Mitu pesakonda aastas on normaalne?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Ivika (Teema autor) » 20. detsember 2003, 19:09

Mingite paaritamise piirmäärade kohta ma kuskilt infot pole saanud, küll aga on paika pandud, kui tihedalt võib paaritada. Et kõige kiiremini võib paaritada 1 nädal peale poegimist, ja vähemalt korra aastas peab küülik saama kuu aega puhata. See teeks siis 5-6 pesakonda aastas, AGA seda varianti ei SOOVITATA! Sest see kurnab küüliku ära ja antud varianti kasutatakse üldjuhul lihaküülikute või karusnahaküülikute puhul, sest seal pole pikk eluiga oluline. Normaalne on kuskil 3-4 pesakonda aastas. Mul pole üle kolme endal olnud. Kuigi minu kõige tihedam rütm on selline: kuu oootab poegi, kuu kasvatab poegi, kuu puhkab, aga ikka on pikemad vahed sisse tulnud. A kaks pesakonda aastas on ikka.
Loodan, et said abi!
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 21. detsember 2003, 12:17

Ivikaga nõus! Normaalselt on emajänesel 4 pesa aastas just nii, et kuu ootab poegi, kuu kasvatab ja kuu puhkab. Kuigi mul mingi vava veneaegne raamat väidab, et jänest (ja mis see lontugi muud on kui jänku):)võib paaritada KOHE JÄRGMISEL PÄEVAL PEALE POEGIMIST :roll: , no mina seda ei tee.
Isast aga paarita või iga päev. Kasvanduses peetakse üks isane 5 emase kohta.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika (Teema autor) » 21. detsember 2003, 17:59

Kasvanduses peetakse üks isane 5 emase kohta.[/quote]
Mõningatel kirjalikel andmetel peetkase kasvatuses ühte isast ka kümne emase kohta. Eks see kasvataja oma valik. Ma lisasin selle, et mõni äkki ehmatab ära, et tal kuus emast ja üks isane. Minul on isane ja neli emast, saame ilust hakkama + on veel neli kindlat pruuti + ühekordseid paaritamisi.
Isase paaritamise kohta öeldakse ka, et mitte üle kolme paarituse päevas. Isiklikult pean õigeks üks emane päevas, mitte rohkem, aga see on minu subjektiivne suhtumine. Pealegi tulemus on kindlam, kui jätta küülikud ööpäevaks, mõnikord kauemaks kokku. See vana veneaegne raamat (või vähemalt üks nendest) väidab, et 15 min-st piisab paaritamiseks. Mõnikord piisab ka ainult ühest aktist, mõnikord läheb mitu päeva. Kogenum kasvataja saab üldjuhul muidugi aru, millal emane on paaritatud, või vähemalt peaks olema. Et ühel käisime isasega külas ja 20 min-ga oli asi kindel. A on kordi, kus ma ei ole kindel...
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 11. jaanuar 2004, 17:37

heaks peetakse kolme pesakonda aastas ja võib muidugi rohkem aga vaene jänku siis.
meil on üks isane ja kolm emast ja paaritame 2x aastas(talvine jääb vahele),märtsis esimene,siis pojad aprilliks ja kahe kuuselt lähevad minema, siis kuu vahet ja uus paaritus..vahel hoiame ka natuke rohkem vahet.
see 4/6 pesakonda on nagu vabrikus ja kes tahab terveid tugevaid poegi ei tee nii.
paaritamine ise võtab aega mõned sekundid aga, et jänes tiineks jääks siis meil istuvad vahel koos 24 tundi enne kui.seda kas jäneks tiineks jäi ei saa teada aga seda küll aga kas paaritatud sai.mina ei viitsi oodata ja valvata seal ja seepärast veedab papi 24h emasel külas.
:roll:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline