Pikakarvaline + lühikarvaline - kas on mõtet paaritada?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Pikakarvaline + lühikarvaline - kas on mõtet paaritada?

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 19. september 2012, 09:18

mul jäi siiski natukene informatsiooni puudu, kuigi uurisin siin foorumis päris pikalt.
Lugu järgmine. Mul on isane kääbus pikakarvaline lontkõrvküülik ja emane kääbus lühikõrvaline lontkõrv küülik. Isase isa on puhtatõuline lontu ja ema siis ilmselt segavereline kuna pikakarvaline ? Emase jänese ema on lühikarvaline puhtatõuline kääbuslontu, emase isa on ka lühikarvaline lontu aga isaisa oli pikakarvaline. Siit tekkis küsimus, kas neid on mõtet paaritada ? Otsest plaani pole aga arutelu miks mitte või kui tõesti siis miks on mõtekas ? Üldiselt on juba nii planeeritud, et isane läheb kastreerimisele.

Kõikides paaritusega kaasnevatest kuludest olen teadlik ja olen varem loomapidamisega( ka suurloomapidamisega) kokku puutunud.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paaritamise teema on olnud aga..

PostitusPostitas Mercar » 19. september 2012, 09:38

RAjankud kirjutas:Siit tekkis küsimus, kas neid on mõtet paaritada ? Otsest plaani pole

Pisi foorumi eetikakoodeks on kättesaadav foorumi päises paremas servas otse reeglite kõrval.
Me ei toeta pisilemmikute arulagedat paaritamist (paaritamisel peab olema kindel eesmärk: liigi hea iseloomu, hea tervise, värvi, markeeringu, karva-/kõrvatüübi jms. parandamine ja edasikandmine).

Seega, ei, ei ole mõtet paaritada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paaritamise teema on olnud aga..

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 19. september 2012, 09:56

Kuigi paaritamine polnudki otseselt plaanis, siis mõtlesin veidi lihtsalt uurida. Tänud vastuse eest.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron