Poegiv Jänks.

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Poegiv Jänks.

PostitusPostitas Nänks (Teema autor) » 18. juuli 2012, 10:03

Tere,minu Jänks hetkel tiine,ehk oli?Asi selles,et augustis saab aasta ja olen veel algaja küüliku omanik.Seega poegimine on mulle uus.Jänksil sai 14 juuli 30 ja nüüd siis 33 päeva eile(17.07),pärast pikka pesa lammutust ja ehitamist kitkus Jänks endalt ka rinna eest karvu ja poegis.Sattusin peale kui läksin talle süüa panema.Oli nurgas imelikult kus pea ja kuna mul puuril kate peal on,et ta end ''urus'' tunneks,võtsin katte üles ja nägin esimest poega.Tumedat värvi nagu kassipoeg juba püsti.Nii kui poega nägin panin katte peale tagasi ja ei seganud rohkem.Ema hüppas pesast välja kuigi mulle tundus,et asi jäi poolikuks.Magan teises toas juba mitmendat päeva,et teda mitte segada.Täna (18.07) läksin vaatama vaikselt 10 paiku,kuulsin häälitsusi ja Jänks tundub ikka olevat tiine,tal tõesti ''tuhud'' nagu ka käiks veel või noh on selline nagu eile.Kõht puksib aeg ajalt ja pesa koosneb vaid karvadest kus üks poeg arvatavasti sees on.Kas emaga on kõik korras?On põhjust muretseda?Kardan kõige rohkem,et emasega juhtub midagi,või et pojad tulevad surnult,kui millalgi tulevad.Ahh jaa ja emane on esimest korda tiine,poegib.Jänks on umbes 3/4 aastane.Kuna kuulsin tuttavalt(kel küülikud),et tal poegis kaks korda kõigepealt esimesed pojad ja hiljem teised pojad.Kas see on tõsi ja võimalik??Väga muretsen andke mulle nõu ja abi!!!
Nänks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegiv Jänks.KIIRE!

PostitusPostitas 3rika » 18. juuli 2012, 10:31

Esiteks soovitaksin ma loomaarstiga suhelda sel teemal. On võimalik, et ehk on poeg sünnituskanalisse kinni jäänud. Muidugi võiksid sa seda ise ka vaadata. Kui on kinni, siis tuleb välja aidata, sest vastasel juhul sureb nii ema kui ka pojad. Aga kindlasti helista loomaarstile! Tema oskab sind juhendada paremini! Viga võib ka milleski muus olla. Foorumi kaudu on niiviisi raske nõustada. Tatari loomakliiniku number on see 6 46 70 84.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegiv Jänks.KIIRE!

PostitusPostitas Nänks (Teema autor) » 18. juuli 2012, 10:44

Kas seda kaks korda poegismist ei esine või on see vale info?
Nänks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegiv Jänks.KIIRE!

PostitusPostitas Nänks (Teema autor) » 18. juuli 2012, 11:18

Nüüdseks teine poeg surnult sündinud.Tollel juba pisikesed kõrvadgi.
Nänks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegiv Jänks.

PostitusPostitas 3rika » 18. juuli 2012, 12:32

Kahjuks ei leidnud googeldades sellele vastust. Ma arvan, et pisikene ei saanud hingata, kuna poegimine kestis nii kaua ja see-tõttu suri. Kas loomaarstiga kontakteerusid?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegiv Jänks.

PostitusPostitas Keilyke » 18. juuli 2012, 14:01

Küülik on 3-4 aastane? Kui sellises vanuses küülikut esimest korda paaritada siis on väga tõenäoline, et tekivad probleemid. Küülikut tuleks paaritada esimest korda aastaselt umbes. 3-4 aastane küülik on vana pesakonnaks, eriti esimeseks pesakonnaks.
Kindlasti helistada arstile!
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline