Jooksuaeg: kui tihti/kui pikalt jne.

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 20. november 2004, 23:02

Alpikann kirjutas:Hei kõigile!
Saime endale paar päeva tagasi toreda musta isase kääbusküüliku. Tal pidi väidetavalt praegu olema jooksuaeg, see olevat praeguseks kestnud juba nädal aega. Kuna varasem küülikupidamise kogemus puudub, sooviks teada, kaua jänkudel jooksuaeg kestab ja mitu korda aastas seda esineb?
Jänku on aasta vanune ja kas sellises vanuses veel tehakse kastreerimist? Lugesin, et see pidi ta alatiseks maha rahustama?
Võimalik, et me ei tee seda, aga igaks juhuks tahaks teada.
Kas peale jooksuaja lõppemist jänku ikka muutub rahulikumaks või jääbki niimoodi marutama? Praegu ta käib mul kõikjal kannul ega anna hetkekski rahu, kogu aeg tahab käest või jalast kinni haarata ja võdistada. Ok, selle kannataks veel ära, aga ta kipub kirehoos veel näksama ka. Ja kõik see väsitab ikka päeva lõpuks ennastki üksjagu ära, rääkimata siis jänkust...


Meil Tupsu rahunes ikka aegajalt maha ka :) , need hood käisid tal suvaliselt. Kui ikka väga tüütama hakkab, siis tuleb kastreerida lasta :( .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 21. november 2004, 13:55

jänestel ei ole jooksuaega!!!!
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 21. november 2004, 20:07

Mul on emane jänes 1,5 aastane, millegi pärast on tal pidevalt võdistamise tuju. Ei tea kas emaseid jäneseid ka kastreeritakse?
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 21. november 2004, 21:05

Emaseid steriliseeritakse, aga see on ohtlikum kui isase kasteerimine, kuna narkoos on tugevam ja jänku ei pruugi sellest üles ärgata. Seega ei soovita!
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. november 2004, 11:57

Oma poissjänku järgi teen ma küll järelduse, et isasjänkudel on jooksuaeg 365 päeva aastas (ja liigaastal 366 päeva). :wink: Üks pidev võdistamise üritamine käib päevast päeva ja tunnist tundi.
Õnneks on meil olemas steriliseeritud tüdrukjänku, kes saab selle võdistamislaadungi täielikult enda kaela. :wink:
Mõned on ostnud oma poissjänkudele karvased mänguasjad, aga meie Joss selliste vastu huvi ei tundnud. Kõige edukam oli pikakarvaline tuttmütsi tutt, aga see oli ebapraktiline, kuna veeres kogu aeg saba alt minema. :wink:
Kui see võdistamine väga tüütuks ja agressiivseks läheb, siis on parem loom kastreerimisele viia, tal on pärast endal ka kergem elada: ei pea kogu aeg mingi himu rahuldamise pärast võitlema.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 22. november 2004, 16:03

Kas selline isase jänku poolt pidev ahistamine emast jänkut stressi ei vii?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. november 2004, 18:05

Meil on väga iseseisev ja ettevõtlik plikajänku. Kui poissjänku närvidele käima hakkab, siis rammitakse teda ninaga, aga seda toimub üliharva. Tavaline mäng on meil selline, et plika ronib koonupidi poisile lõua alla, mispeale poiss hakkab plika kõrvu pikalt ja põhjalikult lakkuma (kusjuures plika ise lakub poisi kõrvu üliharva ning siis ka väga lühidalt :wink: ). Kui plika kõrvad on piisavalt puhtad, siis üritab poiss muid lähenemiskatseid teha, kuid seda plika ei luba ja jookseb eest ära. Natukese aja pärast jookseb plika ise poisi juurde tagasi, et jälle kõrvade lakkumist nuruda, kusjuures plikal on lakkumise ajal taevalik vidukil silmadega nägu peas ning aeg-ajalt lõksutab ta mõnuga oma hambaid. Ja selline trall käib meil alati sel ajal, kui jänkud oma pesadest väljas on.
Aga selleks, et plikal oleks natukenegi oma ruumi ja rahulikku aega, on meil eraldi puurid. Kui pool päeva (meiel tööloleku ajal) on puuris istutud, siis on neil pärast väga hea meel välja tulla ning teineteisega tegeleda.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas evelinas » 22. november 2004, 20:52

Ma ei saa aru, mis imeloom see minu Notsu on. Temal käis kevadel pruut külas, siis oli ta loomulikult kõva tegija kuid enne ja pärast seda ei ole ta absoluutselt mingit trianglit teinud va üks kord kui ta 3-4x minu kõrval jalaga põntsutas. Notsik saab varsti 1,5 aastaseks ja on täielik flegma. Naised vist teda ei huvita. Rahuldub söömise, magamise, jooksmisega ja naudib sülesolemist ja mopsutamist. Sülitan nüüd kolm korda üle vasaku õla ja loodan, et ta samas vaimus jätkab. ihih
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 23. november 2004, 12:10

Hahaaa, tore lugeda Notsust. Kõlab ju nagu härg Ferdinand, kes härjavõitluste asemel hoopis lilli tahtis nuusutada. :D
Meie Mio oli ka enne kastreerimist (mis toimus 1,5-aastasena) rahulik pontsu. Mitte mingi eriline nunnutamis-jänn, aga pissipritsimist ja loigutamist ei tulnud ette. Kevadel ja sügisel oli paar nädalat, kus ta öösiti laamendas. Nii et mingit moodi on neil ikkagi see looduse kell sisse ehitatud.
Käitumine muutus, kui Maia 12-nädalasena koju tõime. Siis läks korraga voodisse hüppamiseks ja sinnasamasse pissimiseks või siis hoopistükkis ejakuleerimiseks. Kui Maia kõrvalpuuris ringi liikus, siis tehti (öhh-öhh-öhh) ja mindi närvi.
Mio on nüüdseks teist nädalat kastreeritud ja käitumine natuke rahulikum. Aga kuna arsti jutu järgi enne 3 nädala möödumist pruutide sekka ei tohi lasta, siis päris kokku me neid veel lasknud ei ole. Samas paistab mulle, et ta pole oma kohitsemisest veel eriti sotti saanud, sest proovib ikka, kui saab. Ükspäev sai Maiaga mõneks hetkeks kokku, siis proovis küll võdistada, aga hakkas teisek peaotsast kinni. :S
Eks paistab, mis sellest välja tuleb. Aga võdistavad või mitte, Mio vähemalt kastreeritud ja segaverelisi beebisid meil ei tule :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2004, 08:32

aga kas jänes pärast kastreerimist ei muutu kuidagi loiuks ja ei kaota elurõõmu? lugesin kusagilt, et pidid paksuks ja loiuks minema?
ma mõtlengi, et kas ta iseloom ei muutu näiteks kuidagi halvemaks seetõttu? / et on nt. kibestunud ja muutub kurjaks ? / :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Jänkumamma » 24. november 2004, 11:50

Meie tüdruk on muutunud hulga leplikumaks ning rahulikumaks. Enam ei käi süles loike tegemas ega näksa iga pisiasja peale, mis talle ei meeldi.
Kui nüüd järele mõelda, siis üksinda elav jänes võib küll loiuks muutuda... Kahjuks enamus inimesi Lontust, kes on lasknud oma jänese kastreerida/steriliseerida, omab minu teada kahte jänkut, nii et kastreeritu/steriliseeritu ei jää üksinda koju norutama, sest teine jänku hoiab teda tegevuses.
Meil on kodus ka kastreeritud isakass. Kastreerimisele läks ta seetõttu, et andis kõigile ettejäänutele haledalt peksa. Iseloom tal peale kastreerimist oluliselt ei muutunud, küll aga läks ta paksuks ja tal tekkis komme mööda korterit ringi traavida. Loium ta küll ei ole.
Ma soovitaks sul teha Lontus otsing märksõnadele "kasteerimine" ja "steriliseerimine", ehk leiad ka mõne sellise inimese muljed, kellel on kodus üks jänku.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 25. november 2004, 01:32

Jänkumamma! Saan Sinu jutust aru, et jänkutüdruk on teil tõeline primadonna, kes üsna julmalt jänkupoissi ära kasutab :wink: . Nii see muidugi peabki olema :D !
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesel on jooksuaeg...andke nõu!

PostitusPostitas Jada » 29. detsember 2004, 11:48

neid kommentaare lugedes, peaksin vist ikka väga õnnelik olema :P Minu isane, peagi 2 aastaseks saav Fredy, pole oma lühikese elu jooksul kordagi nn. jooksuaja rituaale teinud. Isegi mitte siis, kui me viisime ta jänkupreilile külla, siis ajas teda natuke taga..ja siis loobus ja asjatas omaette edasi :) Olen rahul :D
Jada
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg: kui tihti/kui pikalt jne.

PostitusPostitas Tipsu12 » 07. oktoober 2008, 18:34

Kui ma tahks võtta endale veel ühe küüliku kas ma võin ta oma isasega samasse puuri panna?Ja kuidas saab olla isasel jooksukas?
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg: kui tihti/kui pikalt jne.

PostitusPostitas Liivakakene » 07. oktoober 2008, 18:50

Kas sa tahad majja krantjänkse või? O_O Miks sa tahad emast koormata? O_O Mismõttes Saab olla jooksukas? Lihtsalt saab kui ta sul kastereeritud juhuslikult pole.
ew no
Kasutaja avatar
Liivakakene
Be Blue or Get Green <33
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1723
Teemad: 39
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg: kui tihti/kui pikalt jne.

PostitusPostitas tupsu-baloo » 07. oktoober 2008, 19:22

Väga segane jutt teil siin hea kui ma midagi aru saaks.
Tipsu12-Kas sa tahad võtta emast küülikut?
Kui tahad siis peaks olema isane või emane kastreeritud/steriliseeritud,sest muidu hakkad saama põhiliselt iga kuu aja tagant küüliku poegi ja ma ei usu,et sa seda tahaks.
Kui võtad isase küüliku siis peaksid mõlemad küülikud ära kastreerima, sest muidu lähevad nad omavahel raudselt kaklema.
Või kõige parem paned mõlemad küülikud eraldi puuridesse ja kõik on okei.

Jooksukas on küüliku jooksuaeg.Isasel küülikul on nn. koguaeg jooksukas e. ta saab igakell peale suguküpseks saamist emasega paarituda.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist