Mida teha, kui merisiga hammustab?

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Hammustamine...

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 23. veebruar 2004, 13:53

amiable kirjutas:mu merisiga hammustab koguaeg..nii kui mõni äkkiline liigutus tema juures teha (siis kui ta on rahutu)...siis ta kohe hammustab..mul näpud juba valutavad sellest...kas saaks midagi teha et ta enam ei hammustaks..peaksin ma teda näiteks hellitama kuidagi ja nii..??!! :?...mix mu merisiga nii veidraid asju teeb..??... :( ...kas ma saaksin näiteks kuidagi meriseale kaasa aidata et ta enam ei hammustaks..??


merisiga hammustab, kuna kardab. Hammustamisest võõrutamiseks pead temaga võimalikult palju tegelema, talle käest maitsvat köögivilja pakkuma ja teda igati hellitama (sügama kõrva tagant, silitama jne) - seda muidugi esialgu kinnastatud käega (hoia kindaid kas enda vastas või oma riiete vastas mõnda aega, et kinnastele sinu lõhn külge jääks). Siis saab notsu aru, et sa ei taha talle kurja, ning hakkab sind usaldama.
Ja väldi järske ning äkilisi liigutusi ja häälitsusi, need ehmatavad notsut.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hammustamine...

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 12:26

Ühe nõuande unustasin täiesti!
Kui su põrsas sind näksab või ampsab, siis ütle talle koheselt kõva ja vastiku häälega "Ei" või "Ei tohi" vmt. Hääl peab olema nii vali ja kime, et notsu veidi ehmuks. Nii talita iga kord, kui ta sind näksab. Siis saab ta aru, et ei tohi enam nii teha.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Miks notsu näksab:?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. märts 2004, 15:45

Tee kõike natuke ettevaatlikumalt , kui su põssa sind hammustab. Minu oma ka mõnikord näksab kui tal näiteks toidukaussi tahan toitu juurde pannavõi kui näpin ta käppi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 12. mai 2005, 08:51

Minu uus siga Nööbi lõi mulle hambad nii kätte, et verd jooksis tükk aega.
Uus notsik läks ühe vana olijaga karvu pidi kokku ja mul polnud midagi käepärast, mida neile peale visata. Läksin siis palja käega vahele, et väiksem notsik kõrvadest/karvadest ilma ei jääks.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 19. mai 2005, 10:44

Paanikas merisiga üldiselt hammustamisele enam mõelda ei jõuagi...sinu notsik siis nii hirmunud veel polnud :)
Üldiselt kipuvad nad hammustama ka siis, kui neid tüütad või valest kohast valel ajal silitada tahad. Nt külje pealt.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 19. mai 2005, 17:51

Minu notskam hammustab automaatselt kui käsi tagumiku juurde panna, tee mis tahad ja mine kui rahulikult käega taad, tema poolt tuleb kiire hammustus.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisiga on hüsteerias

PostitusPostitas Väike merisiku » 02. november 2005, 23:02

Mul on selline probleem, et mu merisiga Ott on tõeline hüsteerik, ta hammustas nii, et hakkas sõrmest verd tulema. Täna ei lastnud ennast kõhualt katsuda kui korragi käe sinna juurde panin kohe proovis jälle kinni naksta.
Mida ma küll tegema pean ette tänades, Väike merisiku.
Viimati muutis Endised kasutajad 03. november 2005, 11:41, kokku muudetud 1 kord.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga on hüüsterias

PostitusPostitas paraboa » 02. november 2005, 23:31

Ilmselt talle lihtsalt ei meeldi enam , et teda katsutakse .Võib olla on keegi talle haiget teinud või miski teda puurist väljas olles ehmatanud . Kui vana Ott on ? Ka vanad ja haiged loomad muutuvad sageli turtsakaks . Jälgi natuke aega , kas ta muidu käitub nagu tavaliselt - sööb isuga , magab rahulikult , kas kõht on korras . Kui tervis on korras , siis püüa rahulikult ja kiirustamata temaga uuesti sõbraks saada - äkki ta arvab , et teda on liiga sageli ja tema arvamust ignoreerides sülle võetud ja solgutatud .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. november 2005, 07:17

Merisead harilikult ei hammusta (mõni näksib, aga mitte verele).
Ta võib tõesti ka haige olla - jälgi teda väga tähelepanelikult. Kui ta enam ei taha süüa eriti või on liikumatult puurinurgas või liiga unine, siis pead temaga kohe arsti juurde minema.
Tõenäolisem on siiski, et ta on haiget saanud või tal on ebamugav olnud ja ta ei taha sülle tulla. Räägi temaga puuri juures, silita teda puuris, anna käest midagi head süüa, enne kui toidu puuri paned ja loomulikult võtta teda ikka sülle ka, aga hästi ettevaatlikult, et põssal mugav oleks (kindlasti pead tõstmisel tagumikust toetama).
Arvesta, et see harjutamine võib üsna kaua aega võtta - ole kannatlik.
PS! Mul muutus emane tiine põssa ka selliseks naksavaks ja ei lasknud ennast katsuda, aga sinu puhul see vist pole võimalik.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 03. november 2005, 10:23

Kindel märk sellest, et notsik ei saa piisavalt suhelda - sinu või siis teise meriseaga. Üks variant: sel juhul nad kardavad. Teine variant: on agressiivsed.
Mulle Tallinnast toodud merisiga hammustas nii mind kui teisi notsikuid igal võimalusel. Pärast seda, kui elas suvi läbi teiste sigade seltsis, muutus ta taltsaks ja sõbralikuks karjaloomaks. Nüüd istub meelsasti süles ja muudkui krudiseb.
Minu nõuanne oleks: tegele oma notsikuga rohkem, aga mitte teda kätte haarates või muul moel ehmatades. Ikka algul anna oma kätt nuusutada, siis räägi temaga ja alles siis proovi teda ettevaatlikult sülle võtta. Kui puurist võtad looma nii, et läbi ukseava mahub ainult üks käsi, siis võiksid võreosa puurilt maha võtta ja notsiku korralikult kahe käega üles tõsta - äkki talle ei meeldi venitamine?
Hoia teda pikalt süles, silita, süga kõrvataguseid jne. Räägi rahustava häälega, paku maiustusi jne jne.
Lihtsalt väntsutamine ei meeldi ühelegi loomale.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 03. november 2005, 11:33

Sööb ta korralikult ja magab. Ka mina arvan et ta vajab teise notsu seltsi aga asi on selles et mu puur ei võimalda kahe notsu pidamist. Ma ei saa teda ju enam Nõmme loodusmjja kaasa võta sest lähen peale seda kohe kooli. Ma ei usau et vaikne telekas teda väga ehmatab.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. november 2005, 11:38

Väike merisiku kirjutas: Ma ei saa teda ju enam Nõmme loodusmjja kaasa võta sest lähen peale seda kohe kooli. Ma ei usau et vaikne telekas teda väga ehmatab.

Mis sa sellega mõtlesid. Et seni siis reisisid temaga iga päev edasi-tagasi (see on loomale ikka väga suur stress)? Kas ta puur on teleka kõrval?
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 03. november 2005, 12:04

Mitte iga päev, aga kuus korra ja see on mulle väga lähedal.
Puur on toa teises otsas ja teleks teises otsas ja kui ma telekat vaatan siis keeran teleka ikkagi väga vaikseks.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. november 2005, 12:33

Vabandust, ma lihtsalt ei saanud aru, kuidas see loodusmajas käimine siia puutub (ikka ei saa tegelikult). Kas sa käisid seal teda teiste notsudega tutvustamas. Kui nii, siis on see loomale pigem stress, sest need loomad ei ole tema kaaslased, kellega ta koos elab - nendega peab ta iga kord "maid jagama" hakkama.
Kui suur su puur on, et üks mahub, aga kahele ei piisa?
Usu, eelmiseid soovitusi järgides viib järjepidevus ja kannatlikkus lõpuks sihile, sest neid põssasid, kes üldse inimesi ei salli, on imevähe ja see avaldub neil juba sünnist saati.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 03. november 2005, 18:11

Mu puur on ühelegi päris väike aga ma kogun raha suure puuri ja veel ühe notsu jaoks.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga on hüüsterias

PostitusPostitas paraboa » 03. november 2005, 18:15

Siis on ju lootus , et Oti korteriprobleem varsti laheneb ja tema ise ka uue sõbra kõrval rõõmsamaks muutub . :) Vahepeal lase tal rohkem põrandal joosta - seegi ju vaheldus . Edu teile !
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 04. november 2005, 16:02

Muide, ma ei mõista seda ütlust, et merisiga ei hammusta. Ei tea, kas mul on erandid või, aga igatahes Kessu ja Sokolaad mõlemad purevad mind vahel isegi verele. Kessu teeb seda armukadedusest, sest peale tema ja ta ego ei luba ta ühelgi teisel seal minu süles koos temaga olla. Samuti siis kui ta puuri tagasi tahab, annab ta sellest üsna jõhkralt märku, mitte ei rabele, vaid lihtsalt lösutab ja siis...AI!!! Shokolaad on vahest ärritunud ei tea ise ka mille peale ja siis naksab. Nii et neid veriseks hammustatud jäsemeid on mul küll ja kui ma loomapoes kuulsin kuidas kliendile seletati, et merisead ei hammusta kunagi, pidin ma naerukrampidesse laskuma. (Lihtsalt väike tähelepanek muu jutu sekka) :wink:
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 04. november 2005, 16:09

Eks reeglid kinnitavad alati erandit. Inimene öeldakse ju ka intelligentne loom olevat, aga võta sa näpust, ikka on erandeid :D.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2005, 13:56

tead,asi on selles et su merisiga on natuke vanem või tiine või lihtsalt tahab uinakut teha.ma arvan et sa võiksid teise merisea võtta,eks siis muutub rohkem rahulikuks.muide,mu merisiga on Kristiinest ostetud ning on ülimalt rahulik.
__________
Ruik-Ruik
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 23. november 2005, 14:02

wernande kirjutas:tead,asi on selles et su merisiga on natuke vanem või tiine või lihtsalt tahab uinakut teha.ma arvan et sa võiksid teise merisea võtta,eks siis muutub rohkem rahulikuks.muide,mu merisiga on Kristiinest ostetud ning on ülimalt rahulik.

See näksamise komme vanusest küll ei olene, see on ikka iseloomus kinni või selles, et loomal on olnud kätte võtmisega seoses halbu kogemusi.
Tore et sa poest rahuliku ja sotsialiseeritud looma said, tihti läheb halvemini (mul hea näide kodus, keda kuude kaupa tagnt järele sotsialiseerida sai).
PS! Laused algavad suure tähega ja komasid kasutatakse kindlates kohtades!
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Misty » 23. november 2005, 20:19

Minu notsu näksab ainult siis kui ma tahan :D
Mu notsul on imelik harjumus :D
Kui ikka näppu pakutakse siis tuleb võtta ;)
Muidu pole ta mind vereni näksanud
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida teha, kui merisiga hammustab?

PostitusPostitas DeadDoll » 27. detsember 2008, 20:35

Täpselt, minu merisead teevad seda sama, aga olen sellega harjunud , nad hammustavad sest nad kardavad või ehmatasid ta oma äkilise liigutusega ära.
٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ Hell yeah im cute!Me ei lõpeta kunagi lauset sest me ei ütle kunagi punkt.« Proud to be a Freak »
Kasutaja avatar
DeadDoll
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tartu:)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida teha, kui merisiga hammustab?

PostitusPostitas PossuJaNossu » 21. mai 2014, 14:15

Mu merisead ainult näksavad, aga ainult siis kui ise tahahahahahan
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist