Sugupuu koostamine

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas Mio (Teema autor) » 22. märts 2005, 19:27

Manksi kirjutas:Tahax teada, et kui ma kasvatan kahte tõupuhast küülikut ja neil järglased sünnivad siis neid müües on uutele omanikele sugupuud vaja. Kas küüliku omanik peab selle ise koostama või kust seda sugupuud siis üldse leida? :(

Tegelikkuses peaks sugupuid koostatama küülikukasvatajate ühing/klubi pärast registreeritud paaritust. Kas see aga Eestis niiviisi käib, ei oska öelda. Kui muudmoodi ei saa, siis annaks mina pojaostjatele kaasa nii ema, kui isa sugupuud.
Äkki keegi Eestis elav asjatundja/info-otsija oskab vastata?
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. märts 2005, 22:09

Vat, raske öelda. Ma tean, et on olemas mingid küülikukasvatajate ühingud, aga mida ja kuidas nad teevad, ei tea.
Soovitaks http://www.seelion.ee pidajate käest küsida, kuna nemad annavad ka oma merisigadele tõupaberid kaasa. Küllap nad oskavad juhendada ka jäneste puhul.
Huvitaks ennastki, kuidas see asi käib. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 22. märts 2005, 23:00

Meie saime oma põrsale paberid kaasa. Kui ma nüüd õieti mäletan, oli seal isa, ema, vanaisa, vanaema, vanaisa isa, vanaema isa, vanaisa ema, vanaema ema. Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga kui täpsemalt teada tahad, võid privada :)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas -Kristin- » 23. märts 2005, 08:58

Mina ostsin enda küüliku ka Seelioni farmist. Sain ja paberid kaasa, aga seal olid peal ainult küüliku vanemad, ei olnud vanavanemaid. :P Aga noh, arvestades seda, et mul küüliku vanemad peaksid lontkõrvad olema, aga ise ta pool kikk-kõrv... :lol:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas Maarja-Liis » 03. august 2009, 18:21

Küülikul peab olema sugupuul vähemalt 2 põlve, kõige parem on 3. Kui on vaid ema ja isa, tekivad kohe küsimused, nt "kas on tegemist suguluspaaritusega", "miks ülejäänud infot varjatakse" jne. Sugupuus peab olema kirjas looma ja tema esivanemate nimed, kõrvanumber(mis tätoveeritud vasakusse kõrva), sugu, kaal täiskasvanuks saades(8 kuud oli vist), värvus ja sünnikuupäev.
Sugupuu koostab küüliku kasvataja.
Eestis ongi sugupuu kinnituseks, et tegemist on tõupuhta loomaga. Kui ta on ristand, peab see olema sugupuul märgitud, nt kui küüliku ema on Uus-Meremaa valge ja isa Viini sinine, peab olema tõug märgitud looma nime juurde.
Edit-kirjutasin mõne asja juurde.
Kasutaja avatar
Maarja-Liis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Asukoht: Põlva City
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas scorpio77 » 31. jaanuar 2010, 09:08

Põhjamaade sugupuuga sarnase eestistatud sugupuu blanketi leiate siit
See peaks olema piisavalt selge ja arusaadav kõigi jaoks, nii ostjate kui müüjate.
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas jänx20 » 24. november 2010, 13:10

Kas Eestis on üks ja ainuke vorm kuidas sugupuid teha,või ma tohin ise sugupuu vormi välja mõelda?
Kasutaja avatar
jänx20
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas scorpio77 » 24. november 2010, 13:18

Paljud prindivad ise oma vormi. Või ei anna üldse midagi, kuidas keegi. Seetõttu saigi tehtud ühtne, kus oleks peal vajalik info looma põlvnemise kohta. Kuna eelpool mainitud vorm on analoogne Põhjamaade omaga, siis sai selle järgi ka tehtud. Ja päris paljud juba kasutavad seda. Aga eks kokkuvõttes igaüks otsustab ise :D
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas Kissu » 24. november 2010, 13:46

Loomulikult võib teha ka oma versiooni. Ametlik vorm on ainult siis vajalik, kui soovid küülikut mõnes klubis/liidus/seltsis registreerida, sellisel juhul leiad sobiva vormi kindlasti nende kodulehelt.

Mingi hetk oli vaja mul ühe roti sugupuu saata kellelegi ja siis lõin selle lihtsalt wordi sisse:
http://kodu.chou.ee/Wii_sugupuu.doc

Venemaalt tulnud rottidega antakse enamasti kaasa põhjalik sugupuu ja ma olen neid nüüdseks näinud pea igas vormis. Mõned on väga ametliku välimusega, teised on kaunistatud rotipildikestega, kolmandad on värvikirevad ja suurte taustapiltidega. Seega võib lasta fantaasial lennata. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Sugupuu koostamine

PostitusPostitas jänx20 » 25. november 2010, 18:43

Tänud teile vastuste eest.Eks ma püüan oma peagi ilma nägevatele jänkupoegadele sugupuud valmis meistertada.
Kasutaja avatar
jänx20
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist