikk aeg küüliku kohta ju?
Hea, et asi niigi läks nagu läks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: sündis karvane poeg

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuni 2005, 22:07

Veremürgituse oleks siis saanud kui poeg oleks surnud olnud,tekib roiskumine jne. Ju siis ikka poeg elas. Arst ütles et selliseid juhuseid on olnud aga õnneks vähe.Ütles et 3-4 kuu pärast võib uuesti proovida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sündis karvane poeg

PostitusPostitas Mio » 26. juuni 2005, 19:20

Õnnetu lugu. Küülikud ebaõnnestuvad tihti esimese pesakonnaga. Oota ikka jupp aega, enne kui uuesti paaritad ja mõtle ikka hoolega järgi, milleks paaritad. Kas küülik on puhtatõuline ja aretust väärt või lihtsalt nunnu krants-küülik? Viimasel puhul soovitaksin hoopis paaritamata jätta, sest, teades, kuidas seekord läks, riskid võib-olla nii poegade, kui ema tervist. Ma pole mingi küüliku-rassist, aga nagu koertegi puhul, aretuseks ikka parimad isendid ja teised armastatud lemmikuteks :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sündis karvane poeg

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2005, 10:05

Küülik on kindlasti heast sugupuust ,mitte tavaline krants -küülik vaid lontkõrv-lõvilakk ja ostetud on Ivika käest,ema oli Baileys ja isaNossu.Ja ma tõesti isegi mõtlesin et ei paarita teda rohkem,juba tema tervise huvides ei julge seda riski rohkem ette võtta.Ta hakkab alles nüüd sellest enam -vähem paranema ja mul on selle üle väga hea meel,mulle on ikka esmatähtis tema ise mitte soov temalt järglasi saada ja neid müüa.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sündis üle aja kantud karvane poeg

PostitusPostitas Ettel » 06. juuli 2005, 10:31

Tere, meie Nancy ilmselt sinu küüliku õde (sünd.23.12.2003) ainult täiesti ema (Bibi) koopia :D Olen ka vahel mõtteid mõlgutanud paaritamise teemadel, kuna Nancy ise nii ilus on :oops: , aga siiski kardan just selliseid sünnitusega kaasnevaid jamasid :?
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sündis üle aja kantud karvane poeg

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. juuli 2005, 17:16

Teie Nansy on tõepoolest täitsa oma ema moodi .Meie Lota on isaga ühte värvi aga muidu samasugune lõvilakk nagu ema.Aga ma arvan et te võiksite paaritamist ikkagi proovida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sündis üle aja kantud karvane poeg

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuli 2005, 00:27

Kole küll ,et nii juhtus.
Ma soovitaksin küll vähemalt 3-4 kuud oodata enne ,kui uuesti paaritate.
Loodame ,et loomaga tulevikus enam sellist asja ei juhtu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sündis üle aja kantud karvane poeg

PostitusPostitas Kallikera » 01. august 2009, 03:28

Kusjuures minulgi on juhtunud sarnane lugu. Arvasime juba et ka libatiinus, varemgi seda juhtunud.. kuid kuskil nädal peale õiget päeva sündis üks karvane ja elus jänkujuss, kelle silmad avanesid samal õhtul. See oli ikka päris üllatav, peale sündimist samal päeval juba poeg roomas puuris ringi. Lõpuks sai tast päris tragi jänkupoiss, kelle andsime heasse perre edasi.

Niiet võib ka hästi kõik lõppeda :)
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist