ülbe merisiga

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

ülbe merisiga

PostitusPostitas vesirott (Teema autor) » 17. veebruar 2017, 11:06

Probleem on järgmine:

3 kuud tagasi võtsime 2 pisikest 1kuust emast merisiga endale. Alguses olid nad sõbralikud ja magasid koos urus. Iseloom on neil väga erinev: üks on ülitundlik ja õrnakene, natuke närviline ja ebakindel, aga kurrub hästi palju ja lakub lapse sõrmi. Ta on täielik lapse lemmik. Teine on selline "jõmmi" tüüpi. On väga rahulik, lausa tuim, nüüd on selgunud, et ka väga võimukas. Hakkas seda õrnemat õde juba poolteist kuud tagasi majakesest välja ajama, naksas teda ja ajas taga. Ostsin uue puuri ja panime nad eraldi puuridesse elama. See õrnakesem merisiga tahtis väga oma õega edasi suhelda, sageli chattis omast puurist õega, aga see tuimem siga näris talle vastuseks ainult puuri võresid. Mingi hetk püüdis laps veel rumala peaga nende 2 puurid ühendada, kuid see võimukam hakkas kohe oma õde taga ajama ja ronis talle isegi selga. Õrnem siga sai sellest paraja šoki ja keelasin lapsel ära nende sigade kokkulaskmise.

Laps ei oska nüüd aga selle jõmmiga midagi peale hakata. Õla peale võtmine ja hellitamine jõmmile meeldib, samas on ta endiselt metsik ja agressiivsevõitu. Kui laps eile peopesas jõmmi puuri tagasi vedas, siis hammustas jõmm teda päris kõvasti sõrmedest. Ju kartis kõrgust. Laps hakkas jõmmi kohe koera moodi ümber kasvatama, riidles temaga. Merisigu ilmselt aga pole võimalik ümber kasvatada. Laps oli solvunud, et kuidas merisiga hammustas peremehe kätt.

Laps räägib nüüd, et kui merisiga ei anna ümber kasvatada, tuleb ta siiski kellelegi teisele ära anda, sest selline jõmm ei sobi talle ega ta õrnale õele ka mitte. Ja mina ei teagi, mida nüüd teha. Ei tahaks niimoodi perre võetud kodulooma sobimatu iseloomu pärast ära anda.

Mida teie minu olukorras teeksite?
vesirott
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ülbe merisiga

PostitusPostitas merisigutik » 22. veebruar 2017, 18:53

Mina jätaks loomad endale !Ja kes ütles ,et pole võimalik ümber kasvatada?Praegu lihtsalt tundub et ootate vastust et kas anda merisead ära või ei ?Merisead on alles nii pisikesed nii ,et nende käitumist on võimalik ümber kasvatada!Ja kui laps ütleb et anname merisea ära kuna ta on paha ja hammustas ,et siis kohe teemegi nii ja anname looma ära kelle võtsime endale kohustuses teda kasvatada ja armastada?Tõsiselt ka..
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 418
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 16
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron