Erinevad poes müüdavad toidud

Liivhiirte söögist ja söötmisest, maiustustest ja närimisest.

Moderaator: triini22

Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 24. juuli 2007, 09:09

Koondaks siis siia teema alla erinevad toidud ja kommentaarid nende kohta, siis saab igaüks omale sobiva poest valida. Hea oleks kui olemas oleks ka pilt toidu pakendist ja/või toidust endast. Aga kui pole, siis ehk kellelgi teisel on. Kirja võiks siis panna, kus on müügil nähtud ja kuidas liivahiirtele maitses. Oodatud on ka kommentaarid ja kogemused kõikide nende toitudega, mis siin olemas.



Funny hiirte toit
Pilt
Müügil olen näinud Tartu Eedeni loomapoes.
Koostises on minu arust liiga palju päevalille seemneid. Pole just eriti kasulik liivahiirtele nii palju rasva sisse sööta. Seepärast oleks hea kui neid välja korjata või toidule lisada teist toitu, kus päevalille seemneid eriti pole. Muidu süüakse väga hea isuga seda. Meeldivad need hiina maapäklid, mis on koos koorega pandud, nii et hiirtel huvitavam. Ka kuivatatud banaani pole iga toidu sees, kuigi minu hiirtele see väga maitseb.

Xtra Vital liivahiirte toit
Pilt
Hortese lemmiklooma poes vist oli seda müüa.
Liiga palju värvilisi pallikesi on selle toidu sisse igatahes topitud. Kuna minu hiired neid väga ei armasta, siis pean seda toitu igal juhul teise toiduga segama.

Vitapol Aroma Kolor
Pilt
Ostsin Tallinnast Magistrali vastas olevast punase tornmaja loomapoest.
Päevalilleseemneid jällegi liiga palju. Ka pressitud rohu graanuleid oli palju, neid aga ei söö ükski minu hiirtest. Midagi uut olid metspähklid, mida muidugi hea meelega pisteti. Nagu nimigi ütleb on tegu natuke miskit lõhnastatud toiduga vms, kas lõhn oli selleks seal, et mulle meeldiks või, et hiiri sööma meelitada ma aru ei saanud. Ei usu aga hästi, et selline vänge lõhn hiirtele väga hea on ja põhitoiduna ei kasutaks (ka hind oli üsna soolane nii väikse paki kohta).

Witte Molen ?
Pilt
Müügil näinud ainult Laagri Maksimarketis.
Pole kindel, kas tegu on tegelikult Witte Moleniga, vastav kleps on küll aeg ajalt pakile kleebitud, aga kui vaadata netis Witte Moleni pilte ja toitu, mida müüakse originaalpakendis Witte Moleni sildiga (Magistrali vastas punases tornmajas) siis samad need kindlasti pole. Pildil olev toit on aga minu arust üsna hea. Parajalt on päevalilleseemneid, värvilisi tükke pole palju ja hiired söövad hea isuga. Rohkem on igasuguseid terasi, mida paljudes toitudes on vähe. Titipeale segan seda rohkete värviliste tükkide või päevalilleseemnetega toiduga. Ainult Witte Moleni't samas neile kunagi ei anna, alati lisan midagi (kas siis eelnimetatud toitusi või kaerahelbeid jms).

Prestige Hamster Crispy
Pilt
Tallinnast Magistrali vastas punasest tornmajast olen ostnud seda.
Palju värvilisi "asju" sees, aga kui segada Witte Moleniga, siis tuleb kokku minu arust väga normaalne toit. Siis on kõike nagu parasjagu. Kuna osad hiired mul väga värvilisi asju ei taha, siis nagunii pean midagi lisama. Päealille seemneid on ka parajalt. Hiirtele väga meeldivad ka kõrvitsaseemned ja pähklid seal sees. Üht teist huvitavat on veel seal toidus.

Vitakraft Premium Menu
Pilt
Müüakse osades Prismades (Kristiine, Sikupilli) ja kunagi sai ka Laagri Maksimarketist.
Viimne kui üks tera süüakse sellest toidust ära. Kohe väga maitseb hiirtele. Kahjuks aga kipun arvama, et seal pole piisavalt vajalikke aineid ja vitamiine, kuna suur osa toidust on kaerahelbed. Lihtsam (ja ka odavam) on tavalisi kaerahelbeid teiste toitude hulka segada. Hea toit pisikestele hiire poegadele (kuna on palju pehmeid ja väikseid toiduosakesi).

Freddy
Pilt
Ostetud Hortese lemmiklooma osakonnast.
Vat need värvilised pallid võin kõik ise ära süüa. Ei tea mis keemias nad tehtud, aga ükski hiir neid ei tahtnud. Üldse söödi seda toitu halvasti. Samas kaerahelbed ja rosinad läksid sealt üsna hea isuga. Teist korda aga seda toitu ei osta (just need värvilised pallid, mida on päris palju ei meeldi). Hea ämbri aga sain :happy:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 24. august 2007, 19:11

Criceti GrandMix
Pilt
Ostsin Tartust bussijaama taga oleva turu vet kliinikust.
Pressitud muru graanuleid liiga palju, minu hiired neid ei söö. Palju on koostises igasuguseid erinevaid seemneid ja ka kuivatatud herneid. Paljusi terasi pole ma varem teistes toitudes näinud. Ühtegi erksavärvilist tükikest pole (miskit hallid on, aga arvatavasti need miskit pressitud kraam, ilma toiduvärvita). Tundub selline tervislik toit, aga kes see ikka tervislikult toitub, ikka tahaks pigem midagi head ja nii ka minu hiirtega, kes pähklid ja päevalilleseemned ära söövad ja siis uusi ootavad. Hiljem muidugi kui mina ei näe, süüakse ka muid terasi.

Ei tea kas ma olen ainuke, kes hiirtele süüa annab :roll:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas triini22 » 25. august 2007, 20:12

Eks ikka anname, mul süüakse tavaliselt kõik kuivtoit ära, mis ma neile annan. Õnneks sellega eriti ei pirtsutata. Praegu söövad segu mitmest erinevast kuivtoidust: gerri gerbil, vitakrafti rotitoit, vitapoli liivahiirte toit, hortesest pärit musta karbiga tantsukate toit ja ämbris olnud segu, kus oli päris palju puuvilju (peale selle oli pea pool ämbrist värvitud sai, mille ma välja nokkisin), oli mingi exotic. Tantsukate toit oli päris huvitava koostisega, seal oli kibuvitsa marjasid ja kadaka marjasid (loodan, et nad neid ikka süüa tohivad). Seda sai suur kausi täis, jätkub terveks suveks, kui see otsa saab, saab jälle midagi uut proovida :happy: . Pildi segust lisan veidi aja pärast.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Mercar » 25. august 2007, 23:03

Pole liivahiire pidaja aga tahtsin selle Funny söögi kohta mainida, et seda osta ei julgeks. Pildi järgi sobib deegudele, (lliva?)hiirtele ja rottidele. Kuidas üks söök saaks nii erineva dieediga loomadele sobida?
Deegud kes ei tohi süüa üldse suhkru ega rasvarikast (looduses söövad peamiselt vaid juuri jms ja kodus pidades surevad enamasti diabeeti kuna sobivat toitu pakkuda ei saa). Samas rott vajab ka loomset valku ja liivahiir ka mingil määral vist? Samas deegule seda anda ei tohi...
Ja päevalille seemneid on ükskõik millise närilise liigi jaoks selles toidus liialt palju :(
Üldiselt tundub et nende loomade vajadustele mõeldes seda toitu tehes mõeldud ei ole.

Minu rottidele rottide Xtra Vital läheb väga peale ja just need hallikad ja beešikad lapikud jubinad. Samas rotitoit on igavam kui liivahiirte oma- sinu pildil paistvaid kõrvitsa seemneid näiteks seal ei ole...

Sinu jutust jäi mulje et mõningaid terasid armastavad liivahiired süüa...
Kui on vahel soovi tavalise toidu sisse tavalisemaid teri lisaks panna siis loomapoodides (vähemalt Tartu lõunakeskuse poes) müüakse terasid ka lihtsalt kilekotiga- olen näinud linnupidajaid ostmas. Kui ma ei eksi siis oli rukki, nisu ja kaera teri.
Ise ei taipaks küsidagi, väljas neid kusagil polnud. Samas näiteks minu rotid olid nisust väga võlutud kui neid veidi idandasin (lasin õhukese veekihiga alustassil olla, kuni ~1 cm juured tekkisid- pesin ära ja andsin neile).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 26. august 2007, 08:54

Funny't deegudele kohe kindlasti ei annaks, selleks on ta liiga rasvane. Kahjuks pole mul enam pakendit alles, et vaadata kas loomset valku oli. Liivahiirtele ta hädavajalik pole, aga kui seda toidus on, siis pole ka miskit halba. Seda toitu võiks vast siis puhtalt anda, kui sealt päevalille seemned välja nokkida ja näiteks lindudele sööta. Siis saab ühe toiduga nii hiired kui linnud söönuks. Iseasi, kes viitsib kogu aeg neid välja nokkida, kui on olemas ka toitusi, mille puhul seda tegema ei pea.

Nisu ja odra terasi on mul tonnide kaupa (oma põllult) ja neid ikka aeg ajalt olen neile juurde andnud, aga ilma idandamata. Nüüd siis proovin neid idandada, vaatab kuidas siis meeldib neile. Aga et neid loomapoest osta saab, seda kuulen küll esimest korda.
Kaera olen potis kasvatanud ja siis seda rohelist kasvanud osa neile söötnud, terasi aga siis koos rohelisega ei andnud.

Üritan jutu illustreerimiseks ka odra/nisu ja idandatud variandi pildid hankida mõne aja pärast.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas sindrinahk » 26. august 2007, 12:13

:ot: Terasid saab väga hästi eelidandada filterpaberi vahel (nt nagu paberistkohvifiter on (printeripaberi tüüpi paber ei sobi)). Sellisel juhul hakkavad terad kiiremini idanema. Seda nn filtripaberit tuleb aegajalt niisutada, kuid ei tohi jätta nii, et veekiht jääks peale, sest sellest võivad terad mädanema minna. Filtepaber on heaks kandepinnaks idanevatele juurtele. Juured tungivad filterpaberisse. Eemaldada tera koos juurtega on päris lihtne lihtsalt tuleb kergelt tõmmata ja juured ise tulevad koos teraga lahti. Samuti tärkab oras kiiremini (roheline pealne). Sellisel juhul peab ise paberist niisutama.

Lihtsam on nii teha, et leotatud filterpaberile laduda terad. Jätta paberi alumine serv umbes 5 cm jagu tühjaks ja ülespoole laduda terad umbes nii et igale terale jääks 2cm nii kõrvale kui ülessealla ruumi. Seejärel keerata see alumine serv pooleks (peaks jääma 2,5 cm riba kus all terasid ei ole. Kui alumine äär on keeratud, siis ettevaarlikult rullida ülejäänud paber koos teradega kokku nii et terad jääks paberi vahele (meenutab rullbiskviiti). Seejärel asetada rull klaaspurki nii et see alumine osa kuhu terasid ei jäänud jääks allapoole. Paberil on siis alumine pool kinnine (sest sai üles volditud) ja ülemine pool lahti kust hakkab roheline välja kasvama. Purgi põhja panna umbes 2 cm jagu vett. Sellisel juhul tõmbab paber ise vett ülesse nii et ei jääks liigniiske ja ise ei pea ka koguaeg vahtima et paber kuivab ära. Põhimõtteliselt jääb see paberist rull klaaspurki nagu lilled vaasis.

Tundub keeruline aga tegelikult on väga lihtne ja ei pea ise koguaeg passima kas on vett piisavalt või ei.

Vb te teadsite seda ise.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas nuuu » 22. september 2007, 16:23

Enne andsin mina oma hiirtele süüa zippit, aga kuna see polevat olnud hea olen ka hakanud erinevaid toite hiirtele ja hamsudele ostma. Praegu on minul kodus Prestige Hamster Crispy.
Minu hiired söövad seda väga hästi. Olen ka proovinud anda euro zoo firma toitu neile, seal oli liiga palju terasi ja värvilisi asju ja seda nad sõid, aga Prestige hamstri toit maitseb neile poole paremini.
Vitapol Aroma Kolor- Seda toitu proovin ma järgmine kord oma hiirte peal. Eks vaatab kas nad seda söövad, aga Narva tänava poes oli palju erisuguseid toite. Poovime kõik läbi ja siis vaatab millised toidud neile kõige rohkem maitsevad :happy: Seni on nende lemmik olnud Prestige Hamster Cripsy.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 08. oktoober 2007, 23:02

VITA Special (rat)
Pilt
Ostsin Bramhamist ja vaid seepärast, et katsetada uut asja. Alguses vaatasin hiired neid imelikke pallikesi kahtlustavalt, aga teise toidu sisse segades harjusid ära ja nüüd söövad päris hea isuga neid, igatahes järgi ei jäeta. Igatahes peaks olema üsna tervislik toit (ei sisalda toiduvärvi ega säilitusaineid kirjade järgi) aga ainult pallikeste dieedile oma hiiri ei pane. Väga palju aineid seal sees ka pole.

Gerri Gerbil
Pilt
Ostsin Sõpsuse pst Rimis asuvast Semu poest. Peaks siis olema spetsiaalne liivahiirte toit. Enamus toidust on miskit värvilised jublakad ja terasi on üsna vähe. Päevalilleseemneid pole üldse, kõrvitsaseemneid on rohkem kui enamikes toitudes. Kuna mu hiired pole ainult sellega harjunud, siis kui ainult see on ees, siis süüakse enam vähem kõike aga kõigil jäävad järgi laiaks litsutud mais, mingid ümarad pruunid lapikud tükid ja need tumepruunid pulgad. Enamasti segan seda mõne teise toiduga, kus seemneid rohkem, siis tundub silmaga vaadates parem toit mu hiirtele.
Sellest toidust on ka usse leitud, seega peab ettevaatlik olema (eriti kui seda müüakse kilekotti pakitult).

AVIK (hamster)
Pilt
Ostsin Hortesest ja seepärast, et oli kirjutatud, et pole lisatud ühtegi värvainet ega säilitusainet. Kui välja kallasin pakist siis nägi küll väga kunstlik ja värviline välja aga süüakse üsna hea isuga, ka neid imelikk värvilisi rõngaid (huvitav millega nad siis värvitud on). Ka rohugraanuleid on sööma hakatud mingil määral. Kuivatatud banaanid toidus on aga vaieldamatud lemmikud.

Mimi (for mouse)

Pilt
Ostetud Hortesest. Kahjuks pole toidu väljanägemisest pilti aga sisaldas palju maisi terasid ja vist ka rohugraanuleid. Igatahes oli seal vähe erinevaid terasi ja tundus liiga väheste erinevate toiduainetega toit millest palju alles jäi (hiired mul maisi väga palju ei söö).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas nuuu » 29. oktoober 2007, 21:56

Muideks kas te olete juba poodides mingit uut näriliste toitu näinud. See näeb välja täpselt nagu zippi ainult seal on veel mingid rõngad juures. Proovisime siis hiirtega ära ja neile see eriti peale ei lähe. Meie igastahes jääme oma vanadele toidukommetele truuks.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas nuuu » 06. november 2007, 17:50

Kuna siin on osa toitudest juba kirjutatud siis tahaks ka ühte asja küsida. Nimel on siin kohe esimese toiduna näidatud selline toit kus on need suured pähklid( Koore sees)
Mina leidsin poe kus saab neid kohe pakiti osta. Poole kilone pakk maksab 25 krooni. Hiired ise ei oska neid lahti teha ma pean pähkli pooleks enne tegema ( muidigi koor on ikka pähklitel veel peal) Aga tahaks küsida palju selliseid koorega pähkleid võib anda neile? Minu hiirtele maitsevad need pähklid väga ja ma olen ammu otsinud selliseid pähkleid. Enne isegi võtsin osa neid rotitoidu seest ära, et hiirtele anda. :sleep: , lõpuks leidsin need pähklid, aga ei tea kui palju võib neile neid anda. Kas siis äkki 4 korda nädalas ja kõigile hiirtele üks pähkel?
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Lind1100 » 06. november 2007, 18:00

4 korda nädalas pole vist väga palju. Kui su hiired on sellised kes veidi ümmarguseks kipuvad minema siis on mõistlikum andmatta jätta, kuna pähklid on rasvased.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas triini22 » 06. november 2007, 18:41

Ma olen ka neid pähkleid andnud, aga et koos koorega. Nii on neil huvitavam.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 06. november 2007, 18:59

Tegu on tavaliste hiina maapähklitega ja 1-2 pähklit päevas on piisav näpuvahelt anda. Nagunii on toidu sees neid ka ja liigne rasvase pakkumine lõppeb sellega, et hiired lähvad ülekaaluliseks ja seda on tunduvalt raskem maha saada, kui neid normaalkaalus hoida (osad hiired ei kaldu ülekaalulisusele, teised aga lähvad väga kiirelt paksuks). Nii et kui üks (max 2) selline koos koorega pähkel puuri panna, siis sellest peaks jaguma kahele küll ja lahti ei tasu teha, las näevad ise ka natuke toidu nimel vaeva :wink:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas nuuu » 07. november 2007, 18:50

Ma ei võtagi neilt koort ära muideks ja ma juba mõtlesin siin, et annan igale hiirele pähkleid päevase vahega. Ja mu emane on nii kõhn ( see kes oli juba noorelt nii palju poegi toonud minu süü pärast) ja talle ma annan rohkeim rasvaseid asju, et ta kosuks.
Äitäh muideks abi eest ja kokku hakkan andma siis pähkleid neile 4 korda nädalas. Ega nad koguaeg ka neid ei taha.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas annela » 12. november 2007, 16:19

Mul on need pähklid selle zippi kuivtoidu sees.Seal on ainult mingi viis tükki vist!Funny toitu ma enam neile ei sööda, sest seal on liiga palju päevalilleseemneid sees.
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Eva4 » 12. november 2007, 17:41

Zippi ei ole toit :nono:
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas annela » 12. november 2007, 17:44

Mis asi see siis on?Mina söödan neile seda koguaeg ja kõik ütlevad, et see on väga hea toit!
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Mercar » 12. november 2007, 17:51

Kes need kõik on?
Zippi on viis aeglaselt oma looma tappa- Zippi ei vasta ühegi närilise vajadustele (meenuta telereklaame, mis sobib kõigeks ei sobi tegelikult millekski) + väidetavalt põhjustab erinevaid maksahaigusi ja muid tervisehädasid!
Lugemist Zippist.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas annela » 12. november 2007, 18:02

Ma ei usu, et Tartus ka muud toitu on.Mina olen Tartus näinud ainult funnyt ja zippit rohkem ei midagi!Ja funnyt ma ei taha osta sellepärast, et ma ei jõua neid päevalilleseemneid sealt koguaeg ära korjata!!!
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Mercar » 12. november 2007, 18:15

Funny peaks olema parem kui Zippy. Päevalilleseemnete välja korjamine ei ole nii meeletult raske töö. Laiskus ei ole küll põhjendus anda loomadele kehva toitu. Kui ei viitsi looma eest hoolitseda anna nad parem ära. :nono:
Tartus on vähemalt 6 loomapoodi ja liivahiirte sööke on saada mitmeid- ka teisi peale Funny ja Zippi (kindlalt olen müügil näinud Xtra Vital liivahiirte toitu, Prestige Hamster Crispyt, Vitakraft Premium Menud jt.).Täpsemat infot loomapoodide kohta leiad foorumi loomapoodide ja kliinikute alaosast!
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 12. november 2007, 18:18

Annelinna keskuses on Prestige hamstritoit täiesti müügil. Minu mäletamist mööda oli seda ka Lõunakeskuses.

Zippi kohta ütleks nii, et see on umbes sama kui sa iga päev vaid saia sööks- kõhu ju saad täis aga midagi kasulikku sa sealt ei saa, pigem on see tervisele kahjulik.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas annela » 12. november 2007, 19:21

Mul läheb ema homme peale tööd lõunakeskusest läbi ja siis ostab seda funnyt!
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 12. november 2007, 20:00

Funnyt olen mina ainult Eedenis näinud. Lõunakeskusest las ostab Prestige hamstritoitu, see on parem kui Funny.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 13. november 2007, 15:24

Prestige Hamster Nature
Pilt
Ostetud Tallinnast Sõpruse pst punasest tornmajast ja Tartust saab seda Lõunakeskusest ja Annelinna keskusest. Värvilisi pulgakesi on üsna palju, aga neid süüaks teiste toitude värvilistest pulkadest paremini (ju siis maitse parem). Samas tundub mulle see toit natuke liiga väheste teradega, mõned värvilised tükid võiks teradega asendada. Sobib aga hästi liivahiirtele, kuid ise panen sinna teri juurde (enamasti oma põllul kasvanud nisu ja otra, aga segan ka teiste toitudega, kus teri rohkem. Siis tundub loomulikum neile anda). Kuivatatud banaanid ja rosinad on vaieldamatud lemmikud hiirtel.
Võrreldes Prestige Hamster Crispy toiduga on erinevaid terasi Nature omas rohkem, juures on rosinad ja kuivatatud puuviljade tükid. Ka tundub päevalilleseemneid rohkem (mis pole positiivne) ja maapähkleid vähem.

Witte Molen
Pilt
See on nüüd õige Witte Molen (üleval on ikka mingi muu toit),ostetud Sõpruse pst tornmajast.
Ostsin vaid selleks, et proovida hiirtele, kuid toit tundub täitsa asjalik ja juba on teine pakk käsil. Palju on teri, mis minu omadele hästi peale lähevad ja ka kaerahelbeid on raatsitud panna (väga maitsevad liivakatele). Värvilisi palle on vähe ja päevalilleseemneid ja pähkleid on parasjagu. Natuke palju on neid rohugraanuleid, aga neid söövad mul ogahiired üsna häsi ja ka liivahiired enam väga ei pirtsuta nendega. Enamasti segan Prestige toiduga, siis tuleb selline mõnus segu.

Bubu (for hamster)
Pilt
Ostetud Hortesest.
Maisiga on ikka väga üle pakutud. Samas aga pole seal ühtegi värvilist pallikest! Päris palju oli ka selliseid terasi, mida muudes toitudes pole näinud (eriti siukseid pisikesi). Kui maisi ei arvesta, siis söödi väga hästi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 12. jaanuar 2008, 12:20

Funny hamstrite toit
Pilt
Ostetud Norde Centrumi Ossust.
Vat see on küll selline toit, et tuleks küsida, et kas seda tõesti peaks keegi sööma? Näeb kohutav välja, põhiliselt rohugraanulitest koosneb. Veel on palju pähkleid ja päevalilleseemneid, nii et mina klassifitseeriks toidu looma tervisele ohtlikuks.

Vitapol deegude toit
Pilt
Ostetud Sõpruse pst punase tornmaja loomapoest.
Sees oli igasugu kuivatatud puuvilju ja hiirtele kohe väga maitses, kõik söödi ilusti ära.

Lolo Pets hiirtetoit
Pilt
Ostetud Keila loomapoest.
Süüakse täitsa hästi, tundub aga kuidagi vähe komponente ja ainult selle peal hiiri igaks juhuks ei hoiaks. Toidusegu sisse panna aga hea toit (arvestades ka proteiinide ja rasvade sisaldust üsna ok).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas loomake » 03. märts 2008, 11:24

Mina ostan vitapoli toite liivakatele.
Kaks liivahiirt ja merisiga.
Kasutaja avatar
loomake
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 185
Teemad: 3
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas Jups » 03. märts 2008, 17:23

Vitakraft Premium Menu söövad mu hiired praegu, väga maitseb. Rakveres saab seda Nurga Ärist. :wink:
Kelraat lontust. :)
Kasutaja avatar
Jups
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 2
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas nuuu » 05. märts 2008, 22:41

Pilt

Toit -ei saanud pildina lisada, kuna photobucketis tegin väikseks, aga siin näitas ikkagi suurt :sad:

Nii, siis toidust. Ostin rakvere nurgaärist. Maksis 20 krooni. Kui hiirtele panin, siis hiired sõid hästi. Hea on veel see, et seal pole ülemäära graanuleid ja seemneid. Kõike on normaalsetes kogustes.
(spetsiaalne toit hiirtele)

Tundub üsna lolo pets toidu moodi ( Pinto viimases postitus viimane toit) Täpselt sama segu tundub ja isegi loomad paki peal tunduvad samad. Ogahiir ja hall liivahiir.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas triini22 » 06. märts 2008, 09:18

Ma olen ka seda vitapoli liivakate toitu ostnud, täitsa hästi söövad. Viimasel ajal olen seganud seda vitacrafti rotitoiduga. Eriti meeldib vitakrafti granuleeritud rotitoit, kuid pole seda enam tükk aega müügil näinud. Kristiine keskuses müüa ütles, et selle nädala teisipäeval tuleb vitacrafti, lähen täna vaatama.
Kusjuures selle vitapoli paki hind võib Tallinna loomapoodides erineda isegi kuni 10 krooni (18-29eek).
Mul on sellest toidust arvutis pilt ka olemas, aga on kogu aeg meelest läinud see siia lisada :ups: . Üritan seda õhtul teha, aga tundub tõesti väga lolo toidusegu moodi olevat.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevad poes müüdavad toidud

PostitusPostitas annela » 06. märts 2008, 18:09

Mul just sai see otsa. Aga praegu ma proovin neid sööta sluisi roti ja hiirte toiduga. Päris hästi maitseb.
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline